Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 13:15   #161
pa sve je poskupilo..

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
U ZG se danas za 300e iznajmljuju stanovi u Limenkama.
Pristojni stonivi i generalno novogradnja su itekako preko toga, ako se radi o stanu sa sobama (a ne nekoj bonsai garsonjeri od 28 m2).
dovoljno je baciti pogled na NJuškalo, do 500e=500 stanova, preko 500e=2400 stanova.
Ok i ponata upisa je..!?

ja ti kazem iz prve ruke,Pionir Lovinciceva,spansko...
cijene najma su u rangu 300tinjak€ za jednosbne stanove(kak se evidentira) sto je u biti stan od 30tak m2 bez spavace sobe...
dakl cca 10e/m2,neznam kaj ti nije jasno..!?

Al nije to poanta price,vec da je to relativno visok rizik a nizak ROI,
pa ljudi kojima nije stalo za tih 300tinjk€ se nece zajebavati(citaj puno riskirat) i stanove drze PRAZNIMA,to je poanta...jer je relatzivno NEISPALTIV biznis...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:52   #162
očito postoji razlog zašto se na takvim lokacijama kuće prodaju za dž.

ne vidim niti jedan razlog zašto bih otišao iz Zagreba slaviti rođendan u npr. Kloštar Podravski. Da me ne znam kakav penthouse tamo čeka (a moram ga papreno platiti kako bi onaj koji ga je uredio imao računicu) ja osim te kuće tamo nemam apsolutno ništa. Radje za te pare odem na obalu.

ali da se od vukojebine može napraviti Las Vegas, to da. Pojedinačno kuće po selendarama - NE
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:08   #163
Comi

Poanta tvog upisa je da onaj tko ne mora, ne iznajmljuje, radije drži prazno.

Poanta mog je da malih i povoljnih stanova fali.
I da ima određeni broj ljudi koji su kupili stan da bi ga iznajmljivali (jer im je to povoljnije nego neko drugo ulaganje).
Svatko ima svoje razloge.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 07:18   #164
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
očito postoji razlog zašto se na takvim lokacijama kuće prodaju za dž.

ne vidim niti jedan razlog zašto bih otišao iz Zagreba slaviti rođendan u npr. Kloštar Podravski. Da me ne znam kakav penthouse tamo čeka (a moram ga papreno platiti kako bi onaj koji ga je uredio imao računicu) ja osim te kuće tamo nemam apsolutno ništa. Radje za te pare odem na obalu.

ali da se od vukojebine može napraviti Las Vegas, to da. Pojedinačno kuće po selendarama - NE
A što imaš na obali (ako ti je rođendan izvan sezone)?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:41   #165
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A što imaš na obali (ako ti je rođendan izvan sezone)?
Pogled i miris mora ako nista drugo. Imam i mogućnost gdje god da jesam da brzo dodjem do nekog većeg mjesta gdje mogu razgledavati muzeje i arhitekturu. U Slavoniji nemam ništa od toga. Jedino krajnji istok pa osijek, ilok, đakovo. Onaj dio između do zagreba je koma.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:44   #166
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
Imam i mogućnost gdje god da jesam da brzo dodjem do nekog većeg mjesta gdje mogu razgledavati muzeje i arhitekturu. U Slavoniji nemam ništa od toga. Jedino krajnji istok pa osijek, ilok, đakovo. Onaj dio između do zagreba je koma.
Malo neobična proslava rođendana, ajde ok o ukusima se ne raspravlja, ali te muzeje em brzo obiđeš em dovoljno ih je vidjeti jednom u životu a rođendan je svake godine.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:49   #167
jedan od boljih muzeja, onaj muzej skoljaka u osijeku je vrh
doduse meni voda i dolje na obali nema posebni miris, a posto je rodendan u sijecnju i mrtvo sve cak mi djeluje da vise zivota je bilo po slavonskim selima
iako ako slavim rodendan se zatvorim na vikend s ekipom, mozda do lokalne birtije jednu noc ali i to tesko
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:44   #168
Nešto što bi se dobro uklopilo u razvoj kontinentalnog turizma: http://www.apartmanija.hr/zajednica/...podarstva-2018

OPG-ovima do 150.000 kuna bespovratnih potpora za veću kvalitetu i razvoj dodatnih sadržaja
Javni poziv je otvoren do 20. ožujka, a kroz Program konkurentnost turističkog gospodarstva, Ministarstvo turizma će dodijeliti bespovratne potpore trgovačkim društvima, obrtima, zadrugama i obiteljskim gospodarstvima koji pružaju ugostiteljske i turističke usluge


I ovo: http://www.mint.gov.hr/javni-pozivi-11414/11414
http://hrturizam.hr/skrlec-u-hrvatsk...ji-od-kruzera/
Cikloturizam ili biciklistički turizam je oblik održivog turizma koji se posljednjih godina sve više razvija u gotovo svim zemljama. Osim što uključuje dnevne izlete koje redoviti turisti ili lokalni stanovnici poduzimaju tijekom svog odmora ili vikendom, odnosi se i na bicikliranja na velike udaljenosti na cikloturističkim rutama.

Kuća u Slavoniji neće dati lovu sama po sebi, nego obavezno traži i dodatne sadržaje.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:16   #169
prestanite cjelu drzavu pretvarat u turizam.

sasvim je jasno da nista druge ne znate nego kopirat model koji funkcionira. to je vrh vase svjesti. nikad nije bila turisticka regija i nema sto bit sad. poljopriveda/stocarstvo/industrija propada jer se svi oslanjaju na tehnologiju. za tehnologiju trebaju godine proci.. krenite od praistorijskog modela. bez strojeva, medusobna dioba. bez novcano komuniciranje. 1. dovedite zivot u obilat zivot 2. otkacite se od sustava koji crpi vodu a obecava novu cjev.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:41   #170
ovaj dio s cikloturizmom bi mogao biti zanimljiv ekipi koja je uz onu rutu uz savu ( iskreno nisam biciklis ali sam upoznao par ljudi koji su prolazili kroz hr i navodno uz savu postoji ruta koja prolazi kroz hrvatsku)
sad posto sam poprilicno siguran da to nije uredeno bas, da vlasti urede tu rutu za bicikliranje, sigurno ne bi bilo preskupo, a povecalo bi izglede za jos vise takvih gostiju, koji su poznati kao dobri gosti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 22:22   #171
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
prestanite cjelu drzavu pretvarat u turizam.

sasvim je jasno da nista druge ne znate nego kopirat model koji funkcionira. to je vrh vase svjesti. nikad nije bila turisticka regija i nema sto bit sad. poljopriveda/stocarstvo/industrija propada jer se svi oslanjaju na tehnologiju. za tehnologiju trebaju godine proci.. krenite od praistorijskog modela. bez strojeva, medusobna dioba. bez novcano komuniciranje. 1. dovedite zivot u obilat zivot 2. otkacite se od sustava koji crpi vodu a obecava novu cjev.
Idemo onda u amiše i njihov cikloturizam
http://heyokay.com/amish-new-technology/

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ovaj dio s cikloturizmom bi mogao biti zanimljiv ekipi koja je uz onu rutu uz savu ( iskreno nisam biciklis ali sam upoznao par ljudi koji su prolazili kroz hr i navodno uz savu postoji ruta koja prolazi kroz hrvatsku)
sad posto sam poprilicno siguran da to nije uredeno bas, da vlasti urede tu rutu za bicikliranje, sigurno ne bi bilo preskupo, a povecalo bi izglede za jos vise takvih gostiju, koji su poznati kao dobri gosti
Točno. Samo bi to trebalo proširiti i dati dodatne sadržaje:
https://www.vecernji.hr/lifestyle/vi...baranje-980720

Uz Drava Bike Tour možete doživjeti Slavoniju i Baranju još neposrednije, a svoj bicikl zaustaviti na svakom mjestu koje vam se učini zanimljivim. Nakon ture uz Dravu, možete krenuti Dunavskom biciklističkom rutom. Ljubitelji prirode uživat će u Kopačkom ritu, najbolje očuvanom močvarnom području u Europi. Ondje možete šetati, voziti se biciklom, promatrati ptice, razgledati Kopački rit s palube broda, a tu su i lovišta u Tikvešu i Zlatnoj Gredi. Možete se prepustiti i čarima fotosafarija ili se baviti ribolovom na rijekama i jezerima.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:04   #172
i onda imate situaciju da nakon vožnje bicikla tom rutom u hrvatskoj ne smijete razvuči šator sa strane i odspavati što se npr. smije u nekim drugim zapadno europskim zemljama.

ova slučajna država ima izvrsne ideje i još izvrsnije ideje kako to sjebati u startu
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:16   #173
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
i onda imate situaciju da nakon vožnje bicikla tom rutom u hrvatskoj ne smijete razvuči šator sa strane i odspavati što se npr. smije u nekim drugim zapadno europskim zemljama.

ova slučajna država ima izvrsne ideje i još izvrsnije ideje kako to sjebati u startu
Problem je što ljudi to zloupotrebljavaju, sumnjam da bi i u drugim zapadno europskim zemljama tolerirali da negdje nikne šatorsko naselje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 17:30   #174
ne toleriraju šatorsko naselje niti na zapadu, ali zato su tu organi reda koji odlučuju šta je, a šta nije

primjer hrvoja jurića koji je prošao cijelu EU sa biciklom i tako spavao, a najgora iskustva je imao u hrvatskoj
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 01:06   #175
to je problem, što duž rute ne postoje jeftina ili besplatna kamp mjesta
doduše ja sam prošao tako s šatorom hr obalu, da bi tavršili u naselju kod Ulcinja i nikakvih problema nisam imao s organima radi kampiranja na divlje,tako da sumnjam da baš će neko u slavoniji ići oko tog raditi problema

u većini eu zemalja je zapravo takvo kampiranje zabranjeno, to je samo u rijetkima dopušteno i postoje besplatna kampirališta,posebno u nordijskim zemljama
recimo od svih do sad to najbolje ima rješeno u Argentini

ali ti ionako onda nisu potencijalni korisnici kuća za najam, tako da je skroz nevezano za temu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 07:28   #176
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ali ti ionako onda nisu potencijalni korisnici kuća za najam, tako da je skroz nevezano za temu
Zašto ne bi bili? Kod nas je tur. zajednica nešto organizirala i baš su tražili veće kuće sa spremištem za bicikle...Problem je što takvi gosti ostaju kratko i nama konkretno nema računice iako nam biciklistička staza prolazi pored kuće.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 08:45   #177
mislio sam na dio o kampiranju
da se napravi popularizacija te rute, kao što slovensko austrijska ima, onda bi nekome bila računica imati svaki dan pun smještaj gostiju kroz par mjeseci, vjerujem da bi imali računicu,a sigurno i ideje za dodatne usluge
pa i na plitvicama se ostaje po jedan dan oni koji ostaju, i to bi bio takav vid turizma
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 10:30   #178
Kome ces rentati kucu u Slavoniji? Jel to ovima sto odlaze raditi u inozemstvo pa ako presjedaju s autobusima da imaju gdje prespavati?
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 10:51   #179
Nije Slavonija nego Moslavina Link: https://www.forum.hr/showthread.php?t=1059279
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:02   #180
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Kome ces rentati kucu u Slavoniji? Jel to ovima sto odlaze raditi u inozemstvo pa ako presjedaju s autobusima da imaju gdje prespavati?
To rade masovno i imoćani. Ali su oni počeli masovno graditi i velike vile sa bazenima u vukojebini 30 km od mora.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.