Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2016., 23:35   #781
@NP
To sto su oni naturscici ne odmaze puno. Skripi gluma i u Tilva Rosu, ali ja sam te momke dozivio. Ove nisam. Nema nikakve price, sto kaze Gustowny. Mogao je sve prikazati u 5 minuta. Gluma ne postoji nigdje, a opet nisu ni prirodni. Istina, lice na klosare sa margine, ali da su rekli vecini balkanskih srednjoskolaca da se tako ponasaju, isti bi efekat bio. Tek su ostali kriza. Socijalna radnica recitira ko da je u trecem osnovne, a onaj kriminalac iz kluba lici zapravo na wannabe kriminalca. Jedini iole uspjesni su majka glavnog lika i vozac GSP-a, mozda i zbog kadrova neba sa dalekovodima

PS Jos davno sam procitao tvoj relativno pozitivan osvrt i stvarno sam ocekivao vise
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 04:11   #782
meni su više smetale štake i šlampave greške. cela priča sa kosovom na momente pozicionira lika, gradi napetost, ali ne vodi nigde. shodno tome su i otac i majka u principu svedeni na robote, kao i robotizirana socijalna radnica (što nekako ima smisla za nju, ona rešava te stvari kao na traci, bez unošenja u lični život subjekata).
ono što mi se svidelo u filmu je ta besperspektivnost. i ta provincija. glavni lik mi se čini kao jedan od tragičnijih, on bi samo da negde pripada, a niko ga neće. a ako misliš da je flash preteran i karikaturalan, varaš se. takvih je oduvek bilo. i da, oni tako gluvare i dangube, nešto petljaju, ganjaju lovu, ganjaju ribe, prave sranja i to je to. kao i njihove beogradske kolege, samo nekako jadnije. pa i taj mafijaš kojeg si spomenuo mi je nekako jadan, wannabe kriminalac, ništa bolji od njih dvojice, samo je "imao više sreće".
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 22:39   #783
Ne znam gde ovo da turim, pošto teme makedonskih filmova ko zna da l' ima; nedavno sam pogledao jedan briljantan rad koji po mom skromnom sudu (a video sam bar 700 jugoslovenskih i post-jugoslovenskih filmova) spada u Top 10: Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina).
Imate ceo film na YT i na srpskom je (pošto je koprodukcija Vardar Filma sa nekom našom kućom, zato glume Bata i Neda pored Meta Jovanovskog).
gaborovicmario is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 00:45   #784
Quote:
gaborovicmario kaže: Pogledaj post
Ne znam gde ovo da turim, pošto teme makedonskih filmova ko zna da l' ima; nedavno sam pogledao jedan briljantan rad koji po mom skromnom sudu (a video sam bar 700 jugoslovenskih i post-jugoslovenskih filmova) spada u Top 10: Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina).
Imate ceo film na YT i na srpskom je (pošto je koprodukcija Vardar Filma sa nekom našom kućom, zato glume Bata i Neda pored Meta Jovanovskog).
Posle dugotrajnog traganja po filmskom podforumu (napredna tražilica my ass) na kojima je tematika jugoslovenski film, mislim da je ovo odgovarajuća tema.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:14   #785
Još ovaj put (1983)



Odličan debitantski film Dragana Kresoje koji je dobio i nagradu za to na Pulskom festivalu.
Film prigušenih emocija, izuzetnog prikaza depresije društva i pojedinca, pogrešnih odluka i kajanja.
Kresoja je kasnije snimio poznatije filmove, ali ovaj mu je najbolji.

Sve prati odlična muzika Labartorije zvuka
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:39   #786
Sto se tice srpskih filmova u poslednje vrijeme meni je jednostavno Neprijatelj No1, dok ima jos sasvim pristojnih dijela ... Preporucujem seriju "Ubice Moga Oca", trenutno se bas veliki hype digao oko nje po produkciji i prici koju ima.
U srpskoj kinematografiji ima jedna stavka koja je uvijek izbacivala ispred hrvatske a to je improvizacija, nekako su mladji glumci pod uticajem genijalne ekipe iz devedesetih pokupili neke fazone da improvizuju mada realno novi glumici su manje vise smece.

https://www.youtube.com/watch?v=YtboJ-uUgtc

PS. Ova serija je bila potencijal bar po meni ali nazalost od pilota dalje nisu otisli ...

https://www.youtube.com/watch?v=SonUCiXr54M
Bojshaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:23   #787
Ove godine dolazi prvi postapokaliptični film iz Srbije pod nazivom "Volja Sinovljeva".

http://sonswill.com/

https://www.facebook.com/voljasinovljeva/

Imaju tu neki trejleri i fotke , i mislim da ovo obećava , jer su rediltelj i scenarista dva mlada prijatelja od detinjstva koji nemaju ni 30 godina.
Glumačka ekipa je odlična , a radnja je kažu prava ona filmska , good guys bad guys , love and revenge , uz to da kako kažu mediji podseća na Mad Maxa i da će biti prožet domaćom mitologijom kao vodiljom u smislu što je narativ filma guslarska priča o nekim događajima.

Jedva čekam , jer mi je dosta socijalnih kukumavki i jeftinih komedija , a da ne govorim da je ovo mogući početak neke nove ere domaćeg filma tako što će se konačno odmaknuti od tereta starih koncepcija kojesu postale nedodirljive i ništa novo i drugačije nije moglo proći.

p.s
Film je budžetski jeftin , ali to meni ne smeta ako je dobra priča i ideja.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:56   #788
Da hoće netko i u nas ovo snimit, a ne ministarstva ljubavi i ostale piydarije.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:03   #789
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ove godine dolazi prvi postapokaliptični film iz Srbije pod nazivom "Volja Sinovljeva".

http://sonswill.com/

https://www.facebook.com/voljasinovljeva/

Imaju tu neki trejleri i fotke , i mislim da ovo obećava , jer su rediltelj i scenarista dva mlada prijatelja od detinjstva koji nemaju ni 30 godina.
Glumačka ekipa je odlična , a radnja je kažu prava ona filmska , good guys bad guys , love and revenge , uz to da kako kažu mediji podseća na Mad Maxa i da će biti prožet domaćom mitologijom kao vodiljom u smislu što je narativ filma guslarska priča o nekim događajima.

Jedva čekam , jer mi je dosta socijalnih kukumavki i jeftinih komedija , a da ne govorim da je ovo mogući početak neke nove ere domaćeg filma tako što će se konačno odmaknuti od tereta starih koncepcija kojesu postale nedodirljive i ništa novo i drugačije nije moglo proći.

p.s
Film je budžetski jeftin , ali to meni ne smeta ako je dobra priča i ideja.
Rado ću pogledati, ali mi nije jasno radi li se tu o volji nekakvog frajera kaj se preziva Sinov ili volji nečijeg sina?

Quote:
theabyss kaže: Pogledaj post
Da hoće netko i u nas ovo snimit, a ne ministarstva ljubavi i ostale piydarije.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
A di je to "u nas"?

Tamo di se piše na QWERTY tipkovnicama?

Jel mali - čijis ti? Oklen tvoji, a?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:22   #790
Rvat od stoljeća sedmog Pa mislim na Hrvatsku i budžet koji ima HAVC i HRT, i urade koprodukciju sa inostranim distributerom(npr. u Njemačkoj, ili sličnim većim tržištima) ostvarili bi dobar rezultat. Hrvati(nisu ni ostali puno bolji) prave filmove koje samo oni razumiju, onda taj film pogleda 10000 ljudi i film ne zaradi ni za trošak jednog dana snimanja. To mi smeta kod "našeg" filma.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:49   #791
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Rado ću pogledati, ali mi nije jasno radi li se tu o volji nekakvog frajera kaj se preziva Sinov ili volji nečijeg sina?


Prisvojna imenica "sinovljev" je stariji oblik tj.danas se slabije koristi pa bi film se trebao zvati "Volja sinova" , ali ovako je lepše i poetičnije.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:24   #792
Quote:
theabyss kaže: Pogledaj post
Rvat od stoljeća sedmog Pa mislim na Hrvatsku i budžet koji ima HAVC i HRT, i urade koprodukciju sa inostranim distributerom(npr. u Njemačkoj, ili sličnim većim tržištima) ostvarili bi dobar rezultat. Hrvati(nisu ni ostali puno bolji) prave filmove koje samo oni razumiju, onda taj film pogleda 10000 ljudi i film ne zaradi ni za trošak jednog dana snimanja. To mi smeta kod "našeg" filma.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Pa nisu oni rađeni da zarade nego da pljunu. Zato je "hrvatski" film generalno sranje. Srbi to nemaju i normalno, ljudi prave sa 10 puta manje para sto puta bolje filmove. Jer oni snimaju film radi filma a ne da se sebi narugaju. Kako da kažem, nemaju tu pet filmsku ili kvazikulturnu kolonu.

Oni su čak u "Lepim selima.." sebe prikazali kao žrtve u Istočnoj Bosni ali film je zanatski urađen za peticu. Deset puta bolji od one Oscarom nagrađene prosječne "Ničije zemlje" što je bila čista politička nagrada. Ono ako im damo Oscara možda će bit opet jedna država..moš mislit.

Dakle možda je srpski film u krizi ali još uvijek je miljama iznad hrvatskog , ne toliko radi toga jer su bolji kvalitetniji ..nego jer se za naš film zakačila nakupina tzv. lijevoliberalnih parazita koje boli kurac hoće li film imati gledanost ili neće kad ih onaj kriminalni HAVC futra lovom..pa ne žive od ulaznice i nemaju producenta za vratom i logično da će radit negledljivo smeće..ne pomažu ni bjesomučne propagande koje se vrte mjesecima na HTV koji ih isto financira..

Jednostavna ta smeća nitko ne želi gledat osim uskog kruga povezanih i uvezanih, kriminalom pobratimljenih ekipa i njihovih malog uskog kruga " celebrity" i običnih sljedbenika.

Nitko drugi to ne želi gledat.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:40   #793
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Pa nisu oni rađeni da zarade nego da pljunu. Zato je "hrvatski" film generalno sranje. Srbi to nemaju i normalno, ljudi prave sa 10 puta manje para sto puta bolje filmove. Jer oni snimaju film radi filma a ne da se sebi narugaju. Kako da kažem, nemaju tu pet filmsku ili kvazikulturnu kolonu.

Oni su čak u "Lepim selima.." sebe prikazali kao žrtve u Istočnoj Bosni ali film je zanatski urađen za peticu. Deset puta bolji od one Oscarom nagrađene prosječne "Ničije zemlje" što je bila čista politička nagrada. Ono ako im damo Oscara možda će bit opet jedna država..moš mislit.

Dakle možda je srpski film u krizi ali još uvijek je miljama iznad hrvatskog , ne toliko radi toga jer su bolji kvalitetniji ..nego jer se za naš film zakačila nakupina tzv. lijevoliberalnih parazita koje boli kurac hoće li film imati gledanost ili neće kad ih onaj kriminalni HAVC futra lovom..pa ne žive od ulaznice i nemaju producenta za vratom i logično da će radit negledljivo smeće..ne pomažu ni bjesomučne propagande koje se vrte mjesecima na HTV koji ih isto financira..

Jednostavna ta smeća nitko ne želi gledat osim uskog kruga povezanih i uvezanih, kriminalom pobratimljenih ekipa i njihovih malog uskog kruga " celebrity" i običnih sljedbenika.

Nitko drugi to ne želi gledat.
Sve si rekao 1/1. Da itko od ovih tzv. umjetnika(ili produkcijskih kuća)ima mozga uradili bi koprodukciju sa srbijom, napravili film bez trunka politike i ponudili ga tržištu od preko 10 milijuna stanovnika. Neka uzmu srpske glumce koji su miljama od naših(pogotovo ova nova generacija Rakočević, Janketić). U našoj regiji žanrovski film bez pretencioznksti može prikupiti preko 300000 prodanih ulaznica i to je već isplativ film. Pa neka povuku novac iz EU media Deska. Da nadovežem na tržišta, zašto nitko film ne ponudi distributerima u regiji Poljske, Češke i ostalih. Pa i oni su slaveni i jezična barijera(za shvatiti neke fore) nije toliki problem kao za zapadne zemlje.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:53   #794
Quote:
theabyss kaže: Pogledaj post
Sve si rekao 1/1. Da itko od ovih tzv. umjetnika(ili produkcijskih kuća)ima mozga uradili bi koprodukciju sa srbijom, napravili film bez trunka politike i ponudili ga tržištu od preko 10 milijuna stanovnika. Neka uzmu srpske glumce koji su miljama od naših(pogotovo ova nova generacija Rakočević, Janketić). U našoj regiji žanrovski film bez pretencioznksti može prikupiti preko 300000 prodanih ulaznica i to je već isplativ film. Pa neka povuku novac iz EU media Deska. Da nadovežem na tržišta, zašto nitko film ne ponudi distributerima u regiji Poljske, Češke i ostalih. Pa i oni su slaveni i jezična barijera(za shvatiti neke fore) nije toliki problem kao za zapadne zemlje.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
zašto bi radili film oni s nama ili mi s njima. Mi njima ne trebamo osim možda u financijskom smislu što su njihovi glumci izgleda i nanjušili..jer kad god vidim srpske glumce da o nečemu govore sa zavišću u odnosu na hrvatski film..to je količina novaca koju ima na raspolaganju "hrvatski" film u odnosu na njih..cure im sline kad čuju za cifre.

treba odjebati HAVC i ikakve dotacije države..tko hoće snimiti film nek nađe sredstva, producenta ili bilo što drugo, pa neće snimati ideološke rugalice koje nitko ne gleda pa si onda tepaju "ja tebi serdaru, ti meni vojvodo a kod kuće ionako znaju kakva smo govna" nego bi probali nešto snimit. Mislim nemam ja ništa protiv ni neke koprodukcije o nekoj temi ili srpskim gluumcima u hrvatskom filmu..ali ne Glogovac koji glorificira Dražu. Iako ga ja cijenim kao glumca ali nek glumi u Srbiji za njihove novce.

da mi znamo i možemo pokazali smo ranije..Kiklop koji se upravo vrtio na HTv-eu je odličan film..dobro kvari ga drveni Lasić..ali to je gluma..Ljuba Tadić je briljantan..Mustafa Nadarević i Šerbedžija.

Vrdoljak je nekad radio odlične filmove ali on je ispao iz štosa..a srednja i nova generacija je ustrašena ili inodktrinirana..ufurana u svoju ptica-rugalica priču a sve bez ikakvog rizika..jedni drugima dodjeljuju novce( tuđe naravno) i komplimentiraju si..za njih odlično..za hrvatski film katastrofa.

Zadnje uređivanje sedan : 26.01.2018. at 15:19.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:12   #795
Mislio sam na nove glumce, ali određene. Za Janketića nikada nisam čuo neku ružnu riječ. Glogovac mi se nikada nije sviđao i od srpskih glumaca može još Kojo i još par njih. Mislio sam na koprodukciju u smislu reklame, da rade s nekima tko ima monopol tamo i da tako se reklamira film. Da netko od naših redatelja napravi kampanju na Indiegogo ne bi dobio lipe. It's cold fact. Hrvatska, Srbija, BiH, Crna Gora te Makedonija mogu ponuditi puno više nego što je danas. Od lokacija pa do publike i eksporta u zapad.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:41   #796
Čitam vašu zanimljivu raspravu i delom se slažem sa vama , ali nikako da je srpski film baš toliko bolji od hrvatskog , jer otkad postoji kinematografija na ovim prostorima Srbi su imali 90% đubrata Hrvati su imali 92% smeća od ukupnog broja uradaka.

Bez komercijale nema dobrih filmova tj.mora se daleko više snimati da bi kvalitet isplivao , jer u proseku mi na ovim prostorima snimamo manje filmova nego u SFRJ što dovoljno govori zašto ima malo kvaliteta uz sve tehnološki napredak.
Kad su srpske komedije bile na vrhuncu , tad je bilo najviše srpskog komedijaškog đubreta , ali kvanitet je iznedrio kvalitet.

Žanrovski filmovi i serije su jedini mogući izlaz za domaće kinematografije jer to je jedini način da se dođe do pravog tržišta , tj.tržište će biti kao u bivšoj državi , veliko.

Dakle na primer , srpska i hrvatska lova se uloži u nekog crnogorskog režisera i bosanskog scenaristu koji će napraviti film o domaćim vampirima i karakondžulama , a glavne uloge će dobiti neki Slovenac i Makedonka.

Ja sam siguran da bi mladi masovno gledali takve serije i filmove.

Ili na primer da se snimi film o serijskom ubici koji ubija turbo-folk pevačice,...

Domaći filmski radnici još uvek razmišljaju na stari način i prave filmove da ukažu na neke probleme , i naravno kuku,kuku,kuku,..nama jadnima ali smo ipak dobri ljudi.
Takvi filmovi ne mogu više preneti nikakvu poruku , već upravo usprotno , jer pre će neki vampirski film o Vjedogonji Strahinji i Vukodlaku Josipu preneti poruku poštovanja i humanosti nego bilo koja ona izdrkavanja što zovu filmovima za festivale.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:36   #797
Pa koliko ja znam priča koje se mogu pretvoriti u Carpetnerovske horore . Želim domaći film da me zabavi a ne da kroz cijeli film netko kuka, teška tema itd. Srbi imaju smeća, ali puno više kvalitetnijih filmova pa čak i serija.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:54   #798
Quote:
theabyss kaže: Pogledaj post
Pa koliko ja znam priča koje se mogu pretvoriti u Carpetnerovske horore . Želim domaći film da me zabavi a ne da kroz cijeli film netko kuka, teška tema itd. Srbi imaju smeća, ali puno više kvalitetnijih filmova pa čak i serija.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Ne samo to , nego su ovi prostori puni odličnih mitskih narodnih priča i predaja koje vape za ekranizacijom , ali ovdašnji gospodari budžeta imaju takvu svest da bilo šta žanrovski "mi" sa ovih prostora nismo u stanju napraviti , a pogotovo da to bude komercijalno jer to je eto samo za holywood i Britance.

Na primer u Srbiji i Hrvatskoj svake godine iskoče u proseku bar po dve sapunice jer eto to narod traži i voli , međutim da postoji imalo svesti i da bar se te privatne televizijske produkcije ujedine u žanru horora ili neke fantazije i naprave nešto bili bi zaprepašćeni odjekom publike koji bi siguran sam bio masovan , i naravno zaradom.

Ja inače maštam o vampirskoj seriji i filmu koja će objediniti ove prostore jer to je jedino rešenje za kakvu takvu komercilizaciju filma za sve države , a bez komercilizacije nema dobrih filmova i serija već smo osuđeni na ove mlatimudane koji će uvek zavisiti od države i političkog javnog mnenja praveći filmove zapravo za strance koji imaju sažaljenje za "nas" i gledaju nas uvek monolitno i jednolično.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 21:26   #799
Npr serija smještena sredina 30-ih godina prošlog stoljeća. Dva lika kao u X-Files i monster of the week format. Vidim da malo hodamo u offtopicu. U nas niti jedna TV kuća ne zna sastaviti raspored, kada idu komedije kada idu drame. Komedija uvijek mora ići četvrtkom jer je sljedeći dan petak i svi su opušteniji. Bilo u školi ili na poslu. Drame moraju ići početkom tjedna, a sport neka sredina. Prije par dana objavljen je rezultat natjecaja za tv seriju za NovaTV. Radni naziv scenarija:"Slatka Dragica". Opet neka lowbudget sapunica.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 11:29   #800
Jugoslovenska kinoteka je sastavila listu od 100 najboljih srpskih filmova 20. st.. Od tih sto, tokom ove godine bi se trebalo restaurirati njih 10 (dio je zapravo već restauriran, te su četiri filma prikazana na Danima srpskog filma u Tuškancu). Zna li tko čitav popis tih 10 filmova?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.