Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 08:18   #2181
@spyker je te dvi male su se potkrale, ovo sam kod staraca spremala za vikend i dok sam cistila sam se mislila da bi naslov mogao biti Otrovni brujet jer sam se oko svake mucila dok sam cistila da me ne bocne Ova mala tabinja u brujetu mi je otkrice, mislila sam da ce se skroz raspast, al je ostala savrsena

@spicpuska ili ganac je super, al kad izvlacis na udicu i ako je malo veca riba, nemas bas ni ruku ni vremena, vec se boris da ti udica/krena ne pukne i da je sta prije u krmu uvuces, a pogotovo ako je nocni lov pa ne vidis prsta pred okom

@Dora Klovimo uglavnom na potezu oko Visa - Biseva, ova prosla sedmica je vrime bilo bolje nego citavo lito

Sto se natjecaja tice, imam jos par ideja pa stavim i hvala svima na komentarima
Tavanka is offline  
Old 07.11.2011., 09:56   #2182
joj onaj čili-med umak izgleda divno
jel sam propustila recept?

finalni proizvodi riba izgledaju mljac prefino!

što još

e da ja radila kiflice sa svježim sirom za jedno žensko druženje u subotu

__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Old 07.11.2011., 13:09   #2183
De mogu se odlučiti jel bi prije pojela Deedyeve ribice,Surličina bureke ili Maredine kiflice,pa onda da se ne mučim može točno tim redom
Ljudi sve vam to jako fino izgleda.

Tavanka tvoj brudet neću ni spominjati.Trebala si ga metnuti na natječaj:

Eto i opet sam gladna


Evo recepta za carsko sa medom i chillijem.
4 velika komada carskog mesa
sol
papar
1 chilli papričica(može i više,ako su male ili ako volite jako ljuto)
2 vrhom pune velike žilice meda
1 glavica crvenog luka
Oko 2-3dcl vode

Carsko se izreže na manje komade, nasoli i popapri i baci na vruće ulja sa se lagano zarumeni s obje strane i pusti masnoću.
Kada su se komadi carskoga zarumenili doda se na kolutove izrezan crveni luk. Kada luk postane lagano staklast dodaje se med i na sitno izrezana chilli papričica,te se podlije sa vodom da se sve lagano prokrčka oko 10-15 minuta.
Ja volim više umaka,pa sam dolijala vode toliko da carsko malo viri iz vode,a pošto je umak bio malo rijedak,a nije poželjno dodavati još meda,jer bi bio presladak zgusnula sam ga sa jednom žlicom brašna.

Posoli se po želji i uz to posluži riža ili kuhani krumpir.

Jako je ukusno,a odlična je stvar što je izuzetno brzo gotovo.
gven_s is offline  
Old 07.11.2011., 13:36   #2184
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
joj onaj čili-med umak izgleda divno
jel sam propustila recept?

finalni proizvodi riba izgledaju mljac prefino!

što još

e da ja radila kiflice sa svježim sirom za jedno žensko druženje u subotu
Napises mi recept? Pritipliz?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 07.11.2011., 13:40   #2185
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ja sve potpisujem....jednom sam gledala borbu s murinom i ne bi više, hvala!....
od tad priznajem ovakvu otrovnu ribu priznajem samo mrtvu, očišćenu i pripremljenu za rukovanje u kuhinji
Meni kovac nije grozan, ali murina ziva bogami jest, doduse zivu sam ju samo u zoloskom vidla i ne bih se htjela bez staklene pregrade izmedju s murinom uzivo sresti, na kupljenu vec spremnu za kuhanje nemam prigovora... ionak kad kupujem ribicu vidim ju samo vec spremljenu na tanjuru, a tako su mi sve prekrasne... (ono, ko zmije i torbice, jel.... )
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 07.11.2011., 13:41   #2186
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post

@Dora Klovimo uglavnom na potezu oko Visa - Biseva, ova prosla sedmica je vrime bilo bolje nego citavo lito
Krasno je, zavidim vam od srca
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 07.11.2011., 13:55   #2187
Ma jedino je sr.. sta do penzije imam jos bar 30g rada i to vjerovatno u zgbu, tako da spajam vikende, praznike, izmisljam,... i bas gledam ljude preko zime po otocima (tata mi je s Hvara, a viska sam "nevjesta"), koliko easy zive i cini mi se da bi se mijenjala

Evo da ne bude offtopic, viska pogaca u no knead varijanti:








Eto, preporuka svima da probate, bude savrseno pecena i od gore i od dole, debljina tijesta koliko ga stavite, ja volim tanje pa sam tako i radila

p.s. Dora tnx
Tavanka is offline  
Old 07.11.2011., 14:05   #2188
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
@spyker je te dvi male su se potkrale, ovo sam kod staraca spremala za vikend i dok sam cistila sam se mislila da bi naslov mogao biti Otrovni brujet jer sam se oko svake mucila dok sam cistila da me ne bocne Ova mala tabinja u brujetu mi je otkrice, mislila sam da ce se skroz raspast, al je ostala savrsena
Onda ok ..tabinju nisam nikad proba. Ritko se kad može nać na ribarnici.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 07.11.2011., 14:07   #2189
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
Ma jedino je sr.. sta do penzije imam jos bar 30g rada i to vjerovatno u zgbu, tako da spajam vikende, praznike, izmisljam,... i bas gledam ljude preko zime po otocima (tata mi je s Hvara, a viska sam "nevjesta"), koliko easy zive i cini mi se da bi se mijenjala

Evo da ne bude offtopic, viska pogaca u no knead varijanti:

[/URL]


Eto, preporuka svima da probate, bude savrseno pecena i od gore i od dole, debljina tijesta koliko ga stavite, ja volim tanje pa sam tako i radila

p.s. Dora tnx
Ma nema na cemu Samo sad vidim da me ne mozes posvojit, prije ja tebe mogu

Nego, das receptic za pogacu?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 07.11.2011., 14:10   #2190
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Onda ok ..tabinju nisam nikad proba. Ritko se kad može nać na ribarnici.

Hihihihi.... kak je tek meni.... Da pokusam ovdje murinu kupit, Svabe bi padali u nesvjest (ti Balkanci fakat svasta jedu)

Ah, tuzan je zivot , uvijek mi ostaju brancini iz akvakulture u Grckoj...
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 07.11.2011., 14:27   #2191
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Ma nema na cemu Samo sad vidim da me ne mozes posvojit, prije ja tebe mogu

Nego, das receptic za pogacu?
ma nisam toliko mlada, nego se kod nas duuugo radi

a recept za tijesto uvijek radim ovaj http://www.coolinarika.com/recept/no-knead-bread/ , ispadne dobro zatvorenih ociju
podijelim ga po pola, treba samo vidit racuna da je na donjem dijelu dosta brasna, da se ne zalijepi.
Unutra: izdinstam dosta kapule 5-6kom na masl ulje, dodam pomidore ili pelate (1kg ili jedno pakiranje manje), kapare i sl. srdele ili incune - kolicina ovisi koliko ih volis
Poklopim drugom polovicom tijesta i to je to
Pecem bar 15min otvoreno da mi uvati koricu
Tavanka is offline  
Old 07.11.2011., 14:57   #2192
Tavanka, pogača prekrasno izgleda. kao da je bila u krušnoj peći. Kak ti je ispala tak lijepa u obicnoj pecnici ?
Nessadha is offline  
Old 07.11.2011., 15:11   #2193
danas rižot od mušula




Zadnje uređivanje Keksić... : 07.11.2011. at 15:17.
Keksić... is offline  
Old 07.11.2011., 15:27   #2194
Tavanka pogača je
gven_s is offline  
Old 07.11.2011., 15:28   #2195
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
....
Evo da ne bude offtopic, viska pogaca u no knead varijanti:
....
ajoj
trebala si i to puknut na natječaj
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 07.11.2011., 15:38   #2196
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
ma nisam toliko mlada, nego se kod nas duuugo radi

a recept za tijesto uvijek radim ovaj http://www.coolinarika.com/recept/no-knead-bread/ , ispadne dobro zatvorenih ociju
podijelim ga po pola, treba samo vidit racuna da je na donjem dijelu dosta brasna, da se ne zalijepi.
Unutra: izdinstam dosta kapule 5-6kom na masl ulje, dodam pomidore ili pelate (1kg ili jedno pakiranje manje), kapare i sl. srdele ili incune - kolicina ovisi koliko ih volis
Poklopim drugom polovicom tijesta i to je to
Pecem bar 15min otvoreno da mi uvati koricu
joj fala
jel peces prvo kao kruh poklopljeno u posudi od gusa ili gline pa otklopljeno ili odmah stavis otklopljeno na 15 minuta? Na koliko peces? fakat izgleda kao da imas krusnu pec, na zalost moja pecnica ide samo do 250
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 07.11.2011., 15:53   #2197
pecem u najobicnijoj pecnici, isprobano u vise njih i svuda funkcionira, cak je bolje u onim obicnim emajl posudama, nego u ovim modernim. Nikakva pamet, zagrijat pecnicu na najvise sta ide - 250 je dovoljno i u njoj zagrijat i tecu. Uvalit pola tijesta, stavit nadjev, poklopit drugom polovicom tijesta i peci poklopljeno cca pola sata. I onda jos 15 min otklopljeno.
Ma stvarno je jednostavno i uvijek uspijeva
Tavanka is offline  
Old 07.11.2011., 16:21   #2198
Fala, sad mi je sve jasno
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 07.11.2011., 18:06   #2199
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Hihihihi.... kak je tek meni.... Da pokusam ovdje murinu kupit, Svabe bi padali u nesvjest (ti Balkanci fakat svasta jedu)
Kupi i spremi im pa će padat u nesvist, al drugi će bit razlog
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 07.11.2011., 20:08   #2200
@Keksić rižot djeluje BOŽANSTVENO!!
Yvancheen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.