Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 18:53   #3161
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Kamo sreće da se ostvario.
Središnja Bosna bi konačno bila slobodna, Muslimani bi dobro dobili po nosini za rat koji su započeli i mi se ne bi morali zajebavati sa ovim enklavama.
Naša najveća greška.
Trebalo je poslat nešto vojske i to prije pada Bugojna i Travnika.
A ne naoružavat aBiH i stvarat ju tamo.
Ista priča i sa sjevernom Hercegovinom.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 09:30   #3162
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima oslobađanje Šešelja i ignoriranje zločina nad Hrvatima s onim što sam napisao? Ako ništa, to samo jača moj argument da nije trebalo napraviti ono što misliš da je Tuđman trebao napraviti, jer bi nam svi generali i političari dobili doživotne zatvore.
zbog čeg bi dobili doživotne zatvore?
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 09:33   #3163
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
To što sud ne vrijedi, ne znači da ne postoji i da kompletan vojni, politički i policijski vrh Srbije nije dobro odležao ili još leži zbog njegovih presuda, makar nisu imali "izdajnika" Mesića da šalje transkripte. Tvoje nepriznavanje suda je zacijelo utjeha pripadnicima HV-a i HVO-a koji su odrobijali zbog 93-e i 94-e, a bilo bi ih nekoliko puta više da se ostvario puni i totalni angažman Hrvatske u tom ratu.
ajd ti malo pročitaj Statut haškog suda. ono da vidiš za što sude
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 09:32   #3164
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
?
Ti tu osporavaš sporazum Izetbegović-Krajišnik
https://www.google.hr/search?q=spora...BV8drwB7zKpdgN ili ?

Mladić je osuđeni ratni zločinac (kao i Krajišnik) koji ponavljaju istu propagandu koju su "pjevali" cijelog rata.
Članak koji si dao vrvi netočnostima i realno lažima, pa sam mislio da ga nema ni smisla ozbiljnije komentirati.
Npr. Hrvati 93. ne drže Jajce. Voda kod Jajca teče prema Srbima (Banja Luci), ne Hrvatima (Jajcu i Bugojnu).
Si ti uopće to čitao?

Hrvati i Srbi u BiH nisu nigdje skupa ratovali.

Srbi su "zbrinuli" izbjegle Hrvate Travnika u Manjači (znaš gdje je to i gdje je to bilo).
Bilo je šverca kod Vareša i Kiseljaka, kao i kod Žepča.
Hrvati su prepustili par kota Srbima kod Žepča i Konjica (gdje su muslimani očistili skoru cijelu općinu, a Hrvatima su ostala samo 3 brdska sela iznad grada).
Hrvati Vareša (s time da su to bili žene i djeca, većina muških je ostala u Daštanskom) su bježali preko Sokoca za Stolac.

S druge strane Muslimani su imali topničku podršku Srba iznad Mostara.
Dogovarali su i opće ofenzive, s ciljem izbijanja na more.

Izetbegović je pregovarao 4 godine, dijelio je BiH. Rat sa Srbima nikad nije bio njegov rat. Njegov je rat bio onaj s Hrvatima.
Ali džaba meni pričati, kad ćeš ti sad počet bulazniti o nepostojećem Karađorđevu, dok Srbi drže 1/3 HR i skoro cijelu banovinsku Posavinu.
Hrvati su cijeli rat pomagali BiH muslimane.
U svim mogućim stvarima.
Da su htjeli, BiH su mogli lako podijeliti.
U konačnici, šteta je što nije bilo tako.
Da su Srbi bili razumni, sada ne bi trebali slušati ovakve nebuloze.
Maglaj, 1993, 1 banjalučka laka brigada.
spartakus300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 09:34   #3165
Quote:
spartakus300 kaže: Pogledaj post
Maglaj, 1993, 1 banjalučka laka brigada.
Inače VRS je mogao 93 zavrsiti rat ofanzivom u dolini Krivaje, preseći zelene na pola što bi ovi veoma teško izdržali (u to vreme ratovati i protiv Hrvata i Srba).
spartakus300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 18:00   #3166
Quote:
spartakus300 kaže: Pogledaj post
Inače VRS je mogao 93 zavrsiti rat ofanzivom u dolini Krivaje, preseći zelene na pola što bi ovi veoma teško izdržali (u to vreme ratovati i protiv Hrvata i Srba).
Pa, nije da nisu pokušali, ali su dobili po zubima. (vidi "Drina 93").
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 20:56   #3167
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
?
Ti tu osporavaš sporazum Izetbegović-Krajišnik
https://www.google.hr/search?q=spora...BV8drwB7zKpdgN ili ?

Mladić je osuđeni ratni zločinac (kao i Krajišnik) koji ponavljaju istu propagandu koju su "pjevali" cijelog rata.
Članak koji si dao vrvi netočnostima i realno lažima, pa sam mislio da ga nema ni smisla ozbiljnije komentirati.
Npr. Hrvati 93. ne drže Jajce. Voda kod Jajca teče prema Srbima (Banja Luci), ne Hrvatima (Jajcu i Bugojnu).
Si ti uopće to čitao?

Hrvati i Srbi u BiH nisu nigdje skupa ratovali.

Srbi su "zbrinuli" izbjegle Hrvate Travnika u Manjači (znaš gdje je to i gdje je to bilo).
Bilo je šverca kod Vareša i Kiseljaka, kao i kod Žepča.
Hrvati su prepustili par kota Srbima kod Žepča i Konjica (gdje su muslimani očistili skoru cijelu općinu, a Hrvatima su ostala samo 3 brdska sela iznad grada).
Hrvati Vareša (s time da su to bili žene i djeca, većina muških je ostala u Daštanskom) su bježali preko Sokoca za Stolac.

S druge strane Muslimani su imali topničku podršku Srba iznad Mostara.
Dogovarali su i opće ofenzive, s ciljem izbijanja na more.

Izetbegović je pregovarao 4 godine, dijelio je BiH. Rat sa Srbima nikad nije bio njegov rat. Njegov je rat bio onaj s Hrvatima.
Ali džaba meni pričati, kad ćeš ti sad počet bulazniti o nepostojećem Karađorđevu, dok Srbi drže 1/3 HR i skoro cijelu banovinsku Posavinu.
Hrvati su cijeli rat pomagali BiH muslimane.
U svim mogućim stvarima.
Da su htjeli, BiH su mogli lako podijeliti.
U konačnici, šteta je što nije bilo tako.
Da su Srbi bili razumni, sada ne bi trebali slušati ovakve nebuloze.

jesu... srbi sa područja Koz Dubice išli su ispomoć HVO-u negdje prema Gradačcu . Dobili su hrvatske oznake da stave na uniformu .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 06:49   #3168
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
jesu... srbi sa područja Koz Dubice išli su ispomoć HVO-u negdje prema Gradačcu . Dobili su hrvatske oznake da stave na uniformu .
Oprosti,al mislim da si ovdje pobrkao nesta..
Na tom podrucju nije bilo sukoba izmedju HVO i ABiH...
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 19:53   #3169
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Oprosti,al mislim da si ovdje pobrkao nesta..
Na tom podrucju nije bilo sukoba izmedju HVO i ABiH...
gdje ga je bilo ?? Žepča možda . Info imam baš od pripadnika vojske RSK ,koji je bio među njima .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:46   #3170
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
gdje ga je bilo ?? Žepča možda . Info imam baš od pripadnika vojske RSK ,koji je bio među njima .
Žepče.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 14:48   #3171
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
gdje ga je bilo ?? Žepča možda . Info imam baš od pripadnika vojske RSK ,koji je bio među njima .
Žepče je izolirana enklava najudaljenija od ostalih enklava koje su drzali Hrvati , ja bih sa na njihovom mjestu i sa crnim vragom udružio samo da sačuvam grad.
Oni su izabrali manje zlo u tom trenutku i to je to.
Zanimljivo je da su muslimani surađivali sa srbima i u Turbetu , to je mjestu koje granići sa Travnikom tu je bila kao neka pijaca gdje se sve redovno razmjenjivalo sve dok Armija nije vojno zauzela Turbe i krenula u daljnje operacije prema Vlašiću i D.Vakufu .
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:10   #3172
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Žepče je izolirana enklava najudaljenija od ostalih enklava koje su drzali Hrvati , ja bih sa na njihovom mjestu i sa crnim vragom udružio samo da sačuvam grad.
Oni su izabrali manje zlo u tom trenutku i to je to.
Zanimljivo je da su muslimani surađivali sa srbima i u Turbetu , to je mjestu koje granići sa Travnikom tu je bila kao neka pijaca gdje se sve redovno razmjenjivalo sve dok Armija nije vojno zauzela Turbe i krenula u daljnje operacije prema Vlašiću i D.Vakufu .
ma neoptužujem nikoga za udruživanje , nego netko je rekao da HVO i VRS nisu surađiali u Bosni...
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 20:52   #3173
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
ma neoptužujem nikoga za udruživanje , nego netko je rekao da HVO i VRS nisu surađiali u Bosni...
U B. Posavini sigurno nisu...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 22:18   #3174
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
U B. Posavini sigurno nisu...
Ovako, pretpostavljam da si ti iz Posavine pa me zanima možeš li mi kazati gdje točno ide entitetska linija između općine Odžak (FBiH) i Vukosavlja (RS)... Ide li kroz sam grad Odžak ili nešto dalje od njega?

I zašto Jakeš i Pećnik nisu traženi na pregovorima... Koliko znam ta dva mjesta su bila ključna za obranu Odžaka, a oba su u RS...
Susss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 23:55   #3175
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Ovako, pretpostavljam da si ti iz Posavine pa me zanima možeš li mi kazati gdje točno ide entitetska linija između općine Odžak (FBiH) i Vukosavlja (RS)... Ide li kroz sam grad Odžak ili nešto dalje od njega?

I zašto Jakeš i Pećnik nisu traženi na pregovorima... Koliko znam ta dva mjesta su bila ključna za obranu Odžaka, a oba su u RS...
https://www.google.ch/maps/place/Od%...2!4d18.3262539

ali ovo ne stima, linija je malo vani, izvan grada, tako su barem bile table..inace nigdje se ne spominje, Odzak i Orasje su povezani malim pojasom od save do samog mjesta Samca
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 01:36   #3176
Da, ovako nešto sam i ja vidio na Google kartama, ali nisam vjerovao da je entitetska linija tako blizu sjedištu općine, posebno što granica nije ucrtana po sredini rijeke Bosne nego su nekakva krivudanja vamo-tamo s jedne strane rijeke na drugu.

Što se tiče Šamca, tako je dogovoreno u Daytonu tj. da postoji hrvatski koridorčić sve do samoga grada koji bi uključivao granični prijelaz sa RH, polovicu sela Tišina i čitave Grebnice, ali to nikad nije sprovedeno zato što se tu vojske nisu povukle na dogovorene linije na tome dijelu teritorija, a i načuo sam nešto da je tu bio umiješan jedan od kapitalnih HDZ-ovaca iz Domaljevca koji je htio da upravo Domaljevac bude središte općine pa nije htio dio Šamca ili tako nešto, nisam siguran.

Ne znam da li bi se mogle popravit općinske granice da budu onako kako su dogovorene u Daytonu, bilo bi dobro radi par tih hrvatskih sela ali i mi bi morali dati srpsko selo Brvnik RS-u koje je trebalo ići u RS ali je prilikom povlačenja ostalo kod nas.
Susss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 03:56   #3177
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
gdje ga je bilo ?? Žepča možda . Info imam baš od pripadnika vojske RSK ,koji je bio među njima .


Ajde ostavi se ti ratovanja i ratnih strategija, bilo bi ti bolje da prošvercaš one mercedese koji su ti ostali tamo u hercegovini, prvo za dobrobit tebe, a kao drugo ostavi ti nas na miru i prestani proseravat.
crocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 04:05   #3178
Btw crve ?

Zvučiš mi pomalo izdajnički ili griješim ?
crocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:07   #3179
Quote:
crocaine kaže: Pogledaj post


Ajde ostavi se ti ratovanja i ratnih strategija, bilo bi ti bolje da prošvercaš one mercedese koji su ti ostali tamo u hercegovini, prvo za dobrobit tebe, a kao drugo ostavi ti nas na miru i prestani proseravat.
Čovjek se zove Mišo , iz Draksenća je , i auto limar je . Brat mu je Momo , automehaničar...tko sumnja neka provjeri.. Živi preko puta silosa u Drakseniću
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:16   #3180
Quote:
crocaine kaže: Pogledaj post
Btw crve ?

Zvučiš mi pomalo izdajnički ili griješim ?

od miliona spermija ti si bio najbrži !?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.