Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2017., 01:59   #8461
Quote:
potterheadabc kaže: Pogledaj post
Moze mi netko objasniti kako to ide s nabavom literature na faksu i koliki su troskovi.
Konkretno za povijest i germanistiku ako netko to studira
Na germanistici ćeš na početku studija morat uložit neke novce. Npr. nabavit gramatiku koju ćeš koristit cijeli preddiplomski studij koja dođe oko 200kn ako se ne varam (nekad se dogodi da je netko tko je odustao od studija ili netko od starijih studenata prodaje (makar ne znam zašto s obzirom da ti stvarno dobro dođe)). Također ćeš trebat kupit knjigu s tekstovima i radnu bilježnicu (neke lektorice/lektori toleriraju kopirane verzije, ali neki nikako), ali tipa tu knjigu s tekstovima lako nabaviš od starijih studenata koji su završili 2. godinu jer se koristi do kraja 4. semestra. Makar sam načula nešto da će se mijenjat literatura, ne znam koliko istine ima u tome. Najveći ulog je definitivno rječnik koji će ti trebat za lektire, ali i za cijeli život. Ne znam kolika je puna cijena, ali mislim da je oko 600kn. U principu prvi semestar treba tak neke stvari nabavit, kasnije manje toga jer ćeš imat to staro i dolazit će puno više stvari koje možeš kopirat ili kupit jeftino (uglavnom samo radne bilježnice, koje su oko 50kn na faksu pa stvarno nije strašno). Ne preporučam da išta kupuješ prije početka faksa, kad vidiš kod koje lektorice/lektora ćeš bit i dok ne prođu uvodni sati, jer će vam oni točno reć što žele od vas. A tipa s kupnjom rječnika stigneš pričekat do interlibera jer se tamo stvarno dobije popust
Rakkatakka is offline  
Old 29.07.2017., 19:14   #8462
Sto se njemacko-hrvatskog rjecnika tice, ja nisam imala para za njega na pocetku studija pa ga jednostavno nisam kupila Ionako sam uvijek ucila u knjiznici, gdje ih ima dovoljno.

Sto se Dudenovog jednojezicnog rjecnika tice, ne moras ga uopce kupovati, postoji web verzija. Ja sam par takvih rjecnika nabavila tek na trecoj godini
Prokleta is offline  
Old 29.07.2017., 19:48   #8463
Quote:
potterheadabc kaže: Pogledaj post
Moze mi netko objasniti kako to ide s nabavom literature na faksu i koliki su troskovi.
Konkretno za povijest i germanistiku ako netko to studira
ovisi od predmeta do predmeta, malo se profesora proslavilo vlastitom knjigom koja bi se koristila kao udžbenik. literatura je uglavnom predpotopna, ili je uopće nema. dosta printaš, kopiraš, koristiš slideove, snalaziš se kako znaš i umiješ. ne zamaraj se sada time, poživi bezbrižno još dva mjeseca.
Sharpey Shuffle is offline  
Old 29.07.2017., 19:50   #8464
Quote:
Prokleta kaže: Pogledaj post
Sto se njemacko-hrvatskog rjecnika tice, ja nisam imala para za njega na pocetku studija pa ga jednostavno nisam kupila Ionako sam uvijek ucila u knjiznici, gdje ih ima dovoljno.

Sto se Dudenovog jednojezicnog rjecnika tice, ne moras ga uopce kupovati, postoji web verzija. Ja sam par takvih rjecnika nabavila tek na trecoj godini
Duden se definitivno ne isplati kupovat, pa čak i uopće. Meni je njihova online verzija bila i više neg dovoljna.

Ja sam njemačko-hrvatski tek na drugoj godini kupila jer se čekalo novo izdanje, tak da se da bez njega, al lektori nisu oduševljeni kad imaš smotane prijevode s eudicta Osim ak si spretan.
Rakkatakka is offline  
Old 30.07.2017., 00:47   #8465
Jel danas itko lista Kokorus bas za svaku nepoznatu rijec? Ja sam uvijek kombinirala online rjecnike + Kokorus za ono sto bi mi se cinilo dvosmisleno ili besmisleno. Na pocetku sam lektiru jos i radila s Kokorusom (bojala sam se Skender), ali kad sam skuzila da nemam kad prevesti 200 stranica ako mi za jednu treba 45 minuta na taj nacin, sterala sam Kokorus kvragu i zivjeli online rjecnici.
Prokleta is offline  
Old 30.07.2017., 01:31   #8466
Ja sam cijeli preddiplomski lektire radila sa crodictom i glosbeom jer su mi najbolji. Kad bih vidjela da mi neka riječ ne paše u kontekstu ili da mi je nešto sumnjivo, otvorila bih Kokoruša. Da sam ga listala za svaku riječ koju sam vadila radila bih lektiru mjesecima, iako sam u prosjeku uvijek imala manje riječi od ostalih. S vremenom se uhodaš i onda napraviš lektiru od 200 strana u tjedan i pol Al ga volim nekad uzet u ruke i nešto pogledat u njemu nevezano za lektiru, al to je valjda jer volim rječnike (i jer se osjećam moćno s rječnikom od 3kg u rukama).
Rakkatakka is offline  
Old 30.07.2017., 22:33   #8467
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
hvala ti puno još me samo zanima jel postoje kod nje ocjene ili su samo u pitanju potpis i bodovi?
To ti zavisi o tome kaj točno upišeš. Ako upisuješ kolegij s ispitom (npr. filozofiju povijesti), onda imaš ocjenu, potpis i bodove (četiri boda za izborni kolegij). No, ako upisuješ seminar (npr. Hegelova filozofija povijesti), onda dobivaš samo bodove (tri boda) i potpis.
VulgarEloquent is offline  
Old 04.08.2017., 02:13   #8468
Pozdrav, zanima me kada točnu počinju prva predavanja na FFZG? Negdje sam vidjela 2. 10., ali ne mogu pronaći službene podatke
Pepitabis is offline  
Old 04.08.2017., 17:01   #8469
Quote:
Pepitabis kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me kada točnu počinju prva predavanja na FFZG? Negdje sam vidjela 2. 10., ali ne mogu pronaći službene podatke
Prvi tjedan u listopadu su samo sastanci s brucosima. Nastava nece poceti prije 09. 10. uglavnom.
Martian7 is offline  
Old 05.08.2017., 03:36   #8470
Treba li se obavezno doći na orijentacijski tjedan, ili mogu tek 2.10. doći? (brucoš sam)
Meliodas is offline  
Old 06.08.2017., 00:09   #8471
Quote:
Meliodas kaže: Pogledaj post
Treba li se obavezno doći na orijentacijski tjedan, ili mogu tek 2.10. doći? (brucoš sam)
2.10. pocinje to za brucose, i nije obavezno
merid is offline  
Old 08.08.2017., 16:33   #8472
Ima li itko iskustva sa kvalifikacijskim ispitom za upis diplomskog studija antropologije? Test od 20 pitanja, 50% se mora položit da bismo mogli ići na usmeni dio. 3-4 ogromne knjige su u literaturi. Imam još 5 ispita na jesen i u biti ne stignem uopće čitat išta za taj kvalifikacijski, a želim se prebacit na antro.
__________________
my ignorance amuses me.
bubblegum_lina is offline  
Old 09.08.2017., 02:45   #8473
Quote:
bubblegum_lina kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva sa kvalifikacijskim ispitom za upis diplomskog studija antropologije? Test od 20 pitanja, 50% se mora položit da bismo mogli ići na usmeni dio. 3-4 ogromne knjige su u literaturi. Imam još 5 ispita na jesen i u biti ne stignem uopće čitat išta za taj kvalifikacijski, a želim se prebacit na antro.
koliko ja znam na antropologiju je ooooogromna navala pa mislim da bi bilo korisno proć kroz te knjige...
merid is offline  
Old 10.08.2017., 18:53   #8474
Zar nisu ukinuli diplomski studij antropologije i spojili ga s etnologijom? Bar se tako nešto pričalo...
prvilet is offline  
Old 12.08.2017., 02:23   #8475
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Zar nisu ukinuli diplomski studij antropologije i spojili ga s etnologijom? Bar se tako nešto pričalo...
nisu... još
merid is offline  
Old 12.08.2017., 11:18   #8476
Stvarno? U tom slučaju, dajte mi link za tu obavijest o uvjetima za kvalifikacijski, za svaki slučaj, i ja razmišljam o promjeni jedne grupe.
prvilet is offline  
Old 12.08.2017., 22:54   #8477
http://www.ffzg.unizg.hr/antropologi...mskog-studija/
merid is offline  
Old 13.08.2017., 00:47   #8478
Ima li netko provjerenu informaciju vezanu za višak ECTSa na kraju diplomskog studija, stvaraju li se problemi ili sve pet? (npr. govorimo o višku od 10ak ECTSa)
SkarletXx is offline  
Old 13.08.2017., 09:24   #8479
Quote:
SkarletXx kaže: Pogledaj post
Ima li netko provjerenu informaciju vezanu za višak ECTSa na kraju diplomskog studija, stvaraju li se problemi ili sve pet? (npr. govorimo o višku od 10ak ECTSa)
ne vidim razloga zašto bi bilo problema zbog viška, problem bi bio jedino manjak.
Sharpey Shuffle is offline  
Old 13.08.2017., 11:36   #8480
Hvala! Imaš li možda i kakva saznanja kako je to izgledalo prijašnjih godina? PM-aj me

Quote:
SkarletXx kaže: Pogledaj post
Ima li netko provjerenu informaciju vezanu za višak ECTSa na kraju diplomskog studija, stvaraju li se problemi ili sve pet? (npr. govorimo o višku od 10ak ECTSa)
Ne, nema problema nikakvih (ako su zadovoljene glavne obveze, naravno, ne možeš zamijeniti glavne kolegije s nekoliko izbornih samo radi bodova).
prvilet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.