Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 23:43   #8101
Edgar Upravo je kako je na snimki čuje se u pozadini kako klima radi nije glasna, sjedim na podu kad sam snimao.
Dosta tiho radi postavljena na auto mod.
Neznam koja je trenutno u toku snimanja bila vanjska temperatura razlika sobne i zadane je možda bilo 1-2c nisam nažalost pratio nisam se sjetio i taj podatak zapisati.

Cilim Istina je da se ruke pomalo treskaju preko dana popijem dosta kave pa je i to razlog a rakije malo gucnem tu i tamo a duhan ne konzumiram.
Klima je takva kakva je, ali sprijeda ljepše izgleda nego odozdola.

Nikomah Vjerovatno je onda do izolacije stana pa je takva potrošnja, kod mene je isto raspored ne baš najbolji ali sada sa dvije klime pokrivam super jedna u dnevnom i puše prema hodniku a tako i iz spavaće sobe prema hodniku tako da je temperatura u stanu super raspoređena.
Sada na održavanju je potrošnja oko 150w ovo je ujedno i najmanja potrošnja koju sam upratio.

Unutarnju jedininicu od Suzumija nisam otvarao kad sam ju kupio da vidim unutrašnjost Daiseikai sam otvorio i slikao pa sam večeras i Suzumiju skinuo poklopac unutarnje pa nabacio par slika.
Što se tiče ovog majstora što mi je ugradio Suzumi Plus RM-Frigo sada sam vidio da je dovod struje doveo do unutarnje pa sa unutarnje do vanjske što je trebalo obratno napraviti.
Napajanje struje iz utičnice ide u vanjsku jedinicu a iz vanjske onda napajanje unutarnje a meni je obratno samo da bi ušparao par metara kabela tj 10-15 kuna to nisam upratio kad je radio i evo odma kako netreba.

Stvarno moraš stajati ili visjeti mu iza leđa i gledati šta radi da nešto ne sfušari nije mi jasno da nemogu odraditi jednu instalaciju klime po propisu nego kako njima lakše odgovara.

Evo kako je on to pospajao na unutarnjoj, neznam ko je blesaviji ja što nisam vidio kako radi ili on što je tako odradio.
Ja se ne kužim u struju ali ovdje vidim da vanjska jedinica nije mogla dobiti sa napajanja masu nego samo je unutarnja spojena na masu..

Old 13.08.2017., 04:22   #8102
Eto još jedne stvari na koju treba paziti... Pa čovjek bi trebao završiti 6 fakulteta, samo da bi mogao nadzirati majstore kojima plaća. Ne znam tko može više opravdavati takvo ponašanje.
hellblade is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 06:15   #8103
Tocno. Kod suzumija bi napajanje trebalo biti sa vanjske jedinice. Kod haiera je unutarnja napajala vanjsku.
Kod mene redovna razlika sobne i zadane ude veca pa stoga valjda zesce i krece. Nego, jel se kod tebe cuje neki klik prije nego krene hladiti. Klik, kao da neki relej se aktivira.
Na ras16 se ne cuje nista, na 10 da, bas kao i prije na starom haieru

Sent from my iPad using Tapatalk
Old 13.08.2017., 07:51   #8104
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Ako mozes postavi izvor informacija? Daj da svi vidimo te podatke u celosti a ne samo deo dokumentacije.........???
http://teknisk.fjklima.no/brosjyre/F...manual2012.pdf

stranica 152
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:19   #8105
bok svima,moji roditelji su za kucu na selu kupili ovu klimu http://www.korel.hr/index.php/klima-...hfn1-nexo.html
e sada ima jako malo podataka o toj klimi pa ako netko ima iskustva dali je to dobra klima jer je cijena bila 3500kn sa montazom. Klima je inverter no koliko sam vidio vanjska jedinica se gasi odnosno ventilator vanjski se ugasi a unutarnja jedinica i dalje radi slabijim intenzitetom. Kada krene ventilator tako se i ispuh u sobi pojacava. No zar nije bit tih invertera da se kompresor ne gasi nego se samo snaga pojacava i smanjuje sto i pise na stranici proizvodjaca http://www.korel.hr/index.php/o-korelu.html
hvala svima na bilo kakvom odgovoru
Old 13.08.2017., 09:36   #8106
Sve ima svoje granice. Inverteri mijenjaju frekvenciju rada kompresora, a kad ce se kompresor paliti ili gasiti opisano ti je na str 24 service manuela na linku koji si dao. Vrlo vjerojatno iako to nigdje ne vidim da pise ima slabu modulaciju, dakle kad su potrebe za sangom u prostoru manje od one koju kompresor min moze dati u nekim datim uvjetima on ce se ugasiti

Sent from my iPad using Tapatalk
Old 13.08.2017., 09:45   #8107
Edgar dali za hlađenje pametnije je uzeti inverter?
Kad su jaki vrucine dali inverter na hlađenje ide iznad nominalna snaga?
Skim frekfenciju radi tad kompresor?

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
marjank2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:31   #8108
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
pa ko zna norveski neka proucava.
Old 13.08.2017., 11:34   #8109
Uvijek je bolje uzeti inverter
Tisi je.manje trosi grije na nizim temp
Da svaka klima ide iznad deklarirane nominalne snage
Koliko ovisi o.rasponu modulacije a to.su brojevi navedeni u zagradi pored nominalne smage
Iako po.meni je bitnije koliko nisko moze ici a ne toliko koliko visoko moze ici jer ti jw to dostupno onda kad ti zapravo ne treba ako je uredjaj ispravno dimenzioniran
Old 13.08.2017., 13:01   #8110
Na 146. str su podaci za 12Luca, nexten da baciš oko pa usporediš jesu li i kod tebe krivi podaci?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:16   #8111
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Cilim Istina je da se ruke pomalo treskaju preko dana popijem dosta kave pa je i to razlog a rakije malo gucnem tu i tamo a duhan ne konzumiram.
Klima je takva kakva je, ali sprijeda ljepše izgleda nego odozdola.
Nadam se da se nisi naljutio, samo se salim, pretpostavljam da si snimao mobitelom iz ruke.
Old 13.08.2017., 15:57   #8112
Ako mislis na Service Manual koji imam isti je kao i taj koji si okacio , neispravan
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 16:16   #8113
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Nadam se da se nisi naljutio, samo se salim, pretpostavljam da si snimao mobitelom iz ruke.
Nema nikakve ljutnje, zašto bi se ljutio.

Danas bio kod jednih nešto sam im odrađivao prije pa me zvali za dodatne radove uglavnom žive i rade u Austriji imaju ovdje kuću i dolaze na godišnji i par puta u toku godine.

Kupili su Multisplit klimu jedna vanjska i 4 unutarnje tri 25-petice i jedna 35-ica tri slabije za spavaće sobe i jedna za dnevni i sada čekaju montažera da im to spoji instalacija je postavljena prije fasade tako da je potrebno samo spajanje vanjske i unutarnjih.

Uzeo je Vaillant ukupna cijena je 10.500 kn za vanjsku i unutarnje to im je preporučio tip koji im je radio podno grijanje a služit će za hlađenje preko ljeta i eventualno zimi kad dođu da upale dok se podno ne ugrije.

Imaju odličnu izolaciju na kući 10 cm stiropora i troslojna stakla tako da će im odrađivati bez problema jedan kat kuće oko 80 m2.

Rekao sam mu da pripazi da mu obavezno vakumiraju sistem tip se uopšte ne kuži u klime.

Old 13.08.2017., 16:27   #8114
Iz IPM servisa su mi postavili klimu. Naknadno sam vidio da rupa u zidu kroz koju prolaze instalacije izmedu unutarnje i vanjske jedinice nije nicim popunjena niti ima ikakve završne poklopce i sl. Zanima me kako je to najbolje zatvorit? Unutarnja i vanjska se nalaze na istom zidu jedna nasuprot druge.

Zadnje uređivanje Ketvok : 13.08.2017. at 16:56.
Ketvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:02   #8115
Silikonom
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:10   #8116
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post

Kupili su Multisplit klimu jedna vanjska i 4 unutarnje tri 25-petice i jedna 35-ica tri slabije za spavaće sobe i jedna za dnevni i sada čekaju montažera da im to spoji instalacija je postavljena prije fasade tako da je potrebno samo spajanje vanjske i unutarnjih.

Uzeo je Vaillant ukupna cijena je 10.500 kn za vanjsku i unutarnje to im je preporučio tip koji im je radio podno grijanje a služit će za hlađenje preko ljeta i eventualno zimi kad dođu da upale dok se podno ne ugrije.

Čini mi se jako dobra cijena za sve to?
Gdje je uzeo klime, imaju i dostavu?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:20   #8117
Ketvok

Ako dobro vidim , cevi ti nisu zasebno izolovane vec sve gurnuto u jednu izolaciju , i drugo pitanje je , na prvo slici s leve strane jel to kondenz crevo , meni se cini da je malo prelomljeno na izlazu , ako ja dobro vidim ..
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:34   #8118
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Mozes i sam da vidis , sve je izmesano i tezina vanjske jedinice pise net .23 kg.....kolicina R410...........itd.

Ovo su dobri podaci.
https://www.manualslib.com/manual/11...?page=2#manual
1973zoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:41   #8119
@Ketvok; @nexteen: Desno je el. kabel, lijevo bi trebala biti frigo instalacija (zasto je samo jedna cijev) a nagradno pitanje je sta je ovo u sredini kao omotano bijelom izolir trakom, nevidim odvod kondenzata niti drugi el. kabel (jedan od el. uticnice ide prema vanjskoj jedinici a drugi se sa vanjske jedinice vraca na unutarnju jedinicu).
Old 13.08.2017., 17:50   #8120
S lijeva na desno: 1. struja od izvora do vanjske jedinice, 2. odvod kondenzata, 3. frigo instalacija (omotano bijelom izolirkom), 4. strujni kabel između unutarnje i vanjske.

@nexteen
Mislim da nije priklješten odvod kondenzata nego je samo ovaj vanjski omotač stisnut jer je mekan.
Ketvok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.