Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 01:19   #1
Pauziranje godine

Ako sam pauzirala godinu nakon srednje a ne ponavljam maturu moram li donositi neke potvrde da sam pauzirala godinu ili neke dokumente ili tako nesto??? Ili se gledam kao redovan normalan ucenik? Hitno je, hvala
takohladno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:16   #2
Ne bi trebala nista placati niti nositi ikakve dokumente
Fakultet upisujes kao svi preko postani student
Ako ti je prvi upis on je na teret drzave (ne placas godinu)
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 14:03   #3
pozdrav
cini se da necu uspijeti poloziti maturu iz hrvatskog jer mi esej nije imao dovoljno rijeci. sada me zanima, ako polozim matematiku i njemacki i pauziram godinu, trebam li u ljetnom roku iduce godine polagati sva 3 ispita ili samo hrvatski? i ako ove godine polozim matematiku i njemacki, hocu li dobiti ove godine potvrdu o polaganju ta dva predmeta?
matijaleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 15:41   #4
Ako položiš matematiku i njemački jezik, ocjena koju dobiješ ti ostaje zauvijek, ne moraš ponovno polagati predmete koje si prošao. Ako pauziraš godinu, a uspješno položiš matematiku i njemački jezik, a hrvatski ne položiš, trebaš ponovno polagati samo hrvatski jezik. Pauziranje ti nema nikakve veze s tim, mođeš pauzirati i 10 godina, ocjene iz mature ti ostaju.
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 22:11   #5
Quote:
Asena kaže: Pogledaj post
Ako položiš matematiku i njemački jezik, ocjena koju dobiješ ti ostaje zauvijek, ne moraš ponovno polagati predmete koje si prošao. Ako pauziraš godinu, a uspješno položiš matematiku i njemački jezik, a hrvatski ne položiš, trebaš ponovno polagati samo hrvatski jezik. Pauziranje ti nema nikakve veze s tim, mođeš pauzirati i 10 godina, ocjene iz mature ti ostaju.
hvala na odgovoru

imam jos jedno pitanje..

u slucaju neprolaska hrvatskog, a prolaska njemackog i matematike, da li se moji podaci brisu sa rang lista svih fakulteta koje sam stavio? da li je moguce, na primjer na sveucilistu sjever u koprivnici, predati mapu radova, ici na intervju, i osvojiti dovoljni broj bodova da budem medu top 15 koje primaju na fakultet, unatoc tome sto nisam prosao hrvatski? i onda na jesen pisem hrvatski, prodem ga i upisem taj fakultet? da li je tako nesto moguce?
matijaleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 11:52   #6
Quote:
matijaleader kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru

imam jos jedno pitanje..

u slucaju neprolaska hrvatskog, a prolaska njemackog i matematike, da li se moji podaci brisu sa rang lista svih fakulteta koje sam stavio? da li je moguce, na primjer na sveucilistu sjever u koprivnici, predati mapu radova, ici na intervju, i osvojiti dovoljni broj bodova da budem medu top 15 koje primaju na fakultet, unatoc tome sto nisam prosao hrvatski? i onda na jesen pisem hrvatski, prodem ga i upisem taj fakultet? da li je tako nesto moguce?
Ne, jer ukoliko ne prođeš hrvatski na državnoj maturi, time si automatski eliminiran iz mogućnosti upisa na bilo kojem studiju.

Ako hrvatski onda položiš najesen, možeš se prijaviti samo na neki od studija na kojem je ostalo mjesta. No vjerojatnije je da ćeš morati čekati iduću godinu da se prijaviš na studij koji te zanima.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.