Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 23:46   #621
Oprostite ali samo sam tija reć da smo prije mogli do Pbz racuna sa jednom uslugom i jednim pinom i sa mobitela i sa Pc-a , dok danas , da ne nosimo čitače kartica , moramo koristiti dvije usluge . I mPbz i za po doma Pbz365 .Ane jesam u pravu ?
damiricic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 10:35   #622
mPBZ aktivacija i koristenje?

Uz otvaranje ziro racuna u PBZ banci dobio sam mPBZ uslugu (mobilno bankarstvo) besplatno na 3 mjeseca.
E sad oni su mi poslali link za download i instalaciju u mobitel koji sam im dao kod ugovaranja usluge.
Zanima me posto jos nisam nista aktivirao, da li je moguce taj SMS sa linkom prekopirati u drugi mobitel pa tamo to instalirati?
U uputama pise da kod promjene mobitela treba ici u poslovnicu i traziti reizdavanje instalacije mTOKEN-a, ali ja nisam jos nista instalirao niti aktivirao.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 16:25   #623
Maloprije me zvala ženska iz PBZ-a vezano uz onu reklamaciju od prije više od mjesec dana.
Uglavnom, ispričava se i kaže da su stornirali onih naplaćenih 14kn naknade.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 22:59   #624
Jel zna mozda netko kolika se naknada placa za uplatu na tudji ziro racun u iznosu od 1400 kn?
Znam da se preko ljeta naknada placala, a kad sam bila zadnji put, prije nekih mjesec i pol-dva, uplatit na tudji ziro racun 350kn nisam nista morala platit?
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 13:46   #625
sutra idem otvoriti tekuci racun u pbz-u da li mi netko moze reci da li se otvaranje racuna placa?
zenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 13:59   #626
Quote:
zenska kaže: Pogledaj post
sutra idem otvoriti tekuci racun u pbz-u da li mi netko moze reci da li se otvaranje racuna placa?
Otvaranje se ne plaća.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 14:06   #627
@karlos100 hvala na brzom odgovoru
zenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 12:43   #628
Quote:
Mrs.EM2105 kaže: Pogledaj post
Jel zna mozda netko kolika se naknada placa za uplatu na tudji ziro racun u iznosu od 1400 kn?
Znam da se preko ljeta naknada placala, a kad sam bila zadnji put, prije nekih mjesec i pol-dva, uplatit na tudji ziro racun 350kn nisam nista morala platit?
naknada za plaćanje na žiro se plaća već godinama. preko internet bankarstva je 1 kn unutar banke, 2 kn u drugu banku. na šalteru je znatno skuplje, ako se ne varam minimalno 6 kn.
ako si prije mjesec-dva plaćala nekom drugom bez naknade, onda nisi plaćala na žiro već na tekući, što je uvijek bez naknade unutar banke.
inače, žiro fizičke osobe uvijek i u svakoj banci počinje s 31xxxxxxxx dok je početak tekućeg (opet jedinstveno u cijeloj Hr) 32xxxxxxxx.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 13:12   #629
Quote:
damiricic kaže: Pogledaj post
Oprostite ali samo sam tija reć da smo prije mogli do Pbz racuna sa jednom uslugom i jednim pinom i sa mobitela i sa Pc-a , dok danas , da ne nosimo čitače kartica , moramo koristiti dvije usluge . I mPbz i za po doma Pbz365 .Ane jesam u pravu ?
nisam Ane, ali nisi u pravu.
nikad nisi mogao koristiti jednu uslugu preko mobitela i preko kompjutera. na stranu to što ljudi ugovore internetsko bankarstvo (ono za preko kompjutera) pa onda pokušavaju pristupiti usluzi preko mobilnog browsera i očekuju istu funkcionalnost. što neće i ne mogu dobiti jer internetsko bankarstvo je funkcijama i sigurnošću usklađeno s browserima za kompjutere.

dakle, nekad su postojale tri usluge za kompjutere: Lite, Optima i PBZ365NET. Lite i Optima su ukinute ima već koja godina.

sad imaš slijedeće usluge:
- PBZ365@NET (za stolna računala i laptope)
- mPBZ (za mobilne uređaje i tablete)

od uređaja za autorizaciju za uslugu PBZ365@NET postoje:
- token (koji se povlači iz upotrebe te se stoga i ne nudi novim klijentima)
- čitač kartica
- mToken (aplikacija za mobitele i tablete koja u potpunosti zamjenjuje čitač kartica i token, ali može se koristiti i kao dodatni autorizacijski uređaj ako ti se ne nosi onaj fizički van kuće).

dakle na tebi je odabrati želiš li uslugu "u pokretu" u kojem slučaju ćeš ugovoriti mPBZ ili ćeš usluzi pristupati samo od doma ili s posla, s računala, u kojem slučaju ćeš ugovoriti PBZ365@NET i odabrati jedan od dva navedena autorizacijska uređaja (ne računam token).
ili ćeš naravno odabrati obje usluge.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:43   #630
Osobno bih upozorio sve korisnike Android aplikacije za mobilno bankarstvo (mPBZ), kao i mtokena, da jako paze koje druge aplikacije i iz kojih izvora instaliraju na svoje uređaje (za razliku od službenih iphone applikacija koje su sve provjerene). Ponekad prednosti postaju i nedostaci
Zbog toga još uvijek ne odustajem od čitača kartice, iako je gnjavaža.
ime88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:53   #631
Imam žiro račun i karticu Visa Electron. Pitanje je da li mi svaki mjesec poštom dolazi izvještaj stanja na računu???
abou_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:18   #632
Quote:
abou_2 kaže: Pogledaj post
Imam žiro račun i karticu Visa Electron. Pitanje je da li mi svaki mjesec poštom dolazi izvještaj stanja na računu???
Ne. Osim ako posebno ne zatražiš, ali u tom slučaju plaćaš neku naknadu
Ja dobivam izvješće s tekućeg na mail, ta je usluga besplatna
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 14:05   #633
drustvo, kratko pitanje... da li placam kakvu naknadu ako zelim 500-tinjak kuna staviti na svoj ziro u PBZ-u? fala
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 22:38   #634
Ne placas
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 22:46   #635
Quote:
Mrs.EM2105 kaže: Pogledaj post
Ne placas
tenk ju veri mač
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 13:57   #636
Pozdrav,
Situacija kod mene je slijedeća. Imam ovrhu kod FINE i blokadu tekućeg računa u PBZ. Nemam dopušteno prekoračenje (dakle 0kn), ali je trenutni minus oko 100kn, zbog naplate iznosa koji je bio na računu od strane FINE plus naknada za taj postupak. Sada mi banka šalje opomene za to nedopušteno prekoračenje od 50kn (izgleda mjesečno). Međutim ja taj minus u banci ne mogu pokriti, jer svaku uplatu uzima FINA gdje mi je dug puno veći.

Dakle, po kojoj osnovi mi banka može slati te opomene od 50kn, što bi godišnje došlo 600kn (12x50). Na taj način banka koristi moju ovrhu i blokadu kako bi ostvarila dobit za sebe (po mom mišljenju čista pljačka). Kako izbjeći te opomene, kakva su vaša iskustva, što predlažete.
Hvala na odgovoru.
ivn777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 14:52   #637
Tako da na račun uplatiš tih 100kn i više nisi u minusu, pa nema niti opomene.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 19:40   #638
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Tako da na račun uplatiš tih 100kn i više nisi u minusu, pa nema niti opomene.
Hej, pa napisao sam da ja taj minus na takav način ne mogu pokriti, jer svaku uplatu uzima FINA koja je blokirala račun! Bilo da mi neko drugi uplati na račun, ili ja osobno na šalteru, minus ostaje isti, uvećan za iznose opomena i zateznih kamata.
Dakle o tome se radi, banka mi šalje opomene za taj minus kojeg ne mogu pokriti, i sad tražim rješenje za to. Ako neko ne vjeruje u ovo što sam napisao nek nazove njihov call centar (0800365365).
ivn777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 20:01   #639
FINA ti neće moći uzeti taj novac, jer ćeš ti tim novcem podmiriti minus i automatski biti na nuli, a oni ti ne mogu uzeti sredstva ako ti je na računu 0kn. Jesi li probao uplatiti?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 20:25   #640
Nažalost nije tako, FINA uzima svaku uplatu bez obzira što je račun u minusu. Zato jer ima prvenstvo naplate nad bankom. Da, probao sam uplatiti osobno.
ivn777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.