Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 06:50   #5681
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
a tko brani onome kojeg se treba deložirati , da se iseli sam
Nitko.
Potpadaju pod utjecaj kojekakvih živih zidova i ne daju se van, pa se prisilna deložacija onda mora i platiti.
Ne razmišljaju svojom glavom.

Mada, da su razmišljali svojom glavom ne bi se ni doveli u situaciju da, zato što ne plaćaju dugove koje su sami napravili, moraju iz svojeg doma i moraju ih "braniti" likovi poput Pernara.
Smotani2 is offline  
Old 21.02.2018., 08:28   #5682
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nitko.
Potpadaju pod utjecaj kojekakvih živih zidova i ne daju se van, pa se prisilna deložacija onda mora i platiti.
Ne razmišljaju svojom glavom.

Mada, da su razmišljali svojom glavom ne bi se ni doveli u situaciju da, zato što ne plaćaju dugove koje su sami napravili, moraju iz svojeg doma i moraju ih "braniti" likovi poput Pernara.
Točno tako,
potpali pod utjecaj ŽZ pa se zadužili
utjecaj je toliko jak da su postali jako suicidni ali i popularni, toliko da su postali podloška za film.

Omča ovrhe: Prošle se godine zbog dugova ubilo 1800 ljudi?


Hrvatski Ovršni zakon je nakaradan. Već četiri puta je mijenjan, a svaka inačica je sve gora i gora, i to nauštrb građana, tvrdi Josip Juretić, autor dokumentarnog filma “Ovršna mafija”, koji će krajem mjeseca biti javno prikazan.

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/omca-ovrh...0-ljudi-561577 - 24sata.hr



https://www.24sata.hr/news/omca-ovrh...0-ljudi-561577

Siguran sam da je velik dio sredstva za snimanje filma dao HTV i da će mo ga uskoro gledati na dalekovidnici.
Sigurno je pokoji blokiran uz pomoć pokojnog masona, zbog dugova prema našoj javnoj televizije i bit će joj na čast prikazati taj film u udarnom programu.
#kocar# is offline  
Old 21.02.2018., 10:03   #5683
Omča ovrhe: Prošle se godine zbog dugova ubilo 1800 ljudi?
znaš li što znači boldano i uvećano

"Tijekom prošle godine u Republici Hrvatskoj počinile su samoubojstvo 683 osobe, od čega 515 muškaraca i 168 žena (izvor: Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Registar izvršenih samoubojstava za 2016. godinu)."

znači porast od ohoho %

opet čitaš budalaštine koje bi trebale vući vodu na tvoj/zidarski mlin

i opet si ćorak
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 22.02.2018., 23:00   #5684
Pernar je jedan od onih likova koji znaju biti prilično zanimljivi, bez kojih bi politička scena bila dosadnija, ali koga ipak ako ćemo pošteno ne možemo i ne trebamo zamišljati kao osobu kojoj bi trebalo poveriti bilo šta odgovorno.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 23.02.2018., 06:52   #5685
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Omča ovrhe: Prošle se godine zbog dugova ubilo 1800 ljudi?
znaš li što znači boldano i uvećano

"Tijekom prošle godine u Republici Hrvatskoj počinile su samoubojstvo 683 osobe, od čega 515 muškaraca i 168 žena (izvor: Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Registar izvršenih samoubojstava za 2016. godinu)."

znači porast od ohoho %

opet čitaš budalaštine koje bi trebale vući vodu na tvoj/zidarski mlin

i opet si ćorak
Ma pišu i pričaju budalaštine.
Nemoguće je da se prošle godine samo zbog ovrha ubilo tri puts više ljudi neg pretprošle sveukupno.

To je jednostavno izazivanje senzacionalizma.

Bedastoća na kvadrat.

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiol...a-u-hrvatskoj/

S time da je trend pada broja samoubojstvava, što se izvrsno da isčitati iz grafova.

>No, znam, zidari će reći da su sve to falsificirani podaci i da je stvarnost daleko drugačija.

Smotani2 is offline  
Old 23.02.2018., 12:30   #5686
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post

>No, znam, zidari će reći da su sve to falsificirani podaci i da je stvarnost daleko drugačija.

Ni vođe ni sljedbenike ne zanimaju nikakvi podaci.Vođa smisli a sljedba vjeruje.Vođa je smislio da će dobit vlast a oni vjeruju u babske priče.
Kad je ne budu osvojili neće vođa bit kriv nego unutarnji neprijatelj potpomognut nekim vanjskim,montirani procesi,tajna praćenja,snimanja itd itd.

Tko će im bit kriv sad kad Hanži odmara u vječnim lovištima
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 23.02.2018., 22:53   #5687
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ni vođe ni sljedbenike ne zanimaju nikakvi podaci.Vođa smisli a sljedba vjeruje.Vođa je smislio da će dobit vlast a oni vjeruju u babske priče.
Kad je ne budu osvojili neće vođa bit kriv nego unutarnji neprijatelj potpomognut nekim vanjskim,montirani procesi,tajna praćenja,snimanja itd itd.

Tko će im bit kriv sad kad Hanži odmara u vječnim lovištima
napravio je on dobar posao u hrvatskoj,prije odlaska na odmor....

ne znam zasto bi bilo nemoguce da zid,i uz to zivi ,dobije vlast....

nekoga bi stavili iza resetaka,
neke nakaradne zakone bi sigurno promijenili,a sve ovo sto im se spocitava kao eventualno neznanje i potencijalna steta?
tesko je nadmasiti hdz i sdp....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 23.02.2018., 22:58   #5688
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nitko.
Potpadaju pod utjecaj kojekakvih živih zidova i ne daju se van, pa se prisilna deložacija onda mora i platiti.
Ne razmišljaju svojom glavom.

Mada, da su razmišljali svojom glavom ne bi se ni doveli u situaciju da, zato što ne plaćaju dugove koje su sami napravili, moraju iz svojeg doma i moraju ih "braniti" likovi poput Pernara.
a banke su na temelju cega procijenile da ce delozirani moci vratiti svoj kredit....
tako veliki broj delozacija i blokiranih govori u prilog dobrih investicija u jadnike iz hrvatske....
vi to ne vidite....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 24.02.2018., 07:16   #5689
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
a banke su na temelju cega procijenile da ce delozirani moci vratiti svoj kredit....
tako veliki broj delozacija i blokiranih govori u prilog dobrih investicija u jadnike iz hrvatske....
vi to ne vidite....
Na temelju datih garancija...

Banka nije socijalna ustanova da oprašta dugove.
Daš garanciju i dobivaš kredit.
U slučaju neotplate istog aktiviraju se instrumenti osiguranja.
Znaš, to je ono, jamci i slično...

No, dobro, tu izuzimam jednu kategoriju, takozvane ratne junačine, kojima smo svi mi oprostili brdo kredita...

Nitko nije kriv što se uvijek nađe ekipa koja uzme kredit, rasfućka novce i misli da neće morati vraćati lovu.
Ili ekipa koja misli da neće morati platiti režije.
Ili ekipa koja ignorira opomene za dug i misli da će se to sve samo srediti.

Što ti misliš, da li bi pristao da ti netko ne plati za nešto na što si utrošio vrijeme i novac?

Ne bi. Ne bih ni ja.

Onda kad se na takve "pametnjakoviće" nakaleme tipovi poput pernara, koji na njihovoj muci grade karijere i dodatno im povećavaju troškove...

Na stranu sad što je sam sustav ovrha napravljen nakaradno. To je neka druga priča.

No, svatko MORA platiti svoje dugove.

Inače nema smisla raditi, kad znaš da ti netko neće platiti i nikome ništa.
Smotani2 is offline  
Old 24.02.2018., 07:37   #5690
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
napravio je on dobar posao u hrvatskoj,prije odlaska na odmor....

ne znam zasto bi bilo nemoguce da zid,i uz to zivi ,dobije vlast....

nekoga bi stavili iza resetaka,
neke nakaradne zakone bi sigurno promijenili,a sve ovo sto im se spocitava kao eventualno neznanje i potencijalna steta?
tesko je nadmasiti hdz i sdp....
Nema dovoljno sljedbenika koji puše fore.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 24.02.2018., 08:07   #5691
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
a banke su na temelju cega procijenile da ce delozirani moci vratiti svoj kredit....
tako veliki broj delozacija i blokiranih govori u prilog dobrih investicija u jadnike iz hrvatske....
vi to ne vidite....
Čekaj malo, ti ovdje prikriveno tvrdis da banke namjerno daju kredit onima koji ga ne mogu vratiti, nadajući se da će se dokopati dužnikove nekretnine???

Toliko neznanja na tako malo mjesta odavno ne vidjeh.

Kao prvo, dužnik podnosi dokumentaciju o svojim prihodima i kreditnom opterećenju. Nerijetko dužnik tu dokumentaciju falsificira samo da bi dobio kredit. Kao drugo, banci je najbolje dobiti cijeli iznos kredita. Banka nije ni najmanje sretna ako stvar s kreditom dođe do problema i do deložacije. Banka voli novac, nekretnina joj je samo dodatna velika komplikacija.

Kao treće, deložacija je zadnji, zadnji, zadnji čin pokušaja naplate kredita. Prije toga idu pokušaji reprogramiranja. Bila bi jako zanimljiva statistika broja dužnika koji su jednostavno ignorirali opomene i upozorenja, vjerujući da do deložacije jednostavno neće nikada doći.
Lord Byron is offline  
Old 24.02.2018., 09:02   #5692
Broj je velik jer će ih pero odbranit i napisat papir da više nisu dužni.
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nekoga bi stavili iza resetaka,

neke nakaradne zakone bi sigurno promijenili
Ne bi stavili nikoga bez dokaza,ili bi samo zato jer sekta kaže da je kriv

Znači izbrisali bi nakaradni zakon da se dugovi moraju vraćati a potrošeno platit

Ako će bit tako imaju moj glas jer više neću morat plaćati struju,vodu,odvoz smeća, pretplatu za mob i komp,besplatno gorivo i moći ću šarat po tuđim fasadama i vrijeđat koga stignem uključujući i vođu sekte

Još kad mi naštampa love koliko mi treba :klap:
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 24.02.2018., 09:19   #5693
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Na temelju datih garancija...
I pogriješile
kad se to desi nekom drugom, keramičaru, automehaničaru i ...tražiš da ti popravi ono što je pogriješio a ne da ti loše obavljen posao naplati

Quote:
Banka nije socijalna ustanova da oprašta dugove.
Daš garanciju i dobivaš kredit.
Točno, nije socijalna ustanova ali je u Hrvatskoj "sveta krava", samo netko tko radi svoj posao i preuzima rizik poslovanja kao svaki drugi poduzetnik

Quote:
U slučaju neotplate istog aktiviraju se instrumenti osiguranja.
Znaš, to je ono, jamci i slično...
Kao svaki poduzetnik kad mora upotrijebiti instrumente prisilne naplate svojih potraživanja
Quote:
No, dobro, tu izuzimam jednu kategoriju, takozvane ratne junačine, kojima smo svi mi oprostili brdo kredita...
Naravno, nije neki problem da ima "jednakijih od jednakih", neki nemaju taj status
Quote:
Nitko nije kriv što se uvijek nađe ekipa koja uzme kredit, rasfućka novce i misli da neće morati vraćati lovu.
Ili ekipa koja misli da neće morati platiti režije.
Ili ekipa koja ignorira opomene za dug i misli da će se to sve samo sredit
Nitko nije kriv što je "ekipa" loše procijenila i nemože naplatiti svoja potraživanja.
No to nije opravdanje da se nekog pretvara u dužničkog roba.
Dužničko ropstvo još je Solon ukinuo u staroj Grčkoj..

Quote:
Što ti misliš, da li bi pristao da ti netko ne plati za nešto na što si utrošio vrijeme i novac?
Desilo se svakom poduzetniku, tek rijetki su to znali izbjeći
Brojni dugovi su otpisivani odk se nije donio "pravi" Ovršni zakon

Quote:
Ne bi. Ne bih ni ja.
Nebi ni ja ali se desi , kao i radnicima da nemogu naplatiti zarađene plače a prioritet kod naplate imaju banke, vjerovnici, država i ....
radnici su rupa pri dnu svirale

Quote:
Onda kad se na takve "pametnjakoviće" nakaleme tipovi poput pernara, koji na njihovoj muci grade karijere i dodatno im povećavaju troškove...
Ljudi na razne načine grade karijere, neki krađom i otimanjem

Quote:
Na stranu sad što je sam sustav ovrha napravljen nakaradno. To je neka druga priča.
Ne to je sva priča, sa njom sve počinje i završava i riješilo bi se donošenjem nenakaradnog Ovršnog zakona

Quote:
No, svatko MORA platiti svoje dugove.
Točno
no ima izuzetaka i netko više nije u situaciji da ih ikad platiti i po sadašnjem zakonu postaje doživotni dužnički rob

Quote:
Inače nema smisla raditi, kad znaš da ti netko neće platiti i nikome ništa.
Mnogi, dapače desetine i stotine tisuća su radili i nisu uspjeli naplatiti svoj rad.
I popapala maca, dužnicima se ništa nije desilo u pravilu su "prikupili dobru zimnicu", za sebe i svoje potomke.
#kocar# is offline  
Old 24.02.2018., 09:37   #5694
O kakvom riziku poslovanja pričaš???

Ti i ja se dogovorimo da mi posudis deset kila kuna, i ja potpišem da ću ti, ako ne vratim novac do dogovorenog roka, dati svoj automobil. Rok istekao, ja ti nisam platio - hoćeš li reći jebiga, to mi je poslovni rizik ili ćeš mi pokazati papir s mojim potpisom i odvesti se doma u mome autu?
Lord Byron is offline  
Old 24.02.2018., 10:06   #5695
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ni vođe ni sljedbenike ne zanimaju nikakvi podaci.Vođa smisli a sljedba vjeruje.
Podcjenjuješ biračko tijelo što nije u redu. Ne postoji vođa, ne postoji sljedba. Čovječe ko da je o nekoj sekti riječ , a ne o najobičnijoj stranci i glasačima građana RH koji su joj dali glas.

Iracionalna mržnja ljudi . I sam se nosim sa njom ponekad, nitko nije savršen ja najmanje, zato nam objektivnost i hladne glave trebaju biti ciljevi jer ako ništa drugo postat ćemo bolji ljudi.
Orion1984 is offline  
Old 24.02.2018., 10:07   #5696
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
O kakvom riziku poslovanja pričaš???

Ti i ja se dogovorimo da mi posudis deset kila kuna, i ja potpišem da ću ti, ako ne vratim novac do dogovorenog roka, dati svoj automobil. Rok istekao, ja ti nisam platio - hoćeš li reći jebiga, to mi je poslovni rizik ili ćeš mi pokazati papir s mojim potpisom i odvesti se doma u mome autu?
Isto kao da ti prodam 100 kg ribe, ti potpišeš da češ mi to platiti u zakonskom roku
i kad mi ne platiš,, država me uputi da to naplatim postojećim instrumentima naplate.

Ako ne uspiješ naplatiti, jer je firma otišla u stečaj ili obrtnik umro, još ćeš državi platiti i PDV iako nisi uspioo naplatiti svoje potraživanje,.
Pa i PDV u tom potraživanju za koji država tvrdi da ga plaća kupac.

Poslovanje na tržištu je poslovanje , bilo da posuđuješ novac ili nekom prodaješ svoj proizvod,jedno i drugo radiš radi ostvarenja profita i treba biti sto tretirano.
Ništa više, ni ništa manje
#kocar# is offline  
Old 24.02.2018., 15:54   #5697
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, ti ovdje prikriveno tvrdis da banke namjerno daju kredit onima koji ga ne mogu vratiti, nadajući se da će se dokopati dužnikove nekretnine???

.
Pa to je jedan kroz jedan da daju
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 24.02.2018., 16:10   #5698
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
....
Prijatelju;

Nikad nikog nije nitko puškom tjerao u banku po kredit.

sam išao, sam se ubio.
Smotani2 is offline  
Old 24.02.2018., 16:14   #5699
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Isto kao da ti prodam 100 kg ribe, ti potpišeš da češ mi to platiti u zakonskom roku
i kad mi ne platiš,, država me uputi da to naplatim postojećim instrumentima naplate.
Postoji li u kupoprodajnom ugovoru o kupnji ribe moj automobil kao kolateral? Ako postoji, nećeš mi uzeti auto ako ne platim?

BTW, valjda bi se trebao zalagati da zakonodavstvo osigura plaćanje i bancinog kredita i tvoje ribe.
Lord Byron is offline  
Old 24.02.2018., 16:15   #5700
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Pa to je jedan kroz jedan da daju
Ma naravno. Gušteri, prijatelju, gušteri...
Lord Byron is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.