Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 22:56   #2141
Hvala...
Da imala sam HSV 1.
A pred 10-ak danas sam dobila osip po tijelu (urtikarija)..ne znam još od čeg..ali sam bez obzira morala na dijetu, i bila sam na Medrolu i Synopenu...a još uvijek sam na Letizenu, Escontralu i Peptoranu. Za to vrijeme sam se osjećala baš slabo i bezvoljno, mrzovoljno, umorno...a i smršavila sam.
Inače imam i CIN III i taj dan prije nego što sam dobila osip bila sam na kolposkopiji (može bit da je osip vezan i za to).

Tako da, s obzirom na cjelokupnu situaciju ne čudi me da mi pokazuje neku infekciju.
Htjela bi nastaviti piti betaglukan i vitamine, ali ovdje na forumu mi je netko rekao da bolje još pričekam zbog tog nedavnog osipa.
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 31.10.2011. at 23:03.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:16   #2142
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
(...)

Tako da, s obzirom na cjelokupnu situaciju ne čudi me da mi pokazuje neku infekciju.
Htjela bi nastaviti piti betaglukan i vitamine, ali ovdje na forumu mi je netko rekao da bolje još pričekam zbog tog nedavnog osipa.
Na ovaj dio posta odgovorit ću na temi o urtikariji da ne budemo offtopic.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 01.11.2011. at 15:51.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 16:23   #2143
nalaz mr mozga: na učinjenim snimkama MR mozga standardnim tehnikama snimanja u tri prostorne ravnine vidljiva je uredna organizacija girusa i sulkusa i odnos sive i bijele tvari. U parenhimu mozga ne nalazi se znakova ishemijskih lezija, kao ni znakova hemoragije. Ne nalazi se znakova žarišnog ekspanzivnog procesa. Na FLAIR tehnikama snimanja ne nalazi se znakova demijelizacijskih lezija. Ventrikularni sustav je primjerenog položaja i primjerene širine. Područje hijazme nervi optici i kavernoznih sinusa te pontocerebealrnih kutova i kraniocervikalnog prijalaza morfološki je uredno. Unutar hipofize vidljiv je diskretan povošen signal na T1 i T2 tehnikama snimanja, veličine do 3 mm, prvenstveno suspektan na adenom hipofize. Preporuča se endokrinološka obrada u tom smijeru te učiniti MR hipofize.
Evo poštovani hrvoje.dr, to je nalaz. Molim vas vaše mišljenje o ovom adenomu na hipofizi. Da li je to tumor i da li bi on mogao biti uzrok mojem problemu, podsjećam, moji problemi su abnormani nekontrolirani trzajevi tijela i udova iz čistog mira. Ili je ovaj adenom slučajno nađen prilikom rezonance, i što uopće on predstavlja za zdravlje?
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 16:49   #2144
poštovani dr. Hrvoje, napisat ću Vam kompletni nalaz pa Vas molim za pojašnjenje:
HEMATOLOGIJA
eritrociti 4.68 (3.86-5.08)
hemoglobin135 (119-157)
hematokrit 0.402 (0.356-0.470)
MCV 85.9 (83.0-97.2)
MCH 28.9 (27.4-33.9)
MCHC 336 (320-345)
RDV-KV 13.1 (9.0-15.0)
trombociti 294 (158-424)
MPV 7.1 (6.8-10.4)
leukociti 14.2 (3.4-10.4)
morfologija lkc leukocitoza

BIOKEMIJSKE PRETRAGE
glukoza 5.4 (4.2-6.0)

KEMIJSKA PRETRAGA MOKRAĆE
izgled bistar
boja tamnožuta
specifična težina 1.023 (1.002-1.030)
pH 6.5 (5.0-9.0)
leukociti 100
nitriti neg. (do +1)
proteini neg. (do +1)
glukoza norm. (norm)
ketoni 1.5 (0/neg)
urobilinogen norm. (norm)
bilirubin neg. (0/neg)
eritrociti/hb 50 (neg)

SEDIMENT MOKRAĆE
eritrociti - nešto (0-2)
leukociti - nešto (0-2)
stanice pločastog epitela - dosta (0-1)
sluz - dosta (0)
bakterije - dosta. (0)

napominjem da sam u 10. tjednu trudnoće.

hvala.
butterfly292 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 22:21   #2145
Poštovana butterfly292,

Dok se kolega Hrvoje dr. ne javi, napisat ću svoj komentar. Nadam se da se nećete naljutiti što se miješam jer ste izričito naglasili da želite njegov komentar, a i ispričavam se kolegi što upadam nepozvan.

Prisutna jest leukocitoza, ali zanimljivo je da nije učinjena diferencijalna krvna slika, odnosno zastupljenost pojedinih vrsta leukocita (u postocima) na temelju čega bi se mogla donijeti orijentacijska prosudba u kojem smjeru treba dalje promatrati ovako povećan broj leukocita, primjerice, bakterijska ili virusna infekcija itd. Ako je taj nalaz učinjen, bilo bi dobro da ga prepišete.

Činjenica, nadalje, jest kako pod utjecajem estrogena u trudnoći uobičajeno dolazi do laganog porasta leukocita, što se pripisuje utjecaju estrogena, a u DKS-u do porasta u postotku neutrofila i laganom porastu eozinofila. Može se uzeti da je vrijednost do 12,0 x 10^9/L uobičajena u kliničkoj praksi kada je riječ o trudnici, premda se i nešto veće vrijednosti (obično do 15,0 x 10^9/L) često također smatraju normalnima. Ne treba, međutim, zaboraviti kako su pokazatelji infekcije u trudnoći tegobe koje postoje (primjerice tegobe pri mokrenju, povišena temperatura i sl.) i CRP pa ako postoji sumnja da je posrijedi nekakav infekt, treba uzeti temeljitu anamnezu (podatke od bolesnika) i odrediti CRP, što Vam savjetujem da uz diferencijalnu krvnu sliku svakako učinite.

Iz nalaza mokraće test-trakom vidi se prisutnost ketona u mokraći, koja uz uredne nalaze glukoze u krvi može upućivati na to da ste možda povraćali. Naime, jedan od uzroka pojave ketona u mokraći uz uredan nalaze glukoze u krvi može biti dulje gladovanje ili dehidracija uslijed povraćanja i proljeva.

U sedimentu mokraće vidi se nešto leukocita i eritrocita uz dosta bakterija, međutim ima i dosta sluzi i stanica pločastog epitela, što bi mogao biti znak kontaminacije ("onečišćenja") urina do kojeg može doći ukoliko uzorak urina nije ispravno dan (primjerice, ukoliko je prilikom davanja uzorka mokraća došla u dodir s kožom spolovila ili sekretom iz rodnice). Naravno, u obzir dolazi i uroinfekt. Treba, međutim, imati na umu i kako infekcije donjeg dijela mokraćnog sustava (mokraćni mjehur, mokraćna cijev) u pravilu ne izazivaju promjene u krvnoj slici (u smislu povišenog broja leukocita).

Sada, prije no što Hrvoje dr. prokomentira nalaz, napišite zašto je nalaz učinjen (radi li se o sistematskom pregledu u svezi trudnoće ili ste imali kakve tegobe i ako jeste koje), je li učinjena diferencijalna krvna slika, koje ste pretrage još radili (ako jeste).

Moja bi preporuka bila: učiniti DKS (ako već nije učinjen), CRP (sedimentacija je fiziološki povišena u trudnoći pa nije pouzdana za donošenje nekih prosudbi), ponoviti nalaz urina s naglaskom na ispravno davanje uzorka i u slučaju ponovnog nalaza leukocita i bakterija u urinu učiniti urinokulturu te napraviti ciljanu obradu u slučaju da imate određenih tegoba.

Toliko od mene za sada.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:09   #2146
poštovani El Gato Felix

naravno da se neću naljutiti što se miješate, dapače, hvala Vam što ste tako brzo dali svoje mišljenje.

nalaz je učinjen u sklopu sistematskog pregleda u smislu trudnoće, a što se tiče simptoma (povišena temperatura, teškoće pri mokrenju) oni kod mene na sreću nisu prisutni..osim malo češćeg mokrenja, ali to sam pripisala trudnoći.
DKS i CRP nije učinjen, ali sutra ću se javiti svom ginekologu koji će me, nadam se, uputiti na daljnje pretrage.
Vama zahvaljujem, moram priznati da ste me malo umirili, inače nisam neki paničar, ali sada je i beba u pitanju pa sam se zato malo zabrinula..
butterfly292 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:26   #2147
Quote:
butterfly292 kaže: Pogledaj post
poštovani El Gato Felix

naravno da se neću naljutiti što se miješate, dapače, hvala Vam što ste tako brzo dali svoje mišljenje.

nalaz je učinjen u sklopu sistematskog pregleda u smislu trudnoće, a što se tiče simptoma (povišena temperatura, teškoće pri mokrenju) oni kod mene na sreću nisu prisutni..osim malo češćeg mokrenja, ali to sam pripisala trudnoći.
DKS i CRP nije učinjen, ali sutra ću se javiti svom ginekologu koji će me, nadam se, uputiti na daljnje pretrage.
Vama zahvaljujem, moram priznati da ste me malo umirili, inače nisam neki paničar, ali sada je i beba u pitanju pa sam se zato malo zabrinula..
Dakle uz to što vam je El Gato Félix rekao treba učiniti KKS,DKS,CRP,GUK,urea,kreatinin,urin.
Ostalo je sve on rekao
P.S. naravno da se neću zamjeriti na odgovoru.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:53   #2148
Radila sam krvnu sliku i sve je u redu,osim eritrocita koji malo poviseni
ref.vrijednost 3.86-5.08,a meni je 5.20
Ima li to nekakv dijagnosticki znacaj?
Hvala unaprijed na odgovoru
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:00   #2149
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Radila sam krvnu sliku i sve je u redu,osim eritrocita koji malo poviseni
ref.vrijednost 3.86-5.08,a meni je 5.20
Ima li to nekakv dijagnosticki znacaj?
Hvala unaprijed na odgovoru
Ako je samo taj dio u nalazu sporan, onda nema nikakav klinički značaj. Zašto ste radili nalaze (neke tegobe, kontrola, sistematski pregled...)?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:02   #2150
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ako je samo taj dio u nalazu sporan, onda nema nikakav klinički značaj. Zašto ste radili nalaze (neke tegobe, kontrola, sistematski pregled...)?
Da,samo taj nalaz je bio sporan.
Od kada znam za sebe ertitociti su mi vecinom povecani,bas sam sada gledala prethodne nalaze.
Nalaz je radjen u sklopu sistematskog pregleda
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:12   #2151
Ostali parametri (npr. MCV, MCH, MCHC, hemoglobin...) su svi uredni? Onda je stvar riješena.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:17   #2152
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ostali parametri (npr. MCV, MCH, MCHC, hemoglobin...) su svi uredni? Onda je stvar riješena.
Je,je..sve 5.
Hvala na brzom odgovoru
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 10:51   #2153
Potrebno mi je mišljenje glede mog nalaza kojeg ću pretipkati dolje. Imam 31 godinu. Krv sam vadila kontrolno nakon provedene terapije željezom, inače sam anemična od kad sam dobila prvu mjesečnicu, jer imam izrazito obilne mjesečnice, tako da praktički cca svakih 6 mjeseci provodim terapiju željezom. Također, imam povišeni bilirubin, doktorica kaže da je to vjerojatno Gilbert (iako nisam nikada to ''službeno'' potvrdila), ali bilirubin mi je uvijek povišen, nekad bude i 60. Nadalje, pijem Duphastone zbog endometrioze (Duph. je zapravo progesteron). Ostale lijekove ne uzimam.

Razlog zašto vas pitam za mišljenje je taj što mi je doktorica rekla da je nalaz uredan, samo imam povišenu amilazu u urinu. Međutim, ja to nigdje na svom nalazu ne vidim, kako se označava amilaza?

Nalaz je:

Hematologija
K - Eritrociti 4.47 (3.86-5.08)
K - Hemogolobin 140 (119-157)
K - Hematokrit 0.416 (0.356-0.470)
K - MCV 93.0 (83.0-97.2)
K - MCH 31.3 (27.4-33.9)
K - MCHC 336 (320-345)
K - Trombociti 225 (158-424)
K - Leukociti 7.7 (3.4-9.7)
K - Eozinofilni granulociti (rel.) 3 (0-7)
K - Bazofilni granulociti (rel.) 1 (0-1)
K - Nesegmentirani neutrofilni granulociti (rel.) / (0-2)
K - Neutrofilni granulociti (rel.) 62 (44-72)
K - Limfociti (rel.) 26 (20-46)
K - Monociti (rel.) 9 (2-12)
K - SE 5 (4-24)

Biokemija
S - Ukupni bilirubin 41.0 (3-20)
S - Kreatinin 60 (63-107)
S - ALT 15 (10-36)
S - ALP 63 (54-119)
U - AMS 531 (<400)
S - AST 19 (8-30)
S - GGT 23 (9-35)
S - Kalij 4.1 (3.9-5.1)
S - Natrij 143 (137-146)
S - Željezo 18.0 (8-30)
S - UIBC 55.0 (26-59)
S - TIBC 73.0 (49-75)

Urin
U - relativna volumna masa 1.030 (1.002-1.030)
U - Glukoza neg. (norm)
U - Bilirubin neg. (0/neg.)
U - Ketoni neg. (0/neg.)
U - Eritrociti/hemoglobin neg. (0/neg.)
U - Proteini neg. (0/neg.)
U - Urobilinogen norm. (norm.)
U - Nitriti neg. (0/neg.)
U - Leukocitna esteraza neg. (0/neg.)
U - Izgled bistar (bistar)
U - Boja svijetlo žuta (svijetlo žuta)
U - pH 5 (5-9)

Urin - sediment u vidnom polju
U - leukociti 1-3 (0-2)
U - Eritrociti / (0-2)
U - Stanice pločastog epitela 7-9 (0-1)
U - male epitelne stanice / (0)
U - Hijalini cilindri / (0-1)
U - Nehijalini cilindri / (0-1)
U - Bakterije / (0/neg.)
U - Gljivice / (0/neg.)
U - Sluz masa (0/neg.)
U - Kristali 7 (0/neg.)
U - Soli / (0/neg.)
-----------------------------------

Da li je amilaza ovo ''U - AMS 531 (<400)''?

Vidim i da mi je kreatinin malo snižen, a povišene staice pločastog epitela u urinu.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 16:46   #2154
Može objašnjenje nalaza


Uploaded with ImageShack.us
Type22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 21:31   #2155
Quote:
Type22 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

U uvodnom postu napisana je napomena koja je jako važna da bismo ispravno protumačili nalaze.

Dakle, zbog čega je rađena serologija na toksoplazmu (trudnica?; ako da, koji tjedan trudnoće?; novorođenče?; osoba s povećanim limfnim čvorovima?; neke druge tegobe?).

Ovaj nalaz, u kojem se vidi tzv. visoka avidnost protutuijela IgG, govorila bi za infekciju toksoplazmom koja se dogodila ranije. Kada točno, to je teško utvrditi, ali po svemu sudeći infekcija traje dulje od 3-5 mjeseci. Međutim, pouzdaniji podaci o vremenu nastanka infekcije mogu se dobiti tek temeljem najmanje dva uzorka koji su testirani u istom laboratoriju istom metodom.

Vrijeme nastanka infekcije, simptomi, dob, trudnoća itd., sve su to faktori koji su bitnu da bi se donijela odluka je li potrebno liječenje, koliko dugo vremena će trajati a ako se radi o trudnici, kakve su opasnosti za plod.

Dakle, javite se s više podataka pa će Vam se možda moći dati precizniji odgovor.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:05   #2156
Ne radi se o ženskoj osobi,prva trudnoća, sada je u 7-8 tjednu, 22.godine, do sada nije bilo nikakvih tegoba

Zadnje uređivanje Type22 : 03.11.2011. at 22:42.
Type22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:21   #2157
Oprostite, nisam siguran jesam li dobro razumio: radi se o nalazu novorođenčeta? Koliko je staro novorođenče i ima li kakvih tegoba odnosno zašto je rađena serologija na toksoplazmu kod tog novorođenčeta? Što znači "22. godine"?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 23:13   #2158
Quote:
pinkday kaže: Pogledaj post
nalaz mr mozga: na učinjenim snimkama MR mozga standardnim tehnikama snimanja u tri prostorne ravnine vidljiva je uredna organizacija girusa i sulkusa i odnos sive i bijele tvari. U parenhimu mozga ne nalazi se znakova ishemijskih lezija, kao ni znakova hemoragije. Ne nalazi se znakova žarišnog ekspanzivnog procesa. Na FLAIR tehnikama snimanja ne nalazi se znakova demijelizacijskih lezija. Ventrikularni sustav je primjerenog položaja i primjerene širine. Područje hijazme nervi optici i kavernoznih sinusa te pontocerebealrnih kutova i kraniocervikalnog prijalaza morfološki je uredno. Unutar hipofize vidljiv je diskretan povošen signal na T1 i T2 tehnikama snimanja, veličine do 3 mm, prvenstveno suspektan na adenom hipofize. Preporuča se endokrinološka obrada u tom smijeru te učiniti MR hipofize.
Evo poštovani hrvoje.dr, to je nalaz. Molim vas vaše mišljenje o ovom adenomu na hipofizi. Da li je to tumor i da li bi on mogao biti uzrok mojem problemu, podsjećam, moji problemi su abnormani nekontrolirani trzajevi tijela i udova iz čistog mira. Ili je ovaj adenom slučajno nađen prilikom rezonance, i što uopće on predstavlja za zdravlje?
Poštovana,

Promaknuo mi je Vaš post. Dok se Hrvoje dr., kojem ste pitanje uputili ne javi, dajem svoj komentar na navedeni nalaz (pročitao sam neke od Vaših prethodnih upita).

U skladu s onime što ste naveli od svojih tegoba u ranijim postovima, ovaj nalaz MR koji bi govorio za mikroadenom (jer je njegova veličina manja od 10 mm), ne čini mi se vjerojatnim razlogom za Vaše tegobe.

No, svakako bi trebalo pričekati rezultate obrade koja slijedi, kako endokrinološke, tako i radiološke za donošenje konačnog suda.

U literaturi se adenomi hipofize ponekad spominju kao mogući uzrok epileptiformnih grčeva, ali se uglavnom radi o adenomima mnogo većih dimenzija koji se šire prema temporalnom režnju mozga. Također, veći tumori mogu "uništiti" zdravo tkivo hipofize pa onda dođe do nedostatka njezinih hormona, između ostalog i jednog koji se naziva ACTH, a posljedično bi moglo doći do povremenih oscilacija glukoze u krvi i njezinog pada, što bi moglo potencirati napad, no to je uglavnom zabilježeno kod djece, a ne kod odraslih.

Još je jedna mogućnost prema kojoj bi adenom hipofize mogao biti povezan sa nekom vrstom epileptiformnih grčeva, no to su više teoretske mogućnosti i spekulacije, a radi se o tome da kod nekih vrsta adenoma hipofize dolazi do pojačanog lučenja jednog hormona, koji se naziva ACTH (opet taj ACTH!) a koji je važan za rad nadbubrežne žlijezde. Taj hormon potiče lučenje kortizola, a ako je razina kortizola povećana, to bi teortski moglo provocirati napadaje u smislu što kortizol može djelovati na jednu vrstu receptora u mozgu i tako potaknuti napad. Jedna je studija zabilježila postojanje napada grčeva u bolesnika s povišenom razinom ACTH u serumu i povišenom razinom kortizola u 24-satnom urinu, a nakon liječenja i normalizacije tih nalaza, napadi su prestali.

No, ovo su više spekulacije i pojedinačni (rijetki) slučajevi tako da načelno mislim da je ovaj nalaz vjerojatno usputan nalaz prilikom obrade zbog pojave nekontroliranih pokreta.

Toliko zasad od mene

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 23:24   #2159
Dragi forumaši, samo mala napomena. Postovi koji se postaju na forumu otvoreni su za komentiranje svima, dakle nema potrebe da se neki od vas ispričavaju što komentiraju postove, zato i tipkamo ovdje, a ne putem PM-a. Svačija mišljenja, a pogotovo stručnjaka, su dobrodošla
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 23:25   #2160
Quote:
Type22 kaže: Pogledaj post
Ne radi se o ženskoj osobi,prva trudnoća, sada je u 7-8 tjednu, 22.godine, do sada nije bilo nikakvih tegoba
Korigirali ste prvobitan odgovor i sada su stvari mnogo jasnije.

Po svemu sudeći, ovaj bi nalaz (visoka avidnost IgG) u ovom periodu (7-8 tjedana gestacije) mogao govoriti da se infekcija dogodila prije trudnoće, a to bi bilo dobro jer bi to značilo da je opasnost za plod vrlo mala (do sada je opisan samo jedan takav slučaj u literaturi).

No, pri interpretaciji ovog nalaza treba biti izrazito oprezan i zbog toga se unaprijed ograđujem u tom smislu. Naime, bitno je u kojem je točno tjednu trudnoće određivan ovaj nalaz jer nakon drugog mjeseca ovakav nalaz više nije siguran, a često se točno trajanje trudnoće ne može sa sigurnošću utvrditi. Također, potrebno je, kao što sam rekao, napraviti više testova i uzeti najmanje dva uzorka u razmaku 2-3 tjedna.

Vjerojatno će biti potrebno provesti još testova kako bi se sa sigurnošću mogao donijeti ovakav zaključak.

Lijepi pozdrav i želim Vam svako dobro.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.