Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 00:12   #1
Kako postati glumac / glumica ?

Da, znam da je pitanje glupo, ali googlao sam i nemogu naći ništa vezano za to. Dakle kako se postaje glumac, šta se treba završiti za glumca, kome se javiti, ako me možete malo uputiti...

I da li je 17 godina prekasno za tako nešto ili se uvijek može. Znam da sam se kasno sjetio ali eto to je nešto što jako želim, pa mi molim vas pomozite.

Hvala unaprijed na korisnim informacijama
InDaHaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 01:40   #2
17 godina nije prekasno, ali se čudim da ti je trebalo 17 godina da saznaš odgovor

više informacija na www.adu.hr

sretno
ruzica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 02:15   #3
jel kasno sa 30?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 09:41   #4
Imate više informacija ovdje http://glumastatiranje.blogspot.com/
Power_of_mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:00   #5
Kako doći do filmskog glumca?

Dakle zanima me jel postoji neki specifični fakultet za glumu.. Ali filmsku ne kazališnu
Kako postić tu karijeru
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Joze Balic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:04   #6
prvo kreneš sa akdemijom dramskih umjetnosti jer tamo te uče počecima glume, znači i filmske. iako nevidim po čemu se to kazališna gluma razlikuje od filmske osim što kazališni glumci nisu popularni poput filmskih, a pretpostavljam da pucaš na to
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:05   #7
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
prvo kreneš sa akdemijom dramskih umjetnosti jer tamo te uče počecima glume, znači i filmske. iako nevidim po čemu se to kazališna gluma razlikuje od filmske osim što kazališni glumci nisu popularni poput filmskih, a pretpostavljam da pucaš na to
hehe da.. inaće ne volim kazališta dosadna su.. Hehe ćua sam da za tu akademiju treba imat dosta sreće za upis
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Joze Balic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 02:10   #8
i talenta. a također ti to isto treba da bi i na filmu uspio.

i da, hrvatski filmovi su dosadniji od hrvatskog kazališta
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 02:12   #9
Naslov teme ti je malo zbrkan Kako doći do glumca , prva misao je da hoćeš nekoga angažirati
Ovo s dosadom kazališta neću komentirati.

Po tvome "ćua" biti ću slobodna pretpostaviti da si iz Dalmacije. Elvis Bošnjak organizira neke glumačke radionice sa svojim kazalištem, pa ako imaš volje možda ti ne bi bilo loše to probati da vidiš da li je to nešto što te uopće zanima.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 11:40   #10
samo mi ovo nije jasno.. Evo recimo primjer Christian Meier koji je studirao grafićki dizajn okušao se kao glumac.. Znaći svi oni vani koji studiraju bilo što, odluće bit glumci i to uspiju..
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Joze Balic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 12:19   #11
Nauči prvo č i ć, malo se angažiraj oko vlastite pismenosti
i načina komuniciranja (moraš bit dobar orator),
čitaj literaturu (književnost i glumačku struku), uključi se
u neku glumačku družinu i pokušaj upasti na akademiju...
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 14:30   #12
sad kad malo bolje razmislim, možda bih išao za redatelja i producenta.. Meni su sapunice bile uzor glume i vjerojatno zbog toga nevolim kazališta.. Imam još dvije godine pa ću vidit i dobro razmislit što želim u životu
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Joze Balic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 14:47   #13
produkcija ili tv i filmska režija (ADU).
Imaš i TV akademiju u Splitu...
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:08   #14
uh kad bi iša na tv akademiju mora bi dobro pripremit za školarinu.. Treba se uložit dosta love
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Joze Balic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:13   #15
Quote:
Josip Balić kaže: Pogledaj post
hehe da.. inaće ne volim kazališta dosadna su.. Hehe ćua sam da za tu akademiju treba imat dosta sreće za upis
ti se misliš s takvim stavom proslavit u hrvatskoj?misliš da je u hrv tolko razvijen film da bi mogao samo od njega živjet?
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:20   #16
Quote:
Josip Balić kaže: Pogledaj post
uh kad bi iša na tv akademiju mora bi dobro pripremit za školarinu.. Treba se uložit dosta love
Lova nije jedino što treba ulagati.
Treba raditi i zanimati se puno prije akademije, pa kako misliš prijemni proći?
A za tu glumu iz sapunica kojom si fasciniran, pa to i kod nas mogu raditi neki ljudi koji nisu školovani glumaci.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:33   #17
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Lova nije jedino što treba ulagati.
Treba raditi i zanimati se puno prije akademije, pa kako misliš prijemni proći?
A za tu glumu iz sapunica kojom si fasciniran, pa to i kod nas mogu raditi neki ljudi koji nisu školovani glumaci.
da mene najviše fascinira gluma iz sapunica i to bih volia radit.. samo moram doznat kako
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Joze Balic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:43   #18
Quote:
Josip Balić kaže: Pogledaj post
da mene najviše fascinira gluma iz sapunica i to bih volia radit.. samo moram doznat kako
Ako nisi poznat, a želiš da te zovu, moraju te negdje primjetiti. Neki su lutali po različitim amaterskim kazalištima, radionicama...
Moraš nekako doći to tog kruga ljudi, nećeš nikad vidjeti oglas na hzz-u za neku seriju
Ako želiš u tu branšu, upoznaj se kako funkcionira i probaj joj se približiti i uključiti.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:06   #19
Quote:
Josip Balić kaže: Pogledaj post
da mene najviše fascinira gluma iz sapunica i to bih volia radit.. samo moram doznat kako
bože,a mene najmanje..kako nekome mogu biti dobre sapunice?pa svaka je ista..glavno mjesto događanja je bolnica ..dee
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:12   #20
mozes se prijaviti i za statiranje (prouci malo na netu) pa uz puuuuuuuuuuuuuuuno srece, jednog dana, mozda kazes par recenica i otvore ti se i ta vrata
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.