Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Pobjednik na natječaju za novi avion u HRZ-u
f - 16 , novi, SAD 62 55.86%
f - 16 , polovni, Izrael 34 30.63%
f - 16 , polovni, Helenska Republika (Grčka) 5 4.50%
JAS - 39, novi, Kraljevina Švedska 10 9.01%
Glasovatelji: 111. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 22:44   #181
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Rekao je jasno kad se završu "G to G" !!
Kod pitomaca je uzbuđenje veliko, što dalje to manje kapiraju.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 00:48   #182
Kad avion slijece on govori visinu i Kad dodze Do 'minimalne visine ' onda kaze Minimum a Pilot kaze continue. Jel to Kad Pilot kaze Jel to ima znacenje odnosno Jel to naredba i ak on to ne kaze nesto se ne moze izvrsit ?

I zanima me 'V1 ' - 'Kad je avion dosegao odredjenu brzinu i nema dovoljno Piste vise on mora uzletit ma sta god se desilo ' ovo je tako glupo Zar nisu mogli dosad izmislit neke kocnice ili kakav padobran sto ce zaustavit avion u slucaju opasnosti. Ovo je posebno jadno bilo Kad je Concorde se zapalio i srusio se receno je da je kontrolor leta javio pilotima da im gori pod nogama Ali oni nisu prekinuli poljetanje zato sto je to javio nakon 'V1' i opravdanje je bilo nisu nikako mogli prekinut poljetanje. Po meni je suludo to pa nije avion baklja da gori neko vrjeme i nista da ne Bude. I nema Piste svakih 3 km pa da stignu brzo opet sletit. Evidentno je da su oni probali prekinut poljetanje moguce da bi bilo prezivjelih. Ovo me oduvjek mucilo pa Sam zato napisao
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 10:16   #183
U viseclanoj posadi, bitno je da svi clanovi znaju sto se radi.
Kad mu avion "kaze" minimum, to znaci da je na Decision Height-u (tj Altitude-u). Kao sto sam naziv na eng kaze, visina odluke. Tj najniza visina po toj proceduri na koju pilot moze spustiti avion, a uparena sa udaljenosti od piste (uobicajeno DME) daje tocku na kojoj PIC (pilot in command) donosi ODLUKU da li nastaviti prilaz za slijetanje ili prekinuti slijetanje i izvrsiti Go Around proceduru. Tako da da, ima znacenje, i uputa je posadi sto se radi dalje.
V1 - tocka donosenja odluke u polijetanju. Da ne ulazim u Vmcg i sl. Piste nisu beskonacne, i polijetanje nije moguce sigurno obustaviti sa bilo koje tocke u zaletu. Na V1 se donosi odluka da li se polijetanje nastavlja ili prekida. Ako je sve u redu i polijetenje se nastavlja, u svakom slijedecem trenutku nakon V1 (bez obzira kakav se otkaz dogodio) polijetanje se nastavlja. Iz jednostavnog razloga sto nakon V1, svako kocenje podrazumjeva da ce avion izletiti sa piste jer nema dovoljno duzine piste da zakoci.
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.