Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2012., 00:25   #2321
Ja sam mislio da je to po graftu a ne po dlaci....odakle oni znaju koliko ce se dlaka primiti?!Jer ako graft ima 3 dlake,mozda se primi samo jedna dlaka...to nikad nemogu da znaju.
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 14:38   #2322
Evo sve vise gubim kose na glavi. Prije dvije godine su mi preporucili da mi usade 1500 grafts. A sada vec 2600 iako mi je cijela glava jos prekrivena kosom ali ako je skratim kratko kod frizera onda se sve vidi. Pa eto letim mislim negdje poslje kolovoza u Tursku na transplantaciju...sve ce me izaci oko 7250 eura

a kako su ti odredili koliko graftova bi trebao, da li si slao slike ili...?
grizzlie 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 21:39   #2323
O kojoj metodi transplantacije govorite? Graft se obično koristio kod stare metode gdje su rezali dio kože u obliku pravokutnika i onda iz tog materijala rezali manje dijelove (graftove) sa nekoliko dlaka i presađivali. To je onda izgled lutke i ja tu metodu ne bi preporučio nikome, makar još možda ispadne ok ako se presađuje na kruni. Na prednjem dijelu glave nikako.

Kod FUE metode se presađuju korijeni, a iz jednog korijena raste jedna vlas, tj. dlaka, a najčešće su blizanci, tj. 2 korijena, tj. 2 vlasi. Ima i 3 i 4 takvih većih jednica koje se zovu folikularne jedinice.

Svima iz Hrvatske bih preporučio nek odu u Pantovčak ako ništa drugo na razgovor i na objašnjenje metode, prije neg odu u Tursku, Srbiju ili neke druge 'upitne' zemlje jer transplantacija je ipak operacija s nekim rizicima (manjim) i ako bude sranja bolje biti kod kuće, a i sigurno se može porazgovarat o cijeni ako je zahvat poveći.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 22:58   #2324
Kako su tebi naplatili...po dlaci ili po korijenu ???
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 12:32   #2325
jel netko probao ovo:

http://netmar.si/nv/?s=hairstay.hr?src=fb&ad=11
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:06   #2326
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Kako su tebi naplatili...po dlaci ili po korijenu ???
Dakle, jedan korijen jedna dlaka. Velim, najčešće su dva korijena zajedno, tj. dvije vlasi zajedno.

Naplaćuju pojedinačno po dlaci tj. korijenu.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:13   #2327
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
Totalni idiotizam.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 14:05   #2328
Koliko je tebe kostalo ?I koliko korijena,tj.dlaka ?
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 14:53   #2329
Planiram ici najesen, doći će me oko 4000 eur
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 16:43   #2330
WOW ovo se zove dobra vijest! Jeste dobili newsletter od Svijeta kose za Serum VEGF?

Kaže: Neovisni klinički laboratorij u Francuskoj testirao je učinkovitost MINOXIDILA 5% i Seruma VEGF s faktorima rasta. Kako stoji u test reportu i newsletteru dokazali su slijedeće:

"- Terapija Nanogen Faktorima rasta kose dramatično povećava rast kose, do 237% više od minoksidila samostalno.

- Terapija Nanogen Faktorima rasta kose produljuje život kose zbog čime se prevenira ili smanjuje gubitak kose.

- Nanogen Faktori rasta kose u kombinaciji sa minoksidilom uvelike povećavaju rast kose, do 133% više nego kad se koristi minoksidil samostalno.

Šaljem link od test reporta
http://gallery.mailchimp.com/33c71bc...udy_Report.pdf

Konačno neki pozitivni pomaci. Veliki LIKE od mene

Zadnje uređivanje Doricaaa.day : 14.04.2012. at 16:51.
Doricaaa.day is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 18:29   #2331
Quote:
Doricaaa.day kaže: Pogledaj post
WOW ovo se zove dobra vijest! Jeste dobili newsletter od Svijeta kose za Serum VEGF?

Kaže: Neovisni klinički laboratorij u Francuskoj testirao je učinkovitost MINOXIDILA 5% i Seruma VEGF s faktorima rasta. Kako stoji u test reportu i newsletteru dokazali su slijedeće:

"- Terapija Nanogen Faktorima rasta kose dramatično povećava rast kose, do 237% više od minoksidila samostalno.

- Terapija Nanogen Faktorima rasta kose produljuje život kose zbog čime se prevenira ili smanjuje gubitak kose.

- Nanogen Faktori rasta kose u kombinaciji sa minoksidilom uvelike povećavaju rast kose, do 133% više nego kad se koristi minoksidil samostalno.

Šaljem link od test reporta
http://gallery.mailchimp.com/33c71bc...udy_Report.pdf

Konačno neki pozitivni pomaci. Veliki LIKE od mene
Dorice pa koliko sad povećava rast: 237 % ili 133%?????
Jel su već u upotrebi ovi Nanogen Faktorirasta i gdje kupiti u Hr??????
jan mari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 18:32   #2332
A kako to da nema nitko (osim par nickova koji mi se baš ne čine "nezavisnim") tko je koristio taj VEGF serum i da mu je pomogao... Mislim već dugo se promovira na ovom forumu i po svemu što je rečeno taj VEGF je nešto spektakularno... No ipak, nevidim uopće da ga je netko pohvalio od stvarnih korisnika...

Tko je tu lud??
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 20:40   #2333
Quote:
abcd1247 kaže: Pogledaj post
A kako to da nema nitko (osim par nickova koji mi se baš ne čine "nezavisnim") tko je koristio taj VEGF serum i da mu je pomogao... Mislim već dugo se promovira na ovom forumu i po svemu što je rečeno taj VEGF je nešto spektakularno... No ipak, nevidim uopće da ga je netko pohvalio od stvarnih korisnika...

Tko je tu lud??
Ne znam tko sve koristi Serum vegf i kakva iskustva ima, no koliko ja pratim novosti iz područja preparata protiv ispadanja kose, prvenstveno radi sebe same, mogu samo primjetiti da je Ducray do sada isticao važnost VEGF faktora rasta:

"Večernji Chronostim potiče rast preostale kose - Losion sadrži ekstrakt biljke Ruscus aculeatus, bogat neoruscinom koji stimulira stvaranje VEGF faktora bitnog za rast kose, i to noću kad je stanična aktivnost najintenzivnija."
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1391/


a sad su konačno oni i dostupni u vidu seruma. Meni se to čini kao korak napred.

Što se teče spektakularnosti, ne znam koliko su ljudi zadovoljni minoxidilom (a odobren je od FDA kao dokazani stimulator rasta) samo vidim da ovaj test pokazuje da serum VEGF ima 237% veći učinak od tog istog minoxidila. Pa odluči sam koja riječ bi bila adekvatnija: "spektakularno" ili možda "tek mali pomak napred". Svakom po volji, ovisno o vlastitim očekivanjima.

Zadnje uređivanje Doricaaa.day : 14.04.2012. at 21:58.
Doricaaa.day is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 12:53   #2334
Mislim da je problemsolver koristio taj losion VEGF kolko se sjećam pa neka on kaže par riči o tome.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:52   #2335
Još ga koristim, ima učinak na mene ko Revivogen i minox, dakle djeluje. Osim ta tri proizvoda, sve ostalo je za mene bacanje novaca.

I ja sam dobio isti newsletter. 237 %? Hmmm, istraživanje je provedeno tako tako, po pravilima kozmetike s posebnom namjenom, ne medicine, iako to nije lijek nego preparat pa ne treba. Znam od prije da Nanogen nije razvio sistem s faktorima rasta, nego ga je masno platio od genetičkog laboratorija koji je kopirao ljudske faktore rasta kose i stavio ih u ječam (ili pšenicu) te napravio ekstrakciju istih. Puno se eksperimentira s faktorima rasta (npr. Histogen) i dugo su se tražili ti signali (faktori rasta) koje tijelo samo proizvodi, sad su ih napokon izolirali.

Prednosti: djeluje, nježan za skalp (dakle ne isušuje), koristi se jednom dnevno
Nedostaci: cijena, masti kosu

Sigurno je da to nije savršen proizvod i neće djelovat na svakoga, kako ni Revivogen, minox ni finasterid. Neće narasti nova kosa nego će se zadržat i pojačat postojeća. Mislim da će kroz određeno vrijeme stići nekoliko verzija različitih proizvoda sa faktorima rasta, vjerojatno boljih od Seruma VEGF.

Zadnje uređivanje Problemsolver : 15.04.2012. at 18:10.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:57   #2336
Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Još ga koristim, ima učinak na mene ko Revivogen i minox, dakle djeluje. Osim ta tri proizvoda, sve ostalo je za mene bacanje novaca.

I ja sam dobio isti newsletter. 237 %? Hmmm, istraživanje je provedeno tako tako, po pravilima kozmetike s posebnom namjenom, ne medicine, iako to nije lijek nego preparat pa ne treba. Znam od prije da Nanogen nije razvio sistem s faktorima rasta, nego ga je masno platio od genetičkog laboratorija koji je kopirao ljudske faktore rasta kose i stavio ih u ječam (ili pšenicu) te napravio ekstrakciju istih. Puno se eksperimentira s faktorima rasta (npr. Histogen) i dugo su se tražili ti signali (faktori rasta) koje tijelo samo proizvodi, sad su ih napokon izolirali.

Prednosti: djeluje, nježan za skalp (dakle ne isušuje), koristi se jednom dnevno
Nedostaci: cijena, masti kosu

Sigurno je da to nije savršen proizvod i neće djelovat na svakoga, kako ni Revivogen, minox ni finasterid. Neće narasti nova kosa nego će se zadržat i pojačat postojeća. Mislim da će kroz određeno vrijeme stići nekoliko verzija različitih proizvoda sa faktorima rasta, vjerojatno boljih od Seruma VEGF.

Problemsolver daj reci molim te gdje u Hr kupiti te Vegf-faktore rasta i koliko koštaju...!!!

I jel imaju neki nuspojava ili????

TNXXX
jan mari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:27   #2337
Quote:
jan mari kaže: Pogledaj post
Problemsolver daj reci molim te gdje u Hr kupiti te Vegf-faktore rasta i koliko koštaju...!!!

I jel imaju neki nuspojava ili????

TNXXX
Imaš u ljekarnama, neznam da li u svima. Odi na www.svijet-kose.com i tamo pogledaj ili pitaj. Ne bi trebalo biti nuspojava jer se ekstrakt radi iz žitarica.

I to je to. Neću više pisat o njima jer već sam sebi idem na živce.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:12   #2338
•Ljekarne Dvoržak, Selska cesta 153 (Trešnjevka), 10 000 Zagreb


•Ljekarne Dvoržak, Gandhijeva 3 (Gajnice), 10 000 Zagreb


•Ljekarne Dvoržak, Slavenskog 6 (Prečko), 10 000 Zagreb


•Biljna ljekarna Quisisana, Trg bana Jelačića 15 (dvorište), Zagreb


•Ljekarna Mandis Pharm, Mesnička 4, 10 000 Zagreb


•Ljekarne Mandis Pharm, Branimirova 65, 10 000 Zagreb


•Ljekarna Lukačin-Dubrava, Ljubijska 67, (Dubrava), 10 040 Zagreb


•Ljekarne Jagatić, Trg Antuna Mihanovića 1 (Dubec), 10 000 Zagreb


•Ljekarna Slepčević, Prilaz Vladislava Bajkovića 10 (Siget), 10 000 Zagreb


•Ljekanre Mandis Pharm, Ede Murtića 6 (Središće), 10 020 Zagreb


•Biljna ljekarna Mondo Pharm, Bartola Kašića 10 (Kvatrić), 10 000 Zagreb


•Ljekarna Lukačin-Špansko, Drage Garvaisa 5-7, (Špansko), 10 000 Zagreb


•Biljna drogerija Lavanda Mia, Petrinjska 6, 10 000 Zagreb


•Biljna drogerija Lavanda Mia, Ilica 51, 10 000 Zagreb


•Biljna drogerija Lavanda Mia, Kišpatićeva 1, 10 000 Zagreb


•Ljekarna Lukačin-Sesvete, Sesvetska cesta 5, 10 361 Sesvete


•Ljekarna Madis Pharm, Zagrebačka 47, 10 410 Velika Gorica


•Ljekarna Andrić, Bleiburških žrtava 1 (Merkator centar), 10 430 Samobor


•Ljekarna Škoko, Trg Mladosti 14, 10 290 Zaprešić


•Ljekarna Mandis Pharm Plus, Prilaz Većeslava Holjevca 12 (Supernova), 47 000 Karlovac


•Ljekarna Čakovec, Valenta Morandinija 1 (preko puta DM-a), 40 000 Čakovec


•Ljekarna Martinjak, Trg kralja Tomislava 2 (centar grada), 42 000 Varaždin


•Ljekarna Mandis Pharm Plus, Svilajska 31a (Portanova), 31 000 Osijek


•Ljekarna Škugor, Stjepana Radića 36, 31 000 Osijek


•Ljekarna Škoko, Matije Gupca 21, 34 000 Požega


•Ljekarna Kopajtić-Borovčak, Tizianova 5c, 51 000 Rijeka


•Ljekarna Matejuška, Trumbićeva obala 16 (Riva), 21 000 Split


•Ljekarna Grad, Narodni trg 16, 21 000 Split


•Ljekarna Bačvice, Kralja Zvonimira 2, 21 000 Split


•Ljekarna Spinut, Prilaz V. Nazora 22, 21 000 Split


•Ljekarna Blatine, Poljička cesta 31, 21 000 Split


•Ljekarna Varoš, Marmontova 2, 21 000 Split


•Ljekarna Marjan, Kralja Tomislava 5, 21 000 Split


•Ljekarna Trstenik, Papandopulova 21, 21 000 Split


•Ljekarna Kaštel Gomilica, Dr. Franje Tuđmana bb, Kaštel Gomilica


•Ljekarna Kaštel Sućurac, Dr. Franje Tuđmana 27, Kaštel Sućurac


•Ljekarna Kaštel Stari, A. Starčevića 1, Kaštel Stari


•Ljekarna Sinj, Trg. Dr. Dranje Tuđmana bb, Sinj


•Ljekarna Makarska I, Kačićev trg 10, Makarska

•Ljekarna Vis, Poljana Sv. Duha 14, Otok Vis


•Ljekarna Krišto, Bože Peričića 10, 23 000 Zadar


•Ljekarna Škoko, Trgovačka 3, 52 470 Umag


•Ljekarna Melita Tomaško, Kandlerova 1, 52 440 Poreč


•Ljekarna Mihovilović-Muškardin, Istarska bb, 52 210 Rovinj
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 19:09   #2339
a koiliko traje taj VEGF serum? 1 mj ili duže
grizzlie 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:20   #2340
U tome i jest problem medicine što ne može postići porast nove kose.O zadržavanju kose pričamo već godinama i to je po meni staro štivo.
Pitanje je kada i kako će se desiti preokret .Jedina dobra stvar jest ta što folikul kao takav ima veliku sposobnost regeneracije,no još ga nitko nije ''probudio''.

Postoje teorije da je za gubitak kose u muškaraca odgovoran mišić na glavi odnosno skalpu ,zvan galea.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.