Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 08:54   #881
Katalog AMS Auto kauf winter 2017/2018

detaljno navodi koji sve modeli u Njemčakoj, valjda najvećem tržištu EU, se mogu kupiti s već ugrađenim plinskim instalacijama:

LPG
Dacia svi modeli
Ford C Max
Hyundai i10
Opel Karl, Adam, Corsa, Astra samo 4v, Mokka, Crossland, Zafira

CNG
Audi A3 sportback, A4 avant, A5 sportback
FIAT Panda, Punto, 500L, Qubo, Doblo
Opel Astra 5v i karavan, Zafira
Seat Mii, Ibiza, Leon, Leon ST
Skoda Citigo, Octavia, Octavia Combi
VW Up, Polo, Golf, Golf variant, Caddy

Toliko o budućnosti, baš što se tiče proizvođača automobila.

Simpatično mi je da je Zafira jedini automobil koji se nudi i u verziji LPG i CNG.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:20   #882
http://autostart.24sata.hr/vijesti/z...ci-motore-4348
Budemo popratili
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:07   #883
Plin umjesto diesela mi se sviđa, ali uvijek se kao rok pojavljuje taj nesretni "uskoro". Koji onda dođe ikad ili nikad.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:36   #884
Gledam otvoriti novu temu ili ne, možda ipak ne.

Možda sam pao s marsa jer odavno nisam pratio legislativu, ali sad sam pogledao "ekološku trošarinu" koja vrijedi cca mjesec dana i ispada da su naši vrli vladari zabili zadnji čavao u lijes benzinaca u 'rvata, a time i plinaša. Trošarina ubija svaki smisao kupovine benzinca, čak i kad je rabljeni auto u pitanju. Već smo pisali o favoriziranju dizelaša, ali ove nove trošarine su prevršile svaku mjeru (ili je tako bilo i prije, samo ja nisam pratio, ne znam).

Istina, trošarina po gramu CO2 je veća za dizelaše, ali kad se usporedi realan model koji u dizel varijanti (ko fol) ispušta 106 g, a benzinac 148g, dobije se trošarina od 19.270kn za benzinca, dok je za dizelaša 4.685kn.

Jasno, potrošnja je fejkana i u stvarnom svijetu su razlike daleko manje (po otvorenoj cesti i autocesti razlike se svode na iskoristivost dvije vrste motora), no to ne znači da budućnost autoplina nije u k.... pardon, u banani.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:24   #885
Pa to je vidljivo iz aviona.

Ja sam razmišljao uzeti nedavno benzinca i staviti plin. U ponudi za auto koji sam gledao su bil ravno 2 u okviru cijene koji sam stavio.
Dizela je bilo 40.

Da je državi do ekologije, stavila bi da na aute sa tvorničkim plinom nema trošarine. To bi bio potez, ovo sve ostalo je gluma za nastavak guljenja.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:50   #886
Mislim da je taj odnos trošarina odavno, ali su ih kao "smanjili" generalno.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:10   #887
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Pa to je vidljivo iz aviona.

Ja sam razmišljao uzeti nedavno benzinca i staviti plin. U ponudi za auto koji sam gledao su bil ravno 2 u okviru cijene koji sam stavio.
Dizela je bilo 40.

Da je državi do ekologije, stavila bi da na aute sa tvorničkim plinom nema trošarine. To bi bio potez, ovo sve ostalo je gluma za nastavak guljenja.
Zašto bi država stavila niže trošarine na LPG kad benzinci s direktnim ubrizgavanjem ispuštaju manje CO2 od MPI plinaša.
LPG nije ekološko gorivo, CNG jest
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 19:29   #888
Ma jasno, C02.

Ne treba dalje.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:48   #889
U ZG se voze 4 Renault Megana 1.2 tce - na plin.
Sva je prića oko zamjene dizl motora relativna.
Dakle ovi Megani do 2000 okretaja rade na benzin, a iznad na plin.
Jedan M ima svako malo problema, a ostala tri po gradu troše 3 litre benzina i 8 litara plina . (previše za svu tu tehnologiju)
Nema tu kruha za nas štedljive .....
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:18   #890
Ja sam gledao dobro starog atmosferca, 1.6 16V 85 kW.

Al skužio sam da sam lijen vozit auto bez turba.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:36   #891
Sigurno je bilo...ali da sad ne trazim...citao sam da je Prins medju najboljim plinskim sistemima. Je li to tocno? I jel ima netko iskustva sa V6 i V8 motorima, i koji se sistem pokazao najboljim?
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:25   #892
Prins, Vialle i BRC, tri firme na glasu kao najbolje generalno gledano. Od njih tri, Prins je kao najbolji ali i najskuplji.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:56   #893
Tko u nas uopće ugrađuje Prins. I to liquimax u TSI-ja.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:59   #894
Ako se ne varam Zamateh d.o.o. je zastupnik za Prins, ali imaš opciju za TSI-a i Vialle direktni sistem , to radi Mišić. I još neke druge, uključujući i BRC.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:18   #895
Nije li taj Zamateh u stečaju?
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:27   #896
Nemam pojma, stranica im je živa i zdrava. Nisam provjeravao ostalo. Ko da je problem okrenuti broj i provjeriti.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 13:34   #897
Brc ugradjuje Boyski, ali on je u rijeci. Jel ima netko tko ugradjuje BRC u Zagrebu? Znam da ima. To mogu naci na netu. Ali koga bi preporucili, jer danas plin ugradjuje sve i svako
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 13:58   #898
Thomgas u ZG je glavni zastupnik i imaju dobre majstore, Kruno tamo opet radi, jako dobar majstor. I Boyski nije u RI nego u Potpićanu, to je Istra.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 12:36   #899
Evala ekipa...

Evo mene, ko laganog nekrofiličara, ali pročitah cilu temu (puf...) i ima trunki super informacija, između ostalog... sadržaja...

Ono što me bunilo je da kod onog linka na popis Prins vozila za ugradnju, nije bilo vidljivo koji sustav se ugrađuje, VSI-2.0 DI ili Direct LiquiMax...

Znači, zboksali su sve u jedno, ali ne nude za sve DI motore svoj Direct LiquiMax sustav, za neke ide samo VSI, plin u plinovitom stanju uz još malo benzina...

Ali, naletih na ovaj link, ista tabla, ali sa više info, i pod 'System type' se može vidjet točno koji sustav nude...

http://www.prinsautogas.com/view_attachment/2423/prins

Ono što je meni još interesantno je da Vialle nudi LPI i za 'klasični' indirektni multipoint injection sustav bez isparivača, sa direktnim ubrizgavanjem tekućeg LPG u usis, što ima više prednosti... Jedina je mana ta pumpa u rezervoaru, ali definitivno ovako kad gledam ima više prednosti, jer oko toliko toga više nemaš brige ako brizgaš LPG u tekućem stanju... Valjda...

Nego, na webu od Vialle više ne vidim direktno za naći ništa o LPDI sustavu za DI motore, samo o nekom novom DirectBlue sustavu koji po opisu zvuči kao LPDI, ali kako kažu, tek je u dolasku... O samom LPDI kao proizvodu dostupnom za ugradnju ništa ne piše, tako da mi se čini kako samo Prins to trenutno baš nudi, i to samo za neke DI motore...

Da, i sami LPI sustav izgleda unaprijeđuju, u nekakav LiquidSi sustav, u kojem kao jedinu razliku vidim da je pumpa odvojena od rezervoara, što je mudro, na taj način otvaraju mogućnost ugradnje bilo kojeg i bilo čijeg rezervoara...

Pa sad, kako će to ići dalje, vidit ćemo...

Valjda...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2019., 16:50   #900
E sad mi tek ništa nije jasno...

Na Vialle stranici ni slova, a u prodaji ih ima u ponudi, LPdi za VW grupu, Ford, Hyundai, Kia...

https://www.lpgshop.co.uk/brands/VIALLE.html

Možda ipak uvik najbolje upitat one koji ugrađuju ima li sustav baš za određeno auto, u Zagrebu i okolici AUTOPLIN MIŠIĆ u Rakitju, u Splitu i okolici GASOLINA AUTOPLIN u Sitno Gornje...

Oni bi morali najbolje znat ima li ili nema LPdi za neko auto...

Valjda...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.