Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2006., 11:18   #361
Tija: Kori mi je bas lijepa, prava mala damica

Tom: ASD secundum od 4mm smo imali i mi, ali ga od lani vise nema - zatvorio se sam od sebe. Za ovaj drugi ti ne znam bas ni ja puno rec osim Lari.
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 16:08   #362
Quote:
Babanroga kaže:
btw. Tijac mi smo u blizini Zadra prva 2 tjedna osmog mjeseca, pa se najavljujemo na neku kavicu u centru! mislim... cisto da znas...
of kors
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 23:08   #363
apdejt

Kori je danas pala i pregrizla jezik ima tri punta.

Al hrabro se držala junačina moja
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 23:33   #364
Ajoj, evo pusa vela hrabroj curi
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 11:36   #365
Quote:
Tija kaže:
apdejt

Kori je danas pala i pregrizla jezik ima tri punta.

Al hrabro se držala junačina moja


velika pusa da to sto prije prodje!!!
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:08   #366
Kori, junacina
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 13:07   #367
izila je dva punta
ili iščupala, nemam pojma.
Bili na kontroli, sve okej jedino što doktora ne može vidit a baš je smišan i sladak
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 23:44   #368
Talking

Quote:
Tija kaže:
izila je dva punta
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 12:10   #369
Tija, ispričavam se na oftopičarenju ali imam pitanje za tebe. Ima li topic o autističnoj djeci? Naime kumče mi je autist pa bih htio malo pročitati tuđa iskustva ako je netko otvorio takvu temu. Hvala.

Ili bilo tko drugi ako zna jel ima štogod tipa ove teme. Medicinski već sve i svašta pročitali. Iskustva tražimo.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:56   #370
Mislim da je davno bio topik o autističnoj djeci ali nije se baš razvio jer, pretpostavljam ovdje nemamo djece s tim problemom.
Probaj na mame i bebe ili rodin forum, tamo sigurno ima više
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 16:09   #371
Nažalost, tako se misli, no istina je ipak drugačija. Dok kumče nije krenulo na pretrage, vježbe, a pogotovo kasnije u školu nisam ni znao da ima toliko autistične djece. Ustvari, više je onih koji imaju neke autistične karakteristike. E, sad, ako su to one kompleksnije, izraženije, odnosno one koje jače utječu na osobnost i socijalizaciju, to je teže s takvim djetetom. Nemam iskustva s downićima, ali pretpostavljam da je tu komunikacija, ako ne jednostavna ono bar lakša. Ovdje komunikacije nema, nula. A edukacije za roditelje, rodbinu, braću, sestre nema. Snalazi se kako znaš.
Uh, sad sam se tu napisao, međutim, juče smo bili prisutni jednom ispadu pa mi je svježe, i negdje sam morao nešto reći.
Inače, hvala Tija, pokušat ću tamo.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 18:10   #372
Imati downa je lakše u smislu što od prvog trenutka kad dijete dođe na svijet znaš dijagnozu i nosiš se s njom,rasteš s djetetom, učiš, tražiš.....
Autizam se u djece javlja tek kasnije pa je teže roditelju prihvatiti, priznati i nositi se s tim
Samo ti piši...
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 16:56   #373
Ja kad vas citam dodze mi da se sakrijem od stida jer je (kao) meni tesko sa malom bebom.

Koliko je tu strplenja i ljubavi u vama. Svaka vam cast ljudi.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 23:36   #374
Svima Vam svaka cast na ogromnoj ljubavi i radosti sa vasom djecom
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 14:38   #375
Evo da vam se i ja malo pridružim. Po struci sam defektolog i mama dva dečka pa jako dobro znam kroz što prolaze roditelji djece sa posebnim potrebama. Divim se vašoj hrabrosti i volji da svojoj djeci omogućite što normalniji život. Na taj način mijenjate i ljude oko sebe nabolje. Imam dosta iskustva u radu s djecom sa mentalnom retardacijom, pa vam nudim svoje znanje. Ako netko ima kakvo pitanje (na koje ja možda znam odgovor) može mi poslati privatnu poruku ili me možete pitati preko ovog sajta. Mogu biti vaš privatni defektolog kao dr. Phill od Oprah.Sretno !
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 22:01   #376
fala teta defektologica
Pitanje prvo , kako da ju izbacim iz svog kreveta? Spava pored mene, ima miran san ali nekoliko puta u noći se probudi i niš ne traži, samo opipava i uzima moj pramen kose koji vrti, zaspe odmah. Ako nisam u krevetu, diže se i izlazi iz sobe
Nema problem s odvajanjem, znači ona je bila u svom krevetiću ali tada sam se ja nekoliko puta tijekom noći morala dizati i nagnut se da mi uzme kosu, pritom je malo pomaziti po licu. Trajalo je par mjeseci i zbog kroničnog umora sam ju stavila kod sebe. Greška, znam, ne špotaj me.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 22:06   #377
Tija, molin te.. jel ja ovo dobro vidin da je Kori nalakirala nokte?
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 22:11   #378
Quote:
placebo kaže:
Tija, molin te.. jel ja ovo dobro vidin da je Kori nalakirala nokte?
pih otkad ona lakira nokte
Trebaš ju vidjet kako uredno raširi prstiće i puše u njih da se lak osuši
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:22   #379
Quote:
Tija kaže:
fala teta defektologica
Pitanje prvo , kako da ju izbacim iz svog kreveta? Spava pored mene, ima miran san ali nekoliko puta u noći se probudi i niš ne traži, samo opipava i uzima moj pramen kose koji vrti, zaspe odmah. Ako nisam u krevetu, diže se i izlazi iz sobe
Nema problem s odvajanjem, znači ona je bila u svom krevetiću ali tada sam se ja nekoliko puta tijekom noći morala dizati i nagnut se da mi uzme kosu, pritom je malo pomaziti po licu. Trajalo je par mjeseci i zbog kroničnog umora sam ju stavila kod sebe. Greška, znam, ne špotaj me.
Da, mislim da je to bila greška ako ne želiš da ostane u tvom krevetu. Nekima to ne smeta. Ja mojim klincima uvijek čitam prije spavanja i tražim da budu u svom krevetu. Na taj način si sigurna da će barem zaspati u svom krevetu ,a ne u tvom. Ako po noći dođe ,odnesi ju natrag u krevetić i pričekaj da zaspe. Nemoj zbog pospanosti to propustiti napraviti.Svaki klinac će rađe spavati u maminom krevetu ,nego u svom. Na tebi je da budeš dosljedna
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 12:07   #380
pozdravcek svima..

Prvo pozdrav teti defektologici!!!! Dobro nam dosla!

Pa ondak veeeeliki pozdrav Tiji i Korini i friki Teu! Sin mi je (stariji) naucio tog lijepog dana ispred Mercatora u Zadru, prilikom jedne kave s eminentnom forumskom damom i njenim podmlatkom, spustati se niz tobogan na glavu!

pusa svima....
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.