Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 20:35   #3341
Mene su evo napokon zvali nakon 2god za operaciju na Sv Duh ��
Jel se toplice ranije rijesavaju ili nakon operacije?
dario113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:13   #3342
Pa gdje ste svi profi sportaši,zar nitko nema iskustva sa MCL-om? Zar je to samo meni napuklo?
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:39   #3343
Quote:
dario113 kaže: Pogledaj post
Mene su evo napokon zvali nakon 2god za operaciju na Sv Duh ��
Jel se toplice ranije rijesavaju ili nakon operacije?
Tak i meni došel telegram. Sad rješavam sve potrebno za operaciju.
DV69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:03   #3344
A koliko unaprijed jave termin na Sv. Duhu? Hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:32   #3345
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
A koliko unaprijed jave termin na Sv. Duhu? Hvala!
Meni su rekli ako skupim sve do slj tjedna da bi mogao vec do kraja mj. biti operiran.
Navodno se kod anesteziologa najduze ceka,ove ostale pretrage sam obavio jucer i u srijedu su svi nalazi gotovi
dario113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:44   #3346
Quote:
dario113 kaže: Pogledaj post
Mene su evo napokon zvali nakon 2god za operaciju na Sv Duh ��
Jel se toplice ranije rijesavaju ili nakon operacije?
Za toplice trebaš preporuku specijalista ortopeda koji to obično napiše nakon prve kontrole.Nekad pacijente ( u pravilu starije) voze iz bolnice odmah u toplice na rehabilitaciju ako su dobili preporuku operatera.Sa tim nalazom ideš kod svog liječnika obiteljske medicine,koji ti piše zahtjev za rehabilitaciju u toplicama,što predaješ na područni HZZO odjel.Tamo ti daju riješenje i odobrenje za toplice.Nakon toga kontaktiraš toplice i šalješ im ( može i scan online ) dokumentaciju koju traže i čekaš da ti pošalju termin za rehabilitaciju.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:04   #3347
pozdrav svima, imam jedno pitanje a tiče se moguće operacije u Osijeku. 17.1.2018. sam operirao samo medijalni meniskus iako sam znao da mi je puknuo i prednji križni ligament. Oporovak ide dosta sporo jer mi je noga dosta oslabila prije same operacije i mislim da ću danas sutra morati ići na rekonstrukciju prednjeg križnog ligamenta pa me zanima iskustva sa dr.Zelićem. On mi je radio operaciju meniskusa.
Hvala!
draz 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:45   #3348
draz 07 trenutno ti je jako malo ljudi na ovoj temi,ja pratim svaki dan,ali izgleda da su se svi već izlječili...Meni je pukao prednji križni i MCL napukao,tražim nekoga sa istim problemima ali još mi se nitko nije javio...Drži se
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:14   #3349
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
draz 07 trenutno ti je jako malo ljudi na ovoj temi,ja pratim svaki dan,ali izgleda da su se svi već izlječili...Meni je pukao prednji križni i MCL napukao,tražim nekoga sa istim problemima ali još mi se nitko nije javio...Drži se
a vidim...javit će se već netko...kad si ti zaradio ozljedu?
draz 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:02   #3350
Quote:
draz 07 kaže: Pogledaj post
a vidim...javit će se već netko...kad si ti zaradio ozljedu?
Ja žensko (nick muškog roda slučajno) pala zadnejg dana na skijanju...Napukao MCL,potpuno pukao ACL...evo već 7 tjedana muku mučim,boli užasno,idem na fizikalnu,prvi ciklus od 20 terapija pri kraju,još uvijek ne mogu saviti niti potpuno izravnati nogu,ugl koma...Ne znam da li itko imao išta slično i koliko traje oporavak i da li je normalno da to tako boli...Stavili su me na listu za rekonstrukciju u Lovranu,ali ne znam kada ću doći na red...to se očito jako dugo čeka.A ti ?
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:49   #3351
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Ja žensko (nick muškog roda slučajno) pala zadnejg dana na skijanju...Napukao MCL,potpuno pukao ACL...evo već 7 tjedana muku mučim,boli užasno,idem na fizikalnu,prvi ciklus od 20 terapija pri kraju,još uvijek ne mogu saviti niti potpuno izravnati nogu,ugl koma...Ne znam da li itko imao išta slično i koliko traje oporavak i da li je normalno da to tako boli...Stavili su me na listu za rekonstrukciju u Lovranu,ali ne znam kada ću doći na red...to se očito jako dugo čeka.A ti ?
Mislim da je tebi otišao u toj priči sigurno i meniskus(to ti je gotovo redovito povezana ozljeda) jer ne možeš saviti i ispružiti nogu. Meni je noga isto tako bila u kontrakturi i kad sam operirao meniskus to je riješeno,trenutno idem 3.tjedan na fizikalnu,boli me i dalje ali ide na bolje,puno vježbam i morat ću još puno vježbati jer mi je mišić dosta atrofirao. Mjesec dana je prošlo dok nisam otišao na operaciju i mišić je baš propao. Moj savjet ti je da puno vježbaš dok čekaš operaciju. Ja sam i odustao od rekonstrukcije prednjeg križnog jer mi je kvadriceps bio za 4 cm u obujmu slabiji.
Imam prijatelje koji su me uvjeravali da ne idem na rekonstrukciju ligamenta nego da samo ojačam mišić,tako su i oni bez prednjeg križnog i normalno funkcioniraju, ok nema više nogometa baš ali mogu trčati,plivati,čak neki idu i na skijanje...ja ću probati tako,a ako ne bude išlo morat ću i njega onda operirati.
draz 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:26   #3352
Lijepi pozdrav,
Operirala koljeno prije 6 god. Acl. Ponovno pukao acl i menisk, zanima me da li je netko operiran u Akromionu ? Iskustva.
Hvala
Maja880 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:04   #3353
Quote:
Maja880 kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav,
Operirala koljeno prije 6 god. Acl. Ponovno pukao acl i menisk, zanima me da li je netko operiran u Akromionu ? Iskustva.
Hvala
Kod koga si u Akromionu? Vec nekoliko ozljeda rijesila kod njih i nikad problema, dapace velike pohvale fizio ekipi jer se bas posvete svakom pacijentu. Jest da sve kosta ali usluga je vrhunska

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
zagreb4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 19:01   #3354
Quote:
zagreb4ever kaže: Pogledaj post
Kod koga si u Akromionu? Vec nekoliko ozljeda rijesila kod njih i nikad problema, dapace velike pohvale fizio ekipi jer se bas posvete svakom pacijentu. Jest da sve kosta ali usluga je vrhunska

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Poslala sam ti pp
Maja880 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:02   #3355
draz 07,ne znam stvarno što da mislim...Isti dan kad se to dogodilo slikali su mi koljeno u Lovranu,rekli da nije ništa polomljeno.Nakom 12 dana napravila MR i osim povreda ligamenata nema nikakve druge ozljede..bar tako piše u nalazu.Bila sam i kod Nemeca na pregledu,da čujem još jedno mišljenje,isto ne spominju povredu meniskusa,pogledali su i oni Cd sa MR-a.Onda valjda nije meniskus,ali ne znam da li je normalno da toliko boli.Danas mi je 20-ta fizikalna terapija,dakle prvi ciklus gotov,ja mogu saviti nogu do cca 90 stupnjeva a u ekstenziji imam cca 10...stupnjeva.Konstantna bol pri svakom pokretu i to u predjelu MCL-a.Kada stojim,koljeno je svinuto i ne mogu ga ispraviti tako da mi je hod katastrofa...Nadam se da će to s vremenom popustiti samo me zanima koliko je vremena potrebno...meni je skoro 2 mj od ozljede prošlo.Što se tiče kvadricepsa,vježbam malo,ništa posebno...malo vozim kućnu biciklu kada mi to bol u koljenu dozvoli i podižem nogu sa 2 kg utega...Dosta mi je pomogla struja koja kao da je malo napuhala mišić,tako da se meni u obujmu ne vidi razlika,jedino u snazi i tvrdoći kada napnem,to je ko pihtija...
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 14:45   #3356
Bok, ocito je dio ligamenta ostao zaglavljen negdje na mjestu gdje ti blokira rotaciju. Tu nema pomoci, jedino op.
Maja880 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:12   #3357
Quote:
Maja880 kaže: Pogledaj post
Bok, ocito je dio ligamenta ostao zaglavljen negdje na mjestu gdje ti blokira rotaciju. Tu nema pomoci, jedino op.
Ajme meni,ma napravila bi sve samo da to bude bolje,ali kako to moj ortoped ne vidi?Mislim meni je malo bed njemu govoriti što bi trebalo napraviti,ja nisam stručna osoba,a sa druge strane kužim da njega baš i nije briga za moje koljeno...Imam kontrolu 30.03.2018.,ako do onda ne bude bolje,morat ću mu reći da nešto u liječenju treba mijenjati..Za operaciju su me stavili na listu-za rekonstrukciju ACL-a,pa bi možda onda vidjeli i ako nešto drugo ne štima,ali problem je što ću na taj zahvat čekati Bog zna koliko,možda i godinu dana...
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 17:29   #3358
Bas to, kada udju unutra vidjet ce sve.. ne moze se vidjeti sve na magnetu a pogotovo ne ovako da dr sam nesto iz pregleda pametno zakljuci.
Maja880 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 20:34   #3359
Pukao mi je prednji križni ligament, kompletna ruptura. Iz svega što sam dosad pročitala, zaključila sam da će mi kao mladoj i fizički aktivnoj osobi koja se rekreativno bavi sportom biti potrebna operacija rekonstrukcije ligamenta. Međutim, doktor Bojanić mi je rekao da postoje 3 skupine ljudi; oni koji mogu sve normalno radit bez acl-a (i nemaju nikakvih tegoba), oni koji povremeno imaju tegobe (i da on u tom slučaju ljudima koji ne žive od koljena ne preporuča operaciju, ali ju radi ako pacijenti inzistiraju) i oni koji imaju česte tegobe (takvima preporuča operaciju). Također je napomenuo da operacija ne jamči nestanak tegoba. Zaključak je da trebam pričekat još par mjeseci da vidim kako će dalje teći oporavak uz ortozu i fizikalnu terapiju.

Kakva su vaša iskustva s tim?
Točkica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 13:12   #3360
Quote:
Točkica13 kaže: Pogledaj post
Pukao mi je prednji križni ligament, kompletna ruptura. Iz svega što sam dosad pročitala, zaključila sam da će mi kao mladoj i fizički aktivnoj osobi koja se rekreativno bavi sportom biti potrebna operacija rekonstrukcije ligamenta. Međutim, doktor Bojanić mi je rekao da postoje 3 skupine ljudi; oni koji mogu sve normalno radit bez acl-a (i nemaju nikakvih tegoba), oni koji povremeno imaju tegobe (i da on u tom slučaju ljudima koji ne žive od koljena ne preporuča operaciju, ali ju radi ako pacijenti inzistiraju) i oni koji imaju česte tegobe (takvima preporuča operaciju). Također je napomenuo da operacija ne jamči nestanak tegoba. Zaključak je da trebam pričekat još par mjeseci da vidim kako će dalje teći oporavak uz ortozu i fizikalnu terapiju.

Kakva su vaša iskustva s tim?
Ako se zelis baviti sportom, a ne napravis acl, uvijek si na bingu, kao loto.
Maja880 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.