Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 13:52   #4841
Al da nije prozirno?

Mislim da ću na kraju uzeti limene kutije za kolače. Ma treba mi nešto sam da im presipam dio klope, mačkama sam u limenu od whiskasa što sam jednom dobila na dar uz klopu, a njemu nemam u šta a da nije prozirno, a ne bi klopu držala u tako nečemu jer se uništavaju vitamini osjetljivi na svjetlost.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:49   #4842
Napraviš dekupaž izvana
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:46   #4843


Ništa od limenih kutija. Mačketina je skontala da je unutra klopa i sad mi stalno otvara i ždere klopu od tamo iako ima u zdjelici. Na kraju ću kupiti mala pakiranja i od pseće i od mačje klope i presipavati iz velike vreće u malu vrećicu jer pored ovih mojih delikvenata ne znam šta da drugo smislim. Ovo sve plastično što sam gledala je ili prozirno izvana ili gore polopac.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:42   #4844
Pozdrav, trebao bi mi savjet u vezi hranjenja štenca od 9 tjedana sa sirovom hranom. Pripremala bi ju kod kuće sama. Zanima me konkretno u vezi kostiju dok je još mali. Koje bi bilo bolje dati? Pileće vratove sam mislila za početak. I da li su pileća leđa možda još malo previše za njega? Hvala
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:56   #4845
Procijeni koliko je štencu velika čeljust pa odaberi prema tome. Ne mogu sada naći video na kojemu su prikazani štenci švicarskog ovčara, stari dva mjeseca, koji vrlo uspješno glođu goveđe (ili juneće?) zglobne kosti. Za učenje nikada nije prerano.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:32   #4846
Nije u pitanju prehrana, nego količina vode: link. Nažalost, tek se pri dnu stranice spominje razlika između suhe i mokre hrane, no vjerujem da može koristiti u slučaju bolesti kada psa treba nasilu rehidrirati a da to ne bude infuzija.

Link sam našla u vezi s poteškoćama pri pražnjenju crijeva, gdje je jedan od razloga dehidriranost.

Iskreno, nemam pojma koliko moje beštije dnevno popiju vode - zdjelica uglavnom stoji puna, smao što ja promijenim vodu, ali mislim da je to zato što jedu sirovo i što pri svakome od četiri obroka (da, luda sam! i panično se bojim torzije želuca ) dobiju po jedan i pol do dva decilitra vode u zdjelicu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:41   #4847
Čitam vas redovito, ali slabo komentiram
Vidim da svi stalno pišete o acani, TOW, orienu i sličnom kao o nečem dobrom.. Imam pse već jako dugo i hranila sam sa svačim i nekako mi se čini da niti jedan pas ne pojede to što se nalazi u sastavu navedenih hrana.. Pogotovo ne u jednom obroku, ako me kužite..

Koja bi bila prednost hranjenja acanom, u odnosu na neku drugu hranu bez žitarica, ali sa puno manje sastojaka? (a ima ih na tržištu)? Pitam čisto informativno, jer s nekog polu znanstvenog gledišta, nemam pojma zašto bi bilo ok da moj pas u jednom obroku pojede 5 vrsti ribe i mesa? Zar to nije samo još 10 vrsta potencijalnih alergena u hrani? Bez ljutnje pliz..
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:11   #4848
Ekipa imam pitanje(nije za mene al frendica nema accoung na forumu) dakle frendica hrani svog ljubimca holistic janjetina i sad posto je pri kraju sa starom vrecom uzela si danas novu vrecu i otvorila je da prebaci u torbu u kojoj cuva hranu i primjetila da iz su granule razlicite velicine,cak i mirisom nisu u potpunosti iste
Pa me zanima dal ste ikad naletili na tako nesto?

Rok trajanja je dobar na obje hrane pa ne znam koji k....
CROgore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:23   #4849
Jel identičan sastav i prve i druge? Mogu biti različite veličine i oblika, ali to najčešće imaju klope koje imaju više vrsta mesa unutra ili zbog nekog razloga je namjerno tako napravljeno (jedna klopa za mačke od Royal canina ima namjerno 2 različita oblika jer je za izbirljive mačke, a one znaju izmišljati kad im se oblik ne sviđa pa neće jesti pa zbog toga su ubacili različito u istu vrećicu).

Ako ste već hranili saidentičnom klopom onda je čudno.


Ljudi jel netko svojima davao Petit klopu za male pse? Gledam sada sastav, nije uopće loš pa me zanimaju iskustva.

edit:
Sastav: piletina 50% (dehidrirana piletina 27%, pileće mesno brašno 23%), krumpir, pileća mast (prirodno konzervirana mješavinom tokoferola) 7%, hidrolizirane pileće bjelančevine 5%, dehidrirane jabuke (izvor voćnih oligosaharida - FOS), hidrolizirana pileća jetra 3%, lososovo ulje, pivski kvasac, hidrolizirani kvasac (izvor manan oligosaharida - MOS), ekstrakt juke (Yucca schidigera) 70 mg/kg, ekstrakt dehidrirane brusnice 50 mg/kg.


SASTAV: lososovo brašno 20%, bjelančevine lososa 15%, krumpir, brašno bijele ribe (12%), pileća mast (prirodno konzervirana mješavinom tokoferola) 8%, dehidrirane jabuke (izvor voćnih oligosaharida - FOS), hidrolizirana pileća jetra 3%, lososovo ulje 3%, pivski kvasac, hidrolizirani kvasac (izvor manan oligosaharida - MOS), ekstrakt juke (Yucca schidigera) 90 mg/kg, ekstrakt dehidrirane brusnice 50 mg/kg.

Nema nekih kerefeka u vidu 150 različitih stvari u klopi, oma dosta mesa i nema žitarice (ok ima krumpir, al jebiga opet bolje nego kukuruz ili pšenica)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:18   #4850
Isti sastav jedina razlika sta je prvi put uzela vrecu od 12 kg sad je uzela vrecicu od 3 kg.....granule su nekih cca 0.5 cm razlike
Pas joj jede al i ja sam osjetio da je razlika u mirisu hrane.....jedino sto je isto je masnoca koju primjecujem kad je uzmem u ruke
CROgore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:31   #4851
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel identičan sastav i prve i druge? Mogu biti različite veličine i oblika, ali to najčešće imaju klope koje imaju više vrsta mesa unutra ili zbog nekog razloga je namjerno tako napravljeno (jedna klopa za mačke od Royal canina ima namjerno 2 različita oblika jer je za izbirljive mačke, a one znaju izmišljati kad im se oblik ne sviđa pa neće jesti pa zbog toga su ubacili različito u istu vrećicu).

Ako ste već hranili saidentičnom klopom onda je čudno.


Ljudi jel netko svojima davao Petit klopu za male pse? Gledam sada sastav, nije uopće loš pa me zanimaju iskustva.

Minijaturni je vrlo veselo tamanio lososa
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:52   #4852
Kako se inače vodim Amazonom za izabrati nešto, da li netko može reći kakva je Josero Sensi Plus hrana?

Ako je bitna pasmina, o biglu je riječ.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:15   #4853
Nije baš neki sastav,28%peradi onda slijedi;kukuruz,riža,repa...a toga onda ima jako puno u odnosu na meso.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:27   #4854
Kako da znam koji sastav je dobar te da li to vrijedi za sve pasmine?

Mislim čitat ću ovu temu unazad pa valjda naići, ali pošto je forum.hr siromašan i ne mogu platiti za search, možda nije zgorega periodične neke stvari ponoviti
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:57   #4855
Što više mesa u sastavu,što manje žitarica koje su nepotrebne al ako ih ima onda je dobro da je samo jedna vrsta,riža ili zob.
Pogledaj malo sastave ovih dehidrata pa će ti bit jasnije:Orijen,Acana,Totw,Carnilove,Brit Care...
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:19   #4856
Što mislite o hrani Happy Dog? Rekli su mi u Zoocentru da im je to jedna od najboljih konzervi... Inače smo na barfu-konzerva bi nam trebala biti zamjena kada ostanemo bez sirovog, kada ju navečer zaboravim odmrznuti (gotovo nikad) ili kada smo negdje na putu... Što se dehidrata tiče, Acanu neće ni pomirisati. Mislim da bi prije umrla od gladi.
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:16   #4857
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Što više mesa u sastavu,što manje žitarica koje su nepotrebne al ako ih ima onda je dobro da je samo jedna vrsta,riža ili zob.
Pogledaj malo sastave ovih dehidrata pa će ti bit jasnije:Orijen,Acana,Totw,Carnilove,Brit Care...
Dobro, nacelno mi je to jasno. Ali to je toliko skupo, kao da ja jedem losos i file i ništa drugo
Volio bih da to mogu priuštiti, ali nema šanse.

Znaci zanima me druga klasa

Gledam eto ta josera je recimo cca 20kn/kg. Opet skuplja od mnogih ostalih. A sa 20kn/kg se i za ljude fina klopa da napraviti.

U sastavu vidim 30% bjelancevina (kaze iz mesa) i 20% masti. Što je iznad minimalnih preporucenih udjela na koje sam naletio na većini mjesta u istraživanju.
Jedino što se nigdje ne spominje udio ugljkohidrata, pa ne znam koliko je udio "filera" onda :/

Da li možeš dati neki link gdje je to malo objašnjeno, koje udjele treba tražiti (za razumnu cijenu)?

Evo ima ta Josera Patka&Krumpir. Nema žitarica.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:35   #4858
A pogledaj sastav patke i na prvom mjestu je 43% krumpira a 25% mesa.
Brit Care nije losa hrana i iskustva ljudi koji su pisali su dobra.
Edit;mislim na Brit Care janjetinu jer znam da cijena igra ulogu.Vreca hrane 12kg sa popustom ti dodje ispod 300kn.Sastav je solidan,ima dosta visok postorak mesa a od zitarica ima samo rizu.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:42   #4859
Hvala!
Da, taj Brit care se nekako čini adekvatan omjer.

Iako, a ima smisla, čitao sam da se ri postotci daju za meso SUHU TVAR. Pošto je meso većinom voda, npr 30g suhog mesa je ekvivalent u proteinima i nutrijentima kao 100g svježeg.

Siguran sam da nije baš toliko jednostavna matematika, ali ima smisla.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 09:12   #4860
Pozdrav Ima onih koji pse hrane sirovom hranom koju pripremaju kod kuće? Naše štene ima 10 tjedana i sad je već na 10. danu sirove prehrane. Super je prihvatio, izmet je na početku bio mekan ali sad je sve kako treba. No ja se i dalje brinem da li on dobiva dovoljno svega što mu je potrebno, posebno s obzirom da je štene. Toliko da razmišljam o prelasku na suhu hranu, vjerojatno Carnilove za početak, pa mu tu i tamo dati nešto sirovog, srdele, jaja, itd. Dosta sam čitala i informirala se i kad vidim koliko ljudi pišu o tome da treba biti barem 3-4 vrste proteina,pa barem 50% crvenog mesa, pa štencima trebaju obroci biti dobro izbalansirani, pa razno razni vitaminski dodaci itd. Ispadne mi kao prvo preskupo za naše mogućnosti, a i komplicirano svako malo u kuhinji imati mini klaonicu. Do sada je dobivao piletinu i junetinu i planirala sam mu polako dodati srdele. Naravno znam da je i suha hrana daleko od toga da je sve izbalansirano kako treba, ali barem je puno jednostavnije.
Voljela bi čuti vaše mišljenje.
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.