Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 06:39   #2101
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
To ti je i dobar izvor za polovni namještaj, ako u početku nemozete ili ne želite kupiti sve novo.
Da, ja to pratim isto, posto me ceka preseljenje i namjestanje pocetkom studenog.

Zna se naletjeti na poprilicno nove i kvalitetne stvari koje ljudi koji se sele ili su kupili novo hitno prodaju daleko ispod cijene.

Tipa kompletna kuhinja s elektricnim uredjajima (pecnica, ploca, napa, ugradbeni frizider, perilica sudja) stara samo dvije godine za 150€.

U vecini slucajeva mozes dogovoriti rezervaciju na do dva tjedna (ako platis odmah), pa nakupis vise stvari u ta dva tjedna i rentas kombi za 50€ i pokupis u jednom danu.

Tak sam si ja napravio plan kad krene akcija.
Old 10.08.2017., 06:46   #2102
Meni je rođak tako nabavio "noviji" namještaj za mater i 2 sestre u Hrvatskoj.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:00   #2103
Quote:
Meni je rođak tako nabavio "noviji" namještaj za mater i 2 sestre u Hrvatskoj.
Cuj, ako imas transport nekakav, onda je svejedno gdje kupis. No bez transporta, preskupa je renta kombija.

Ja si ciljam dvosobni stan namjestiti preko eBaya za oko 1000€, a samo cijene prijevoza iz Hrvatske kombijem su od 600€ na vise
Old 10.08.2017., 08:14   #2104
Pa jasno, rođak ima prikolicu, koji je isto kupio polovnu na eBayu ;-)
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:48   #2105
Quote:
Pa jasno, rođak ima prikolicu, koji je isto kupio polovnu na eBayu ;-)
Ma ja nemam ni auto Naravno, ako ne kupim polovni na eBayu
Old 10.08.2017., 21:07   #2106
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Ma ja nemam ni auto Naravno, ako ne kupim polovni na eBayu
Nadam se da imas vozačku, nju se rijetko nađe na eBayu. Ali u darknetu. ;-)
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:16   #2107
Pozdrav. Imam pitanje u vezi autosiguranja u njemackoj. Osigurao sam auto ali sam naveo da samo ja vozim taj auto a u međuvremenu se moja djevojka zaposlila i sad ona koristi auto za posao. Zanima me je li to velik problem posto ona nije navedena u osiguranju?
M@T@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:31   #2108
Jeste, jako velik problem, ne daj boze da sudjeluje u nekoj nesreci, kad ona vozi osiguranje ne vrijedi, trebas nazvat osiguranje da je uvedu kao vozaca, trebat ces nesto doplatit.
Old 12.08.2017., 19:29   #2109
Stvar je komplicirana:
1.) Osiguranje mora platiti, jer je obavezno da plaća. (To se odnosi prvo na štetu kod drugoga)
2.) Osiguranje može tražiti 1-2 godine unatrag veću premiju.
3.) Osiguranje može tražiti svjedoka da ti cura redovno vozi to auto i tražiti da snozis dio troška.
4.) Osiguranje to može dati nogu i ako ti drugi to saznaju ćeš plaćati više u buduće.

Znači iznimna i u hitnom slučaju ti cura smije voziti i osiguranje će platiti odnosno pred sudom bi dobio, ali ako dokažu da je ona redovno vozila ces platiti ti.

Ali mislim da ćeš izgubiti puno živaca i možda i novaca i ne bi ti preporučila se zajebavati.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:02   #2110
Nitko ne želi objasniti porezne razrede?
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:35   #2111
Ja sam opisao koju stranicu prije, potrazi da ne ponavljam, kad procitas pitaj ako ti sta nije jasno.
Old 12.08.2017., 23:51   #2112
Quote:
[email protected]@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam pitanje u vezi autosiguranja u njemackoj. Osigurao sam auto ali sam naveo da samo ja vozim taj auto a u međuvremenu se moja djevojka zaposlila i sad ona koristi auto za posao. Zanima me je li to velik problem posto ona nije navedena u osiguranju?
Jel mladja od 25?
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 04:39   #2113
Quote:
chokopralina kaže: Pogledaj post
Nitko ne želi objasniti porezne razrede?
Bilo isto već 100%

1 - neženjeni
2 - neženjeni sa djecom
3 - zenjeni gdje suprug/a ne radi , iznimke vidi pod 5
4 - zenjeni gdje oboj radi
5 - ako jedan od zenjeni puno više zaradiva ide taj u 3 i ovaj manje plaće u 5, inače ćeš sa kombinacijom 4/4 više plaćati odmah o razliku tek sa povratom poreza dobiti.
6 - ako imas vise radni mjesta
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:46   #2114
Hvala na pojašnjenju. Pročitala sam prvih 50-ak stranica teme, ne mogu sve, oprostite ako se ponavljate.
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:43   #2115
pozdrav

zanima me gdje se kod švaba može vidjeti vezano za invaliditet
naime u hrvatskoj sam 100% invalid (transplantacija bubrega) te dobivam invalidninu, zanima me kako je to kod švaba rješeno, gdje mogu vidjeti i saznati sve o invalidnosti

hvala
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:06   #2116
Radni invaliditet ide preko bgn = Berufsgenossenschaft, Ali to samo ako si na poslu postao invalid. Inace izgleda da se kod pokrajina mora prijaviti ako se misli dobiti neku pomoć ili olakšanja.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:15   #2117
Quote:
Radni invaliditet ide preko bgn = Berufsgenossenschaft, Ali to samo ako si na poslu postao invalid. Inace izgleda da se kod pokrajina mora prijaviti ako se misli dobiti neku pomoć ili olakšanja.
danke,

nisam zbog posla nego prije početka školovanja tj, prije 1.razreda osnovne škole sam postao invalid
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:19   #2118
jel mozda netko ima iskustva u poslovima kao dostavljac, u smislu da je privatna firma, tj. da je otvorio vlastitu privatnu firmu i vrši dostavu?
danube is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:04   #2119
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Jeste, jako velik problem, ne daj boze da sudjeluje u nekoj nesreci, kad ona vozi osiguranje ne vrijedi, trebas nazvat osiguranje da je uvedu kao vozaca, trebat ces nesto doplatit.
Puno hvala, rijesit cu to.
M@T@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:05   #2120
Quote:
Stvar je komplicirana:
1.) Osiguranje mora platiti, jer je obavezno da plaća. (To se odnosi prvo na štetu kod drugoga)
2.) Osiguranje može tražiti 1-2 godine unatrag veću premiju.
3.) Osiguranje može tražiti svjedoka da ti cura redovno vozi to auto i tražiti da snozis dio troška.
4.) Osiguranje to može dati nogu i ako ti drugi to saznaju ćeš plaćati više u buduće.

Znači iznimna i u hitnom slučaju ti cura smije voziti i osiguranje će platiti odnosno pred sudom bi dobio, ali ako dokažu da je ona redovno vozila ces platiti ti.

Ali mislim da ćeš izgubiti puno živaca i možda i novaca i ne bi ti preporučila se zajebavati.
Ok, hvala na odgovoru
M@T@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.