Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2008., 09:56   #1
Pročiščivaći vode

Zanima me ima li netko neki od ovih uređaja za pročiščavanje vode za piće i dali se uopće isplati kupovati isti pošto se naši dragi vlastodršci kunu kako je voda iz vodovoda u Hrvatskoj super za piće.

Uz to koji je od njih najkvalitetniji? Prije nekog vremena svi su imali one Brita plastične pročiščivaće dok zadnje vrime svi govore kako su kvalitetniji oni koji se ugrađuju direktno na vodovod.

Pošto taman radim kuhinju morao bih predvidjeti mjesto za njega ukoliko bi ga uzeo.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 13:13   #2
ovi veci filteri su malo precjenjeni. ja imam aquapro, mislim da postoji jos zepter kao konkurencija, ostale marke ne poznam.
cijena je bila oko 700 eur prije 5 godina danas je mozda nesto jeftinija. stvar je u tome da uređaj previse kosta, svakih 6 mjeseci te prisile mjenjat sve te uloske (nekih 600 kn, svi ulošci osim membrane--ispada da je cijena membrane i tanka =700 eur-600 kn!!!), a plus to uređaj ti baca ća određenu količinu vode (!).
sastoji se od nekakve mikro reverzne membrane, 2 veca ugljena filtera, sedimentnog uloška, i odstranjivaca mirisa i okusa, naravno i tank od 10 litara.
voda je odlicna, makar navodno se tim filtriranjem odstranjuje mnogo minerala i metala koji su valjda potrebni organizmu.. puno debata na tu temu..
uglavnom razlika između obične i filtrirane vode je ko dan i noć, kod kuhanja nema nikakvog taloga i sl.
samo nazalost to ima dosta veliku cijenu, pri tom opet mislim na servise.
e sad trebalo bi vidjet koliko se isplati kupovat vodu, imat posla s ambalažom, teretom, a i ta voda bog zna koliko odstoji u bocama. voda iz vodovoda je za mena prošlo svršena stvar!!
građevinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:41   #3
Quote:
građevinac kaže: Pogledaj post
ovi veci filteri su malo precjenjeni. ja imam aquapro, mislim da postoji jos zepter kao konkurencija, ostale marke ne poznam.
cijena je bila oko 700 eur prije 5 godina danas je mozda nesto jeftinija.
PA moje mišljenje je da ako je pitanje zdravlje onda ništa nije preskupo. Sada pitanje je dali ti filteri stvarno tako dobro skidaju sve to smeće i kemikalije iz vode (za aqueenu skoro sve piše da uklanja 98-99%)

Onda ako gledamo da čovjek pije 2 litre vode dnevno koja flaširana košta 5 kn/litri tih 600kn za promjenu filtera svako pola godine ne čini se nešto previše . I još ako tome dodamo obitelj od 4 osobe ispada da se dnevno pije barem 8 litara što bi na flaširanu vodu bila potrošnja od 40kn dnevno...

Vidio sam da ovaj Zepterov Aqueena ima mogučnost ugradnje mineralizatora koji onda zdrave minerale vrača nazad u vodu.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:53   #4
Ja kupih ovaj...

http://www.rsi-hr.com/16348.aspx

Ne sićan se pošto, ali san siguran da nije ni blizu skup ka taj... A ni filter nije preskup... Koliko je koristan, pa sad, valjda pomogne... Ali, bar je primjena prilično jednostavna... Opet, neman pojma koliko košta, nazovi ih pa pitaj...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 19:27   #5
da, skuplji filteri imaju jos dodatno taj mineralizator, i tu je taj apsurd, najprije odstranis te minerale, pa potom ih uz dodatno povecanje cijene vratis!
slazem se, kad je u pitanju zdravlje ne treba bas pitat za cijenu, ali opet ti ulosci koje mjenjas ne vrijede tih para, na netu ih nigdje ne mogu pronac, kriju im cijene ko zmija noge, bit ce da se tako distributeri međusobno štite.., moje misljenje je da je to jako dobar biznis u kojem je pokriće zdravlje, i tu cijena nema granica..
građevinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 10:21   #6
Mislim da si u pravu. Koliko sam ja čuo od Zeptera filteri koštaju 300tinjak kn i toliko koštaju ruke servisera da ih promine. Istina da odstranjuju minerale pa ih onda vračaju pošto jebiga mislim da nije moguće na ovakav način odrstranit 3 štetna minerala a ona 2 zdrava ostavit u vodi..
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!

Zadnje uređivanje laella : 07.06.2008. at 22:39. Reason: nepotreban quote. Vidi: pravila quote-anja!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 10:40   #7
Mi imamo Aqueenu, od Zeptera. Zadovoljni smo. Naime, živimo u Puli gdje je voda dosta teška, klorirana. Pročišćena voda ima puno ugodniji okus. Mineralizator nismo htjeli, smatrajući da je mudrije minerale nadoknaditi kroz hranu i druge tekućine.
Vodu iz ovog pročiščivača smo dali analizirati u Zavodu za javno zdravstvo. Analiza je pokazala vrlo visoki stupanj čistoće vode.
rina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 19:11   #8
Quote:
rina77 kaže: Pogledaj post
Mi imamo Aqueenu, od Zeptera. Zadovoljni smo. Naime, živimo u Puli gdje je voda dosta teška, klorirana. Pročišćena voda ima puno ugodniji okus. Mineralizator nismo htjeli, smatrajući da je mudrije minerale nadoknaditi kroz hranu i druge tekućine.
Vodu iz ovog pročiščivača smo dali analizirati u Zavodu za javno zdravstvo. Analiza je pokazala vrlo visoki stupanj čistoće vode.
Napokon jedan pravi konkretan odgovor. Thnx
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 18:44   #9
jel netko zna za neki jeftininiji i/ili manji destilator vode?
dharmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 17:46   #10
Mene zanimaju filtri za pijesak i raznorazne nečistoće koje se mogu potegnuti iz bunara - ima li tko nešto takvo insalirano?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:35   #11
odavanje poslovne tajne

radim u jednoj firmi koja prodaje vodu.uredni kupac nam je zagrebacka vodookskrba.e sad ak je zg voda tak dobra za pice zakaj je oni sami ne piju
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 20:40   #12
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
radim u jednoj firmi koja prodaje vodu.uredni kupac nam je zagrebacka vodookskrba.e sad ak je zg voda tak dobra za pice zakaj je oni sami ne piju
Stari, svaka ti čast!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 20:57   #13
dizem temu, imate li iskustva s https://www.aquaphor.com.hr/ filterima vode?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 10:04   #14
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
dizem temu, imate li iskustva s https://www.aquaphor.com.hr/ filterima vode?
Mi imamo ovaj:
https://www.aquaphor.com.hr/shop/fil...dwm-101-morion
odnosno sličan, malo stariji model koji se već prodavao prije 4 godine.
Montiran ispod sudopera i tu dodatnu pipu koristimo za piće i kuhanje.
Zadovoljni smo, mijenjamo filtere kako je naznačeno, neke svaka 3 mjeseca, neke svakih pola godine, neke jednom u dvije godine, muž to radi ali ne čini mi se da je komplicirano.
Navikli smo na okus vode, skroz je OK. Prije ovoga smo imali samo filter bez dodanih minerala nakon filtriranja, i s ti smo bili zadovoljni. Doduše nakon 3-4 godine nam je procurio, pa smo dogovarali servis, ali budući da smo tad nekad i selili ipak smo odlučili uzeti novi koji ima taj dodatak za mineralizaciju nakon filtriranja.
Filtere naručujemo preko njihovog weba, imaju besplatnu dostavu i stigne za dan-dva. Opet bih uzela isto.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 12:01   #15
Da li je okus te vode sličan kao iz Brite?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 12:12   #16
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Da li je okus te vode sličan kao iz Brite?
Neznam, nisam probala iz Brite.
Znam da je samo stvar navike, ali sad mi je taj pročišćeni okus bolji nego voda iz pipe kod roditelja, koja mi je do tada bila na prvom mjestu.
Inače voda u kući gdje živimo nije nepitka, ali ima povremeno grozan miris pa smo se zato odlučili na filter. Prije filtera (do prije 7-8 godina) za piće smo kupovali vodu, prvenstveno zbog muža koji drugačije nije želio, a i djeca su tad bila mala, i ovo nam je bilo prilično olakšanje za budžet, a i to da ne moramo tegliti vodu iz dućana.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 10:22   #17
Mehanicka filtracija vode

Blizi se polako nasa novogradnja kraju i razmislja se o zavrsnim detaljima. kupili HansGrohe mjesalice i od frendova dobili info da su njima njihove (HG isto) propisale, a garancija se ne prizna jer nisu imali odgovarajucu filtraciju vode. Pitanje je dal je trostupanjski filter (tipa Ekom) dovoljan da pijesak (i druge sitne cestice) ne osteti mjesalice (i druge potrosace) ili barem produlji njihov vijek?

Filter o kojem pricam: https://www.fero-term.hr/product/eko...o-eko-fos.html

Ima i jeftinija alternativa u pevexu: https://pevex.hr/filter-za-vodu-aqua...set-filtracije

Filter bi se stavio u vodomjerno okno, a izmedju filtera i vodomjera bi isao regulator tlaka.


Hvala...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 10:41   #18
Trebaš gledati da uzmeš filtere koji imaju mogućnost ispiranja.
Samo ga grube čestice ovo je previše.
Postavlja se pitanje kakva je to voda radi koje baterije stradaju?

Gesendet von meinem STF-L09S mit Tapatalk
piplica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 10:43   #19
Te filter ne bih stavio na vodu za WC!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 10:49   #20
Kad u stanu cistim grijace od boljera od kamenca (svake 2 god), nutra ima za 3 sake pijeska...

@Lee Champa
Zasto ne?
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.