Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 22:56   #181
mozete li meni preporuciti jedan?
Skela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 19:47   #182
Itko?!
Skela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 09:17   #183
radila sam 2 godine sokove u blenderu - voće i povrće i mješala s vodom pa pila cijeli dan, no mom dragom je smetalo tolko pulpe pa se nije htio pridružiti. Donio je prije mjesec dana neki bratov sokovnik koji je kupio u konzumu i poludjela sam s njim. 70% voća je bacalo sastrane u spremnik za ciscenje, a dobili cca pol čaše soka. to se zvalo cijeđenje i fraćenje voća
Onda sam 2 dana pregledavala forume i odlučila se za vervita sokovnik na hladno tješnjenje koji košta 2600 kn (o da, s njim možete i na Vi za ovakvu cijenu) ali količina soka koja se dobije je enormna. Ima 7 godina garancije i prava je mašina, a malen ko blender. Pere se jako lako a rezač se nikad neče ishabati jer ga nema, već sok radi žrmanj.
Ugl, prošli tjedan sam ga kupila i od pon smo svaki dan doračak i večeru zamijenili voćnim sokovima- dakle, danas je sedmi dan. Ručali smo normalno. Danas sam se vagala - imam 3 kile manje i obukla sam haljinu koju sam kupila i nikad nisam u nju stala
Dragi je izgubio 2,5 kila s tim da je on dvaput večerao običnu hranu.
Zaključak nakon 1 tjedan: uopće ne žudim za slatkim (inače sam slatkomanijak), sita sam stalno, okus ovakve "žive hrane" je božanstven, vidjeti ću kako će se odvijati dalje.

kombinacije koje sam ja isprobavala:

šljiva, breskva
kupina (gusti nektar bogova!!
naranca, breskva, blitva
tikvica, mrkva, kupina
ananas, tikvica, jabuka
bendicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 20:21   #184
Quote:
Skela kaže: Pogledaj post
Itko?!
Rado bih ti pomogla, ali zanima me isto što i tebe...sokovnik za cca 1200 kn, koji se može nabaviti u Zagrebu, a da iscijedi sve što se iscijediti da!
I još me zanima da li netko ima kenwood sokovnik? Pročitala sam cijeli topic do sada i vidim da ga nitko nije ni spomenuo, a izgleda kvalitetan i nije baš ni jeftin...od 1000 do 1500 kn mu se kreće cijena u Elipsu!
seymour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:28   #185
ja imam Philipsov i prezadovoljna sam.
U Metrou sam ga na nekoj akciji platila 999 kn
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:58   #186
Talking

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja imam Philipsov i prezadovoljna sam.
U Metrou sam ga na nekoj akciji platila 999 kn
Je li bučan?
seymour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:23   #187
Quote:
seymour kaže: Pogledaj post
Rado bih ti pomogla, ali zanima me isto što i tebe...sokovnik za cca 1200 kn, koji se može nabaviti u Zagrebu, a da iscijedi sve što se iscijediti da!
I još me zanima da li netko ima kenwood sokovnik? Pročitala sam cijeli topic do sada i vidim da ga nitko nije ni spomenuo, a izgleda kvalitetan i nije baš ni jeftin...od 1000 do 1500 kn mu se kreće cijena u Elipsu!

Mislis na cjedjenje citrusnog voca ili i mrkve, zelenja itd.?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 16:41   #188
Imam taj Philips-ov, i stvarno je vrhunski... aaaali, sestra mi ima Simbo sokovnik iz Super Konzuma (nekakva turska marka), totalna kopija mog Philipsovog, kvaliteta više nego dobra, radi joj već 2 godine (svakodnevno), platila ga je 249 kn, sad je mislim 279. U svakom slučaju, nevjerojatno dobra kupovina (a po novom, u konzumu, ukoliko vam se stvar ne dopada, u roku od 7 dana je možete vratiti).
matrix AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 20:01   #189
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Mislis na cjedjenje citrusnog voca ili i mrkve, zelenja itd.?
Pa u biti na sve od čega se mogu dobiti fini sokići
seymour is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 20:09   #190
Question

Quote:
matrix AD kaže: Pogledaj post
Imam taj Philips-ov, i stvarno je vrhunski... aaaali, sestra mi ima Simbo sokovnik iz Super Konzuma (nekakva turska marka), totalna kopija mog Philipsovog, kvaliteta više nego dobra, radi joj već 2 godine (svakodnevno), platila ga je 249 kn, sad je mislim 279. U svakom slučaju, nevjerojatno dobra kupovina (a po novom, u konzumu, ukoliko vam se stvar ne dopada, u roku od 7 dana je možete vratiti).

E sad sam zaista zbunjena. Najprije sam htjela izdvojiti preko 1000 kn za sokovnik, ali možda bolje da probam nešto jeftinije pa ako mi se svidi, super, a ako ne, neće mi ipak biti toliko žao para.
Valjda ću iscijediti čašu soka
Kupit ću ga pa kud puklo da puklo.
Muchas gracias na pomoći...
seymour is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 11:17   #191
Siguran sam da ćeš s ovim biti zadovoljna. Da sam imao info o tom sokovniku, ne bi sigurno uzimao philips (nema apsolutno nikakvih razlika u količini soka, i voltaža je identična, 700 W imaju i jedan i drugi, identično su bučni)
link:
http://www.sinbo.com.tr/en/urun.asp?ProdId=1385

Jedan savjet, kod posude u koju izlazi pulpa uvijek stavljati običnu vrečicu kako je ne bi trebalo prati, već samo izvadiš i baciš vrečicu...

Sretno juicanje
matrix AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:39   #192
Quote:
matrix AD kaže: Pogledaj post
Siguran sam da ćeš s ovim biti zadovoljna. Da sam imao info o tom sokovniku, ne bi sigurno uzimao philips (nema apsolutno nikakvih razlika u količini soka, i voltaža je identična, 700 W imaju i jedan i drugi, identično su bučni)
link:
http://www.sinbo.com.tr/en/urun.asp?ProdId=1385

Jedan savjet, kod posude u koju izlazi pulpa uvijek stavljati običnu vrečicu kako je ne bi trebalo prati, već samo izvadiš i baciš vrečicu...

Sretno juicanje
Danas ga kupujem, javim kakav je
Još jednom hvala
seymour is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 16:14   #193
Quote:
seymour kaže: Pogledaj post
Pa u biti na sve od čega se mogu dobiti fini sokići
Pa sad od citrusnog voca mozes i za malo novaca naci dobar sokovnik, ovi koji i od gomolja rade sok su vec druga cjenovna kategorija, zato pitam.
Osobno citruse cjedim normalno a "sokove" najcesce radim povrtne.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 21:38   #194
Upravo pijem sok iz Sinbo sokovnika iz Konzuma za 250 kn. I jako sam zadovoljna.
Očekivala sam da će biti bučan, ali nije. Iscijedio je 5 mrkvi i 4 jabuke dok si reko keks. I dao cca 6 dcl sokića.
Ma mrak. Za tu cijenu...ja prezadovoljna
matrix AD...puno, puno hvala na preporuci
seymour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:35   #195
Još 2 napomene
- Za pranje "ribeža" sokovnika nabaviti onu kuhinjsku četkicu za pranje suđa (meni najviše odgovara ona iz Kauflanda za 4,99 kn ali i iz Ofertisime su ok)
- meni je genijalna stvar piler (za skidanje kore) od Victorinox-a... to je rolls royce za sve ostale. Košta cca 20 kn, al vrijedi barem 10 puta više (bar meni). oštar, ergonomski oblikovan, traje i traje i traje godinama...
evo link na sliku, u HR zastupnik je Maestralprom, al da se naći u trgovinama noževa (ja sam svog uzeo kod ključara
http://www.talash.com/buy-victorinox...a-product.html
matrix AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 14:58   #196
A zasto bi skidali koru ako je voce nespricano?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 15:05   #197
moj sokovnik veselo putuje od prijatelja do prijatelja, svi se jebeno razočaraju u koncept cijeđenje soka
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 17:47   #198
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
moj sokovnik veselo putuje od prijatelja do prijatelja, svi se jebeno razočaraju u koncept cijeđenje soka
A sto ih to razocara?
Ja si upravo napravila dvije litre multivitamina da imam za danas i sutra.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 16:06   #199
Quote:
matrix AD kaže: Pogledaj post
Još 2 napomene
- Za pranje "ribeža" sokovnika nabaviti onu kuhinjsku četkicu za pranje suđa (meni najviše odgovara ona iz Kauflanda za 4,99 kn ali i iz Ofertisime su ok)
- meni je genijalna stvar piler (za skidanje kore) od Victorinox-a... to je rolls royce za sve ostale. Košta cca 20 kn, al vrijedi barem 10 puta više (bar meni). oštar, ergonomski oblikovan, traje i traje i traje godinama...
evo link na sliku, u HR zastupnik je Maestralprom, al da se naći u trgovinama noževa (ja sam svog uzeo kod ključara
http://www.talash.com/buy-victorinox...a-product.html
Spužva ništ ne pomaže, baš treba četkica.
Primljeno na znanje
Btw počela sam stavljati i vrećice . Puno bolje.
seymour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 19:09   #200
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A sto ih to razocara?
Ja si upravo napravila dvije litre multivitamina da imam za danas i sutra.
razočarava ih količina otpada koji je bolje pojest nego pit sok, a dakako i količina posuđa koju treba prat poslije, jedno veliko JOQ!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.