Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2012., 10:38   #321
Ove godine bi bilo pametno zasjenjivati jagode,jer u protivnom nećete pokriti troškove proizvodnje na ovakvim vrućinama,da ne pričam da će krupnoća i kvaliteta plodova bili katastrofalna bez zasjenjivanja...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:08   #322
pozdrav svim jagodarima

Prije desetak dana pojavili su mi se prvi cvijetovi na jagodama u plastenicima a evo danas sam nasao prva tri cvijeta u tunelskoj proizvodnji...
Zasad sam prezadovoljan svojim jagodama ,trenutno nema uginulih, a vrlo je rijetko da je koja zaostala u rastu mozda svega nekih 2-3%...
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:16   #323
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post

što se prihrane kristalonima tiče, išla sma sa crvenim, knjiga kaže 7 dkg crvenog kristalona na solo-prskalicu. nema miješanja sa zaštitnim sredstvima, barem tako kaže knjiga.

koliko vidim, sa kristalonom sam išla preko sustava za navodnjavanje, 3 g/m. računajte molim koliko vam treba. ista stvar je bila i sa kalcijem.
opet ja sa pitanjima :
-znaci 700 g. crvenog ali na koliko je to litara (sa koliko ste l. punli prskalicu)
-nema mijesanja sa prihranom-primio k znanju
-3 g/m jeli to za dvoredni sistem navodnjavanja(kod mene je jedan kroz sredinu-kako za njega)
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 08:46   #324
teta-Elza

Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma matija smiješ kidati lišće tijekom vegetacije. puževe tamani pužomorom, imaš ga u svakoj ljekarni. ili primjeni trik sa pivom; skopaj rupicu u zemlji, stavi posudicu da bude u razini s azemljom, natoči pivu i prati što će se dogoditi. nemaš veliku plantažu pa se možeš igrati koliko hoćeš- puževima miriše piva, vidjet ćeš. sa žabama sam imala i ja problema no vrlo brzo sam odustala od ratovanja s njima.
teta-Elza je zakon!
imao sam prošle godine tu foru sa pivom koja je pokazala rezultate ali ne dovoljno dobre, pa sam kupio to protiv puževa i to se pokazalo odlično!
Htio bi još staviti vapno okolo jagodnjaka ali neznam kada se to stavlja?
ja sam potpuni laik ali sa velikom željom da naučim. i btw. prošlogodišnje jagode su bile prekrasne, fine, velike, ukusne i ponosno sam ih odnio u firmu a od onih malo lošijih napravio pekmez....
hvala
matijaVM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 08:52   #325
Thumbs up pozz

Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
***Nije jasno da li gospođa ima plantažu ? Plantaža znači uzgoj 30 cm sadnica od sadnice , kao povrće ! Ako su se one raširile onda dio treba izbaciti da se ima razmak i svjetlost !!
***Uzgoj sadnica ; sa istog žbuna , pustite lozu koja ide iz matičnog stabla do zemlje i pustite jedan od izboja da se ukorijeni ....na ovakav način sam nekim uzgojio i poklonio dio sadnica !!
gospodja je mladi gospon

hvala na odgovoru

matijaVM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 18:28   #326
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
opet ja sa pitanjima :
-znaci 700 g. crvenog ali na koliko je to litara (sa koliko ste l. punli prskalicu)
-nema mijesanja sa prihranom-primio k znanju
-3 g/m jeli to za dvoredni sistem navodnjavanja(kod mene je jedan kroz sredinu-kako za njega)
ajom iz početka!

- 7 dkg crvenog kristalona sam smućkala u solo prskalicu, zapremnina spremnika 12 litara

- [U]kristalon ne miješati sa zaštitnim sredstvima, pogoto NE sa kalcinitom

- 3 g/m kroz sustav za navodnjavanje: ako je dvored, veća kolicina sadnica, onda primjenimo neku logiku- ako imaš u jednoredu 100 sadnica a u dvoredu 200, što treba više hrane? tu jagodu moraš prihraniti hebemu. i ne šparati na vodi.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 18:29   #327
Quote:
matijaVM kaže: Pogledaj post
teta-Elza je zakon!
imao sam prošle godine tu foru sa pivom koja je pokazala rezultate ali ne dovoljno dobre, pa sam kupio to protiv puževa i to se pokazalo odlično!
Htio bi još staviti vapno okolo jagodnjaka ali neznam kada se to stavlja?
ja sam potpuni laik ali sa velikom željom da naučim. i btw. prošlogodišnje jagode su bile prekrasne, fine, velike, ukusne i ponosno sam ih odnio u firmu a od onih malo lošijih napravio pekmez....
hvala
a ti mi molim te pojasni koju bi ulogu igralo vapno oko jagodnjaka i zašto posipati vapnom?
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 21:13   #328
Pomoć!
Smijem li sa cuperblau prskati jagode u cvijetu ?
jugop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 08:28   #329
Quote:
jugop kaže: Pogledaj post
Pomoć!
Smijem li sa cuperblau prskati jagode u cvijetu ?
zaštita sa pripravcima na bazi bakra ide prije cvatnje. malo proguglaj i popitaj ljude iz struke. ja ne bih.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 17:20   #330
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
zaštita sa pripravcima na bazi bakra ide prije cvatnje. malo proguglaj i popitaj ljude iz struke. ja ne bih.
hvala na odgovoru
jugop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:50   #331
Quote:
jugop kaže: Pogledaj post
Pomoć!
Smijem li sa cuperblau prskati jagode u cvijetu ?
zasto bi sa cuperblau sada prskao odnosno po cvijetu?
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:58   #332
Thumbs up

Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
[/U]

- 3 g/m kroz sustav za navodnjavanje: ako je dvored, veća kolicina sadnica, onda primjenimo neku logiku- ako imaš u jednoredu 100 sadnica a u dvoredu 200, što treba više hrane? tu jagodu moraš prihraniti hebemu. i ne šparati na vodi.
a ne kod mene je dva reda jagoda ali jedno crijevo za navodjavanje kroz sredinu zato sam pitao dali smijem duplati a neznam kako je kod tebe pa si isla 3 g/m mislio sam da je to za dvored
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 08:00   #333
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
zasto bi sa cuperblau sada prskao odnosno po cvijetu?
Nisam ih do sada prskao, cvijet je izišao a sad list intenzivno raste, bojim se sad prskati.
jugop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 09:10   #334
hej

Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
a ti mi molim te pojasni koju bi ulogu igralo vapno oko jagodnjaka i zašto posipati vapnom?
gledao neki dan to na televiziji, protiv nametnika i sl. samo mi je promaklo vrijeme kada bi se to trebalo staviti okolo.
Mislite da to nema smisla?
lp
matijaVM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 09:13   #335
gnojivo

Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma matija smiješ kidati lišće tijekom vegetacije. puževe tamani pužomorom, imaš ga u svakoj ljekarni. ili primjeni trik sa pivom; skopaj rupicu u zemlji, stavi posudicu da bude u razini s azemljom, natoči pivu i prati što će se dogoditi. nemaš veliku plantažu pa se možeš igrati koliko hoćeš- puževima miriše piva, vidjet ćeš. sa žabama sam imala i ja problema no vrlo brzo sam odustala od ratovanja s njima.
teta-Elza, nemam od kuda nabaviti domaće gnojivo, dali znate postoji li kakvo kupovno, koliko (optrilike) košta i kako se zove?
hvala
matijaVM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 09:33   #336
http://img214.imageshack.us/img214/2343/jagode2.jpg

Uploaded with ImageShack.us
jugop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 14:20   #337
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
a ti mi molim te pojasni koju bi ulogu igralo vapno oko jagodnjaka i zašto posipati vapnom?
Navodno spriječava puževe i sličnu gamad da prijeđu preko tog vapna. Sad kolko je istina??????
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 19:35   #338
kada si ovo slikao nesto mi ova slika nesjeda?
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 19:50   #339
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
kada si ovo slikao nesto mi ova slika nesjeda?
zašto ti ne sjeda slika? ( ja bi ga tukla jer su mu pobjegli redovi, red mora biti ravan. ovak rade samo muški, moj nećak i još poneki ).

jagodu prihraniti OBAVEZNO jer je blijed list. navodnjavanje ima, al nema foliju koliko vidim. u međured i ispod lista staviti slamu da ne divlja korov i da se izbjegne prljavi plod. nitko neće kupiti prljavu jagodu
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:29   #340
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
zašto ti ne sjeda slika? ( ja bi ga tukla jer su mu pobjegli redovi, red mora biti ravan. ovak rade samo muški, moj nećak i još poneki ).

jagodu prihraniti OBAVEZNO jer je blijed list. navodnjavanje ima, al nema foliju koliko vidim. u međured i ispod lista staviti slamu da ne divlja korov i da se izbjegne prljavi plod. nitko neće kupiti prljavu jagodu
Slikao sam kako stoji datum na slici, ha ha redovi idu u krivo, tu ima 80 metara dužine, susjed sa djetelinom me zeznuo zbog pravca, redovi između jagoda su isti,hvala na savjetu ali list nije blijed, očito je do fotoaparata i odsjaja sunca, slažem se za foliju ili slamu,ali se prošle godine prodavalo bez ikakvih problema, samo da mi ne dođe "slana" oli mraz.
jugop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.