Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 16:13   #2361
AH svi oni jadni zubarići koji cijene ugradnju implatanta po 1000€. Zanimljivo je da u prodaji je implatant 10€, a tehničar svaki zub napravi i naplati 50€. Dakle dragi stomatolozi bilo bi OK da i prigodom takvih cijena izdate i račun jer ne samo da varate klijente nego i državu...
feboj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:30   #2362
Quote:
comando kaže: Pogledaj post
Razmišljam o ugradnji implatanata, pa sam već bio na pregledu i konzultacijama u nekoliko klinika. Neki dan sam na netu nasao kliniku VIDENTIS. Imaju akciju 30% na ugradnju implatanata do kraja veljače. Jel ima netko kakva iskustva sa njima? Na prvu uvijek budem sumnjičav prema takvim akcijama
30% je na implantate Dental Ratio. I 15% na krunice.
Ako ti odgovara taj implantat, zasto ne?
Ako nije problem, ako si iz Zg, napisi na pm, gdje si bio, kako ti se cini...kakve su cijene i jesi li odlucio gdje ces.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:40   #2363
Quote:
feboj kaže: Pogledaj post
AH svi oni jadni zubarići koji cijene ugradnju implatanta po 1000€. Zanimljivo je da u prodaji je implatant 10€, a tehničar svaki zub napravi i naplati 50€. Dakle dragi stomatolozi bilo bi OK da i prigodom takvih cijena izdate i račun jer ne samo da varate klijente nego i državu...
a di je to implantant 10€, i šta bi oni tribali raditi za 10000 kn mjesečno,ko bi tada platija dodatnu izobrazbu stomatologa posjete silnim tečajevima,specijalizacije,simpozije itd.

ajde molim te pronađi mi vijak m9 x4 cm titaniski sa certifikatima na prekidne sile za 10€.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:27   #2364
Kako koji brend ali oko 1000 kn je komad VPC u HR (čisto amatersko guglanje me dovelo do ovoga), ovisi i o količini, rabatu, ugovoru itd. Znači realno jest nabavna, proizvodna cijena oko 50-100 kn, ali dok svi zarade, sve ruke nabave, dok dođe kod nas, dok platiš PDV (koji čak i nije 25% nego niži) eto te na nabavnoj cijeni za neku ordinaciju od 700-1000 kn po komadu. Oni tebi ugrađuju za cca 3000-5000 kn (krunu ne računamo, jel) što je po meni i više nego korektno. Ako misliš da možeš sam, naruči sa Alibabe 100 komada po 20 dolara i kreni ugrađivati ljudima pa se javi kako ide. Ili još bolje kupi goli titanij u šipkama pa imaš u Lidlu sad na akciji set za raditi navoje pa možeš još bolje proći.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:41   #2365
tko se registrira moze vidjeti nabavnu cijenu nobel biocarea.

https://store.nobelbiocare.com/at/de...te/nobelactive
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:23   #2366
Zasto se na varijanti all on 6 uglavnom ide na cementiranje mosta? Pretpostavljam zbog stabilnosti.

Dali se varijantom s 8 implantata po celjusti (quasi all on 8) moze inzistirati na sarafljenju, dakle niposto cementiranje?

hvala
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:54   #2367
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Zasto se na varijanti all on 6 uglavnom ide na cementiranje mosta? Pretpostavljam zbog stabilnosti.

Dali se varijantom s 8 implantata po celjusti (quasi all on 8) moze inzistirati na sarafljenju, dakle niposto cementiranje?

hvala
Zato što ne radi puno ordinacija krunice na vijak.Razlika je što je ta tehnika zahtjevnija i skuplja.Ne znam točno koliko ali sigurno nije zanemariva razlika.Istovremeno,takav rad ima niz prednosti jer se može skinuti i područje oko implantata se može tretirati preventivno i u slučaju bilo kakvog patološkog procesa što kod klasičnog cementiranja nije moguće.Također,krunice se u slučaju oštećenja ili estetske kompromitacije tijekom vremena
mogu reparirati .
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:45   #2368
Evo jedan veleprodajni Straumann katalog sa cjenikom implantološkog materijala i opreme za Veliku Britaniju iz 2015g.Nisu niti kod nas cijene puno drugačije.

http://www.straumann.co.uk/content/d...0Pricelist.pdf

Kako stoji,cijena implantata se kreće po komadu od 210£ (1760kn) za jeftinije do 259£ (2175kn ) za skuplje.To je nabavna cijena samo za vijak,bez abutmenta i još nekih elemenata za kompletnu ugradnju.Naravno tu još ide i rabat,ovisno o količini.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:54   #2369
Imam nekoliko pitanja.
Prije nekoliko dana imala sam operaciju podizanja sinusa i augmentacije zubne kosti kako bi mi se mogao ugraditi implantat. Zubar mi nije spomenuo nista u svezi s pusenjem i tom operacijom, odnosno koji vremenski perios moze proci nakon kojeg se smije pusiti. Takoder, zanima me sto je s ugradnjom implantata kod pusaca?
ZubicVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:57   #2370
Quote:
feboj kaže: Pogledaj post
AH svi oni jadni zubarići koji cijene ugradnju implatanta po 1000€. Zanimljivo je da u prodaji je implatant 10€, a tehničar svaki zub napravi i naplati 50€. Dakle dragi stomatolozi bilo bi OK da i prigodom takvih cijena izdate i račun jer ne samo da varate klijente nego i državu...
Ajde majstore nađi mi bilo koji implantat iz top 5 kategorije za 10 eura i obećajem da ćemo napraviti posao na kojem ćemo zaraditi milijune!

Fantomlat po običaju u pravu; cijene su kod nas nešto malo niže
Dakle to je samo za implantat, a imamo još abutment, krunu, samu ugradnju i sve što ide uz to - vrijeme (pregledi, operacija, otisci, probe itd. kroz prosječno 3 mjeseca), amortizacija prostora, opreme i edukacije, marketing, pdv državi...nešto se mora i zaraditi na kraju krajeva, ne može se raditi samo da se isplati ulog...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:01   #2371
Quote:
ZubicVila kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko pitanja.
Prije nekoliko dana imala sam operaciju podizanja sinusa i augmentacije zubne kosti kako bi mi se mogao ugraditi implantat. Zubar mi nije spomenuo nista u svezi s pusenjem i tom operacijom, odnosno koji vremenski perios moze proci nakon kojeg se smije pusiti. Takoder, zanima me sto je s ugradnjom implantata kod pusaca?
Nemojte me krivo shvatiti, ali ako je ozbiljan, morao vam je objasniti sve što ste ovdje pitali. Pošto ste dali nemale novce za taj posao, red je da ga i pitate, a on vam mora dati odgovor. U suprotnom, tu smo!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:05   #2372
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Nemojte me krivo shvatiti, ali ako je ozbiljan, morao vam je objasniti sve što ste ovdje pitali. Pošto ste dali nemale novce za taj posao, red je da ga i pitate, a on vam mora dati odgovor. U suprotnom, tu smo!
Slazem se, no u Srbiji sam odlucila sve to raditi, sljedeci pregled mi je zakazan za 3 tjedna tek, ja sam zaboravila pitati, zubar nije spominjao pa sada ovdje trazim pomoc do ponovnog odlaska kod zubara.
ZubicVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:36   #2373
Samo da nadodam da se prosječne cijene ugradnje implantata sa krunicom npr. u Njemačkoj kreću od 1800-3000€,ovisno o ugrađenom materijalu.Ukoliko se radi o nadogradnji koštanog tkiva ,cijena ide gore za 500€.Zato nije čudno da imamo navalu Njemaca,Talijana i Austrijanaca slabijeg imovinskog stanja koji dolaze kod nas da obave dentalne radove i znatno uštede na kućnom budžetu.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:23   #2374
Pozdrav,
imao sam prije jako velikih problema sa zubima, u gornjoj desni sam imao kompletnu "remontazu" Eh sada mi je preostalo jos, posto mi fale 4 i 5 u gornjoj desni, prvo bih se informisao kod nas, prije nego sto odem u stomatologu da se i toga rjesim.

Je li u slucaju da fale cetvrtica i petica potrebno raditi implantat, ili se tu rade mostovi ili slicno? Mislim, ne znam puno o tome, ali zelio bih se prvo ovdje informisati, nije da ne vjerujem svome zubaru, ali radije se informisati prije toga. Hvala.
inkognito7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:49   #2375
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Samo da nadodam da se prosječne cijene ugradnje implantata sa krunicom npr. u Njemačkoj kreću od 1800-3000€,ovisno o ugrađenom materijalu.Ukoliko se radi o nadogradnji koštanog tkiva ,cijena ide gore za 500€.Zato nije čudno da imamo navalu Njemaca,Talijana i Austrijanaca slabijeg imovinskog stanja koji dolaze kod nas da obave dentalne radove i znatno uštede na kućnom budžetu.
u Njemačkoj je npr. Paulaner u dućanu košta 0.75€ a u restoranu 3.6
u Hrvatskoj je u dućanu 1.2€ a u restoranu 2.4

znači da je cijena ljudskog rada i zarada vlasnika u Hrvatskoj manja

tom logikom bi cijene implatata trebale kod nas biti 760-1260 € , e sad da li je ne mogu reći jer sam tek otvorio ovu temu sa namjerom da saznam
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:34   #2376
Poslala sam neke upite, obisla par ordinacija i dobila ponude. (o situaciji sam pisala na prosloj stranici. Gornju sedmicu treba vaditi, sesticu nemam.
Ponude su poprilicno razlicite i tesko je biti pametan i odluciti kako i gdje. Da je pitanje samo cijene, bilo bi lako, no radi se o tome da su predlozeni radovi dosta razliciti od ponude do ponude.
Oni kod kojih sam bila vidjeli su i CT... predlozen mi je veliki sinus lift (jer ima samo 3-4mm kosti), jedni kazu da ne treba sinus lift jer ima dosta kosti (nekih 6mm), a njih dvoje se slazu da treba mali sinus lift. (i oni kod kojih nisam bila, koji su vidjeli samo ortopan kazu uglavnom mali sinus lift)
Imam dva misljenja da treba vaditi umnjak jer smeta, drugi to nisu naveli.
Neki predlazu da stavim samo sesticu, jer da mi sedmica nije neophodna.
Gotovo svi kazu da se mora cekati vise od 3 mjeseca za ugradnju, dok je jedno misjenje da bi mozda bilo moguce i odmah, ali da ce se to vidjeti kada se zubi izvade (sedmica koja nema jedan korijen i umnjak)
Kako vecina predlaze mali sinus lift, biram medju tim ponudama.
Pitanje je koliko je sedmica bitna, tj. je li bolje napraviti i 6 i 7 ili je dovoljna samo sestica.
Dalje, ako se radi sedmica, da li vaditi umnjak, koji je u kosti. Na slici se cini dosta blizu. (neki su rekli da nema mjesta za 2 implantata sto ide u prilog vadjenju)
I...jel stvarno moguce napraviti odjednom vadjenje sedmice, umnjaka, sinus lift i ugraditi 2 implantata, 6 i 7?
Znam da nitko nema prave odgovore...jer da sve to ovisi o stanju u ustima, ali oni su vidjeli ...pa su ipak misljenja razlicita, a na meni je odluka.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 14:43   #2377
Molim za savjet

Molio bih nekoga ko je stručan da mi savjetuje što napraviti
1. Puknuo mi je zub 2 gore desno.
2. Manjkaju mi 4, 5 i 6 gore lijevo

Da li sanirati implantatima ili drugom metodom. Što je bolja varijanta s obzirom na kvalitetu a koja je varijanta dobra s obzirom na omjer dobivenog i uloženog. Da li ugradnja implantata u budučnosti ( kroz destak godina ) može poslužiti kao nosač cjele gornje proteze.

Ortopan slika se nalazi na https://drive.google.com/open?id=131...VbOMZRvqoxCiXQ

Hvala,
damir324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 11:02   #2378
ne mogu vjerovati da nitko nema iskustva s ugradnjom implantata u fiziodentu.
usto, ne vidim ništa konkretno o ICX implantatima, a direktna preporuka je da ih uzmem jer na kvaliteti neću izgubit, a dosta su povoljniji od straumanna.

edit: s obzirom na to da mi trebaju 2 implantata i da je to tek uvod u dugu i skupu priču, pokušavam naći najrazumnije rješenje.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 11:31   #2379
Quote:
damir324 kaže: Pogledaj post
Molio bih nekoga ko je stručan da mi savjetuje što napraviti
1. Puknuo mi je zub 2 gore desno.
2. Manjkaju mi 4, 5 i 6 gore lijevo

Da li sanirati implantatima ili drugom metodom. Što je bolja varijanta s obzirom na kvalitetu a koja je varijanta dobra s obzirom na omjer dobivenog i uloženog. Da li ugradnja implantata u budučnosti ( kroz destak godina ) može poslužiti kao nosač cjele gornje proteze.

Ortopan slika se nalazi na https://drive.google.com/open?id=131...VbOMZRvqoxCiXQ

Hvala,
Dolje lijevo 6 ima veliki karijesni proces prema 7ici. Gore bi najbolji bili implantati (2 komada i onda most od 3 člana), ali treba napraviti dentalni CT da se vidi stanje kosti (možda će trebati mali sinus lift i umjetna kost). Ova puknuta dvojka treba napraviti malu ciljanu sliku da se vidi točno stanje korijena; načelno bi išla nadogradnja i keramička kruna. Jednom ugrađeni implantati mogu poslužiti kao nosači nekog budućeg rada...predlažem da sanirate zagriz na desnoj strani jer imate samo 2 zuba koji nose sve sile i kost je prilično loše (možda je riječ i o početnom parodontitisu)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 13:18   #2380
Ono sto me trenutno zanima je iskustvo onih koji imaju implantate vezano uz kontrole i ciscenje istih. Procitala sam cijeli thread, jer sam trazila informacije o samoj implantaciji, a ono sto se tice nastavka nisam bas popamtila. Netko je spominjao i nekakvo propuhivanje. Navodno treba ici 2x godisnje na kontrole i ciscenje.
Kad sam se raspitivala, receno mi je da su kontrole besplatne, no sad imam informaciju da se ciscenje naplacuje po cjeniku. (kojeg nisam vidjela)
Sto se ustvari radi i koliko to kosta, okvirno?

Izvadila sam gornju sedmicu i impaktirani umnjak, prije tri dana. Otekla sam kao lubenica, imam hematom (ispod donje celjusti), pijem brufen ...i sve u svemu sam ok, smiruje se.

Kako sam pri izboru klinike bila vrlo neodlucna (zbog vise razlicitih) misljenja, na koncu sam se dvoumila... A kad se dvoumim, a to je cesto...i oko bilo kakve sitnice, ako mogu odaberem oboje.
Pa se sada pitam bi li bilo jako glupo drugu implantaciju (na drugoj strani) odraditi kod drugog doktora. Za sada nemam nikakvog razloga za nezadovoljstvo odabranim, nije to razlog, nego tako...rado bih imala dva iskustva. Taj drugi mi je i blize, sto mi olaksava dolaske.
Znam da garancija na implantate traje neko vrijeme, ali samo na implantat i da ako nesto krene po zlu to vjerojatno (kao i kod drugih stvari) na kraju ispada da je razlog takav da covjek nema pravo na garanciju.
Jasno da se podrazumijeva da pacijent ide na kontrole i ciscenje kod onog tko je implantat radio, no ako prodje neko odredjeno vrijeme nakon kojeg se moze reci da je implantacija uspjela, ne znam koje je to...recimo godina-dvije, mozda se to moze raditi i kod nekog drugog?
Ustvari, zasto ne kod svog socijalnog stomatologa? To ne dozvoljavaju oni koji ugradjuju u privatnim klinikama?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.