Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 21:08   #9621
Quote:
mikislavac kaže: Pogledaj post
konkretno pitanje - na ukupnu cijenu stolarije izvođač nudi nadoplatu od 70kn po dužnom metru za RAL ugradnju. fer cijena ili ne?
Cijena mi se čini OK.
Nedavno sam se informirao o RAL ugradnji (malo tko to radi, vidio sam je samo na jednoj kući, i to ofrlje napravljeno). Prodavač u Troha-dil salonu kaže da RAl povisuje cijenu za skoro 50% !!
Ugrađuje Wurth trake, a i rad je skup, jer kaže da treba 3 puta više vremena da se korektno ugradi prozor RAl ugradnjom nego klasično.

Inače, Ral ugradnja nema smila ako se nećeš držati svih pravila ugradnje, onda je samo bačen novac upitne korisnosti.


Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
Jos jednom molim za komentare ponuda koje sam poslala.

Usput nesto mi je palo na pamet.
Daklem, te sve ponude su za vikendicu na moru. Ne mozemo obnovu odjednom isfinancirati, pa cemo u vise navrata: prvo stolarija, zatim interijer, na kraju fasada, to sve kroz tri sezone. Ono sto me kopka su grilje. Jel se one montiraju na fasadu? Razmisljam da sad ove godine preskocim grilje nego da ostavim postojece drvene stare 25 godina, pa ih zamijenimo tek na kraju, skupa s fasadom. Prijedlozi?

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
Sve ALU grilje koje sam vidio se montiraju na svoj poseban štok, koji se zadnji montira na fasadu. Znači, kad je fasada skroz gorova monter dođe i izmjeri potrebne dimenzije.

Postoji i mogućnost da se montiraju na okvir prozora (sa stršećim- konzolnim šarkama) ali ja sam skeptičan prema tome. Naime te konzolne šarke se loše ponašaju na drvenim prozorima, ne vjerujem da će riješenje biti zadovoljavajuće na PVC prozoru za 20god. A prozor mora trajati puno više.

Ako stavljaš ALu grilju na svom okviru, a imaš i stiropor fasadu, treba razmisliti o načinu učvršćenja okvira u zid. 98% montera i trgovaca kažu da oni to samo učvrste turbo vijkom pod kutem, kroz stiropor do zida.
Meni je to polovično riješenje, pogotovo ako imaš deblji stiropor. Za stiropor 10cm ti treba 15cm vijka samo da dođe do zida.

Ozbiljniji monteri najprije na okvir prozora vijcima učvrste trake nerđajućeg lima, taj lim se kasnije sakrije u špaletu.
A kad dođu grije, onda se okvir u njega spoji vijcima.

S obzirom da će tvoje grilje doći za 3-4god, ti limovi moraju do tada stršiti i smetati. A zbog njih ni ne možeš nekako provizorno staviti stare grilje.

Dobro se raspitaj kod montera stolarije kakva rješenja nude.
baustelac99 is offline  
Old 21.02.2018., 21:49   #9622
Pozdrav,
Da li netko zna nešto o profilima BluEvolution 73, vidi link https://www.sip-windows.com/en/produ...luevolution-73

Da li zna netko da li su to oke profili, neki srednji rang? 

To je firma koju je salamander kupio, el ima ko iskustva s tim profilima?

Hvala na info.
hakimaajka is offline  
Old 22.02.2018., 06:07   #9623
Hvala svima zasad.
Uzi izbor su mi palus i kajfa, pa ako mozete komentirati, gore su ponude...

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
martincius is offline  
Old 22.02.2018., 10:13   #9624
alu grilje vs pvc grilje, sto je bolje/trajnije? nije neka razlika u cijeni.
martincius is offline  
Old 22.02.2018., 10:38   #9625
kak god, meni osobno stvar estetike, ljepše mi plastične, nekak nježnije, toplije
DeeJay Dee is offline  
Old 22.02.2018., 14:23   #9626
Jel ima netko od majstora za ugradnju da bi se htio zaposliti u firmi koja prodaje i ugrađuje stolariju, ili bi radio ugradnju preko svoje firme. Molim kontakt u inbox.
StivQ7 is offline  
Old 22.02.2018., 15:39   #9627
Quote:
BaTiCh kaže: Pogledaj post
Molim savjet od iskusnijih... Izvođač mi je nakon montaže rekao da bi on na stijenama ( 3 metra duge, 220 cm visoke) ostavio klinove koje je stavljao ispod kada ju je ugrađivao jer da je malo skeptičan prema težini vrata i da se nebi s vremenom sve skupa objesilo... Znam da to nije ispravno i da bi trebalo izvadit te klinove, što vi kažete na to ? Profil je Gealan S9000 i po meni bi profil trebao biti dimenzioniran da to izdrži...
Itko ikakvih savjeta ili iskustava ?
BaTiCh is offline  
Old 22.02.2018., 19:03   #9628
Quote:
BaTiCh kaže: Pogledaj post
Itko ikakvih savjeta ili iskustava ?
Neka ostavi klinove,njih je koristio da podesi stijenu u vagu i oni ce drzati stijenu da se ne spusti s vremenom zbog tezine.vama te kajle ne smetaju.
pvcprofil is offline  
Old 25.02.2018., 07:23   #9629
može li netko stručniji od mene pročitati ovo što sam dobio u ponudi za moj upit da želim troslojna stakla?

ostale ponude fino pisu u milimetrima:

4 low-e/12 Argon/4/12 Argon/4 low-e
ili
Low-E 4-14-4F-14-4 Low-E+argon, Ug=0,6 W/m2K Rw=32dB
ili
Low-E 4-18-4F-20-4 Low-E+argon Ug=0,5 W/m2K Rw=32dB

ali ovo zadnje ne kuzim

Staklo: izo 4low-e1,1+4float+4low-e1,1+plin Ug 0,6 W/m2K
mikislavac is offline  
Old 25.02.2018., 09:00   #9630
Quote:
mikislavac kaže: Pogledaj post
može li netko stručniji od mene pročitati ovo što sam dobio u ponudi za moj upit da želim troslojna stakla?

ali ovo zadnje ne kuzim

Staklo: izo 4low-e1,1+4float+4low-e1,1+plin Ug 0,6 W/m2K
Nisko emisiono termoizolaciono staklo "Ug vrijednos 1,1 W/(m².K)", pokazatelj prolaza topline, ovako kompletno slozeno staklo ima Ug 0,6 W/m2K
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 25.02.2018., 10:14   #9631
ma to mi je jasno, nego me zanima razmak između stakala.
mikislavac is offline  
Old 25.02.2018., 10:22   #9632
Quote:
mikislavac kaže: Pogledaj post
Low-E 4-18-4F-20-4 Low-E+argon Ug=0,5 W/m2K Rw=32dB
Quote:
mikislavac kaže: Pogledaj post
ma to mi je jasno, nego me zanima razmak između stakala.
A to, zaboravili su napisati, pa pitaj ih koliki im je razmak, kod jednoga vidim razmak 18 i 20, a negdje sam naletio na podatak da je optimalan 16, iznad toga bas i ne tak da
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 25.02.2018., 12:55   #9633
Ima li razlike u kvaliteti profila Gealan S9000 od kojeg se rade prozori u BiH i HR?
violončelo2 is offline  
Old 25.02.2018., 13:52   #9634
Quote:
violončelo2 kaže: Pogledaj post
Ima li razlike u kvaliteti profila Gealan S9000 od kojeg se rade prozori u BiH i HR?

Ne bi smjelo biti.

Quote:
mikislavac kaže: Pogledaj post
ma to mi je jasno, nego me zanima razmak između stakala.

Pitaj ih za širinu distancera, igra sve od uobičajenih 12 do 16 pa i više mm razmaka (ovisno o debljini plastičnih profila/dubini ugradnje).
DeeJay Dee is offline  
Old 25.02.2018., 13:59   #9635
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Ne bi smjelo biti.
Hvala. I ja mislim, ali uvijek ima "znalaca" koji bace bubu u uho.
violončelo2 is offline  
Old 25.02.2018., 17:06   #9636
Koliko znam, većina početnih (jeftinijih) profila je predviđena za staklo do 40mm. Što znači 4-14-4-14-4. Tj ne ide deblje od 14mm.
Bolji (skuplji) profili mogu ići i sa debljim staklima.
baustelac99 is offline  
Old 25.02.2018., 17:09   #9637
Otprilike tako većinom, no nije uvijek pravilo, ovisno o proizvođaču.

A imamo i odličnih kombinacija s 2-slojnim staklom, ne mora uvijek 3 sloja, ovisi za što i di treba.
DeeJay Dee is offline  
Old 25.02.2018., 17:16   #9638
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Koliko znam, većina početnih (jeftinijih) profila je predviđena za staklo do 40mm. Što znači 4-14-4-14-4. Tj ne ide deblje od 14mm.
Bolji (skuplji) profili mogu ići i sa debljim staklima.
Ovisi i o sirini letvice koja se stavlja nakon sto se IZO staklo stavi u profil.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 25.02.2018., 17:19   #9639
Jasno, al želim reći da su uobičajena troslojna stakla ukupne debljine 40mm. Mislim da su deblja ipak prilično rijetka.
baustelac99 is offline  
Old 26.02.2018., 07:21   #9640
Mjenjam prozore u stanu, skupio sam nekoliko ponuda, ali ono što me interesira s obzirom da je razlika oko 1800 kn da na sva balkonska vrata i prozore stravim troslojno staklo - ima li to smisla s obzirom na buku, jer buka mi je prioritet, jer što se tiče Ug, Uw, koeficijenata, i peterokomorni 4+16+4 je odličan, mjesto ugradnje je Dalmacija, tako da nema tu nekih strašnih zima,i sad je stolarija stara 20 godina u stanu, tako da i ''standardni '' 5 komorni će učinit čudo po pitanju dihtanja i držanja topline...najviše bi uložio taj novac jer me zanima da li tada, umjesto 5 komora idem na 6 i tri brtve, dobivam nešto na zvučnoj izolaciji. Meni sama logika govori da dobivam, dok proizvođači govore da ne, da je to zanemarivo i da ću više postići nekih folijama dodatno ljepljenim preko stakla, dok drugi govori da dobivam, treći da je to sve isto, da ne treba mi ništa, da je to šminka samo itd...

profili su (ovi s 5 komora) Roplasto, Veka, a sa 6 i troslojni bi bio Gealan 9000 ... osobno najbolji dojam zatvaranja , otvaranja i izgleda mi je ostavio Gealan...

što se tiče ulaznih vrata, također mi je bitna zaštita od buke koja zna dolaztiti sa stubišta...pitao sam svih gdje sam bio da li je dosta stjenka 24 mm, da li ima potreba za debljom, rekli su mi sve da ne, da je 24 mm ono što se ugrađuje u 99 posto slučajeva i da mi jamče da se neće čuti ništa, sad se naime čuje doslovno sa starim vratima sve što pričamo unutra i bilo kakva vika, ili hodanje uz stubište također čujemo...

pitanja su dakle da li se isplati 3 staklo radi buke, i da li je 24 mm dosta debljine za ulazna vrata?
Mike Bro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.