Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 16:48   #3641
moj je 11/2009 1.5dci 70000km
-jedan cvrčak riješen
-2x mjenjani zadnji amortizeri
-predviđena promjena stabilizator štangica i selena(čahura) na vilicama
-uglavnom zadovoljan ,osim sa ovjesom na kojem su počele odlazit stvari na 60tkm za koje sam mislio da če na ovakvom autu čak potrajati duže nego obično jer je kao i za van ceste iako svojeg nisam vozi čak ni po šodranoj cesti več isključivo zagreb, asfalt,autoput..stvarno mi malo troši i sa motorom sam zadovoljan i ako taj ovjes ne bude dalje gnjavio dao bih mu ocjenu 4..druge godine mislim uzet nešto novo ali nisam siguran da ču opet njega..ovaj novi mi izvana jako liči na hyudai ix35 tako da mi to baš i nije nešto ali iznutra izgleda bolje nego ovaj sad tu su po meni napredovali..vidjet čemo čega će sve biti druge godine i kako če se taj novi pokazat do tada..
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:31   #3642
Za Meliora i Alanko;momci dali Vam se ponekad čuje neko lupkanje kod motora kad je hladan traje nekih 10ak sekundi.
NOA73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 19:02   #3643
Quote:
NOA73 kaže: Pogledaj post
Za Meliora i Alanko;momci dali Vam se ponekad čuje neko lupkanje kod motora kad je hladan traje nekih 10ak sekundi.
Hm.. nisam baš obraćao neku pozornost na to, ali mislim da ne
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 16:52   #3644
Meni ne hvala bogu...ali dizel inače kad je vani hladnije malo zaklepeče prvih par sekundi dok ulje ne rastera okolo po motoru ali taj zvuk je normalan i svaki dizelaš se smiri kako se polako zagrijava kad se profuraš malo po autoputu ko da se mašina stiša i malo se auto raspuše (mislim opčenito ) a i očisti ti se onaj DPF-filter čestica ...sad, ne možemo mi čuti na kakav zvuk misliš ali ako nešto sitno zalupka i ko da malo zacvili kod paljenja zna bit pri kraju zatezač remena ne znači da je do kraja i otišao a meni je recimo isto na scenicu(koji je imao taj motor) imao neki čudan zvuk kod samog paljenja zbog nosača motora koji je bio pri kraju ali čim se smiri ok samo dok ga pališ se jače strese e sad nadam se da ti nije nikakav kvar nego ono normalno kad malo motor lupka dok to ulje se digne za hladnijih dana...ma teško je sad tu reč neku pametnu ali ako po ljeti nisi to kužio a sad kad je hladnije to čuješ nadaj se da je ovo pod normalno..jeb.ga

Zadnje uređivanje alanko : 17.11.2013. at 17:02.
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 12:13   #3645
Jučer zamijenio prednje balans štangice. Gumice sam isto namjeravao zamjenit ali nije bilo potrebe jer su ko nove. Balans štange su imale užasno puno lufta i to je ružilo i činilo mi se da je auto raskliman. Stavio neke zamjenske (federal mogul) i sad je auto kao novi, barem što se ovjesa tičen. Nije više raskliman
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 16:04   #3646
-meni su istina prije mjesec dana rekli na servisu da mi je desna štangica pri kraju i da bi trebalo mjenjat ali sad sam išao stavljat gore zimske gume i rekao sam da mi to pregledaju a i sam sam gledao pa nigdje još za sad nema lufta niti mi nešto lupka naprijed..kad prolupaju probat ču rukom to je običan krajnik i kad ode vidi se i osjeti da se rasklimao tek ču onda mjenjat i to ču kupit isto negdje drugdje jer je upola jeftinije a ovi njihovi ionako nisu neka kvaliteta kad tako brzo odlaze..ma gledao sam nije to ni problem zamjenit, staviš novi kad ode neki od drugog proizvođača i opet sve ko novo..ionako kažu u servisu da je to potrošni materijal i ne priznaju u garanciji pa onda ljepo kupiš bilo di u dučanu možda i kvalitetnije i dobiš svugdje garanciju 1god na dio koji si kupio i eto..zašto plačat duplo taj dio u servisu kad ionako nije neka kvaliteta i nikakva garancija..tako su mi i sad kad sam drugi puta mjenjao zadnje amortizere rekli da su mi stavili nove i to ,,kayaba,, jer su bolji i duže će izdržat kao sad sam bez brige kad ono ja dođem doma zalegnem ispod a ono ,jesu novi vidi se,ali isto ovi ,,sachs,, koje su i do sad metali tako da če vjerojatno i ti otić za 40tkm ...nadam se da su na novom poboljšali taj ovjes...
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 00:45   #3647
07/2010 2.0 dCi 50000km.
do sada mjenjao samo prednje kocnice (samo pakne) i redovna izmjena ulja i svih drugih filtera, upravo su mi pocela skripiti vrata portapaka, ali vjerujem da cu to rijesiti s nekim lubricantom
Sve u svemu - JA ZADOVOLJAN, motor snazan, netrosi puno (grad 7.5) dovoljno mjesta (ali bas dovoljno, s dvije djecije auto-sjedalice straga neostaje puno mjesta slobodno) o trecem dijetetu cu morat dobro razmislit ili promijenit auto :-) ....potreban THULE za duza putovanja ali VRLO UGODAN U VOZNJI I SIGURAN.....REKOH JA ZADOVOLJAN
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:18   #3648
Držite se teme, a o pravopisu možete raspravljati preko PM-a ili za to predviđenom pdf-u.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 09:52   #3649
Thumbs up

Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Držite se teme, a o pravopisu možete raspravljati preko PM-a ili za to predviđenom pdf-u.
-svakako se slažem
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 09:57   #3650
-moj će 70tkm i stvarno sam zadovoljan sa svim osim što se nisam nadao da će već na toj kilometraži poćet odlazit djelovi ovjesa ali ovo sve ostalo OK..
-jel neko vidio novog QQ-ja u živo..?
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:11   #3651
Quote:
alanko kaže: Pogledaj post
-moj će 70tkm i stvarno sam zadovoljan sa svim osim što se nisam nadao da će već na toj kilometraži poćet odlazit djelovi ovjesa ali ovo sve ostalo OK..
-jel neko vidio novog QQ-ja u živo..?
Ovakve izjave nikako ne kuzim! Drugim rijecima auto je super samo sta ne valja
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 13:33   #3652
Quote:
deka09 kaže: Pogledaj post
Ovakve izjave nikako ne kuzim! Drugim rijecima auto je super samo sta ne valja
-kak ne kužiš pa piše ti ..ovjes je loš brzo odlaze amorizeri ,krajnici ,seleni ali ostalo, znači motor oprema komletna je kod mene OK ...a i čitaj postove od početka pa ćeš vidjeti da se svi žalimo na ovijes a da smo uglavnom sa svim ostalim zadovoljni...kažem uglavnom mislim većina ,neznam možda je neko imao i neka veča sranja i sa motorom ali takvih nije puno..i , niko nije rekao da je auto super(izvrćeš riječi)već ti ljepo piše s čim sam zadovoljan a sa čim ne...kužiš sad
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 17:06   #3653
Quote:
alanko kaže: Pogledaj post
-kak ne kužiš pa piše ti ..ovjes je loš brzo odlaze amorizeri ,krajnici ,seleni ali ostalo, znači motor oprema komletna je kod mene OK ...a i čitaj postove od početka pa ćeš vidjeti da se svi žalimo na ovijes a da smo uglavnom sa svim ostalim zadovoljni...kažem uglavnom mislim većina ,neznam možda je neko imao i neka veča sranja i sa motorom ali takvih nije puno..i , niko nije rekao da je auto super(izvrćeš riječi)već ti ljepo piše s čim sam zadovoljan a sa čim ne...kužiš sad
prati ovu temu i vidim da ljudi nemaju problema JEDINO s motorima.
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 17:03   #3654
-zadnja desna disk kočnica mi kad povučem ručnu slabije malo koči nego lijeva ali kod normalnog kočenja skroz su ujednačene..rekao mi na tehničkom da si to pogledam a da su diskovi i pločice ko nove...nisam još otišao do servisa ali pogledao sam tamo na sredini ispod poklopca(kutije za čaše)di se zateže ručna i vidim da kad se sajla zateže da ta desna strana malo kasni ko da je zericu duža a lijeva je već napela..e sad tu gore nemožeš svaku posebno zategnut malo da se izjednaći već samo obadvije zajedno..znači obična koči super a ručna desna malo zajebava ko da kasnije počne lovit.,nije sad to puno ali njemu tam na tehničkom pokazuje malo razliku...
-ima li ko kakvu ideju šta bi to moglo biti..?
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:35   #3655
Thumbs up Ručna kočnica

Quote:
alanko kaže: Pogledaj post
-zadnja desna disk kočnica mi kad povučem ručnu slabije malo koči nego lijeva ali kod normalnog kočenja skroz su ujednačene..rekao mi na tehničkom da si to pogledam a da su diskovi i pločice ko nove...nisam još otišao do servisa ali pogledao sam tamo na sredini ispod poklopca(kutije za čaše)di se zateže ručna i vidim da kad se sajla zateže da ta desna strana malo kasni ko da je zericu duža a lijeva je već napela..e sad tu gore nemožeš svaku posebno zategnut malo da se izjednaći već samo obadvije zajedno..znači obična koči super a ručna desna malo zajebava ko da kasnije počne lovit.,nije sad to puno ali njemu tam na tehničkom pokazuje malo razliku...
-ima li ko kakvu ideju šta bi to moglo biti..?
Moraš skinuti kotač i vidjet ćeš gumeni čepić ,proviri kroz rupicu gdje se nalazi zvijezda za reglažu.Svaki kotač se štela za sebe kod ručne kočnice.Ja sam sebi uspio to rješit nakon što su mi u FIS-u to pretegli.
NOA73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 14:02   #3656
Quote:
NOA73 kaže: Pogledaj post
Moraš skinuti kotač i vidjet ćeš gumeni čepić ,proviri kroz rupicu gdje se nalazi zvijezda za reglažu.Svaki kotač se štela za sebe kod ručne kočnice.Ja sam sebi uspio to rješit nakon što su mi u FIS-u to pretegli.
-Hvala Noa za savjet..
-daj mi reci jel i tebi kad držiš pedalu kočnice stisnutu malo jače a sa autom stojiš na mjestu dok radi, polako pedala propada..sad kad sam ovo štelao to sam primjetio ali sve je suho i ne gubi mi ulje u posudi samo nisam to prije primječivao a nit sam držao tak dugo nagaženu kočnicu..
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 19:15   #3657
Kad smo kod kocnice, je li kome klimava pedala? Meni klima lijevo desno - ne djeluje strasno ali jes' iritantno i ima nesto praznog hoda. Uglavnom u tim "praznim" pomjerajima ispusta nekakve "klik" zvuke.

Mozda su Gremlini?
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 00:30   #3658
Primetio sam da se na glavnom displeju koji pokazuje nivo ulja posle 3000km "obezbojila" jedna kockica,a sada posle 8000km i druga,mada kada startujem motor piše oil level ok...ručno sam proverio nivo ulja u motoru i oko 5mm je ispod H-nivoa,nisam primetio da igede curi ulje...Auto je inače 1,6benzinac i kupljen je nov u martu ove godine...Pozvao sam servis i rekli su mi da sa tim motorom nisu imali problema i da je verovatno kompjuter "povukao"spoljašnju struju sa nekog dalekovoda,mada se ne sećam da sam ga ikad parkirao pored dalekovoda...primetio sam kada hoću da automatski ažuriram radio stanice,preko ručice na volanu i kada duže zadržim komandnu ručicu na volanu,da se brojčanik radio talasa na displeju radia okreće u nedogled a da pritom ne ažurira nijednu stanicu...Da li je neko imao sličnih ili istih problema ili to tako treba,da ne idem za đabe u servis,koji mi i nije baš blizu...Hvala
Neša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 00:51   #3659
Može preporuka za zimske gume u dimenziji 215 / 65 / 16 ?

Imao sam do sada Bridgestone Blizzak LM 80 i iako su bile najbolje na ADAC-ovim testovima za tu dimenziju , meni su po snijegu bile kao i ljetne gume...
Nekad davno na Golfu karavanu u dimenziji 205 /60/ 16 imao sam Goodyear Ultragrip 7 i mogao sam valjda kroz 20 cm snijega bez problema.
Pošto bih uzeo opet te Goodyearove, ima li netko na QQ ove novije UG8 i kakve su mu po snijegu?

Valjda nije do auta da moram opet na Golfa
QQ 1.6 DCI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 08:45   #3660
Quote:
QQ 1.6 DCI kaže: Pogledaj post
Može preporuka za zimske gume u dimenziji 215 / 65 / 16 ?

Imao sam do sada Bridgestone Blizzak LM 80 i iako su bile najbolje na ADAC-ovim testovima za tu dimenziju , meni su po snijegu bile kao i ljetne gume...
Nekad davno na Golfu karavanu u dimenziji 205 /60/ 16 imao sam Goodyear Ultragrip 7 i mogao sam valjda kroz 20 cm snijega bez problema.
Pošto bih uzeo opet te Goodyearove, ima li netko na QQ ove novije UG8 i kakve su mu po snijegu?

Valjda nije do auta da moram opet na Golfa
morat ces na golfa, ipak
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.