Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2011., 15:56   #1
Kila (hernija) nakon poroda

Nakon drugog poroda i drugog carskog eto dijagnosticirana mi kila (15 mj nakon poroda).
Imam oogroman trbuh i čak mi je u neku ruku drago da imam "dijagnozu" i da je stvar rješiva jer sam već mislila da ću čitav život izgledati kao trudnica.
Imam i razmaknute trbušne mišiće btw.
Zanima me gdje tu operaciju rade najbolje jer u nekim bolnicama to rade otvaranjem trbuha dok u nekim riješe laparoskopski. I ima li šanse da ujedno spoje te mišiće. I možda recnu višak kože
Kakva je operacija, kakav je oporavak?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 18:35   #2
I ja sam ju dobila nakon carskog, operirala u Zajčevoj, niš mi nisu maknuli i opet imam veliki ožiljak. Neće ti raditi laparaskopski posebno sa tako lošim trbušnim mišićima. Oporavak ti je 6 mjeseci ništa dizati teže od 3 kg (ja sam dizala bebu, ne znam samo kako ne bi)
mama duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 18:43   #3
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Nakon drugog poroda i drugog carskog eto dijagnosticirana mi kila (15 mj nakon poroda).
Imam oogroman trbuh i čak mi je u neku ruku drago da imam "dijagnozu" i da je stvar rješiva jer sam već mislila da ću čitav život izgledati kao trudnica.
Imam i razmaknute trbušne mišiće btw.
Zanima me gdje tu operaciju rade najbolje jer u nekim bolnicama to rade otvaranjem trbuha dok u nekim riješe laparoskopski. I ima li šanse da ujedno spoje te mišiće. I možda recnu višak kože
Kakva je operacija, kakav je oporavak?

ja sam u 12. mjesecu operirala ventralnu kilu(iako moja nije poslijeoperacijska već sam ju zaradila u prvoj trudnoći jer sam jako visoko nosila bebu) , kažu da je to najteže operabilna kila.
operirala sam juu virovitičkoj bolnici normalnom operacijom(ne laparoskopski) i bila u bolnici svega 4 dana.
1. dan prirpema za operaciju, 2. dan oko podne operirana, 2. i 3. dan na infuziji, 4. dan ujutro otpuštena kući uz 3 injekcije s kojima sam morala svaku večer na hitnu da bi mi ih dali.

oporavak mi je trajao dobrih mjesec i pol dana(meni nisu stavili dren pa mi se otvorila rana nakon tjedan dana i imala sam sreću što se otvorilo i iscurio sadržaj van jer bih inače zaglavila sa sepsom ) s tim da je preporučljivo nošenje steznika(za koji dobiješ doznaku i podigneš ga besplatno preko hzzo-a ), ali se ne preporuča 6 mjeseci teža fizička aktivnost zbog opasnosti od povratka hernije.

za skidanje viška kože možeš zaboravit, barem kod nas(to je ipak estetska operacija koja košta), a za spajanje mišića ne znam.
o svemu porazgovaraj sa svojim liječnikom(iako meni moj ništa nije rekao do poslije operacije)
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 23:06   #4
Hvala na odgovorima.
Ne znam kako se sad ponašati do operacije. Kaže dr. da se ne radi operacija prek ljeta, a šta do jeseni?
Imam bebu, moram ju dizati... Izbjegavati napore,ili ne? Ići na more? Nastaviti kao da ništa nisam saznala...?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 11:08   #5
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.
Ne znam kako se sad ponašati do operacije. Kaže dr. da se ne radi operacija prek ljeta, a šta do jeseni?
Imam bebu, moram ju dizati... Izbjegavati napore,ili ne? Ići na more? Nastaviti kao da ništa nisam saznala...?
pa ja sam znala da imam bruh već 7,5 godina i radila sam sve normalno koliko sam mogla. kada bi mi se uklještio ja sam stala i odmorila ,a dalje opet po starom. sama osjetiš koliko ti smeta ili ne.
ja sam išla operirat jer više nisam mogla izdržat jer mi se sve češće znao uklještit,(otići pod rebrenu kost ako sam bila sagnuta) i onda nisam mogla se ispravit ni udahnut zrak a boli kao grč kad uhvati.

ne znam zašto kod vas ne rade ljeti te operacije, možda zbog doktorovog godišnjeg??? jer nekidan je operiran od moje kolegice šogor baš.
ja sam radi sebe išla preko zime jer tada nemam toliko posla oko kuće.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 11:07   #6
kad sam rodila prije 4 mjeseca, treće dijete, prirodno, u prvoj viziti mi je gin rekao da sam dobila kilu, pupak mi je bio i dalje skroz vani i ogromna kugla od stomaka, nosila sam steznik i to se poprilično uvuklo, sad je pupak ušao unutra ali ne skroz i na dodir me lagano boli (područje oko pupka), je li to pupčana kila? treba li i kod kojeg liječnika otići?
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 18:50   #7
Exclamation Kila(hernija)nakon poroda !!!!

Najprije veliki pozdrav i nadam se da mi netko od vas moze reči jeli operirao herniju nakon carskog reza(meni su i misici rezani i sad izgledam kao da sam progutala loptu..a inace sam po prirodi mrsava..ravnog stomaka...samo sad stomak vise nije ravan ) !!!!
Zanima me ima li itko iskustava sa Vinogradskom jer ja idem na operaciju kroz 7-8 dana a nista ne znam pa me iskreno strah kako ce ta operacija ispast..ocu li ikad bit kao prije ????
I NAJVAZNIJE ZNA LI ITKO ISTA O DOKTORICI..ABDOM.KIRURGINJI MUŽINA KOJA BI ME TREBALA SAD OPERIRAT U VINOGRADSKOJ...KAKVA JE DOKTORICA..JESAM LI IZABRALA DOBRU BOLNICU ?
Unaprijed puno hvala jer svaka i najmanja pomoc meni ce znacit neopisivo mnogo !!!!
AdorTanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.