Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 08:47   #201
Kod mene nema 0,0 jer nema na kompu trenutne potrošnje, ali čujem da motor počima raditi na oko 1200-1250 o/min, kod situacije vozim šestom nizbrdo 90-100 i usporavam negdje na cca 80 km/h ili oko 1200 okretaja promjeni zvuk, dakle počima ubrizgavati gorivo.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 18:37   #202
Kakvi su CVT mjenjači naspam DSG i ZF i ne znam još kakvi se ugrađuju...
Znam da manji mercedesi imaju CVT... Kakve automatike ima BMW? Hvala unaprijed
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 22:04   #203
CVT je šrot dobar jedino za skutere.

Mali Mercedesi koliko ja znam nemaju CVT. Iskreno se nadam da su ga koširali i uzeli nešto normalno. Jedino se Audi od premiuma kurči sa onim abortusom od Multitronica
BMW ima ZF-ove automatike. I jedan DSG (DKG) kojeg proizvodi sam u suradnji sa Getragom
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 22:23   #204
cvt je zakon a ima ga honda nissan toyota
balkycf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:15   #205
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
CVT je šrot dobar jedino za skutere.

Mali Mercedesi koliko ja znam nemaju CVT. Iskreno se nadam da su ga koširali i uzeli nešto normalno. Jedino se Audi od premiuma kurči sa onim abortusom od Multitronica
BMW ima ZF-ove automatike. I jedan DSG (DKG) kojeg proizvodi sam u suradnji sa Getragom
A-Klasa i B-Klasa imaju CVT mjenjače koliko sam gledao na youtubeu, a i mislim da sam negdje pročitao da je tako.. Ako je toliko "loš" mjenjač zašto ga koriste? Čudno što se još uvijek ugrađuje u turbo skupe audije.. Ma da i oni imaju dsg tj s-tronic..
Mislim meni se osobno ne sviđa princip rada toga, okretaji na max i to je to :/
Sljedeći auto koji budem kupovao će biti automatik, ali toliko ih je sada na tržištu da ni sam ne znam
Koja je fora s fiatovim dualogicom? I kakve su kvalitete ZF-ovi? Negdje sam pročitao da imaju i do 8 brzina!
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:29   #206
CVT je u teoriji najbolji mjenjač, ali u praksi je to posve drugo.
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 10:06   #207
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
A-Klasa i B-Klasa imaju CVT mjenjače koliko sam gledao na youtubeu, a i mislim da sam negdje pročitao da je tako.. Ako je toliko "loš" mjenjač zašto ga koriste? Čudno što se još uvijek ugrađuje u turbo skupe audije.. Ma da i oni imaju dsg tj s-tronic..
Mislim meni se osobno ne sviđa princip rada toga, okretaji na max i to je to :/
Sljedeći auto koji budem kupovao će biti automatik, ali toliko ih je sada na tržištu da ni sam ne znam
Koja je fora s fiatovim dualogicom? I kakve su kvalitete ZF-ovi? Negdje sam pročitao da imaju i do 8 brzina!
Prednost CVT-a ..... volumen (mali je i stane u svaki motorni prostor), cijena i ono najbitnije - vrlo veliki raspon "brzina" - tzv spacing odnosno omjer najvećeg i najmanjeg prijenosa. Time se mali motori ne opterećuju puno kod kretanja a s druge strane kad ideš nekon "većom" brtinom broj okretaja može biti nizak.

Mane .... to je šrot. Bučan, rastrošan, nije trajan, traži puno održavanja (jer metalna piljevina napravi čudo unutra), ako ima "fiksne" brzine zna stradat u roku keks (jer se remen "ukopa" na mjestima di je fiksni prenosni omjer - a onda je za bacit)

Duallogic je običan mehanički mjenjač na koji je stavljen Magneti Marelli elektrohidraulika koja pritišće kuplung i mjenja brzine. Duallogic (ili DFN) je treća generacija koja je započela sa Selespeedom (groblje od mjenjača). Uredno najjeftinija opcija ali i najneudobnija, ljudska noga ipak bolje dozira kuplung od elektrohidraulike.

ZF je danas uz Aisin broj jedan u proizvodnji automatika. ZF-i postoje kao 6, 8 i novi sa 9 brzina.
Mana im je što su skupi i AKO nešto ode malo je majstora koji ih se usude otvarat.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:43   #208
Ako je toliko loš zašto se ugrađuje u Mercedes i Audi? Mislim, razumijem da se ugrađuje u neke "jeftinije" marke ali u ovo nikako mi nije jasno, da ne mogu naći neku dostojnu zamjenu.. Mislim meni osobno je katastrofa Ima ga frend u
Audiju A4 2008 2.0 tdi prešao 190 000km s tim sranjetom
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:45   #209
Mercedes - prostitucija, špara se di se ne smije šparati. Zlobnici će reći da A i B klase i tak nisu Mercedesi.

Audi - inate se budalaši, ko što su se inatili sa Veyronom, Phaetonom, pumpe-duse tehnologijim .... a u "dvorištu" imaju Aisina 6 brzina (Tiptronic) i cjelu paletu DSG-a.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 16:01   #210
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mercedes - prostitucija, špara se di se ne smije šparati. Zlobnici će reći da A i B klase i tak nisu Mercedesi.

Audi - inate se budalaši, ko što su se inatili sa Veyronom, Phaetonom, pumpe-duse tehnologijim .... a u "dvorištu" imaju Aisina 6 brzina (Tiptronic) i cjelu paletu DSG-a.
Pretpostavljam da dvoriste se odnosi na koncern i ono sta mogu da skidaju s njegovih polica,sta nemaju onda na raspolaganju i 8-brzinski Aisin automatik koji se ugraduje u novog Touarega,nisam vidio da neki novi Audi koristi taj automatik?
Nihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 17:47   #211
Quote:
Nihi kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da dvoriste se odnosi na koncern i ono sta mogu da skidaju s njegovih polica,sta nemaju onda na raspolaganju i 8-brzinski Aisin automatik koji se ugraduje u novog Touarega,nisam vidio da neki novi Audi koristi taj automatik?
zato što koriste 7 brzinske dual clutch s-tronic-e
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 18:02   #212
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
zato što koriste 7 brzinske dual clutch s-tronic-e
Ma ustvari koriste i ove 8-brzinske ali samo u faceliftanom Q7 i novom A8, isao provjeriti nakon sta napisao zadnji post,i onda vise nisam mogao ga prepraviti,jer mi je bilo skroz cudno da VW koristi taj mjenjac a Audi koji bi trebao biti premium ne.
Nihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 19:21   #213
Osmica ide na motore sa ogromnim momentom - jer S tronic ne ide preko 550 Nm
I što god pričali osmica je prikladnija za Audi A8 nego S tronic. Mekše šalta.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 17:42   #214
Evo gledam na VW stranici tehničke podatke za Golfa i vidim da 1.6 TDI ima DSG7, a 2.0 TDI obje verzije DSG6.
U čemu je razlika,odnosno,sva 3 su dizel motori a samo prvi ima stupanj više,zašto je tako?
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 19:36   #215
Ovi od 7 brzina podržavaju motore do 250Nm okretnog momenta, dok DSG6 do 350Nm. Ovi sa 7 su tzv. "suhi", dok je 6 uljni... uglavnom, pročitaj malo topik od početka, pisalo se već o tome
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 02:18   #216
Tnx, procitat cu svakako.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 04:55   #217
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mane .... to je šrot. Bučan, rastrošan, nije trajan, traži puno održavanja (jer metalna piljevina napravi čudo unutra), ako ima "fiksne" brzine zna stradat u roku keks (jer se remen "ukopa" na mjestima di je fiksni prenosni omjer - a onda je za bacit)
U 11 mjesecu će biti 7dma godina. Nisam primjetio nikakve probleme. Početkom prošle godine bio na redovitoj izmjeni ulja u getribi. Valjda vi koji ga ne posjedujete i ne vozite znate bolje nego oni koji ga redovito koriste. KAo i obično na Forum.hr
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:17   #218
Iako mi DSG djeluje kao fenomenalna igračka, nebi je nikad kupio iz razloga kaj nemam neku posebnu lovu, a AKO sam taj pehist da bum 1 u nekoliko tisuća ili milijuna da mi vrisne onda je to strašan trošak.
Generalno volim automatik na jakom dizelu al samo zbog potencijalnog troška koji nemrem platiti ga nebi
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:17   #219
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
U 11 mjesecu će biti 7dma godina. Nisam primjetio nikakve probleme. Početkom prošle godine bio na redovitoj izmjeni ulja u getribi. Valjda vi koji ga ne posjedujete i ne vozite znate bolje nego oni koji ga redovito koriste. KAo i obično na Forum.hr
A jel ti iskustvo nekog ko je radio u servisu za CVT-ove nešto znači? Jasno da da NEMAM, nisam lud da kupim taj šrot. Zapravo lažem. Imam ga .... na Gileri Runner. I za to je jedino dobar.
A to što je TVOJ dobar .... odlično, odi zapali svijeću na Kamenita vrata. Statistika kaže da si u teškoj manjini.

Zadnje uređivanje STINGer : 21.08.2011. at 19:33.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:35   #220
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A jel ti iskustvo nekog ko je radio u servisu za CVT-ove nešto znači? Jasno da da NEMAM, nisam lud da kupim taj šrot. Zapravo lažem. Imam ga .... na Gileri Runner. I za to je jedino dobar.
A to što je TVOJ dobar .... odlično, odi zapali svijeću na Kamenita vrata. Statistika kaže da si u teškoj manjini.
Ako radiš u servisu za CVT, onda znaš valjda koliko godina vrijedi garancija na CVT mjenjače.
Nadalje, ako radiš u servisu, napiši jedan serijski broj CVT getribe iz recimo 2006 godine.
Ja kužim i dalje da kenjaš bez veze.

@Stinger
A obično su protiv automatika oni koji ga nisu vozili. Meni osobno, manuela, više neće u garažu. Osim ako nije poseban auto tipa Impreza/Integra/Evo.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.