Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 06:46   #21
Quote:
Makavelii kaže: Pogledaj post
Mislim da je Damir Šićko Alić kao bivsi musliman savrsen
da pokusa preobratiti nase forumske musllimane na krscanstvo....
Zar ovaj smor? Iz aviona se vidi da je puknut.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 06:47   #22
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
/snip/... i čak pozivaš da zakon RH zaštiti "većinsko mišljenje", tj KC. Strašno. Pozdrav
bos sacuvaj "da zastiti vecinsko stanovnistvo"
iako to u ovom slucaj i ispada tako jer je napadana Kraljica Neba

civilni zakon treba stiti sve, pocev od najtananije grupice gradjana (npr ona 2 i trifrtalja srba sto je preostalo u republici ... od kojekakvih glazbenih pohodnika), a onda i vecinske grupe

zakon zato i postoji da stiti
ako zakon postuje sebe - bit ce drugima na uslugu tj opravdat ce svoju svrsishodnost ... ako postoji

paznja! treba zastititi sve te grupe -
- a ne (nicije) "misljenje"
treba gradjane stiti od 'misljenja' koja su uznemirujuca

samo misljenje se ne stiti, vec se on potvrdjuje (djelima) ... ili se pak mijenja
ovaj pastor je svoje misljenje vec jednom promijenio ... ili nije?
u svakom slucaju - on atakira, i to mu se ne smije dozvoliti

sto je OTV
nemojte reci da dobija javni prostor koji koristi za svoja izivljavanja ma i na kome
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 06:56   #23
Ok, tu se slažem sa tobom, no ako se već gore pozivaš na toleranciju, mir, snošljivost... onda se potrudi da na forumu i sama doprinešeš tim vrijednostima. Kada drugim temama optužuješ uvijek samo jednu stranu za netoleranciju, nesnošljivost.., (tj. muslimane) onda si u diskontinuitetu sa ovim gore. Iskreno, ja bih volio da se ta promjena desi, jer ti jesi draga osoba. I samo je to bila poanta mog javljanja, da djelujem pozitivno. Eto, pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 07:08   #24
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
pa o čemu će pravi pastori nego o istini i demonima, aleluja.
znaci, jedna od doktrina njegove vjere je "smrt vatikanu"
bilo koja destruktivnost je neprihvatljiva

samo znam da se ovdje ne dozvoljava niti napad na registrirane, osudjene idiote i kriminalce
svatko ima pravo na svoj mir
taj pastor damir sicko, niti itko, ne moze ici okolo i propovijedati mrznju pod izgovorom svoje vjere

eto, ja ovdje izgleda imam na njega velike kritike, i to je dio ove ovdje diskusije --- ali mi nitko ne bi dozvolio da izadjem van i da krenem okolo javno trubiti svoje misljenje o njemu i njegovoj vjeri

ne bi mi se to dozvolilo iz vise razloga:
1) jer siri negativnost okolo
2) jer to govori o cuvarima zastite reda i mira a koji ga ignoriraju
3) jer me moze cuti neki njegov istomisljenik kojega cu svojim istupom nepotrebno uznemiriti
4) moze me cuti i sam damir i moze poceti kovati tko zna sto

... kome trebaju sranja!



ak ce propovijedati ljubav - moze
ak ce siriti dobro - moze
ak ce se uhvatiti ukostac sa protivnicima na nekoj javnoj tribini (da obje strane imaju svoj say) - moze
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 08:30   #25
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post
Gle, znam da nije lijepo smijati se bolesnom covjeku ali to je jace od mene..
Uostalom pogledaj sama.


A moram priznati,mada sam pogledala samo jednom,mene također!
Ma nije to bolest,to je proračunatost...krajnji cilj svih njih je obogatiti se (materijalno,naravno).

PS.Treba isključiti ton i malo promatrati mimiku...
Govor tijela ne laže!

Zašto napaju katoličku crkvu?
Naravno,onu od koje žele preoteti sljedbenike!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 08:37   #26
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post



sto je OTV
nemojte reci da dobija javni prostor koji koristi za svoja izivljavanja ma i na kome
Otvorena Tv,odnosno lokalna postaja(Zg)koja skuplja baš takve bisere...pa tko voli nek izvoli.....gledati!

Ozbiljne TV postaje(Hr 1, Hr 2,RTl, NovaTV)nisu ga ugostile,koliko je meni poznato!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 11:33   #27
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Ok, tu se slažem sa tobom, no ako se već gore pozivaš na toleranciju, mir, snošljivost... onda se potrudi da na forumu i sama doprinešeš tim vrijednostima. Kada drugim temama optužuješ uvijek samo jednu stranu za netoleranciju, nesnošljivost.., (tj. muslimane) onda si u diskontinuitetu sa ovim gore. Iskreno, ja bih volio da se ta promjena desi, jer ti jesi draga osoba. I samo je to bila poanta mog javljanja, da djelujem pozitivno. Eto, pozdrav
mister no gud
pa naravno da "napadam jednu stranu" ... dijalektike radi
i, ne samo islam ...
backyard moje vlastite HR KC mi je specijalnost
ali, ovaj forum je otvoren medij, i 'izazvana' strana ima sansu na svoj potez
uostalom, tu smo da se o(s)pominjemo, zar ne

no, ne bih nikada mogla stati solo za podij, i zijati cak niti protiv samoga lucifera ... ... nije cool


Veronika
thx za otv
znaci: plati - pa klati
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:30   #28
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
pa o čemu će pravi pastori nego o istini i demonima, aleluja.
glavni katolički pastor također izgleda misli da u međugorju nema ni m od marije a to automatski znači, aleluja, da ima bar de od demona

mislim da gosn pastor propovijeda o demonima koji u prikazanjima glume mariju il zavode neistinom a ne da je marija demon, aleluja.

recimo svi !!! alleluja !!!
Molim, nemoj vrijeđati g.Šićka, on je apostol, a ne pastor!
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:35   #29
@tudejtunajt: ta linija izmedju vrijedjanja i slobode izrazavanja je jako tesko odredljiva, jako sklizak teren. To sto je vecina katolika ne igra nikakvu ulogu, kao sekularna drzava zakone bi trebali imati takve da ne prave razlike po vjerskom pitanju. E sada ako bi se prozivalo za ovo Sicka trebalo bi prozvati Muslimane sto smatraju da su krscani iskrivili ucenje, pravoslavce sto smatraju da su katolici nesto u krivu... a da ne govorim o katolicima koji smatraju da su Reiki, okultizam, yoga isl demonske naravi i to vrlo otvoreno propovjedaju i njih treba u zatvor. Buduci da velika vecina religija (izuzev recimo Jainizma) ima barem u nekoj mjeri iskljucivi stvar kroz koji dokazuje zasto je daleko bolja od svih ostalih stroga kontrola takvih stvari bi znacila i prilicno mjesanje drzave u vjerska pitanja, a to nije bas popularno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:07   #30
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
hrv. alelùja (alilùja pravosl.) ← lat. alleluia ← grč. allēlouia ← hebr. halëlūyāh: slavite Jahvu
Haleluja ide ko halva, aleluja ko alva...još ako imaš hamajliju ne mogu te strefiti nikakvi hajvani...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:02   #31
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Jel to znanstveno potvrdjeno.?
Pričam o tom ćaknutom tipu, ne o baš toj riječi.
On je baš poznat po tome što govori "haleluja". Fundamentalist, poremećeni fanatik koji ni domaći jezik ne zna, nego je ogrezao u engleskom.


Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post


A moram priznati,mada sam pogledala samo jednom,mene također!
Ma nije to bolest,to je proračunatost...krajnji cilj svih njih je obogatiti se (materijalno,naravno).

PS.Treba isključiti ton i malo promatrati mimiku...
Govor tijela ne laže!

Zašto napaju katoličku crkvu?
Naravno,onu od koje žele preoteti sljedbenike!
Jako dobro zapažanje. Upravo tako.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:04   #32
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Ulf Ekman, utemeljitelj i voditelj tzv. nedenominacijske slobodne crkve "Livets Ord" (Riječ života), nastale na izdancima pentekostalizma i fundamentalizma, koja svoje inačice ima u brojnim drugim zemljama, osim u matičnoj Švedskoj, uputio je osobno pismo zahvale fra Jozi Zovki.

Ulfova organizacija ima i svoju hrvatsku inačicu, osnovana je hrvatska "Livets Ord", - "Riječ života", čiji je predvodnik obraćenik sa islama Husid Šićko Alić, danas kršćanin Damir Šićko Alić. Po shvaćanju 'apostola' Damira, katolici nisu kršćani već idolopoklonici, davno otpali od prave vjere kakvu nam Riječ života želi servirati. Isti je je raširio po čitavoj RH mrežu malih lokalnih "Riječi života" sa snažnim antikatoličkim programom. Te lokalne zajednice, naročito manje, sami pripadnici Riječ života zovu "misijske postaje". Cilj misija su najčešće nominalni ili zakržljali katolici. Postotak bivših katolika unutar same Riječi života je vrlo visok, i to najčešće zbog ovih epiteta uz riječ katolik u prethodnoj rečenici. Kada se u hrvatskom "Riječ života" pročulo da je Ulf Ekman učinio takav korak, ne samo da je to 'apostol' ispočetka bez provjere popratio otvorenim nijekanjem, preko izjave da se informacija ne može provjeriti jer 'pastor Ulf nije u Švedskoj' (što je točno jer je u to vrijeme bio u Fiuggiu), kasnije pak suočen sa previše potvrda prešao preko tog nijekanja i pokušao maksimalno minorizirati ovaj potez svog pretpostavljenog.
Bez obzira što njegov "nadređeni" govori o snošljivorti među kršćanima Šićko propovijeda po hrvatskoj o "Demonu Marije".
Specifičnost je da nemaju neku jaču vertikalnu organizaciju, svaki pastor ima autonomiju da propovijeda što želi, kako želi i sto mu tada padne na um, tumačenje Bibliju je doslovno, a kako nema sustavnije teologije i neke više instance, nije rijetko da dva pastora mogu govoriti sasvim suprotne stvari. To nejedinstvo je uzrok tome da imate umjerene i agresivne pripadnike zajednice. Riječ života na hrvatski način jest agresivan.
Zanima me vaše mišljenje: zašto ova zajednica, i to upravo zajednica u Hrvatskoj, nastupa tako agresivno prema Katoličkoj crkvi.
Nisam član RŽ, ali moram se osvrnuti na par stvari:

1. Tko kaže da se napada RKC? Kritiziraju se pogrešne stvari (iz nečije perspektive). Ja sam osobno najkritičniji prema svojoj denominaciji, ali to ne znači da ju napadam. Naravno da kritika može biti dobra i loša.

2. Da, svaka protestantska zajednica je bila poznata po tome da evangelizira sve pa i Katolike. Na žalost, ekumenizam sada sve više prodire i među protestante i okreće evangelizaciju u dijalog. Međutim, dužnost kršćana je da evangeliziraju, pa čak i katolike.

3. Ne bih svodio Isusa na razinu Alića, ali i sam Isus je bio shvaćen prijeteći od strane židovskih vođa. Počevši od propovjedanja Kraljevstva Božjeg (što je vrlo politički prijeteći poruka bila onda), do najave uskrsnuća, do nuđenja oproštenja grijeha van legalnih židovskih institucija...itd. Narav evanđelja jest da je ono konfrontirajuće i uznemirujuće. Iz te kože se ne može!
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:07   #33
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Otvorena Tv,odnosno lokalna postaja(Zg)koja skuplja baš takve bisere...pa tko voli nek izvoli.....gledati!

Ozbiljne TV postaje(Hr 1, Hr 2,RTl, NovaTV)nisu ga ugostile,koliko je meni poznato!
bio je na hrt 1 u emisiji duhovni izazov prije 2-3 mjeseca.
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 20:02   #34
Quote:
Epignosis kaže: Pogledaj post
Nisam član RŽ, ali moram se osvrnuti na par stvari:

1. Tko kaže da se napada RKC? Kritiziraju se pogrešne stvari (iz nečije perspektive). Ja sam osobno najkritičniji prema svojoj denominaciji, ali to ne znači da ju napadam. Naravno da kritika može biti dobra i loša.

2. Da, svaka protestantska zajednica je bila poznata po tome da evangelizira sve pa i Katolike. Na žalost, ekumenizam sada sve više prodire i među protestante i okreće evangelizaciju u dijalog. Međutim, dužnost kršćana je da evangeliziraju, pa čak i katolike.

3. Ne bih svodio Isusa na razinu Alića, ali i sam Isus je bio shvaćen prijeteći od strane židovskih vođa. Počevši od propovjedanja Kraljevstva Božjeg (što je vrlo politički prijeteći poruka bila onda), do najave uskrsnuća, do nuđenja oproštenja grijeha van legalnih židovskih institucija...itd. Narav evanđelja jest da je ono konfrontirajuće i uznemirujuće. Iz te kože se ne može!
Post sam postavio kao odgovor temi na ovom pdf-u u kojoj imaš odgovor na pitanje pod točkom 1.
Što se evangelizacije tiče ona se može provoditi bez vrijeđanja bilo koga.
Quote:
Međutim, dužnost kršćana je da evangeliziraju, pa čak i katolike.
Što? Katolici nisu kršćani?
Nemoj mi imputirati nešto što nisam rekao - boldano pod točkom 3. Nemoj, molim te u istoj rečenici ih niti spominjati.

Zadnje uređivanje Petro : 20.10.2009. at 20:19.
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:10   #35
to su crkve proizasle iz protestantizma a način djelovanja je američki i po mom iskustvu identičan je sa prezentacijom mlm marketinga (golden,amway) i slične financijske sekte.u jednom slučaju riječ je o novcu a u drugom o bogu a način nastupanja isti.to su odavno razradili američki psiholozi to je pravi brain wash.osim trvenja sa katoličkom crkvom,trve se i medjusobno (bas poput mlm marketinskih sekti) tako da i unutar tih crkvenih zajednica postoje trvenja a i sudski sporovi.meni ta urlanja u mikrofon,lupanja nogoma o pod pod utjecajem "duha svetoga" izazivaju odbojnost a primjetio sam da i "rejting" članova tih crkvi raste dovodjenjem novih članova,uglavnom napipaju ljudsku slabost i probleme i ponude rjesenje dolaskom u njihovu zajednicu.uglavnom im nasjedaju "zakrzljali" katolici kako je već netko spomenuo.
primjetio sam da podosta zahtjevaju od boga tj mole se bogu za rjesenje materijalnih problema pa i onih beznačajnih npr zimske gume za auto i sl.uglavnom su dosta euforični i iznervirani katoličanstvom jer su manjina sprem katolika a to protestantski ego ne trpi.da reagiramo kao oni mogli bi njihovu netrpeljivost spram Gospe,kipova,svetaca i sl smatrati djelovanjem zloduha.to bi bila reakcija slična njihovoj.ko je alergičan na agresivan nastup i pelud nek neide njima jer obzirom da nemaju kipove imaju cvjetne aranzmane a tko pozeli poći lagano casual odjelo i izglancane cipele su pozeljne.kravata dolazi s napredovanjem.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 07:02   #36
Nisam bio dva dana pri internetu i evo danas ću reći nekoliko riječi na ovu temu.
Od svih postova, Epignosis je jedini koji nije pristrano odgovorio i zadivljen sam sa textom koji je napisao.

Što se tiče uvodnog posta, onaj Pastor nije napisao onaj text inače bi Pastor Alić propovijedao ono što je Pastor Ulf napisao. Ajmo promisliti malo i zapitati se, dali bi mi bili tako glupi da bi tako nešto izjavili poslije godina propovjedanja suprotne stvari. Zar bi nastavili sa istim propovjedanjem kao prije svojim kršćanima, ne govoreći da je Gospa ona koja treba ući u protestantski režim i propovjedanje i imali obraza doći pred svoje vjernike, znajući da oni znaju što je izjavio za Gospu? Pa ne budimo naivni.

Razlog posjeta Međugorju tog Pastora je bio da svjedoči zabludu koja se tamo događa, a ovi su je iskoristili kao protu udar jer su mislili da će on propovjedati protiv njih kada ode i gdje ode.
Onaj tko nije ljubitelj istine, istinu neće ni prepoznati i sve ovo mu je "pričam ti priču", ali ako barem malo promisli o logici tog događaja, vidjet će da nema logike da je Pastor Ulf tako nešto napisao. A RKC koristi svoju vjerodostojnost koju naš narod pije bez razmišljanja.

Razlog zašto RŽ propovijeda protivno RKC učenju, je taj jer su ti ljudi doživjeli živog Isusa po Duhu Sv. i taj duh im je dao Istinu, a kada ti On da Istinu, za sve ono što čitaš i gledaš, daje ti uvid dali je to istina ili nije.
Pored toga, još jedan razlog je taj što su ti ljudi počeli čitati Bibliju i u njoj naišli na stvari koje pišu, a u RKC se ne rade, pa se zapitali "tko je ovdje lud" i pošto su odlučili da slijede Isusa i ono što On kaže po Pismu, nema druge nego da napuste zajedništvo koje ne slijedi Isusa i Pismo jer će oni samo pred Njim odgovarati, a ne njihovi svećenici.

Znajući da Pismo kaže, odnosno Isus: "Gdje god se dvoje ili troje okupi u moje ime, tu sam ja među njima." ljudi ne rade ništa van Njegove zapovijedi okupljajući se i slaveći Njega i čineći što Pismo kaže.

Da se razumijemo, Duh Sv. nema prepreka, gledajući na zidove ove ili one crkve i On boravi tamo gdje Ga ljudi srcem traže, tako da naziv zajednice gdje se okupljaju vjernici, Njemu ništa ne znači i jednog dana kada dođemo pred našeg Suca Gospodina Isusa, neće nas pitati kojoj denominaciji smo pripadali, nego će vidjeti dali je On u našem srcu i dali u našem srcu grijeh prebiva, a za drugo što smo napravili dobra će nam svima dati plaću koja nas čeka na nebesima.

Jedna bitna stvar koju treba naglasiti je ta da je Božji sluga, svaki onaj tko je svoj život predao Isusu i koji propovjeda cijelovito Evanđelje i čini ono što je Isus rekao bez obzira kojoj denominaciji pripadao ili nedenominaciji.

U cijeloj povijesti kršćanstva, Bog Otac nije dopustio da se protiv tih ljudi govori i bilo kakvo zlo čini, stoga pazimo što govorimo jer pred Njim govorimo. On oprašta neznanje, a sada kada ovo znamo, nemamo više opravdanja da nismo znali.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:05   #37
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Nisam bio dva dana pri internetu i evo danas ću reći nekoliko riječi na ovu temu.
Od svih postova, Epignosis je jedini koji nije pristrano odgovorio i zadivljen sam sa textom koji je napisao.

Što se tiče uvodnog posta, onaj Pastor nije napisao onaj text inače bi Pastor Alić propovijedao ono što je Pastor Ulf napisao. Ajmo promisliti malo i zapitati se, dali bi mi bili tako glupi da bi tako nešto izjavili poslije godina propovjedanja suprotne stvari. Zar bi nastavili sa istim propovjedanjem kao prije svojim kršćanima, ne govoreći da je Gospa ona koja treba ući u protestantski režim i propovjedanje i imali obraza doći pred svoje vjernike, znajući da oni znaju što je izjavio za Gospu? Pa ne budimo naivni.

Razlog posjeta Međugorju tog Pastora je bio da svjedoči zabludu koja se tamo događa, a ovi su je iskoristili kao protu udar jer su mislili da će on propovjedati protiv njih kada ode i gdje ode.
Onaj tko nije ljubitelj istine, istinu neće ni prepoznati i sve ovo mu je "pričam ti priču", ali ako barem malo promisli o logici tog događaja, vidjet će da nema logike da je Pastor Ulf tako nešto napisao. A RKC koristi svoju vjerodostojnost koju naš narod pije bez razmišljanja.

Razlog zašto RŽ propovijeda protivno RKC učenju, je taj jer su ti ljudi doživjeli živog Isusa po Duhu Sv. i taj duh im je dao Istinu, a kada ti On da Istinu, za sve ono što čitaš i gledaš, daje ti uvid dali je to istina ili nije.
Pored toga, još jedan razlog je taj što su ti ljudi počeli čitati Bibliju i u njoj naišli na stvari koje pišu, a u RKC se ne rade, pa se zapitali "tko je ovdje lud" i pošto su odlučili da slijede Isusa i ono što On kaže po Pismu, nema druge nego da napuste zajedništvo koje ne slijedi Isusa i Pismo jer će oni samo pred Njim odgovarati, a ne njihovi svećenici.

Znajući da Pismo kaže, odnosno Isus: "Gdje god se dvoje ili troje okupi u moje ime, tu sam ja među njima." ljudi ne rade ništa van Njegove zapovijedi okupljajući se i slaveći Njega i čineći što Pismo kaže.

Da se razumijemo, Duh Sv. nema prepreka, gledajući na zidove ove ili one crkve i On boravi tamo gdje Ga ljudi srcem traže, tako da naziv zajednice gdje se okupljaju vjernici, Njemu ništa ne znači i jednog dana kada dođemo pred našeg Suca Gospodina Isusa, neće nas pitati kojoj denominaciji smo pripadali, nego će vidjeti dali je On u našem srcu i dali u našem srcu grijeh prebiva, a za drugo što smo napravili dobra će nam svima dati plaću koja nas čeka na nebesima.

Jedna bitna stvar koju treba naglasiti je ta da je Božji sluga, svaki onaj tko je svoj život predao Isusu i koji propovjeda cijelovito Evanđelje i čini ono što je Isus rekao bez obzira kojoj denominaciji pripadao ili nedenominaciji.

U cijeloj povijesti kršćanstva, Bog Otac nije dopustio da se protiv tih ljudi govori i bilo kakvo zlo čini, stoga pazimo što govorimo jer pred Njim govorimo. On oprašta neznanje, a sada kada ovo znamo, nemamo više opravdanja da nismo znali.
Naglasak na boldano.
Vjerojatno "onaj" pastor (bdw. osnivač RŽ) nije rekao ni slijedeće:

Lipanj 2006. prisustvovao je u Fiuggiju, Italija, svom prvom susretu katoličkih karizmatskih voditelja iz cijeloga svijeta.
Ulf Ekman koji je živio i u Izreaelu, ispričao je i jednu priču koja mu se dogodila upravo u okolici Jeruzalema. Tamo je bio jako zaposlen sa svojim misionarskim poslom kao i posvuda po svijetu, ali i tamo je nosio stvari koje nosimo po životu - neznanje, ponos i štošta drugo što spriječava napredak. Rekao je da je njegova supruga već dugo bila ekumenski nastrojena, no da je ekumenizam za njega bila mrtva stvar. Da je doživio u životu puno čudesa, ali da je svejedno cijelo vrijeme osjećao još neki nedostatak, nešto je falilo. Šećući jednom vrtem punim maslina, u rodnom selu Ivana Krstitelja, ugledao je prastaru maslinu. Još iz Isusova doba. Gledao ju je, i zatim doživio da mu se u srcu obraća Gospodin: "Pogledaj ovo drvo, mrtvo je zar ne?" Odgovorio je: "Da, je, mrtvo je". Kaže dalje Ulf, "Tada me je Gospodin ukorio, i rekao, 'Ne! Pogledaj ga! Nije mrtvo! I ti nemaš prava išta zvati mrtvim, jer ne znaš, gledaš izvana, ali Ja znam!' A odnosilo se to na moja iskustva s povijesnim crkvama (Katoličkom, Pravoslavnom), i na predrasude, aroganciju i neznanje u mom životu, i On me zaista protresao i rekao, 'ti ne razumiješ što činim za jedinstvo u mom Tijelu i ne smiješ to gledati iz svoje male situacije, svoje službe, svojih crkava.... Bilo je to zapanjujuće i prekrasno ukoravanje. Oči su mi se otvorile. Gospodin me ispunio shvaćanjem potrebe jedinstva. Moja žena je već prije bila ekumenski nastrojena, ali za mene, za onu pozadinu iz koje ja dolazim, povezati se s katolicima i pravoslavcima, to je bilo, kao.., kao.., ma kao još PRIJE otkrića Amerike! Gdje sam god išao, sretao sam katolike, a nešto bi me kao povuklo, i ja bih shvatio da je Gospodin, da mi se smješi i prstom pokazuje na njih. Tako je Gospodin zaista promjenio moj život, uveo me u potpuno novu dimenziju, i zaista želim reći da je zapanjujuće putovanje, otkriće ljubavi i prisutnosti Duha Svetoga, i prisutnosti Isusove koja je u Katoličkoj Crkvi. To je bila revolucija za moj život, i slavim Boga svaki dan!'"
Video zapis je moguće dobiti kod ekumenskih zajednica u Zagrebu.
Kolika je razlika u retorici između RŽ u Hrvatskoj i njenog utemeljitelja možeš vidjeti i u članak iz posljednjeg izdanja Charisma Magazine.
Šićko Alić može negirati ono što kaže RKC - ali morati će negirati i neke druge protestantske denominacije
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:22   #38
rijež života velikim dijelom bavi se dijelima apostolskim i to fragmentirano (vidim juzni da si se nakon bana privremeno civilizirao).neznam odakle tvrdnja da svedski pastor nije ono napisao,to bi u svakom slučaju trebalo provjeriti a ne olako napisati.kao sto bi trebali i uzeti u obzir da su mnogi fragmenti za koje se drzi rž ustvari polufalsikati namjerni i nenamjerni jer je u novi zavjet tokom vremena intervenirano krivim prijevodima,izbacivanjima dodavanjima i sl .a i za psihijatriju bi bilo posla sto potvrdjuje sam pastor šićko u donjem linku prozivajući Demona Marije

http://www.youtube.com/watch?v=8BOgm...eature=related
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 12:32   #39
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Video zapis je moguće dobiti kod ekumenskih zajednica u Zagrebu.
Kolika je razlika u retorici između RŽ u Hrvatskoj i njenog utemeljitelja možeš vidjeti i u članak iz posljednjeg izdanja Charisma Magazine.
Šićko Alić može negirati ono što kaže RKC - ali morati će negirati i neke druge protestantske denominacije
Pazi Petro, Pastor Šićko se ne povodi za čovjekom nego za Isusom i možeš ga ubit, ali on Ga se odreći neće niti Njegove Riječi i ako Pastor Ulf radi nešto što nije po Bibliji, nema šanse da će ga nasljedovati i to je ono što je velika stvar kod njega i zbog čega ga slušaju ljudi.

Već je bilo slučajeva da su se neki Pastori vratili RKC, ali to nema veze sa stvarnošću. U onome članku za koji si stavio link, pročitaj ispod Pastor Ulfove slike da su molitva mariji, molitva mrtvima i za mrtve, čistilište i kako piše ostale false doktrine bile dio njegovih predavanja, što se zaključuje da Pastor Ulf uči RKC vjernike što on propovjeda i kako to temelji na Bibliji, što je za mene uspjeh nad uspjesima jer ujediniti crkve sa različitim vjerovanjima, može biti samo i jedino na temelju Pisma koje i jest dano da se po njemu vodimo.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.

Zadnje uređivanje JUŽNI : 21.10.2009. at 12:41.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 12:41   #40
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
rijež života velikim dijelom bavi se dijelima apostolskim i to fragmentirano (vidim juzni da si se nakon bana privremeno civilizirao).neznam odakle tvrdnja da svedski pastor nije ono napisao,to bi u svakom slučaju trebalo provjeriti a ne olako napisati.kao sto bi trebali i uzeti u obzir da su mnogi fragmenti za koje se drzi rž ustvari polufalsikati namjerni i nenamjerni jer je u novi zavjet tokom vremena intervenirano krivim prijevodima,izbacivanjima dodavanjima i sl .a i za psihijatriju bi bilo posla sto potvrdjuje sam pastor šićko u donjem linku prozivajući Demona Marije

http://www.youtube.com/watch?v=8BOgm...eature=related
Za napraviti ono što je Pastor Šićko napravio na Cvjetnom trgu, mora biti pomognuto sa Božjom rukom jer onako izaći smjelo i propovjedati zabludu o Mariji, ne može sam čovjek bez Njega.

A što se tiče mene, nisam bio banovan radi pisanja na forumu, nego radi postavljanja jedne teme, a ako vidiš promjenu, ona dolazi po Gospodinu Isusu, a ne po banu jer što se tiče banovanja, spreman sam biti banovan svakih 3 dana da bi Istina bila sprovedena.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.