Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2005., 13:18   #1
povišena masnoća u krvi

možete li mi molim vas reći neki dobar "domaći" recept za smanjenje masnoće u krvi.nedavno su mi tati to tati našli pa bi mu htjela pomoć.pa ak znate nekaj dobrog javite.
tnks
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 20:24   #2
jabuke, jabučni ocat

grejp

svježi ananas

joghurt je dobar za skidanje kila (ne znam za masnoće)
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 20:32   #3
Re: povišena masnoća u krvi

Quote:
enter kaže:
možete li mi molim vas reći neki dobar "domaći" recept za smanjenje masnoće u krvi.nedavno su mi tati to tati našli pa bi mu htjela pomoć.pa ak znate nekaj dobrog javite.
tnks
Nekonzumiranje secera i druge hrane s visokim glikemijskim indeksom tipa bijeli kruh, krumpir, tjestenina, riza...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 07:50   #4
jabuka je bolja od jabučnog octa
svaki dan obavezno zelena salata
zaboravi crveno meso i bilo kakvo pečenje
izbaci obično i koristi durum tijesteninu
smiješ jesti 2 šnite crnog kruha dnevno

kolesterol nije nastao pa se ni ne skida preko noći
treba strpljenja i vremena
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 08:15   #5
Sta je to durum tjestenina?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 11:45   #6
Quote:
nepta kaže:
kolesterol nije nastao pa se ni ne skida preko noći
treba strpljenja i vremena
Aha, objasni ti to nekom u par riječi, za to isto treba "strpljenje i vremena"

Radi se o tome da ljudi koji skupljaju nešto u sebi 10-20 god. više nemaju vremena čekati da se sve to sredi "s vremenom", svi bi nekaj "prek noći" ..

Postoji način da se to stanje promjeni u roku 90 dana ali ne kroz klasičnu prehranu ("domaći narodni recept") nego sa "staničnom prehranom" ...
hummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 12:21   #7
Quote:
talia kaže:
Sta je to durum tjestenina?
Ako se dobro sjećam, to je vrsta brašna od kojeg se tjestenina radi. Nisam sigurna jel to onda integralna tjestenina ili ne.
Ali, na svakoj kutiji tjestenine ti piše od kakvog je brašna napravljena.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 12:33   #8
durum tjestenina ne mora biti integralna.


durum je zapravo vrst pshenice, a integralna znachi da je pripremljena od cjelovitog zrna zhitarica.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 13:02   #9
Quote:
nepta kaže:
kolesterol nije nastao pa se ni ne skida preko noći
treba strpljenja i vremena
Pa ne mora imati automatski visok kolesterol ako ima povišene masnoće, nije to isto.

Koliko ti kila ima tata?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 13:54   #10
ma nije debel uopće,ne radi se o tom kaje najbolje.
jednostavno mu je to zajebano sa masnoćom u krvi a kaje najbolje on se već dugo vremena hrani jabukama,crnim kruhom,kuhanim povrćem a opet je zajeb.to baš i ne kužim.
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 15:15   #11
Koliko se stari bavi sportom?

i šetnja dobro dođe
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 20:06   #12
Quote:
banderas kaže:
Pa ne mora imati automatski visok kolesterol ako ima povišene masnoće, nije to isto.
nikad čula da su to različite stvari.
molim te pojasni
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 20:18   #13
bijeli luk=cesnjak, kad god mozes uzimaj uz hranu,najlakse navecer kad neces bit u kontaktu s ljudima/pred spavanje mozda.
I riba je isto jako zdrava za ljude koji imaju probleme sa masnocom. I limun isto-limunada.. ovo su sve savjeti lijecnika, nisu narodni recepti.
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 20:25   #14
Quote:
djulbe-secer kaže:
bijeli luk=cesnjak, kad god mozes uzimaj uz hranu,najlakse navecer kad neces bit u kontaktu s ljudima/pred spavanje mozda.
I riba je isto jako zdrava za ljude koji imaju probleme sa masnocom. I limun isto-limunada.. ovo su sve savjeti lijecnika, nisu narodni recepti.
češnjak ako se jede navečer, sutra će se izlučivati kroz kožu, i to je UŽAS! ali postoji način da se naprave kapljice od češnjaka, ekstrakcijom u etanolu, i ukapavaju se i piju s mlijekom. pomaže, a ne smrdi se nedužnim u okolini
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 20:30   #15
imam ja taj recept. macerira se cheshnjak u alkoholu.


kapljice se uzimaju samo jednom ili mozhda dvaput u zhivotu, navodno je to kineska metoda lijechenja hipertenzije i josh nekih boleshtina.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 09:42   #16
Quote:
nepta kaže:
nikad čula da su to različite stvari.
molim te pojasni
Masnoće su jedna stvar, kolesterol druga, različite su i pretragei refetentne vrijednosti. Neke namirnice imaju puno masnoća a uopće nemaju kolesterola (masnoće biljnog porijekla), neke imaju užasno puno kolesterola a nemaju tako puno masnoća (jaja). Ukratko, to su dvije odvojene stvari. U većini slučajeva onaj koji ima povišene masnoće ima povišen i kolesterol ali nije uvijek tako.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 22:33   #17
Quote:
banderas kaže:
kolesterola (masnoće biljnog porijekla)
Lapsus - zivotinjskog.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 10:44   #18
Quote:
MaxB kaže:
Lapsus - zivotinjskog.
Nije lapsus, rekao sam "neke uopće nemaju kolesterola - masnoće biljnog porijekla", što bi značilo da masnoće biljnog porijekla nemaju kolesterol
Zato su super reklame za margarin bez kolesterola, koji i tako ne sadrži kolesterol a raja se loži kao blesava
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 20:07   #19
Quote:
banderas kaže:
Nije lapsus, rekao sam "neke uopće nemaju kolesterola - masnoće biljnog porijekla", što bi značilo da masnoće biljnog porijekla nemaju kolesterol
Zato su super reklame za margarin bez kolesterola, koji i tako ne sadrži kolesterol a raja se loži kao blesava
Krivo te shvatih - da, i meni su te reklame super.

A jeste vidli onaj omegol? Vec valjda i vrapci na krovu znaju da smo uglavnom svi mi (osim mozda Dalmatinaca) overdozirani Omega-6 masnim kiselinama. Na Omegolu pise "Povoljan omjer Omega 3 i omega 6 masnih kiselina", a kad pogledas sastav, vidis da ima 7 puta vise omega 6 nego omega-3 kiselina! Sad ne znam jel sam ja to krivo vidio ili ovi zbilja rade takvo sr*nje i pokusavaju ga prodati pod zdravu hranu...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 20:17   #20
Quote:
MaxB kaže:
Krivo te shvatih - da, i meni su te reklame super.

A jeste vidli onaj omegol? Vec valjda i vrapci na krovu znaju da smo uglavnom svi mi (osim mozda Dalmatinaca) overdozirani Omega-6 masnim kiselinama. Na Omegolu pise "Povoljan omjer Omega 3 i omega 6 masnih kiselina", a kad pogledas sastav, vidis da ima 7 puta vise omega 6 nego omega-3 kiselina! Sad ne znam jel sam ja to krivo vidio ili ovi zbilja rade takvo sr*nje i pokusavaju ga prodati pod zdravu hranu...
Malo si pomješal 3 i 6 ..

Sva ulja koja koristimo u kuhinji su biljnog porijekla (obično suncokretovo ili uljene repice) i ona sadrže Omegu-6, tako da smo dovoljno opskrbljeni s tom esencijalnom masnom kiselinom.

Glavni izvor Omege-3 su pojedine morske ribe i plodovi mora koji se ne koriste tako često u prehrani. Razlozi leže u većoj cijeni kvalitetne ribe, zahtijevnijoj pripremi, a mnogi ljudi jednostavno više vole okus mesa ili sira. Da biste tijelo opskrbili s dovoljnom količinom Omega-3 morate najmanje tri puta tjedno jesti punomasnu plavu ribe ili plodove mora. U Japanu svaka majka i trudnica uzima Omega 3.

ps: Dotični "Omegol" nisam još vidjel pa me zanima o kakvom omjeru pričaš ?
hummer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.