Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2014., 14:00   #121
I misliš da će ga želja proći nakon jednog parenja? Naprotiv, bit će sve gori i gori. Ako ne namjeravate s njim ozbiljno u uzgoj, što podrazumijeva odrađivanje svega potrebnog za uzgojnu dozvolu, jer papiri (rodovnik) sami po sebi nisu dovoljni, kastrirajte ga.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 12:02   #122
Molim savjet iskusnijih vlasnika oštrodlakog jaz. u svezi šišanja. Moj će skoro godinu i nisam ga vodila na šišanje. Ne znam kada treba ići i kako to kod njih ide. Isto tako do sada mu nisu skraćivani nokti. Inače, prije cca 2 mj je imao trovanje ortovom za štakore i jedva se izvukao. Brzo sam reagirala , srećom, u noći išla 2 puta kod vet., uz puno injekcija, infuziju i jos sve to slijedećih nekoliko dana i mali se izvukao
noktica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:20   #123
ja sama cerupam ostrodlakog jazu svojih roditelja.. znaci rukom umjereno cupkanje, i sve sto je visak ce lagano otici. Sisati ih u pravilu ne treba, osim ako se ne radi o nekoj divljoj dlaci, ali u to necu ulaziti
Noktice bi takodjer mogla sama redovito stucati samo vrhove, pa neces imati kasnije problema sa predugim noktima, ili psom koji ne da rezati nokte, i sl..

evo recimo neki filmic za cerupanje
https://www.youtube.com/watch?v=ZKU4PkYc6z4
kirota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 21:40   #124
Oštrodlaki se ne šišaju, oni se trimaju. Mog sam vodila nekoliko puta u salon na trimanje, vidjela kako se to točno radi i nakon toga nabavila dva kvalitetna trimera, slikericu i gusti češalj. Sad ga trimam sama, bez ikakvih problema.
Ovom metodom ručnog trimanja ne bi bila gotova satima, obzirom da trimerom dignem hrpetinu dlake.
Imam ovaj sa zaštitom http://www.groomers-online.com/produ...s&siteid=51046

i onaj koji je samo kao nož http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...-pse-16cm.aspx

Nokte sam troši jer konstantno nekog vraga kopa, u 9 godina nikad mu ih nisam trebala rezati, osim naravno petog nokta na prednjim šapama koje ne može sam istrošiti.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 18:50   #125
Curke, hvala na odgovorima. Pomogle ste!
noktica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 16:10   #126
Pozdrav svima, trebala bih savjet. Htjela bih svojima na proljece uzeti nekog psica jer nam je doma nakon 14 godina uginula nasa mala civavica. Zainteresirala sam se za jazavcare, tocnije patuljaste ili kunicare. Koja e tocna razlika i kako bi podnosili zivot u stanu? Doduse, stan je 130 kadrata tako da ima prostora ali je opet stan. Koliko im dnevno treba setnje, sto posebno paziti kod njih, kakvi su karakterom, da li se vole maziti i slicno. I da, gdje kupiti i kako se uopce krecu cijene tih pasmina.
Hvala puno na odgovorima.
nathalie823 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:07   #127
Quote:
nathalie823 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, trebala bih savjet. Htjela bih svojima na proljece uzeti nekog psica jer nam je doma nakon 14 godina uginula nasa mala civavica. Zainteresirala sam se za jazavcare, tocnije patuljaste ili kunicare. Koja e tocna razlika i kako bi podnosili zivot u stanu? Doduse, stan je 130 kadrata tako da ima prostora ali je opet stan. Koliko im dnevno treba setnje, sto posebno paziti kod njih, kakvi su karakterom, da li se vole maziti i slicno. I da, gdje kupiti i kako se uopce krecu cijene tih pasmina.
Hvala puno na odgovorima.
Razlika je isključivo u veličini/težini a detalje možeš naći na netu.
Nisi precizirala želiš li dugo-kratko ili oštrodlakog jazeka.

Pre dvije pasmine su blage ćudi i osim četkanja dugodlakog nemaju nekih posebnih prohtjeva ni mana. Trebalo bi izbjegavati da pas silazi stepenicama više od 1 kata da im ne strada kralježnica.

Oštrodlaki, kojeg imam 12 god., nešto je temperamentiji jer u genima ima nešto terijera tako da se često koristi za lov. Srčan ništa manje od njemačkog lovnog terijera.

Sve tri pasmine su dobre s djecom, na svoj jazavčarski način pomalo tvrdoglavi pa iako dobro razumiju koju su naredbu dobili, ponekad je nerado izvrše jer bi htjeli po svom...

Uostalom, na youtube imaš puno kratkih filmića s dachshundima u glavnoj ulozi.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 00:18   #128
Hvala na odgovoru. Voljela bih uzeti kratkodlakog patuljastog ili kunicara. Znam da ne smiju uz stepenice, da imaju dosta energije, da se mora paziti na kilazu kod te pasmine i da su jako tvrdoglavi. Ali neka, treba mojoj mami malo muke, brat i ja smo ionako bili predobra djeca. ��
Znas mozda neku uzgajivacnicu i kako se krecu cijene te pasmine? Da znam sto otprilike ocekivati.
Hvala hvala!
nathalie823 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:04   #129
Moj pesek vec neko vrijeme čudno reagira na zvuk kamiona koji prolaze pored naše kuće. Cesta je dosta prometna, ali to nije ništa novo, a on možda zAdnjih cca 2 mj bježi u kuću kad prođe kamion ili gleda u nebo, stisne se sav kao da ga netko napada odozgora.kad šećemo po cesti, ne pokazuje nikakav strah niti se tako ponaša, a zvukovi su još i intenzivniji nego u dvorištu. Kod nas je 9 mjeseci, često je vani...zaista ništa novo, ...nije mi jasno što bi to moglo biti...zašto?! Ima netko slično iskustvo sa svojim psom?
noktica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 00:08   #130
Pozdrav,
Evo da se i ja pohvalim malo sa svojim jazom
Dobiven kad je imao 2 mjeseca, neki dan napunio 5 mjeseci.
Evo par slikica od prvih dana kad je bio još sramežljiv i plah









Pročitao sam ovu cijelu temu i još dosta drugih na raznim stranicama, i manje više je sve istina, a pogotovo da su vrlo tvrdoglavi.
Recimo, ne smije u kuću, i to dobro zna.
Ali kad si utuvi u glavu da u tom trenutku mora bit unutra, ništa ga nemože spriječit od nauma.
Npr. u moju sobu i na glavni ulaz u kuću je naučio da nesmije, preko terase još uči.
Ima dana kad jednostavno možeš bez brige ostavit otvorena vrata i on će ostat u ovakvom položaju bez pokušaja ulaska, a ima trenutaka kad se nesmiju vrata ni otključat i on već skače.
Evo jedan od dobrih trenutaka:



Nadam se da je još uvijek samo mlad i razigran pa isprobava granice, neznam kakva su vaša iskustva?

Problem koji me muči najviše s njim, je njegovo "ispražnjavanje" na nekim mjestima poput garaža gdje su mi auti, i uredno to obavi većinom tako da dok izađem iz auta ugazim u to
Naime, u tom slučaju nisam pametan kako to spriječiti?
Imam stvarno veliko dvorište i vrt pa to može na milijun mjesta obaviti gdje ne smeta.
Zato recimo, nakon spavanja (onda najčešće ima potrebu se isprazniti) odvedem ga na mjesto gdje bi bilo primjereno da to obavi, on obavi na tom mjestu, ja ga nagradim, ali opet se vraća na staro mjesto kad mene nema u blizini.
Jednostavno garaža mu je pred nosom i lakše mu je tamo otići.

Što se tiče slušanja na naredbe i slično, tu je isto kak mu se puhne.
Ima dana kad ga zovnem da dotrči, dolazi koda vidi boga u meni, a nekad me ne ferma ni pol posto.
Nedavno je otkrio čari kopanja rupa i pronalaženja krtica:



Tu je gadno, u tom trenutku se sat vremena nije odvajao od rupe, nije reagirao ni na mamljenje hrane, ništa. Kopao je čim je stigao, i cvilio jer nije mogao pogurat glavu skroz unutra i doć do krtice.
U nekim trenucima kad sam ga htio primiti je baš postao agresivan i nije mi dao k sebi, baš ona režuća faca i krene grist, i to samo kad se udubi u kopanje rupe.

Prije mjesec dana kad smo bili na čipiranju, vagao sam ga i bilo je oko 7,5 kg, neki dan sam ga na kućnoj vagi vagnuo i oko 8 - 8,5 (nemogu točno odrediti) mu je trenutna masa.
Je li to puno? Veterinar ga je popipao i kaže kad se može opipati kralježnica i rebra da je to ok.
Znam da se mora jako paziti kod njihove mase.
Hranim ga suhom hranom, konzervama, ali također i domaćom.
Voli sve, ali mu se ponekad neda nešto jesti, nego se pravi tvrdoglav (nije pokvarena hrana), pa onda dok skuži da mu nedam nešto drugo, pojede to kroz sat - dva.
Polako prelazim s junior hrane na "normalnu", neki veterinari kažu da nakon 4 mjeseca može?

Evo još koja slikica za kraj (umorljivog ) posta, i nadam se kakvim dodatnim savjetima:





Pozdrav
Spammerčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 18:46   #131
zašto si uopće uzimao jazu? mislim, jel radi neke svrhe? da lovi miševe po dvorištu, da ide u lov ili?

jel spava u nekom zaklonu? ne znam zašt si uzeo tak malog psa, sa slabom i tankom dlakom i nedaš mu u kuću kolko sam skužila, bolje da si uzeo nekog bundastog psa ili bilo kojeg drugog psa sa dobrom podlakom koji će lakše podnijeti zimu

i ne znam zašt se čudiš što kopa, pa to im je u krvi i zapisano u genima, iskopat će ti on put do kine i to je sasvim normalno za njih. a ti mu ometaš planove i naravno da je ljut. pogotovo ako ga budeš samo držao u dvorištu, prerovat će ti sve. moraš ga voditi u šetnje i istrčavati


za hranjenje i obavljanje nužde imaš posebne teme na forumu s hrpom savjeta. ali ovako nabrzaka, najbolje ti je da psa hraniš mesom, mani se kupovne hrane za tak malog psa, to i nije veliki trošak, 250g sirovog mesa dnevno podijeljeno u 2 obroka
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 10:55   #132
Ne, spava na vjetrometini
Naravno da ima kućicu.
Niti je zatvoren u boksu, niti je na lancu.
Prošlo je dosta godina kako sam imao zadnjeg psa (nisam htio uzimati jer nisam imao vremena za bavljenjem njime) i niti jedan nije bio u kući, i vrlo malo ljudi znam da drže pse po kući.
Kod mene je možda najveći problem s tim njegovim pokušajima ulaska kad postojii veliki dnevni obrt ljudi koji ulazi i izlazi u kuću, pa je možda ljubomoran na to da svi mogu unutra osim njega

Također u dosta tekstova sam vidio da ne vole strance ili čak malu djecu, a ovaj voli svakog, i uz to, nema psa s kojim se nije sprijateljio, od običnog dođ-a, preko raznih ovčara i retrivera do new foundlera.

Uzeo sam jazavčara jer mi se sviđa i dobio sam ga od poznate osobe. Da dajem po 1000 € za pse s papirima mi ne pada na pamet, jer ga ne koristim u te svrhe. Koristim ga kao kućnog ljubimca za igru, ako treba nek lovi miševe i štakore, pa čak i nek kopa, svjedno mi je dal imam puni travnjak krtičnjaka ili rupa, ne planiram ići na izložbe s njim.
Vodio sam ga i u šumu, a ipak mislim da mu je to draže nego biti zatvoren u stanu ili kući, jer je nevjerojatno koliko je pas uzbuđen dok je tamo.

Neznam iz kojeg teksta si shvatila da je zatvoren u dvorištu?
Ide u šetnje od prvog dana kako je došao kod mene.
A i da nejde, sasvim prilično se može istrčati po dvorištu i vrtu, a vrlo često mu navrati i susjedov retriver pa se ganjaju.

U kojem kontekstu sam se ja čudio tome što kopa rupe?
Nisam znao zbog čega tako agresivno reagira na to, nisam šaptač pasa niti se bavim njima profesionalno da bih znao sve što misle, zato sam i pitao nešto na forumu ljude koji imaju iskustva s njima, jer svaki pas je različit.

Što se hrane tiče, tu tek svako ima svoje mišljenje, zato sam ja na sredini nekoj s tim.
Dajem mu domaću hranu, isto tako i kupovnu.

Neznam zašto si se postavila prema meni s tim negativnim/napadačkim stavom, kao da maltretiram psa i držim na lancu, kad sam uvjeren da ima odlične uvjete za život i razvoj, pošto se svi u kući bavimo njime koliko tko stigne.

Ok, pretpostavljam sam da postoji već tema oko toga kako naučiti psa gdje da obavlja nuždu, ali vrlo sam rijetko na ovom forumu, i nisam prolisato puno tema te bih bio zahvalan kad bi netko linkao temu ili dvije ili neki članak, najlakše je na svakom forumu samo napisat - postoji puno tema o tome.

Bez ljutnje samo, tu smo da si pomognemo (barem u onoj mjeri koliko svatko može nekome pomoći)
Spammerčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 12:22   #133
Nisi informiran. Kad kupuješ rasnog psa, kupuješ sa rodovnikom. Psi koji nisu izložbene kvalitete, prodaju se po jako niskim cijenama i rodovnik ne znači da pas može ić na izložbe već je samo dokaz o čistokrvnosti. Sad imaš psa u tipu jazavčara.

Što se tiče obavljanja nužde, zabranit mu ulaz na to mjesto neko vrijeme i izribat pod sa svime i svačime da izgubi miris. Onda ga pola sata poslje jela ili kad se probudi vodi na mjesto na kojem želiš da obavi nuždu i tam budi neko vrijeme s njim. Kad obavi svoje pohvali ga.

Slažem se sa holly-trooper, hrani ga sirovim mesom, najviše mesa, pa manje žitarica i povrća pa kad navrši 14mj, povećaj udio žitarica i povrća, bitno je da dok je štene, hrana ima dosta proteina.

I kad ga hraniš, ne spustiš zdjelicu na pod dok se ne smiri i gleda te, daš mu praznu zdjelicu i malo hrane, dio obroka, pa pričekaš da pojede i drugi dio obroka mu daš tek kad te pogleda. Tako će naučiti da ti kontroliraš hranjenje i da ga ti hraniš.

Skrivaj mu sir u zemlju, poslastice, kosti, čitaj povjest i namjenu jazavčara pa će ti bit jasno.

Ovo je 21. stoljeće i ok je imati psa u kući, a tvoj ulazi zato jer je jako društven, nekad jako želi ući u kuću, nekad mu ni ne pada na pamet, nekad te sluša, nekad ne ferma ni pol posto. Imaš inteligentnog psa, jer zašto bi on tebe slušao kada ima osjećaj da ga izbacuješ i ne želiš da on bude pored tebe, nekad smatra da nisi zaslužio njegovu pažnju

Ja znam imati 6 pasa u kući koji su oko 20 tvojih jazavčara svaki, razmisli ti da svojeg tu i tamo pustiš unutra.
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 10:45   #134
Meni nije bitno da je on čistokrvan, ima rodovnicu ili šta već se podrazumijeva kad ima papire.

Zahvaljujem na odgovoru puno, to je to što me je zanimalo.

Ovaj dio sa hranjenjem je savladan, zdjelica bude na podu i kreće jest tek kad mu sve stavim što treba i odmaknem se.
Kad pojede uvijek me gleda da bi još, naravno, dosta puta nema više jer je dosta dobio, a pojeo bi da mu staviš pola odojka

Nije bitan vijek, vjerojatno su i u stoljeću 7. držali pse u kući, ali to zavisi o vlasniku.
Ja si naprosto ne mogu dopustiti da provodi vrijeme u kući, jer obavljamo rad s ljudima unutra i nemoguće bi bilo pokraj njega raditi kad ne bi bio u centru pažnje.
Ovako sam ga znao nekoliko puta pustiti unutra, prvo ga očistiti i stavit mu dekicu na kojoj je zaspao u roku odmah.

Ok, poznajem povijest dobro i njihovu "namjenu" da su lovci, vole kopat i slično, ali da iskren budem, nisam još skrivao poslastice, hvala na informaciji, to nisam znao

Za nuždu kažem, odem s njim nakon hranjenja ili spavanja na prigodno mjesto, obavi tamo, pohvalim ga tj. dam poslasticu, ali on opet ode u garažu kad nema nikog u blizini, jer mu se neda hodat negdje dalje vjerojatno

Bio sam škicnuo samo u nekom pet shopu ili gdje već, neke kapi za obavljanje nužda, kao da se našprica ili što već na mjesto gdje treba to obaviti pa da onda zna.
Ne sjećam se više o čemu se točno radi jer sam preletio pored toga samo još davno, pa ako netko zna što o tome malo više, bio bih zahvalan?
Spammerčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 14:00   #135
Evo da se i ja ukljucim. Ne pomazu ti te kapi i sprej nista, puno je efikasnije pelenu namociti kad pas obavi pa da svoj miris prepozna. To ima smisla kad je pas u kuci/stanu, a ovako vani obavlja gdje mu najvise pase. Nisam skuzila iz pisanog, jel mozes zatvoriti garazu?
Bilo bi dobro da dobro izribas pod garaze nekim sredstvima koja cu unistiti taj njegov miris pa nece ici tamo, a do tad drzi garazu zatvorenu dok je sam tako da ne ulazi. A kad obavi na pozeljnom mjestu, svaki put ga nagradi, ne samo ponekad.
Slazem se da bi bilo dobro da ga ponekad pustis u kucu, moguce da ce jednostavno nauciti da tamo dolazi na tvoj poziv pa ce postovati to. A ako ti je problem raditi s ljudima dok je on tamo, onda ga jednostavno pusti unutra dok nema nikoga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 18:52   #136
Nemam vrata na garaži, zato i ide tamo

Hvala ovo za kapi i sprejeve, barem da znam da onda ne bacam novac na to.

Da budem iskren, nisam skužio taj dio s pelenom?
Uzmem dječju pelenu i umočim u neko njegovo staro djelo i s time ga mamim?
Uvijek mu dam poslasticu kad napravi nešto dobro, odazove se, sjedne, obavi nuždu tamo gdje treba, sve su mi jakne pune krekerića baš zbog toga

Naravno, s vremena ga pustim unutra, zna da smije samo kad ga pozovem, ali bi on uvijek bio u kući najradije.
Još uvijek je maza, pa najviše voli da ga primim u krilo (dok sjedim odmah skače) i zaspi za minutu, max 2
Spammerčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 20:41   #137
Imas za kupiti psece pelene, koje su kao prostirke s tim da upijaju. Uglavnom se koriste za one pse koji borave u stanu tako da imaju gdje obavljati nuzdu, a najlakse ih je priviknuti na pelenu upravo tako da ona ima njihov miris. Moj pas, recimo, uvijek kaka na istim mjestima kad smo u setnji i najveci je problem kad je na novom teritoriju jer ne prepoznaje svoj miris.
Najbolje onda, ako vec nemas vrata, da stavis neku dasku horizontalno preko ulaza, tako da ne moze preskociti i uci.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:08   #138
Kratkodlaki patuljasti jazavčar

Pozdrav.

Jel zna netko gdje se može kupiti kratkodlaki patuljasti jazavčar?

Da li imate preporuku?

Jako je teško preko googla naći u HR.

Hvala.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 19.02.2018. at 18:14. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
ljutimaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:25   #139
Quote:
ljutimaks kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Jel zna netko gdje se može kupiti kratkodlaki patuljasti jazavčar?

Da li imate preporuku?

Jako je teško preko googla naći u HR.

Hvala.
Na ovoj stranici Hrvatskog kinološkog saveza možeš pronaći link na prijavljena legla.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2019., 12:48   #140
Da malo dignem temu...

Ima li netko jazavčara kunićara, dugodlakog?
Zanima me da li se jako linja (koliko ima dlaka u stanu) i kakav je po naravi, voli li djecu, da li je prozdirljiv i je li ga lako dresirati?

Gdje ih se može nabaviti u Hr?

Hvala
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.