Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2009., 20:06   #41
Išlo bi se nekaj malo lakšeg npr Zadnjica-Kanjavec (kroz Prehodavce) ili Zadnjica - Stenar ili nešto malo teže npr Stara Fužina- planika - Mali triglav ili pak koča pri Savici - Kanjavec (kroz triglavska jezera), Zadnjica - Razor... ma ideja je 100
No, odustalo se od 7 mj, išao bi 15,16.8. najranije a prije toga ne bi bilo loše nabit konde malo bar po planinama u okolici zg.
Nego, jel me budu pustili sa zimskim gumama u slo? Ljetne imam al mi se ne da vulkanizeru pa se vozim na zimskim
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 09:09   #42
Zimske možeš furat ljeti tak i tak to sad niko ne gleda al je zato zimi druga priča! A šteta što ste odustali od srpnja jer je sad prekrasno po dolini tr.jezera još ima snjega uostalom pogledaj friške fotke od prošlog vikenda, sam klinca vodil! http://picasaweb.google.hr/vanjaseve...eat=directlink
vanjase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 13:46   #43
Gledam i plačem (metaforički). Koliko me nije tamo bilo... I tko zna kad ću opet i hoću li uopće...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 22:16   #44
Quote:
vanjase kaže: Pogledaj post
Zimske možeš furat ljeti tak i tak to sad niko ne gleda al je zato zimi druga priča! A šteta što ste odustali od srpnja jer je sad prekrasno po dolini tr.jezera još ima snjega uostalom pogledaj friške fotke od prošlog vikenda, sam klinca vodil! http://picasaweb.google.hr/vanjaseve...eat=directlink
Majstore . Super kaj furas klinca tak . Kakav je to snijeg i kakva je tvoja procjena koliko bi se mogao zadrzati? Jesi cuo tamo kakvo je stanje sa snijegom na stazama za Triglav?
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:59   #45
Quote:
vanjase kaže: Pogledaj post
Zimske možeš furat ljeti tak i tak to sad niko ne gleda al je zato zimi druga priča! A šteta što ste odustali od srpnja jer je sad prekrasno po dolini tr.jezera još ima snjega uostalom pogledaj friške fotke od prošlog vikenda, sam klinca vodil! http://picasaweb.google.hr/vanjaseve...eat=directlink
Eto ovo je tura koju ću ja odraditi kroz 10 dana skupa sa bebačem od 8 miseci Jedva čekam ponediljak da krenem prema Bohinjskoj Bistrici i onda gremo v hribe 10 dana čistog uživanja
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 02:17   #46
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Eto ovo je tura koju ću ja odraditi kroz 10 dana skupa sa bebačem od 8 miseci Jedva čekam ponediljak da krenem prema Bohinjskoj Bistrici i onda gremo v hribe 10 dana čistog uživanja
i mi iz PD Naftaplin Zagreb idemo 01.08. do Bohinjske Bistrice, pa ćemo gore biti za vikend!
cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:03   #47
Jel zna netko koliko je hodanja od koce pri triglavskih jezera do rudnog polja?
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:00   #48
Quote:
Platoon Leader kaže: Pogledaj post
Jel zna netko koliko je hodanja od koce pri triglavskih jezera do rudnog polja?
uh, gledam ovu svoju kartu i to mi je nekako nespojivo, mislim može se, ali mislim da ima jednostavniji način za kružnu turu vodnikov - triglav - triglavska jezera, a to je da se auto ostavi u staroj fužini, a s triglavskih jezera se spusti u ukanc, pa jedan ode busom po auto, ili se može s triglavskih jezera na planinu pri jezeru, pa na kosijev dom i spust do auta u staru fužinu.
za ovu drugu varijantu bi svakako preporučila uspon na malu tičaricu i pršivec.
ajd' dok čekam da se ručak skuha idem probati odgonetnuti kolika je satnica za tu tvoju turu prema pl. vodiču julijske alpe.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:10   #49
7TJ-pl. pri Jezeru 2,5h, PPJ-pl.Blato 1h, pl.B-Na Vrhu(to je najkraci put ali treba pogodit nemarkiranu stazu) -Voje do 2,5h, Voje-Uskovnica 1,5h, U-RP do 1,5h, ukupno 9h, znaci cijeli dan
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:19   #50
ovo s varijantom vodnikov-triglavska jezera i mene zanima....

naime, zadnji put kada smo bili na triglavu obecala sam da cu jednom slozit turu samo za cure koja ce nece ici na one djelove koji izgledaju kao "mjesecina" i da ce nam tura otprilike bit pokljuka-vodnikov-triglavska jezera-bohinj... a bez da se penjemo na kamenjar

jel to izvedivo? i kakve su staze? po karti, staza postoji i mogla bi biti ok...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:30   #51
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
uh, gledam ovu svoju kartu i to mi je nekako nespojivo, mislim može se, ali mislim da ima jednostavniji način za kružnu turu vodnikov - triglav - triglavska jezera, a to je da se auto ostavi u staroj fužini, a s triglavskih jezera se spusti u ukanc, pa jedan ode busom po auto, ili se može s triglavskih jezera na planinu pri jezeru, pa na kosijev dom i spust do auta u staru fužinu.
za ovu drugu varijantu bi svakako preporučila uspon na malu tičaricu i pršivec.
ajd' dok čekam da se ručak skuha idem probati odgonetnuti kolika je satnica za tu tvoju turu prema pl. vodiču julijske alpe.
Hvala.
Stvar je u tome da bi na Triglav isli od Rudnog polja na dom Planika i onda na vrh. Drugi dan se spustili do doline triglavskih jezera i koce pri triglavskih jezer. Problem je onda auto jer bi on ostao na Rudnom polju. Jedino ako iz Bohinja nema nedjeljom neki autobus do Bleda ili cak Rudnog polja.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:01   #52
Quote:
Platoon Leader kaže: Pogledaj post
Hvala.
Stvar je u tome da bi na Triglav isli od Rudnog polja na dom Planika i onda na vrh. Drugi dan se spustili do doline triglavskih jezera i koce pri triglavskih jezer. Problem je onda auto jer bi on ostao na Rudnom polju. Jedino ako iz Bohinja nema nedjeljom neki autobus do Bleda ili cak Rudnog polja.
ma nije ti to problem... imas skroz povoljne taxi sluzbe koje sluze bas za to (imaju kombije, tako da stane vise planinara). proguglaj pa iskopaj brojeve, a imas i tamo na bohinju brojeve telefona

to smo mi planirali jer nam je itinerer bio identican ko ovaj kojeg si napisao, ali nas je ruzno vrijeme, snijeg i kisa zadrzao neplanirano na planiki pa smo se vratili ipak istim putem nazad na rudno polje

Edit: evo recimo ovaj za primjer http://www.taxi-bohinj.com/cenik/
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:15   #53
eto, kak kaže cobra, cijeli dan.
stvar je u tome što se gotovo moraš vraćati do vodnikovog, a u vodiću piše za suprotan smjer (mislim da nije velika razlika u satnici hoda).
triglavska jezera - planina dedno polje - planina v lazu - planina pod mišelj vrhom - vodnikov 7-8 sati. kad uračunaš još spust do auta ispada 9 do 11 sati, ovisno o kondiciji.

razmotri plan da auto ostavite u staroj fužini.
onda možete raditi kružnu turu.
ili, ako idete s dva auta, jedan prebacite na mjesto silaska i problem rješen.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:21   #54
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ovo s varijantom vodnikov-triglavska jezera i mene zanima....

naime, zadnji put kada smo bili na triglavu obecala sam da cu jednom slozit turu samo za cure koja ce nece ici na one djelove koji izgledaju kao "mjesecina" i da ce nam tura otprilike bit pokljuka-vodnikov-triglavska jezera-bohinj... a bez da se penjemo na kamenjar

jel to izvedivo? i kakve su staze? po karti, staza postoji i mogla bi biti ok...
za tu turu, vodnikov - triglavska jezera piše da spada među najljepše puteve u sloveniji. to vjerujem, jer ima puno "planina" pa i zelenila.
ja bi svakako preporučila Pršivec s kojega je lijep pogled na dio bohinjskog jezera i spodnje bohinjske gore.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:23   #55
ako slovenski vodic kaze 7-8 sati, znaci da sporijim planinarima treba barem 9-10

ste skuzili kako su slovenski daljinari nekako nabrijaniji nego ovi nasi? hr mjere me obicno pogode skoro pa u minutu, a ove slovenske obavezno moram "podebljati"
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:26   #56
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
za tu turu, vodnikov - triglavska jezera piše da spada među najljepše puteve u sloveniji. to vjerujem, jer ima puno "planina" pa i zelenila.
ja bi svakako preporučila Pršivec s kojega je lijep pogled na dio bohinjskog jezera i spodnje bohinjske gore.
znala sam ja cim smo na vodnikovom sjedali, uzivali u zelenilu i kravicama te gledali u kartu da bi to bila odlicna tura za zenski izlet jos da nije neka velika visinska razlika i da nema ferata - savrseno
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:30   #57
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ako slovenski vodic kaze 7-8 sati, znaci da sporijim planinarima treba barem 9-10

ste skuzili kako su slovenski daljinari nekako nabrijaniji nego ovi nasi? hr mjere me obicno pogode skoro pa u minutu, a ove slovenske obavezno moram "podebljati"
ako izuzmem planinarenje zadnjih godinu dana, meni su njihove satnice bile ok.
kako su napisali toliko mi je uglavnom i trebalo. ako sam bila u malo boljoj kondiciji išlo je i brže.
u sloveniji se ja ne obazirem na satnice u vodičima, bar ne što se alpa tiče.
ako nema ravničarskih dijelova i uspon je konstantan računam da mi za tisuću visinskih metara treba od dva i pol do tri sata, ovisno o kondiciji.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:37   #58
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
znala sam ja cim smo na vodnikovom sjedali, uzivali u zelenilu i kravicama te gledali u kartu da bi to bila odlicna tura za zenski izlet jos da nije neka velika visinska razlika i da nema ferata - savrseno
pa i nije neka visinska razlika,
vodnikov dom - 1805m
planina pod mišelj vrhom - 1664m
lazovški preval - 1966m
planina v lazu 1560m
planina dedno polje - 1560m
planina ovčarija - 1660m
prijevoj štapce 1851m
ili ako se s ovčarije krene na jug onda na prevoj 1660m
triglavska jezera, koča - 1685m

milina.
gledajući kartu rekla bi da tu ferata nema.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:01   #59
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ma nije ti to problem... imas skroz povoljne taxi sluzbe koje sluze bas za to (imaju kombije, tako da stane vise planinara). proguglaj pa iskopaj brojeve, a imas i tamo na bohinju brojeve telefona

to smo mi planirali jer nam je itinerer bio identican ko ovaj kojeg si napisao, ali nas je ruzno vrijeme, snijeg i kisa zadrzao neplanirano na planiki pa smo se vratili ipak istim putem nazad na rudno polje

Edit: evo recimo ovaj za primjer http://www.taxi-bohinj.com/cenik/
E super. Onda nema frke.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:09   #60
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ovo s varijantom vodnikov-triglavska jezera i mene zanima....
kao "mjesecina" i da ce nam tura otprilike bit pokljuka-vodnikov-triglavska jezera-bohinj... a bez da se penjemo na kamenjar
jel to izvedivo? i kakve su staze? po karti, staza postoji i mogla bi biti ok...
Mi smo, prije "sto godina", prosli markiranom stazom "direktno" s Vodnikovog doma do planine pri Jezeru, preko pl.Krstenice i pl.v Lazu i sjecam se da je to bila predivna staza, ali smo hodali cijelo popodne, nekih 4-5h
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.