Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 07:33   #6681
Ja ne bi baš tako. Pas se boji djece a sad će odjednom bit okružena hrpom djece u šetnji...

Pazi, djeca su glasna i neartikulirana, dovoljno da je jedan ide taknit i eto ti ugriza.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:13   #6682
Definitivno mislim da treba potražiti stručnu pomoć. Sva naša iskustva pojedinačna su i odnose se na pojedine strahove, a ovdje je u pitanju reaktivan pas. Što se, ako se i kada se uopće može sasvim smiriti, rješava vrlo postupno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:48   #6683
Hvala svima na savjetima!

Samo sam htjela pojasniti, on laje na svakoga tko mu se iz bilo kojeg razloga "ne sviđa" i pričinjava mu prijetnju, tipa ako prolaznik ima čudnu kapu, štap, ako netko krene naglo prema njemu, čak laje i na ljude koji mirno sjede na klupama ... na skroz malu djecu laje kao luđak iz ne znam kojeg razloga, no sigurna sam ih se boji. Nedavno je jedan mali od cca 3 godine bio uporan i htio se družiti s njim iako je ovaj moj urlao iz petnih žila... pa je jaaaako oprezno došao do djeteta, ponjušio ga pa bris iza mene, i tako nekoliko puta dok ga nije liznuo po ruci, dakle tek kada je shvatio da dijete ne predstavlja nikakvu opasnost. Sva sreća pa je djetetova mama bila normalna, a i ja sam (za sada) sigurna da neće ugristi jer vidim po njegovim pokretima da je u pitanju čisti strah a ne agresija. Nikada zapravo nije ni pokušao nekoga ugristi ili čvaknuti, samo laje kao luđak na udaljenosti od nekoliko metara.

U svakom slučaju, probat ću se posavjetovati s nekim, to mi je i bila namjera, no htjela sam čuti vaše savjete i iskustva, jer je možda netko imao sličan problem i zna na koji način pristupiti njegovom rješavanju.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:57   #6684
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima!

Samo sam htjela pojasniti, on laje na svakoga tko mu se iz bilo kojeg razloga "ne sviđa" i pričinjava mu prijetnju, tipa ako prolaznik ima čudnu kapu, štap, ako netko krene naglo prema njemu, čak laje i na ljude koji mirno sjede na klupama ... na skroz malu djecu laje kao luđak iz ne znam kojeg razloga, no sigurna sam ih se boji. Nedavno je jedan mali od cca 3 godine bio uporan i htio se družiti s njim iako je ovaj moj urlao iz petnih žila... pa je jaaaako oprezno došao do djeteta, ponjušio ga pa bris iza mene, i tako nekoliko puta dok ga nije liznuo po ruci, dakle tek kada je shvatio da dijete ne predstavlja nikakvu opasnost. Sva sreća pa je djetetova mama bila normalna, a i ja sam (za sada) sigurna da neće ugristi jer vidim po njegovim pokretima da je u pitanju čisti strah a ne agresija. Nikada zapravo nije ni pokušao nekoga ugristi ili čvaknuti, samo laje kao luđak na udaljenosti od nekoliko metara.

U svakom slučaju, probat ću se posavjetovati s nekim, to mi je i bila namjera, no htjela sam čuti vaše savjete i iskustva, jer je možda netko imao sličan problem i zna na koji način pristupiti njegovom rješavanju.
Pazi, pas ne grize iz agresije nego najčešće iz straha. Dakle, ugrist će ako se boji. Znam malog psa koji se boji tako djece i sekunda je bila dovoljna da se neki mali zaleti i pruži rukicu i mala ga je čapala. Lagano, površinski ali iz straha i jbg.

Moja se djece ne boji al kako ide starija vidim da joj neka djeca ne pašu pa ja stalno držim na oku i kad vidim da je dosta - maknem ju. Ali dok je s djecom pod konstantnim je nadzorom. Ja nekako mislim da nemam ja što vjerovat ili ne oće ona ugrist-pas je pas, dijete je dijete i nikad ne znaš što se može dogoditi, ali ništa nema veze sa "povjerenjem".
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:57   #6685
I moja (4mj.) još uvijek laje na ljude. U manjoj mjeri nego kad je tek došla. Sve bolje je fokusirana u šetnji, sad prolazi pokraj ljudi s kolicima, biciklama, torbama za spizu i sl. bez frke.
Ali npr. dogodilo nam se na plaži da je počela lajati na dvoje ljudi koji su odmarali i močili noge u moru. I laje i laje. Ali je žena skroz pozitivno reagirala, Viki ju je par puta ponjušila.. Dok se smirila i još uvijek motala oko njih, žena ju je pomazila i to je bilo to. Kao da se oduvijek poznaju.
Ne usuđujem se dati ti ikakav savjet jer se još i sama nosim s time, ali ti mogu dati preporuku u inbox, za stručniju pomoć.
PipiBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:43   #6686
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Pazi, pas ne grize iz agresije nego najčešće iz straha. Dakle, ugrist će ako se boji. Znam malog psa koji se boji tako djece i sekunda je bila dovoljna da se neki mali zaleti i pruži rukicu i mala ga je čapala. Lagano, površinski ali iz straha i jbg.

Moja se djece ne boji al kako ide starija vidim da joj neka djeca ne pašu pa ja stalno držim na oku i kad vidim da je dosta - maknem ju. Ali dok je s djecom pod konstantnim je nadzorom. Ja nekako mislim da nemam ja što vjerovat ili ne oće ona ugrist-pas je pas, dijete je dijete i nikad ne znaš što se može dogoditi, ali ništa nema veze sa "povjerenjem".
Znala sam da će se netko zakačit za ovu moju "vjerujem da trenutno neće ugristi"... da vjerujem da neće TRENUTNO jer je beba i ne grize (JOŠ)! Nitko nije niti rekao da ga ne držim na oku, djeca su ta koja trče prema njemu i vrlo naglo mu prilaze a da se ja niti ne stignem snaći i upoziriti da se ili maknu ili priđu opreznije. Imali smo čak i incident u parku u kojem ga je neki dječak namjerno provocirao i derao se vuf vuf ajde me ulovi ako možeš a ovaj moj bogec se nikako smirit, jedva sam ga odvukla.

Da, vjerujem da trenutno neće ugristi nikoga i savjet sam potražila upravo zato jer NE VJERUJEM da to neće napraviti kad naraste ako se ovo ovako nastavi.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:44   #6687
Quote:
PipiBo kaže: Pogledaj post
I moja (4mj.) još uvijek laje na ljude. U manjoj mjeri nego kad je tek došla. Sve bolje je fokusirana u šetnji, sad prolazi pokraj ljudi s kolicima, biciklama, torbama za spizu i sl. bez frke.
Ali npr. dogodilo nam se na plaži da je počela lajati na dvoje ljudi koji su odmarali i močili noge u moru. I laje i laje. Ali je žena skroz pozitivno reagirala, Viki ju je par puta ponjušila.. Dok se smirila i još uvijek motala oko njih, žena ju je pomazila i to je bilo to. Kao da se oduvijek poznaju.
Ne usuđujem se dati ti ikakav savjet jer se još i sama nosim s time, ali ti mogu dati preporuku u inbox, za stručniju pomoć.
Dapače, može preporuka u inbox, hvala!
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 17:57   #6688
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Znala sam da će se netko zakačit za ovu moju "vjerujem da trenutno neće ugristi"... da vjerujem da neće TRENUTNO jer je beba i ne grize (JOŠ)! Nitko nije niti rekao da ga ne držim na oku, djeca su ta koja trče prema njemu i vrlo naglo mu prilaze a da se ja niti ne stignem snaći i upoziriti da se ili maknu ili priđu opreznije. Imali smo čak i incident u parku u kojem ga je neki dječak namjerno provocirao i derao se vuf vuf ajde me ulovi ako možeš a ovaj moj bogec se nikako smirit, jedva sam ga odvukla.

Da, vjerujem da trenutno neće ugristi nikoga i savjet sam potražila upravo zato jer NE VJERUJEM da to neće napraviti kad naraste ako se ovo ovako nastavi.
Nisam imala zlu namjeru sa postom, pa se ispričavam ako sam ostavila krivi dojam. Nisam aludirala na tebe i što radiš sa psom, nego sam samo prepričala iskustvo sa drugim psom.

Imam reaktivnog psa (na neke stvari) pa znam da nije u pitanju agresija, nego reagiranje iz straha.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:13   #6689
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Nisam imala zlu namjeru sa postom, pa se ispričavam ako sam ostavila krivi dojam. Nisam aludirala na tebe i što radiš sa psom, nego sam samo prepričala iskustvo sa drugim psom.

Imam reaktivnog psa (na neke stvari) pa znam da nije u pitanju agresija, nego reagiranje iz straha.
Mene je ugrizao reaktivni pas koji je bio kod mene na čuvanju. Pogreška je djelomično bila i moja, ali i vlasnikova - mislim na vlasnika drugog psa. Ovaj koji me ugrizao bio je kastrirani mješanac hrvatskog ovčara, a pas zbog kojega je došlo do ugriza nekastrirani jorkširac. Zapravo, kad bolje razmislim, obojica su bili reaktivni, svaki na svoj način - malac se derao na sve što prođe, ali je baterijić pa ga nitko nije ozbiljno shvaćao, a hrvatski mješanac udomljen je i nesiguran. Vlasnica je s njime prošla obuku, ali se njemu sve to još uvijek nije bilo sleglo. Ukratko, njih su se dvojica, dakako, pod mojim nadzorom, cijeli dan družila pa čak i igrala, ali je hrvatić, kad je vlasnik došao po jorkširca, najednom popizdio i htio skočiti na maloga pa mu se na putu našla moja podlaktica.

Oprez nikada nije na odmet.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:52   #6690
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Nisam imala zlu namjeru sa postom, pa se ispričavam ako sam ostavila krivi dojam. Nisam aludirala na tebe i što radiš sa psom, nego sam samo prepričala iskustvo sa drugim psom.

Imam reaktivnog psa (na neke stvari) pa znam da nije u pitanju agresija, nego reagiranje iz straha.
Ma ja se ispričavam ako je moj post zazvučao kao ljutit ili nešto slično, žao mi je, nisam imala tu namjeru kad sam ga pisala!

Samo sam htjela pojasniti da pazim na psa kada je bilo gdje a pogotovo ako se negdje nađe dijete. Evo jučer se igrao na livadi s drugim psom, naišlo je dijete odnekud i naravno trčalo i bilo dosta glasno. Moj pas se okrenuo, malo zabuljio u njega i cap, odmah sam ga stavila na lajnu jer nisam sigurna što mu je u glavi, da li ga je samo zainteresiralo što dijete viče iz svega glasa pa će ostati u igri s drugim psom ili će pak potrčati za tim djetetom i krenuti s lajanjem...
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:47   #6691
Bok svima! Dečko i ja smo se odlučili nabaviti psa i izbor je pao na zlatnog retrivera Imate li kakve savjete, upute, što i kako je najbolje jer nam je to prvi pas u životu i preuzbuđeni smo. Htjeli bismo sve pripremiti na vrijeme tako da smo mirni kad pas dođe
Punjena maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:57   #6692
Quote:
Punjena maslina kaže: Pogledaj post
Bok svima! Dečko i ja smo se odlučili nabaviti psa i izbor je pao na zlatnog retrivera Imate li kakve savjete, upute, što i kako je najbolje jer nam je to prvi pas u životu i preuzbuđeni smo. Htjeli bismo sve pripremiti na vrijeme tako da smo mirni kad pas dođe
Mogu ja, mogu ja?

Najprije, nadam se da ste odlučili kupiti psa s rodovnikom. Ako je bez rodovnika, onda se ne plaća, nego dobiva na poklon - ta je pasmina zbog popularnosti poprilično upropaštena pa ne treba štancerima davati poticaja.

Ovo vam je literatura prije štenetova dolaska, a i poslije ćete vjerojatno u više navrata zaviriti u tekst.

Ako te zanima što treba nabaviti za prvu ruku: zdjelice, ormica (bolje od ogrlice, pogotovo za štene) i lajna. Ostalo ćete nabavljati u hodu.

Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:59   #6693
Punjena Maslino;

- ako psa kupujete ( ali i bez obzira na to ) pazite da kupite ispravno; znači zdravu jedinku od " zdravog " uzgajivača. Goldeni su toliko već isprostituirana pasmina da su podložni svakojakim boleščugama; plus onim klasičnim , genetsko uvjetovanim.

Od opreme; ne treba vam ništa puno specijalno; ne u periodu dok vam pas raste i odrasta iz dana u dan.

1) Mjesto za spavanje - nađite neki povoljan madrac za djecji kinderbet i kupite nekolicinu onih jeftinih dekica ( Kik ima najčešće najjeftinije )
Ne kupujte neke preskupe krevete sve dok pas ne odraste , dok se ne uozbilji. JEr šteta da izgrize krevet od 1000+ kn

2) Pribor za jelo - tu možete odmah kupiti nešto kvalitetnije i odmah adekvatnu veličinu. Limene zdjelice su trajne i lake za održavanje. Eventulani kamenac koji se skupi od vode ode u par poteza krpe namočene u jabučni ocat.

3) Ogrlica i vodilica, to kupujete adekvatno za dov/veličinu. Vodilica neka ne bude izuzetno masivna, neka bude neka tanja kako bi štenetu bilo ugodnije. Kada su mali pa nakačimo na njih one velike vodilice sa ogromnim karabinjerima počesto znaju malkoc biti i zbunjeni. ( jasno, ne svi psi ..... )

4 ) igračke - sve što industrija nudi je u biti usmjereno na nas, ljude. Tako da, nedajte se zaluditi jer se na to troše veliki novci, a bespotrebno. Kupite neku kvalitetnu tvrđu loptu ( u stilu medicinke ) , nešto tvrdo za grickanje ( jer štenad se tako igra ) i neki konop za potezanje, nanašanje.


Ono na čemu ne štedite, to je ishrana i briga oko psa. Kupujte kvalitetnu hranu ( nebitno na koju se odlučite; bilo to sirovo, kuhano ili dehidrati ) te ne štedite na repelentima koji štite vašeg psa od unutarnjih i vanjskih nametnika.


I da, u svemu nađite neku sredinu; nedajte se zavarati od komercijalizacije i reklama. Čitajte deklaracije i educirajte se. Jer nije najskuplji brand i najkvalitetniji.


Nakon kvalitetne ishrane ono što je najbitnije; to je vaš odnos spram psa, sadašnji i budući. Vi i dečko ste ti koji se norate dogovoriti kako i što ćete; pa tako morate i postupati. Znači, pas mora od oboje dobivati jednako; u suprotnom neće biti najbolje odgojena jedinka; pa tako neće biti sratan sam sa sobom a ni vi sa njime.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:45   #6694
evo mene, nisam ziher da sam na dobroj adresi, ako nisam nek modovi premjeste post

znam da nije prošlo puno vremena od odlaska mog malca i mislila sam da nebum više imala peseka, ali mi jako fali moj mali pratioc pa sam odlučila uzeti štene iz azila

teta iz azila mi je rekla da bude dofurala bebača ali da mora vidjeti u kakvim uvjetima bi bil udomljen, poslala sam slikice da otprilike vidi kolki je prostor i kak to sve zgleda, po slikama sve je v redu, pripremila sam malomu smještaj i potrepštine i sad čekam da mi ga dofuraju

nisam nikad do sad imala posla s udomljavanjem pa me zanima kak to točno zgleda, kaj oni točno provjeravaju? dal treba dati kavu novčanu naknadu dok se uzima štene iz azila? ako treba, koji iznos bi bil primjeren?

molim lijepo ako možete napisati iskustva
fala
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:52   #6695
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
evo mene, nisam ziher da sam na dobroj adresi, ako nisam nek modovi premjeste post

znam da nije prošlo puno vremena od odlaska mog malca i mislila sam da nebum više imala peseka, ali mi jako fali moj mali pratioc pa sam odlučila uzeti štene iz azila

teta iz azila mi je rekla da bude dofurala bebača ali da mora vidjeti u kakvim uvjetima bi bil udomljen, poslala sam slikice da otprilike vidi kolki je prostor i kak to sve zgleda, po slikama sve je v redu, pripremila sam malomu smještaj i potrepštine i sad čekam da mi ga dofuraju

nisam nikad do sad imala posla s udomljavanjem pa me zanima kak to točno zgleda, kaj oni točno provjeravaju? dal treba dati kavu novčanu naknadu dok se uzima štene iz azila? ako treba, koji iznos bi bil primjeren?

molim lijepo ako možete napisati iskustva
fala
Ovisi o kojem je azilu riječ. ako je "državni", nemma pojma koji im je točno status, tražit će od tebe da platiš čipiranje i cijepljenje protiv bjesnoće, bez čega psa zapravo ne smiju dati van iz azila. Ako je u pitanju azil neke udruge, a vjerojatno je ot u pitanju čim provjeravaju uvjete, neće ništa tražiti od tebe, a na tebi je da im eventualno pomogneš nekom donacijom. Možeš i u naturi: hrana, dekice, ovo-ono. Nadam se da će ovaj blind date biti uspješan. Sretno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:07   #6696
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ovisi o kojem je azilu riječ. ako je "državni", nemma pojma koji im je točno status, tražit će od tebe da platiš čipiranje i cijepljenje protiv bjesnoće, bez čega psa zapravo ne smiju dati van iz azila. Ako je u pitanju azil neke udruge, a vjerojatno je ot u pitanju čim provjeravaju uvjete, neće ništa tražiti od tebe, a na tebi je da im eventualno pomogneš nekom donacijom. Možeš i u naturi: hrana, dekice, ovo-ono. Nadam se da će ovaj blind date biti uspješan. Sretno.
da, riječ je o udruzi, krivo sam se izrazila
mali je cijepljen i čipiran, uvjet je da ga se kastrira dok bude u dobi za kastraciju, ne smije biti na lancu niti u boksu, bude u ograđenom dvorištu tak da je po tom pitanju v redu, a kaj se prehrane i veterinarske skrbi tiče to je jasno ko dan da mu bude osigurano, sad dal ima još kakvih uvjeta ne znam

računam da dam neku novčanu donaciju, pet shop mi nije blizu da kupim potrepštine
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:19   #6697
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
računam da dam neku novčanu donaciju, pet shop mi nije blizu da kupim potrepštine
To je vrlo lijepo od tebe. Udomitelji obično ne razmišljaju tako. Nažalost.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:23   #6698
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
To je vrlo lijepo od tebe. Udomitelji obično ne razmišljaju tako. Nažalost.
ako je štene cijepljeno i čipirano i ako trenutno treba posebnu hranu onda bi bil red da se bar jedan dio troškova nadoknadi, znam da to sve košta

nemrem dati puno, ali mislim da je svaka kuna dobrodošla
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:05   #6699
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mogu ja, mogu ja?


Sretno!
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Punjena Maslino;

- ako psa kupujete ( ali i bez obzira na to ) pazite da kupite ispravno; znači zdravu jedinku od " zdravog " uzgajivača. Goldeni su toliko već isprostituirana pasmina da su podložni svakojakim boleščugama; plus onim klasičnim , genetsko uvjetovanim.

Od opreme; ne treba vam ništa puno specijalno; ne u periodu dok vam pas raste i odrasta iz dana u dan.
hvala na savjetima i uputama, priručnik sam "progutala" i sigurna sam da ćemo mu se vraćati
Punjena maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:59   #6700
stigla mi je moja njuškica

zapravo njuškić

družimo se već par dana, prilagođavamo mi njemu i on nama i učimo se ponašati u kući i po vani
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.