Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 14:16   #761
molim za pomoć u nalaženju rješenja
od ove grijaće sezone prvi put se grijem na drva i dimnjak mi probija, nemam na dimnjaku kapu (krov i šta već). što se može napraviti, postoji li premaz ili nazad na plin
ljevator962 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 14:23   #762
@zbuzanic
Pozvati dimnjačara da pregleda dimnjake, možda se postojeći mogu dijelom ili u cijelosti sanirati.
Možda ti može srušiti samo taj nakošeni dio na tavanu, a kroz ravni dio provući aluminijsku ili inox cijev, pa ne rušiš dimjak kroz stambeni prostor.
Naravno, bez pregleda i mišljenja dimnjačara bolje ne raditi ništa.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 14:25   #763
Quote:
zbuzanic kaže: Pogledaj post
Imam dva dimnjaka u kući, ali oba su u izrazito lošem stanju, zidana ciglom i kada smo ih koristili (prije ~18 godina) probijalo nam je na katu u kupaoni i na tavanu i to se nikako nije moglo sakriti bez obzira što smo farbali raznim bojama.
Obzirom na cijenu plina tj. računa koji smo dobili... vraćam se drvima.
Uglavnom, da li se isplati "rušiti" postojeći dimnjak jer sumnjam da se kroz njih može provući cijev jer su oba iz nekog razloga na tavanu nakošena. Da li se isplati na njihovom mjestu zidati novi ili napraviti vanjski. Problem je što bi kamin bio na sredini kuće u hodniku gdje su oba stara dimnjaka, pa ne znam jel može biti vanjski ako je kamin na sredini.
Quote:
ljevator962 kaže: Pogledaj post
molim za pomoć u nalaženju rješenja
od ove grijaće sezone prvi put se grijem na drva i dimnjak mi probija, nemam na dimnjaku kapu (krov i šta već). što se može napraviti, postoji li premaz ili nazad na plin
Za oba isti odgovor- ako procuri koncentrat na fugu ne pomaže nikakav premaz.
Ili sanacija dimnjaka umetanjem inox cijevi ili zidanje novog dimnjaka.

Zbuzanic: kamin je uobičajeno fi180-200, a stari cigleni dimnjak vjerovatno 14x14xm, što je nedvoljno za ikakav kamin (osim kaminske peći tipa Plamen Amity).
jednostavnije je napraviti vanjski (Bilo schiedel bilo dvoslojni inox) ali kamin u sredini kuće bi bolje grijao. Pogotovo jer kaminima previše topline ide kroz dimnjak. i inače ne smatram ljevani kamin sretnim rješenjem za glavno grijanje ( dobro dođe za ugođaj i pomoćni izvor topline, ali iskoristivost im je loša).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 19:31   #764
Kad jednom "probije" dimnjak zaboravite sve sanacije jer će uvijek smrditi
Odmah rušiti - jeftinije je!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 15:56   #765
savjet HITNO

pozdrav gradim dimnjak vanjski schiedl f160,problem mi stvara priključak za peč u zidu. zid je debljine 30 cm ,koju ču cijev ugraditna tom mjestu u zidu šamotnu ili metalnu ,jeli moguče ugradit šamotnu f120 jer na pečici če bit izlazni f120?Hvala
lore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 13:15   #766
pitam se pitam

Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Za oba isti odgovor- ako procuri koncentrat na fugu ne pomaže nikakav premaz.
Ili sanacija dimnjaka umetanjem inox cijevi ili zidanje novog dimnjaka.

Zbuzanic: kamin je uobičajeno fi180-200, a stari cigleni dimnjak vjerovatno 14x14xm, što je nedvoljno za ikakav kamin (osim kaminske peći tipa Plamen Amity).
jednostavnije je napraviti vanjski (Bilo schiedel bilo dvoslojni inox) ali kamin u sredini kuće bi bolje grijao. Pogotovo jer kaminima previše topline ide kroz dimnjak. i inače ne smatram ljevani kamin sretnim rješenjem za glavno grijanje ( dobro dođe za ugođaj i pomoćni izvor topline, ali iskoristivost im je loša).
znate li koliki bi otprilike bio trošak ugradbe takve cijevi
ljevator962 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 14:34   #767
Quote:
lore kaže: Pogledaj post
pozdrav gradim dimnjak vanjski schiedl f160,problem mi stvara priključak za peč u zidu. zid je debljine 30 cm ,koju ču cijev ugraditna tom mjestu u zidu šamotnu ili metalnu ,jeli moguče ugradit šamotnu f120 jer na pečici če bit izlazni f120?Hvala
ugradi cijev fi 160, jer za 5-10god možda kupiš peć sa izlazom 150-160 pa onda imaš problem. već danas neki proizvođači rade samo fi 150 i više.

Quote:
ljevator962 kaže: Pogledaj post
znate li koliki bi otprilike bio trošak ugradbe takve cijevi
ne znam ali uguglaj inox dimnjak, imaš 3-4 proizvođača u Hr.

Lim-mont je jedan od proizvođača, i većina trgovaca kupuje od njega.
Ima i samostalnih dimnjačara koji sami rade cijevi.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 17:44   #768
Fala, zatražio sam ponudu i dobio od 2000 do 15.000, smatram da su ove za 2000 malo premale i čudne i vjerovatno imaju skrivenu caku. Mislim, srušiti 10m dimnjaka, postaviti novi i ožbukati za 2000Kn??? Fanatazija ako je istina Uglavnom, ništa od kamina, kolega me nagovorio da složimo peć koju ćemo spojiti na postojeće centralno. Bavi se time pa ću sa njime to riješiti. hvala na odgovorima!
__________________
http://www.weboteka.net/
zbuzanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 00:31   #769
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nećeš vjerovati, ali treba srušiti dimnjak i sazidati novi!
to sam napravio i ja...
i meni je probio dimnjak koji je star isto ko i tvoj,fuge su jednostavno pregorile...
puknuo sam novi izvana od PGM-a i sada ga izulirao stiroporom,druga pjesma...
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 15:37   #770
Mort za zidanje plašta dimnjaka

Kupio sam komplet dimnjak schiedel 7 m,u kompletu nije bilo morta za zidat ,pa me sada zanima sa kojim mortom zidat.Neki govore flex ljepilo, neki gotovi (rofix, baumit)mort,šta vi preporučate.Dimnjak je vanjski ako ima to neke veze.hvala
lore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 04:20   #771
Quote:
lore kaže: Pogledaj post
Kupio sam komplet dimnjak schiedel 7 m,u kompletu nije bilo morta za zidat ,pa me sada zanima sa kojim mortom zidat.Neki govore flex ljepilo, neki gotovi (rofix, baumit)mort,šta vi preporučate.Dimnjak je vanjski ako ima to neke veze.hvala
najlakše i rekao bih i najbolje ti je sa flex ljepilom.
bluepearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 16:09   #772
Quote:
lore kaže: Pogledaj post
Kupio sam komplet dimnjak schiedel 7 m,u kompletu nije bilo morta za zidat ,pa me sada zanima sa kojim mortom zidat.Neki govore flex ljepilo, neki gotovi (rofix, baumit)mort,šta vi preporučate.Dimnjak je vanjski ako ima to neke veze.hvala
pa najbolje ti je zidat šidlovim mort. ja sam zidao blokove njihovim mortom.
bubalo 80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 16:19   #773
Quote:
Paic-Bj kaže: Pogledaj post
Poštovani

Razmišljamo doma o grijanju na drva(centralno)

Svi pricaju...SCHIEDEL za dimljak.....

Dali ima u HR neki drugi proizvođać dimljaka a da je jeftini od Schiedela???

Ili zašto više nitko nezida doma dimljak od stare cigle???


Puno hvala
peć na drva za centralno proizvodi toliko kondenzata, da ja uopće ne bi tražio na tvom mjestu najjeftiniji dimnjak, nego bi tražio najbolje rješenje za dimnjak. ja sam prezadovoljan svojim šidlom, a na jesen sam ga platio kojih 500 kuna manje, nego moj susjed koji ga je kupovao tri godin prije. sad ti je vrijeme za kupovinu kvalitete, jer cijene nikad nisu bile jeftinije.
bubalo 80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 19:06   #774
Upomoc, lozimo centralnu pec na drva centrometal 35kw,pec je u garazi, i sad dimnjak se zastopao prije neki dan i osjetio se dim u stanu, bili su dimnjacari jucer i sve ocistili, ali se i dalje u stanu osjeti dim koji dolazi iz dimnjaka. Inace u dimnjak su naknadno ugrađene prokrumske cijevi prije 5-6 godina, dal je moguce da su se probusile i da sada dimnjak pusta? Inace stalno problemi neki sa time jer su cijevi promjera samo 10,sto je pre malo za tu pec... spaljivali smo proslih godina dimnjak i svasta, ali sad je pitanje dal je pametno spalit ako je cijev pukla na nekome dijelu? Sto napravit?
Malphite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 19:25   #775
Quote:
Malphite kaže: Pogledaj post
Upomoc, lozimo centralnu pec na drva centrometal 35kw,pec je u garazi, i sad dimnjak se zastopao prije neki dan i osjetio se dim u stanu, bili su dimnjacari jucer i sve ocistili, ali se i dalje u stanu osjeti dim koji dolazi iz dimnjaka. Inace u dimnjak su naknadno ugrađene prokrumske cijevi prije 5-6 godina, dal je moguce da su se probusile i da sada dimnjak pusta? Inace stalno problemi neki sa time jer su cijevi promjera samo 10,sto je pre malo za tu pec... spaljivali smo proslih godina dimnjak i svasta, ali sad je pitanje dal je pametno spalit ako je cijev pukla na nekome dijelu? Sto napravit?
iskreno, mislim da se vi jako 'zajebava.e' sa svojim zivotima
ako dimnjak nije prikladan, onda ga treba ili srušiti i novi, ili potražiti neko drugo rješenje (naći peć kojoj je takav dimnjak, takvog malo promjera dovoljan)... i molim vas bez nekih je to košta, treba rušiti cijelu kuću, ovo ono, da treba, ali onda problema nema i nema nikakvog krpanja i ne daj bože trovanja ufff što me to ljuti kaj ljudi gorenje drva shvaćaju olako
Vjerojatno su vas upozorili da vam je premali dimnjak, vjerojatno su vam rekli da će se stvarati problemi, i eto vi se sad čudite tome...
Rezime: ili mjenjajte kotao, ili novi dimnjak za ovu peć, sve ostalo je prodavanje magle
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 21:07   #776
Slazem se, bili smo 10 godina na nafti i sve je bilo ok, dimnjak je rađen za naftu,al tko je znao prije 15 godina da ce doc recesija i ova ostala sranja.., dimanjacar nikad nije morao doc i nikad problema, od kad na drva lozimo samo sranja, mislim da su peleti rjesenje za iducu godinu ali sad treba ovu izgurat jos par mjeseci

Zadnje uređivanje Malphite : 09.02.2013. at 21:13.
Malphite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 22:58   #777
Poštovani,
pročitala sam cijeli topic o dimnjacima u potrazi za mogućim odgovorom. Bilo je postavljeno nekoliko upita koji su slični ili istovjetni mom problemu, no na njih nisam našla odgovor. Nedavno smo kupili i montirali peć na drva spojenu na centralno. Sve savršeno funkcionira kada nema vjetra, a s obzirom na to da živimo u Dalmaciji takve su prilike u stvari rijetkost (uvijek puše ili bura ili jugo). Uglavnom, nakon 6 sati idile u kući vani je zapuhao reful bure, a mi smo u stanu dobili oblak dima. Zanima me je li itko isti problem uspio riješiti a) podizanjem visine dimnjaka
b) rotirajućom kapom protiv vjetra
poglavito me zanima ovo posljednje
Zahvalna...
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:02   #778
Quote:
angelin1 kaže: Pogledaj post
b) rotirajućom kapom protiv vjetra...
Ovo bi moglo pomoči, ali....pogledaj što imaju susjedi-to je iskustvo, a ovo naklapanje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:55   #779
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ovo bi moglo pomoči, ali....pogledaj što imaju susjedi-to je iskustvo, a ovo naklapanje!
Gledala, ali ne znači da će pomoći...naime, mi smo najviša točka u susjedstvu, što držim dijelom pozitivnim...Nitko nam ne zaklanja pogled, a nema straha ni od toga da nam je netko blizu zbog dimnjaka. No, vjerojatno je da smo zbog toga i na najvećem udaru vjetra...Svakako pokušat ćemo dodati dva elementa na dimnjak i promijeniti kapu jer investicija od 35.000 kn za isključivi rad u idealnim uvjetima nije rješenje :-D No, eto, zanimalo me iskustvo iz prve ruke, odnosno da mi netko od forumaša javi je li njemu sanacija uspjela.
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 18:34   #780
Quote:
angelin1 kaže: Pogledaj post
Gledala, ali ne znači da će pomoći...naime, mi smo najviša točka u susjedstvu, što držim dijelom pozitivnim...Nitko nam ne zaklanja pogled, a nema straha ni od toga da nam je netko blizu zbog dimnjaka. No, vjerojatno je da smo zbog toga i na najvećem udaru vjetra...Svakako pokušat ćemo dodati dva elementa na dimnjak i promijeniti kapu jer investicija od 35.000 kn za isključivi rad u idealnim uvjetima nije rješenje :-D No, eto, zanimalo me iskustvo iz prve ruke, odnosno da mi netko od forumaša javi je li njemu sanacija uspjela.
ma pusti ti to gledanje okolo.dimnjak da bi radio kako triba mora imati dovoljnu radnu visinu,dovoljan profil dimnjaka,kapa dimnjaka mora zadovoljiti određene uvjete u odnosu na krovište.
bluepearl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.