Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2009., 18:12   #3841
Quote:
asad kaže: Pogledaj post
Ja imam risalu Hamzevija u kojima su te optuzbe zanegirane licno od njihova tri sejha. Problem pravi kod njih je bio taj sto su isticali svoje bosansko porijeklo ispred otomanskog i posto za ovo nije mogla proci optuzba onda su proglaseni za heretike i pripisana su im ta vjerovanja.
Sto se tice vizija, ja imam nekoliko poznanika koji imaju te prave vizije, ukljucujuci svoga ucitelja, i sve i jedan je zanegirao filozofsko tumacenje tvrdeci da je to robovanje pameti umjesto Allahu.
Isto pitanje tebi, bi li mogao ovdje izloziti ucenje hamzevija i gdje bih mogla to naci.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 18.10.2009. at 18:52.
blue bird is offline  
Old 18.10.2009., 19:00   #3842
Quote:
enky kaže: Pogledaj post

Nego, prije no što se vratim i odgovorim na tvoju repliku u potpunosti, evo jedne pjesimce za one, kojima još uvijek nisam draga , a što ju je napisala moja prabaka:
Baka je neka verzija Tucakovich M. dal' bila u schemi je sa Rajkom ?
insaninside is offline  
Old 18.10.2009., 20:26   #3843
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Zašto smajlić "" nakon 'draga enky'? Hoćeš reći da ti nisam draga?
Nemoguće.

Nego, prije no što se vratim i odgovorim na tvoju repliku u potpunosti, evo jedne pjesimce za one, kojima još uvijek nisam draga , a što ju je napisala moja prabaka:


Na prijestolu kalif sjedi, Harun al Rašid,
Do njeg' sjedi mlad vezire, Džafer Barmakid.

"Reci pravo, mlad vezire, amana ti tvog,
Tko ti dade zlatne ključe od harema mog?";

"Dala mi ih seja tvoja, uz poljupca dva,
A do zore kol'ko bješe, ne znam ni sam ja.";

"A znadeš li, mlad vezire, ne znao te jad,
Da će dželat glavu tvoju odrubiti sad?";

"Svijetla kruno od Azije, daleko l' sjaš,
Moj kalife, gospodaru, da malo l' ti znaš!
A da znadeš, moj kalife, što ja znadem sam,
Po Bagdada ti bi dao i Misir i Šam.
A da znadeš, moj kalife, gdje ja noćas bi,
Sto života da imadeš alalio b' ti!
O, Abasah, ružo rajska, lijep je miris tvoj,
Slađa mi je ljubav tvoja, nego život moj.";

To izreče, mlad vezire, ode bez glasa.
Mrtva glava progovara:"Zbogom Abasah".




"Nemoj kenjkati" može značiti:
a) nemoj pričati budalaštine, kao što to čini kenjki (ili, po ameriŠki, enky)
b) nemoj biti curetak

E sad, kao što možeš shvatiti (možeš li? ), izraz 'nemoj kenjkati' ima veze s filozofijom, isto kao što pojam 'kenjki' ima veze s pojmom 'curetak'.


Baka ti ko Bregovic ili Merlin,podjonila text te nesto malo izmjenila(npr aman je u iman). Ovaj song songa H.Polovina rahmetli,te se zove narodnom pesmom.
bir ko jedan is offline  
Old 18.10.2009., 20:28   #3844
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Isto pitanje tebi, bi li mogao ovdje izloziti ucenje hamzevija i gdje bih mogla to naci.


Ima u carskoj biblioteci u Istambolu,i po neka risala kod domacih hamzevija u okolini Tuzle.PS Bog je Bog i to naucavaju i vjeruju,te s tog svi ostali skoro pa i ne postoje.
bir ko jedan is offline  
Old 18.10.2009., 21:31   #3845
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Baka je neka verzija Tucakovich M. dal' bila u schemi je sa Rajkom ?
Prabaka je bila nepismena. Drugi su zapisivali njene pjesme. Ja znam samo za dvije njene pjesme; one koje deda ostavio iza se.
Tko su ovi što ih spominješ, pojma nemam.
enky is offline  
Old 18.10.2009., 23:25   #3846
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Prabaka je bila nepismena. Drugi su zapisivali njene pjesme. Ja znam samo za dvije njene pjesme; one koje deda ostavio iza se.
Tko su ovi što ih spominješ, pojma nemam.
I u muski je dedo( pra ili čukun nebitno ) bio nepismen pa pa naučio čitati koristeć osobnu intuitivno naravno, a i Vukov pravopis mu je išao na ruku

Hajde što ne znaš Simeunovića, čini mi se da je iz Tuzle, al' da za Marinu Tucaković nisi čula to mi je već


insaninside is offline  
Old 19.10.2009., 00:47   #3847
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Njoj se, koliko se sjećamo, Šejh ul Akbar jedanput directly obratio, u snu, i riješio joj velik problem. Tko kaže da neće opet
S pravom ste to skromno primjetili, tj. prisjetili se sna i direktne intervencije.

Everiday muslich bi trebao upoznat sa prednostima položaja tijela na desnoj strani pri spavanju, ajde da kažemo ništa mudro , jel da ?
ili
Korištenja desne ruke pri jelu,noge pri izlasku iz kuće, ulasku u kuću... sve bi to ordinary muslim trebao prakticirati, ništa čudno ali važno!

Pazi sad, na snu dobiješ išaret ili uputu da pereš ruke prije ili poslije jela , jel to sad dokaz nekog duhovnog dometa

Pa jeste naravno , al za prosječnog lokalnog Halidiju, Nakšiju vezanog za Kipar ili Rufka na kraju krajeva.

Oni vole misterije, fantazije, nazivaju ih otkrovenjima i tretiraju mekamima. Čitao sam jednom da je nekom od ovih došao šejh iz Amerike i golim rukama im izvadio pile iz kipuće vode i kutarisao im ga na sofru. Miracle, na opšte oduševljenje prisutnih , odma izaziva jekin samo takav.
Takvim ne treba šeh da ih odgaja, što je dalje to bolje, idealan učitelj-entertejner bi im bio David Koperfild, no eto zauzet je obavezama, suviše se posvetio dunjaluku.

no možda sve i nije tako. Wehbosi tumače hadis u kojem poslanik s.a.v.s prolazeć pored halke koja zikir činjaše, ne sjede s njima, nego se pridruži drugoj koja o akidi raspravljaše, kao "vidite kome je prišao !", a dervišane kažu naravno da vas uputi na pravi put.

Biva mi smo s Njim a to što ne vidite

Što ti je diskurs

Ne?

Rashomon.

Ne valja se inaditi

Treba bit fin !

tiān xià ...


Zadnje uređivanje insaninside : 19.10.2009. at 00:52.
insaninside is offline  
Old 19.10.2009., 10:20   #3848
čovjek upadne u vodu, i guta, guta, misli da on guta vodu, a voda ustvari guta njega. čovjek jede hranu, i misli da jede hranu, a hrana jede njega i tijelo mu postaje ta hrana. čovjek čuje priču, i prepričava je, i misli da prepričava, a u stvari priča prepričava njega i on postaje dio te priče. tako je to. neki ljudi nesvjesno postanu muridi, makar kroz protivljenje, nesvjesni da im je učenje u tom protivljenju jer nije bitno kakve vrste je veza, već da li postoji, a ono što držiš u svijesti za to si se već svezao (obejatio). tako, ko je za koga vezan, njega i pominje. npr. nevjernici su se svezali Allaha i čine stalno zikir sa "la illahe!", samo uz "Allah" mogu oni biti nevjernicima.

Zadnje uređivanje Rufaija : 19.10.2009. at 11:08.
Rufaija is offline  
Old 19.10.2009., 15:55   #3849
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Prabaka je bila nepismena. Drugi su zapisivali njene pjesme. Ja znam samo za dvije njene pjesme; one koje deda ostavio iza se.
Tko su ovi što ih spominješ, pojma nemam.


Deda je jos ponesto ostavljao iza se,(da li se i toga sjecas),ta bio je normalan,iako pismen(nevazno koliko). Ova dvojica,pa ih zna sav etno world, because, ovo je narodni song,a songer H.Polovina (pjevac,dopunski a po pozivu neuropsihijatar i duze vremena mrtav,po odredbi el-fatiha). Zbilja sto bi rekao rufko,ovo je znak,oko tebe se motaju i neuropsihijatri. Doduse ,bivsi.
bir ko jedan is offline  
Old 20.10.2009., 02:49   #3850
Pitanje za insana, a mogu i drugi.

Kojem točno svijetu pripada Puh iz pripovjetke.?
Derviš is offline  
Old 20.10.2009., 04:53   #3851
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Pitanje za insana, a mogu i drugi.

Kojem točno svijetu pripada Puh iz pripovjetke.?
To je tvoj svijet
btw. evo ti malo muzike i slika kao poticaj za spisateljske aktivnosti neki blues.
& što te tjera da pišeš, skromnost, hvala

selam alejk

čija krv to kola venama hrabrih, ......na vijetru miris lavande izmješan sa zlatom i fragmenti ljubavi ....
i što god da se mijenja isti su ljudi...
dobar je meni ovaj Johnny
insaninside is offline  
Old 20.10.2009., 11:44   #3852
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
To je tvoj svijet
btw. evo ti malo muzike i slika kao poticaj za spisateljske aktivnosti neki blues.
& što te tjera da pišeš, skromnost, hvala

selam alejk

čija krv to kola venama hrabrih, ......na vijetru miris lavande izmješan sa zlatom i fragmenti ljubavi ....
i što god da se mijenja isti su ljudi...
dobar je meni ovaj Johnny
Alejkum selam.

Thx, evo 4-ti put se vrti ovaj blues Tako me smiruje...

Skromnost? Ma kakva skromnost, brate, pare. Ovo hvatam zalet da napišem knjigu, a onda ću biti bogaaaaaat svima ću vam darove kupiti, kupit ću i ovaj forum. Al, možda je to od ovog bluesa, evo 5-ti puta mi miluje dušu. Selam alejk.
Derviš is offline  
Old 20.10.2009., 20:59   #3853
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Alejkum selam.

Thx, evo 4-ti put se vrti ovaj blues Tako me smiruje...
Na ti link na CD link1 http://avaxhome.ws/music/jazz/AVAXXINNTOZZ.html

drugi je ko bolji onaj bitrate valjda je zato više za dwnld

Ako budeš opet dolazio ovamo u BiH, ti nekako javi da niko nezna pa ćemo se onda susresti ko sljučajno . Pa sve govoriti subhanallah, ve la havle... kako je svijet mali. i oni neće ništa posumnjati, nemoj se ti bojati

insaninside is offline  
Old 20.10.2009., 23:18   #3854
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Šadi a da posjetiš malo egov rectum
Tema je ispunila svoj smisao. Pozdrav svima
http://www.hermes-press.com/bush_kiss.jpg
Shady is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.