Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 19:03   #6921
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Je, ona je iskonska drugarica, partizanka
Nadam se da je tako, al previše sam se kuraca u životu napušio da bih vjerovao na neviđeno.

A poznaješ li ti možda osobno tog novinara?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 22.02.2018., 20:22   #6922
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ikić-Baniček, Klisović, Miljenić....tu treba naći zamjenu.
Ikić Baniček je Alex Kolaric na speedu.

SDP-u treba netko tko će biti ono što Bernardic nije: uvjerljiv u nastupu i "integrativan".
Lord Byron is offline  
Old 22.02.2018., 20:28   #6923
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ikić Baniček je Alex Kolaric na speedu.

SDP-u treba netko tko će biti ono što Bernardic nije: uvjerljiv u nastupu i "integrativan".
Nezdravo opsjednuta Milanovićem i pokušava ga godinama proganjati?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 22.02.2018., 20:29   #6924
Ne, nego konfliktna. Takav netko bi u roku keks razjebao i ovo malo što je ostalo nerazjebano.
Lord Byron is offline  
Old 22.02.2018., 20:36   #6925
S kim je u konfliktu i kako je do toga došlo?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 22.02.2018., 21:07   #6926
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ikić Baniček je Alex Kolaric na speedu.

SDP-u treba netko tko će biti ono što Bernardic nije: uvjerljiv u nastupu i "integrativan".
A dojmovi su dojmovi.
Meni je ona miljama od Kolarić.

Ni približno tako agresivna, kaže što misli jasno, ali nije to nešto spektakularno agresivno.

Vrlo jasna, ne zaobilazi škakljive teme, hrabra i ne mislim da bi nas izblamirala.

Ali što kaže drug Judolino ne stavljam više ruku u vatru za nikog.
KatarinaRi is offline  
Old 23.02.2018., 09:57   #6927
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A poznaješ li ti možda osobno tog novinara?
Ja ga poznajem, ja sam iz Siska. Zašto?

O Ikićki dovoljno govori činjenica da joj ljudi iz uprave bježe, da se u gradu daju otkazi i da uskoro nitko neće raditi u odjelu za financije. Najbliži suradnici joj odlaze.

Od EU fondova nema ništa. Sve jedan natječaj za ruralne krajeve je propucala. Sva ulaganja idu samo u centar, dok ostatak grada ne dobiva ništa. Jučer je bila sjednica gradskog vijeća i to je bila strahota za slušati.

Nisu ništa dobili od EU jer je HDZ-ova vlada sve im dokumente stopirala. Ne možeš jebeno vjerovati. Svi drugi gradovi gdje je SDP na vlasti su dobili novce ali eto, HDZ mrzi Sisak i ona nije dobila ni kune. I tako nešto izjavi unatoč silnim tijelima koji kontroliraju financiranje iz EU i sankcija koje bi pretrpili da je takvo nešto istina.

O investitorima koje je najavljivala 2015. nema ni traga ni glasa. Talijanska tvrtka je nestala i ne mogu joj naplatiti penale, druga tvrtka je propala. Treću je osnovao pak sin istaknute SDP-ove zastupnice u Zagrebu (i to mu nije prva na kućnoj adresi, osnovao je 3 energetske tvrtke na istoj adresi). Niti jedna nije imala prometa, svake godine je otvarao i zatvarao tvrtke, i onda sa tvrtkom čiji je temeljni kapital 100kn on obeća ulaganje od 2.5 milijuna eura i dobije pravo građenja.

Zatim njena izjava da je Plenković kriv što DIV Debeljak neće graditi tvornicu betonskih pragova u Sisku jer HDZ stopira investicije a Debeljak izjavi ovo:

Što je s vašom investicijom u izgradnju tvornice betonskih pragova u Sisku?

- Očekujemo da Grad Sisak do kraja riješi pitanje potrebne infrastrukture, kako bismo nastavili s investicijom. Konkretno, nije riješen pristup željeznici, napajanju električnom energijom i slično.


https://privredni.hr/vijesti/1991-to...i-brodogradnju

To je izjavio u još nekoliko intervjua, da mu grad Sisak nije omogućio obećano. Ali eto, HDZ kriv.

Pa je HDZ kriv jer nisu uspjeli kolektivni pregovori. HDZ kriv za ovo, za ono.

Žena je petu godinu na vlasti. Prvu godinu to može proći, eventualno drugu..Treća je već previše. Ali nakon pet godina mandata tvrditi da ništa ne ide i da ne možeš ništa napraviti jer eto, HDZ je kriv - za to se gube izbori. To je bila Milanovićeva mantra pa znamo kak je završilo.

Ledena dvorana koju je Rendolf spomenuo, izjava je išla da se radi o trošku od 5 milijuna kuna, a sad je cifra već na 35 milijuna kuna a dvorana nije gotova.

Viška u blagajni nema. Uskrsnice se isplaćuju ne znam odakle jer u proračunu i financijskom izvješću stoji da dobiti grad nema, ima sad već 70 milijuna kuna kredita i samo generira gubitke (službeni dokumenti na stranici grada).

Sisak je bio i u blokadi 11. mjesec prošle godine pa su i plaće kasnile.

Sve u svemu grad ne stoji dobro i sad lovi zadnji brod za parlament. Ne znam tko bi išao preuzeti to sranje koje ja napravila.

Prethodna vlast ti može biti opravdanje prve dvije godine mandata. Ali mantrati svaku godinu da eto, zbog HDZ-a ili zbog Plenkovića ne može ostvariti investicije iz 2015, dok ovog nije bilo na vidiku je vrh.

Netko je spomenuo i zelene otoke, jedino ako se pod zeleni smatra na zelenilo okolno. U ruralnim krajevima, to su samo kante pobacane na slobodna mjesta. Nikakvi otoci. Konkretno kod mene u ulici su kante za papir i staklo u šikari. Točnije do papira se još i može. Nema ni oznaka, ni posebnih mjesta nikakvih otoka.

Osim šetnice (koja je predmet rasprave) i Ledene dvorane (čiji troškovi se ne naziru) nemam pojma koja je hvale vrijedna investicija u gradu bila.

Što se mene tiče vodite si ju kamo god hoćete, neka bude predsjednica SDP-a samo nek se makne više iz Siska
Aerospace is offline  
Old 23.02.2018., 10:27   #6928
Ahahaha.
Zvuci kao idealan kandidat za predsjednika Sdpa.
Nis koristi diplomirani gubitelj vremena.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 23.02.2018., 12:05   #6929
Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Ja ga poznajem, ja sam iz Siska. Zašto?

O Ikićki dovoljno govori činjenica da joj ljudi iz uprave bježe, da se u gradu daju otkazi i da uskoro nitko neće raditi u odjelu za financije. Najbliži suradnici joj odlaze.

Od EU fondova nema ništa. Sve jedan natječaj za ruralne krajeve je propucala. Sva ulaganja idu samo u centar, dok ostatak grada ne dobiva ništa. Jučer je bila sjednica gradskog vijeća i to je bila strahota za slušati.

Nisu ništa dobili od EU jer je HDZ-ova vlada sve im dokumente stopirala. Ne možeš jebeno vjerovati. Svi drugi gradovi gdje je SDP na vlasti su dobili novce ali eto, HDZ mrzi Sisak i ona nije dobila ni kune. I tako nešto izjavi unatoč silnim tijelima koji kontroliraju financiranje iz EU i sankcija koje bi pretrpili da je takvo nešto istina.

O investitorima koje je najavljivala 2015. nema ni traga ni glasa. Talijanska tvrtka je nestala i ne mogu joj naplatiti penale, druga tvrtka je propala. Treću je osnovao pak sin istaknute SDP-ove zastupnice u Zagrebu (i to mu nije prva na kućnoj adresi, osnovao je 3 energetske tvrtke na istoj adresi). Niti jedna nije imala prometa, svake godine je otvarao i zatvarao tvrtke, i onda sa tvrtkom čiji je temeljni kapital 100kn on obeća ulaganje od 2.5 milijuna eura i dobije pravo građenja.

Zatim njena izjava da je Plenković kriv što DIV Debeljak neće graditi tvornicu betonskih pragova u Sisku jer HDZ stopira investicije a Debeljak izjavi ovo:

Što je s vašom investicijom u izgradnju tvornice betonskih pragova u Sisku?

- Očekujemo da Grad Sisak do kraja riješi pitanje potrebne infrastrukture, kako bismo nastavili s investicijom. Konkretno, nije riješen pristup željeznici, napajanju električnom energijom i slično.


https://privredni.hr/vijesti/1991-to...i-brodogradnju

To je izjavio u još nekoliko intervjua, da mu grad Sisak nije omogućio obećano. Ali eto, HDZ kriv.

Pa je HDZ kriv jer nisu uspjeli kolektivni pregovori. HDZ kriv za ovo, za ono.

Žena je petu godinu na vlasti. Prvu godinu to može proći, eventualno drugu..Treća je već previše. Ali nakon pet godina mandata tvrditi da ništa ne ide i da ne možeš ništa napraviti jer eto, HDZ je kriv - za to se gube izbori. To je bila Milanovićeva mantra pa znamo kak je završilo.

Ledena dvorana koju je Rendolf spomenuo, izjava je išla da se radi o trošku od 5 milijuna kuna, a sad je cifra već na 35 milijuna kuna a dvorana nije gotova.

Viška u blagajni nema. Uskrsnice se isplaćuju ne znam odakle jer u proračunu i financijskom izvješću stoji da dobiti grad nema, ima sad već 70 milijuna kuna kredita i samo generira gubitke (službeni dokumenti na stranici grada).

Sisak je bio i u blokadi 11. mjesec prošle godine pa su i plaće kasnile.

Sve u svemu grad ne stoji dobro i sad lovi zadnji brod za parlament. Ne znam tko bi išao preuzeti to sranje koje ja napravila.

Prethodna vlast ti može biti opravdanje prve dvije godine mandata. Ali mantrati svaku godinu da eto, zbog HDZ-a ili zbog Plenkovića ne može ostvariti investicije iz 2015, dok ovog nije bilo na vidiku je vrh.

Netko je spomenuo i zelene otoke, jedino ako se pod zeleni smatra na zelenilo okolno. U ruralnim krajevima, to su samo kante pobacane na slobodna mjesta. Nikakvi otoci. Konkretno kod mene u ulici su kante za papir i staklo u šikari. Točnije do papira se još i može. Nema ni oznaka, ni posebnih mjesta nikakvih otoka.

Osim šetnice (koja je predmet rasprave) i Ledene dvorane (čiji troškovi se ne naziru) nemam pojma koja je hvale vrijedna investicija u gradu bila.

Što se mene tiče vodite si ju kamo god hoćete, neka bude predsjednica SDP-a samo nek se makne više iz Siska
Peta godina na vlasti!!??Bar da je sipmatična kad nije nešto posebno sposobna ali ono ni jedno od toga.Postavlja se logično pitanje, pa tko onda glasa za nju?
nexst is offline  
Old 23.02.2018., 12:23   #6930
Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Ja ga poznajem, ja sam iz Siska. Zašto?

O Ikićki dovoljno govori činjenica da joj ljudi iz uprave bježe, da se u gradu daju otkazi i da uskoro nitko neće raditi u odjelu za financije. Najbliži suradnici joj odlaze.

Od EU fondova nema ništa. Sve jedan natječaj za ruralne krajeve je propucala. Sva ulaganja idu samo u centar, dok ostatak grada ne dobiva ništa. Jučer je bila sjednica gradskog vijeća i to je bila strahota za slušati.

Nisu ništa dobili od EU jer je HDZ-ova vlada sve im dokumente stopirala. Ne možeš jebeno vjerovati. Svi drugi gradovi gdje je SDP na vlasti su dobili novce ali eto, HDZ mrzi Sisak i ona nije dobila ni kune. I tako nešto izjavi unatoč silnim tijelima koji kontroliraju financiranje iz EU i sankcija koje bi pretrpili da je takvo nešto istina.
Što su rekli na sjednici, i zašto je bila strahota?

I zar niste dobili za Holandsku kuću preko 20 milijuna kuna, baš od EU?

Quote:
Žena je petu godinu na vlasti. Prvu godinu to može proći, eventualno drugu..Treća je već previše. Ali nakon pet godina mandata tvrditi da ništa ne ide i da ne možeš ništa napraviti jer eto, HDZ je kriv - za to se gube izbori.
Na stranicama imate puno toga što ide.

Quote:
Ledena dvorana koju je Rendolf spomenuo, izjava je išla da se radi o trošku od 5 milijuna kuna, a sad je cifra već na 35 milijuna kuna a dvorana nije gotova.

Viška u blagajni nema.
Tko to u Hrvatskoj ima viškove u blagajni i na koji je to način relevantno? Želiš li da grad ne troši sredstva i akumulira ih? Zašto?
Bi li želio da se povise porezne stope da bi grad ostvario viškove u blagajni?

Quote:
Uskrsnice se isplaćuju ne znam odakle jer u proračunu i financijskom izvješću stoji da dobiti grad nema, ima sad već 70 milijuna kuna kredita i samo generira gubitke (službeni dokumenti na stranici grada).
Koji točno dokument?

U čemu je točno problem s imanjem kredita?

Kako si zaključio da "grad generira gubitke"? Zar niste među najmanje zaduženim gradovima u RH?

Quote:
Sisak je bio i u blokadi 11. mjesec prošle godine pa su i plaće kasnile.
To jest problem ako se desilo, da.

Quote:
Sve u svemu grad ne stoji dobro
Na koji način "ne stoji dobro", po kojim parametrima, u usporedbi s kim?
Zar ne stojite dobro prema nekim najbitnijima, tipa dohodak per capita?

Quote:
i sad lovi zadnji brod za parlament. Ne znam tko bi išao preuzeti to sranje koje ja napravila.
Siguran sam da dobrovoljaca ipak nekako ne manjka.

Quote:
Prethodna vlast ti može biti opravdanje prve dvije godine mandata. Ali mantrati svaku godinu da eto, zbog HDZ-a ili zbog Plenkovića ne može ostvariti investicije iz 2015, dok ovog nije bilo na vidiku je vrh.

Netko je spomenuo i zelene otoke, jedino ako se pod zeleni smatra na zelenilo okolno. U ruralnim krajevima, to su samo kante pobacane na slobodna mjesta. Nikakvi otoci.

Konkretno kod mene u ulici su kante za papir i staklo u šikari. Točnije do papira se još i može. Nema ni oznaka, ni posebnih mjesta nikakvih otoka.
Na kakve oznake misliš?

Quote:
Osim šetnice (koja je predmet rasprave) i Ledene dvorane (čiji troškovi se ne naziru) nemam pojma koja je hvale vrijedna investicija u gradu bila.
Koju bi htio i koja je realistična?
Što fali šetnici i Ledenoj dvorani?

Tko bi snosio troškove?

Kako si (ili kako bi) raspodijelio proračunske prihode na pojedine troškove na onoj vašoj stranici koja vam je bila aktivna?

Quote:
Što se mene tiče vodite si ju kamo god hoćete, neka bude predsjednica SDP-a samo nek se makne više iz Siska
Tko bi bio bolji, i po čemu?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 23.02.2018., 12:27   #6931
Zašto je KIB uvjerljivo pobijedila HDZ, kada toliko loše radi?
Očigledno su Žinić, Pintarić i Šaban još gori od KIB.
DJTcro is offline  
Old 23.02.2018., 12:30   #6932
Mislim da je odgovor na to pitanje u ovom dopisu na kojeg sam upravo naišao -
http://sisak.hr/priopcenje-gradonace...-ikic-banicek/

Čini se da lik (HDZ-ovac) troši brdo love na luksuz, uhljebljuje, slijedi sve one loše klasične HDZ-ove praktične poteze, za medije govori jedno a radi drugo, ne realizira kod sebe one elementarne projekte koje bi morao, i pritom prosipa demagogiju, u tipičnom onom općinarskom stilu.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 23.02.2018., 12:31   #6933
Prve izbore je dobila na valu nezadovoljstva HDZ-om (što je bilo i za očekivati)..Druge izbore je dobila zbog unutarstranačkih previranja u HDZ-u. Rat na relaciji grad i županija. Smjenom gradskom vodstva i izborom novog predsjednika GO stvari se mijenjaju. Artikulira se i njihova politika, ulaze mladi i radi se reforma. No tek nakon izbora. Idući izbori će biti zato jako zanimljivi.

Toliko je simpatična da izbacuje HRT-ove novinare, na vijećnička pitanja odgovara uglavnom vrijeđanjem. Izgubila je malo kompas, PR joj je pod zadnje jako loš. Dosta arogantan nastup iza kojeg nema puno pokrića. Za sve su joj krivi uhljebi (ne znam samo koji s obzirom da su smjene nastupile još prije pet godina čim je zajahala vlast i sva gradska društva drži ona).

Imala je aferu Kopa Beach, zbog koje je i HŽ Infrastruktura digla tužbe.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-sdp-u/691669/

U mailu sisačka gradonačelnica, članica SDP-a, traži od SDP-ova direktora u HŽ-u da posao demontiranja pruge od Petrinje do Karlovca dobije udruga „Kopa Beach“ iz Siska, čiji su čelnici istaknuti sisački SDP-ovci.

Predsjednik udruge Robert Novosel aktivan je sisački SDP-ovac, zaposlen u gradskom komunalnom poduzeću Komunalac. Tajnica Selma Branković supruga je SDP-ovca Milana Brankovića, također nakon izbora zaposlenog u Komunalcu, vijećnika i bivšeg dopredsjednika Gradskog vijeća, a utjecajni član udruge je obiteljski prijatelj gradonačelnice Goran Kajgana.


Ne znam više na koje uhljebe misli kad su svugdje pozapošljavani članovi foruma mladih itd. Već petu godinu jedno te isto. Općine udaljene kilometrima od civilizacije imaju kanalizaciju i svu infrastrukturu, a prigradska naselja, 4km od centra grada nemaju.

Ceste su u lošem stanju, u donjoj Posavini nije bila nikada. Uglavnom joj se politika svela na strogi centar grada u kojem ima biračku bazu. Hrpa natječaja je propala u kojima se moglo financirati infrastrukturu naselja do 5000 stanovnika no ni to nije napravila.

Sve najavljivane investicije se nisu dogodile. I svi upiru prstom u grad. Željeznički kolodvor se gradi već 10 godina, Hajdaš Dončić je obećavao da će biti gotov u godini dana. Tad se šutilo, sad je eto kriv HDZ, župan i svi ostali. A radovi stoje zbog njih i HŽ-a. Zaposlenici iz INA Sisak kad su išli prosvjedovat za Milanovićeve Vlade onda je isto mućki šutila..Sad odjednom ide ona na Markov Trg..

Izgubila je kompas skroz. Krediti za biciklističke staze..Ne možeš vjerovati. I sad je ona najuspješnija gradonačelnica, čije ću dugove vraćati još dugo. Vodite si ju slobodno kamo god hoćete. Nek ide u Zagreb i ostavi Sisak na miru.
Aerospace is offline  
Old 23.02.2018., 12:39   #6934
Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Prve izbore je dobila na valu nezadovoljstva HDZ-om (što je bilo i za očekivati)..Druge izbore je dobila zbog unutarstranačkih previranja u HDZ-u. Rat na relaciji grad i županija. Smjenom gradskom vodstva i izborom novog predsjednika GO stvari se mijenjaju. Artikulira se i njihova politika, ulaze mladi i radi se reforma. No tek nakon izbora. Idući izbori će biti zato jako zanimljivi.
Je, je, reformirani HDZ...
Znaš li da smo tu priču već puno puta čuli?
Ovo je otprilike HDZ 6.0!

Zašto su bila ta previranja u tom reformiranom HDZ-u? Jedan se riješio konkurenta i sad je taj jedan reformator?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 23.02.2018., 12:46   #6935
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Što su rekli na sjednici, i zašto je bila strahota?

I zar niste dobili za Holandsku kuću preko 20 milijuna kuna, baš od EU?
Dobili su samo dva milijuna, informacija iz grada. Proračun je bajka. DVD Topolovac je trebao 2017. dobiti 4 milijuna kuna iz EU, u proračunu za 2018. je 1.7 milijuna kuna. I tako za hrpu investicija. To je navedeno samo da stoji u proračunu, od toga ništa. Za Holandsku nisu dostavili sve dokumente ili nešto nije odgovaralo, dobili su 2 milijuna i to je to, ostatak neće.


Quote:
Na stranicama imate puno toga što ide.
Kao što sam rekao, ima ali služi za krpanje proračuna. Ako ima projekt za EU i poslala je papire kao što je rekla, onda ne može taj projekt 2016. biti 5 milijuna, 2017. 8 milijuna a 2018. 2 milijuna.

Quote:
Tko to u Hrvatskoj ima viškove u blagajni i na koji je to način relevantno? Želiš li da grad ne troši sredstva i akumulira ih? Zašto?
Bi li želio da se povise porezne stope da bi grad ostvario viškove u blagajni?
Ne želim da grad ima gubitke, da je 8 najzaduženiji u RH i da se konstantno dižu krediti kraj silnih EU natječaja. Jer ću to ja vraćati kad mi digne komunalnu i prireze.

Quote:
Koji točno dokument?

U čemu je točno problem s imanjem kredita?
Što s njime financira stvari koje su se mogle financirati iz EU.

Quote:
Kako si zaključio da "grad generira gubitke"? Zar niste među najmanje zaduženim gradovima u RH?
Po pitanju zaduženosti, Ministarstvo financija uzima sve odobrene kredite, bez obzira na početak otplate te je u tu računicu ušao HBOR-ov kredit koji će se otplaćivati od 2022. U Gradu kad govore o zaduženosti, još uvijek ne računaju HBOR-ov kredit jer ga još ne otplaćuju..Od tuda dolazi spika o najmanje zaduženom gradu što nije točno.

Grad Sisak je po toj listi 8. Imam i tablicu no ne znam uploadati sliku.

Quote:
To jest problem ako se desilo, da.
A je.


Quote:
Na koji način "ne stoji dobro", po kojim parametrima, u usporedbi s kim?
Zar ne stojite dobro prema nekim najbitnijima, tipa dohodak per capita?
Što svi zaposlenici napuštaju gradsku upravu, što je novca sve manje, što troškovi rastu i što će to najvjerojatnije vući i podizanje naknade koja je ionako visoka i ostalih prireza.


Quote:
Na kakve oznake misliš?
Otoci su predstavljeni kao nekakva izdignuta površina (asfaltirana) obojana u zeleno gdje stoje kante. Kako da ne..



Quote:
Koju bi htio i koja je realistična?
Što fali šetnici i Ledenoj dvorani?

Tko bi snosio troškove?
Nedostatak parkirnih mjesta? Šetnica je trebala ići u prvu ulicu koja je i u povijesti bila šetnica te sukladno tome zatvoriti Stari Most koji se jedva drži. Šetnica je kod većih oborina plivala i voda se slijevala ljudima u podrume, pa su je isto razbijali i preuređivali ni par mjeseci nakon izgradnje.

Ledena dvorana je stambenoj zoni Zibel gdje nema niti jednog parkirnog mjesta, navodno još nema ni uporabnu dozvolu. Sad trenutno ratuje sa hokejaškim klubom. Naime jedan je u milosti grada i ima pravo nastupa, drugi vode ljudi koji njoj ne odgovaraju pa eto, ne mogu dobiti termin. Onda se turniri organiziraju po okolnim gradovima.

Troškovi su trebali biti transparentni i jasni, a ne reći ljudima kako će koštati 5 milijuna kuna a sad je po financijama to 35 milijuna kuna.


Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Zašto je KIB uvjerljivo pobijedila HDZ, kada toliko loše radi?
Očigledno su Žinić, Pintarić i Šaban još gori od KIB.
Zahvaljujući Pintariću je došla na vlast. Šaban je anonimus, ne znam tko je on iako znam da je bio kandidat.

Žinić? Žinić ne radi loše iako ja o njemu nemam osobno visoko mišljenje. Županija je povukla brdo novaca i ogromno je gradilište. Većina investicija ide u okolne gradove, razvijeni su poduzetnički inkubatori a Žinić je dva puta uvjerljivo dobio izbore. Ne vidim kakav je on problem i zašto je u istoj rečenici sa ostalom dvojicom.
Aerospace is offline  
Old 23.02.2018., 12:51   #6936
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Je, je, reformirani HDZ...
Znaš li da smo tu priču već puno puta čuli?
Ovo je otprilike HDZ 6.0!

Zašto su bila ta previranja u tom reformiranom HDZ-u? Jedan se riješio konkurenta i sad je taj jedan reformator?


-Stipe
Rat je bio na relaciji Krapljan - Žinić. Krapljan je ispao iz igre, povjerenik je iz Zagreba postavio novo lice. Radi se o Ivanu Celjaku, sinu Marijana Celjak, dozapovjedniku 57. bataljuna ZNG. Bio je jedan od glavnih organizatora obrane grada.

Novo je lice, mlad je i kotira jako visoko u Sisku. Riješio se dijela te stare garde i općenito u percepciji javnosti kotira dosta dobro. Dolazi iz jako poštovane obitelji u Sisku. Njegov pokojni otac je među najzaslužnijima za obranu tog istog grada.

Ne zanimaju me priče, općenito me ne zanima tko će od stranaka preuzeti Sisak (ionako nema alternative, uvijek su dvije opcije). Ostale stranke su preslabe.

Ja sam ipak netko tko živi u tom gradu i trpi sranja njene politike. Da bar imam sreću da živim u centru da nešto te politike osjetim, ali ne živim. Tako da slobodno nek vam bude jako visoko u stranci samo nek se makne iz grada.

I da, sviđa mi se način spina.

Tema je Ikićka, grad u rasulu i sve što sam nabrojao ali eto - iskopat ćemo Žinića?

Nećemo o Kopa Beach, o stopiranim projektima, o izmišljenim investitorima kojima grad sad ne može ni penale naplatiti..
Aerospace is offline  
Old 23.02.2018., 13:01   #6937
Ovaj Aerosmith šta se tu pojavio samo govori da KIB radi dobro.
KatarinaRi is offline  
Old 23.02.2018., 13:08   #6938
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ovaj Aerosmith šta se tu pojavio samo govori da KIB radi dobro.
SDP je uvijek imao visoke kriterije. Drago mi je da ih je vaša kolegica u Sisku očito uspjela popratiti i ispuniti.
Rendolf is offline  
Old 23.02.2018., 13:10   #6939
Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Dobili su samo dva milijuna, informacija iz grada. Proračun je bajka. DVD Topolovac je trebao 2017. dobiti 4 milijuna kuna iz EU, u proračunu za 2018. je 1.7 milijuna kuna. I tako za hrpu investicija. To je navedeno samo da stoji u proračunu, od toga ništa. Za Holandsku nisu dostavili sve dokumente ili nešto nije odgovaralo, dobili su 2 milijuna i to je to, ostatak neće.
Nijedan proračun se ne izvrši kako je zamišljeno.

Mi u Zagrebu imamo "investicije" koje se ne pojave ni u proračunu.

Drugo nisam dovoljno popratio da komentiram u detalje.

Quote:
Kao što sam rekao, ima ali služi za krpanje proračuna.
To je čudna rečenična konstrukcija.
Ako ima, onda ima. "Krpanje proračuna"?

Quote:
Ako ima projekt za EU i poslala je papire kao što je rekla, onda ne može taj projekt 2016. biti 5 milijuna, 2017. 8 milijuna a 2018. 2 milijuna.

Ne želim da grad ima gubitke, da je 8 najzaduženiji u RH i da se konstantno dižu krediti kraj silnih EU natječaja. Jer ću to ja vraćati kad mi digne komunalnu i prireze.

Što s njime financira stvari koje su se mogle financirati iz EU.
Tu treba biti precizniji, i povući paralelu sa sličnim mjestima u Hrvatskoj, da bi se evaluiralo što se "moglo" odakle financirati.
I to ne cherrypicked primjerima.

A to je tek početak priče.

Quote:
Po pitanju zaduženosti, Ministarstvo financija uzima sve odobrene kredite, bez obzira na početak otplate te je u tu računicu ušao HBOR-ov kredit koji će se otplaćivati od 2022. U Gradu kad govore o zaduženosti, još uvijek ne računaju HBOR-ov kredit jer ga još ne otplaćuju..Od tuda dolazi spika o najmanje zaduženom gradu što nije točno.

Grad Sisak je po toj listi 8. Imam i tablicu no ne znam uploadati sliku.
Čuj, ako imaš više lista i na njima različite brojke, onda to redovito završi na pitanju koja ti se lista više dopada.
A inače, teško ćeš imati neke investicije (koje zazivaš) bez kredita (koje osuđuješ). Kako bi to dvoje uskladio?
Ili imaš vlastitu akumulaciju, ili imaš kreditiranje.

U konačnici, jedino bitno kod zaduženosti je sposobnost i plan vraćanja tih obaveza, i kvaliteta svrhe zaduživanja.

Quote:
Što svi zaposlenici napuštaju gradsku upravu
Jamačno je ona sama ondje.

Možda da ponudi ekipi kruha bez motike, onda bi hrlili k njoj?

Quote:
što je novca sve manje, što troškovi rastu i što će to najvjerojatnije vući i podizanje naknade koja je ionako visoka i ostalih prireza.
"Novca je sve manje" je rečenica bez puno smisla, slično kao i "troškovi rastu".
Koje je troškove ona povisila, a da nije trebalo? Ili uopće?

Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Rat je bio na relaciji Krapljan - Žinić. Krapljan je ispao iz igre, povjerenik je iz Zagreba postavio novo lice.
Imali ste ne samo međusobni rat, nego čak i povjerenika postavljenog iz Zagreba zbog tog rata?

To nikad ne obećava, jer ukazuje na vrlo loše stanje na terenu i u samim HDZ-ovcima tih prostora.

A taj povjerenik to ne može promijeniti, ne može on izmijeniti sve te zaraćene pojedince i njihove načine funkcioniranja. On je jedna osoba.
Slično kao što Plenković ne može izmijeniti što HDZ radi.

Eno ni Tomaševića nije mogao smijeniti.

Quote:
Radi se o Ivanu Celjaku, sinu Marijana Celjak, dozapovjedniku 57. bataljuna ZNG. Bio je jedan od glavnih organizatora obrane grada.

Novo je lice, mlad je i kotira jako visoko u Sisku. Riješio se dijela te stare garde i općenito u percepciji javnosti kotira dosta dobro. Dolazi iz jako poštovane obitelji u Sisku. Njegov pokojni otac je među najzaslužnijima za obranu tog istog grada.
Ah, vojne spike i zasluge. I to predaka, ne njegove.

Odmah minus kad se time ide služiti.

I Glasnović ima velike ratne zasluge.

To ne da je nebitno, nego je objektivno za funkcije o kakvima pričamo redovito minus ako netko to želi spominjati.

Quote:
Ja sam ipak netko tko živi u tom gradu i trpi sranja njene politike. Da bar imam sreću da živim u centru da nešto te politike osjetim, ali ne živim. Tako da slobodno nek vam bude jako visoko u stranci samo nek se makne iz grada.
Siščani u centru je osjete?
A onda valja ići bliže centru.

Quote:
Tema je Ikićka, grad u rasulu i sve što sam nabrojao ali eto - iskopat ćemo Žinića?

Nećemo o Kopa Beach, o stopiranim projektima, o izmišljenim investitorima kojima grad sad ne može ni penale naplatiti..
Možeš o čemu god želiš.

Quote:
Žinić? Žinić ne radi loše iako ja o njemu nemam osobno visoko mišljenje. Županija je povukla brdo novaca i ogromno je gradilište.
Ikić-Baniček kaže da je županija druga najnerazvijenija u RH.

I da im je 40% proračunskih prihoda - iz Siska.

Tako da su vrlo upitne priče i o značaju nekih povlačenja i o "ogromnom gradilištu". Ako su ti podaci točni, nema previše dileme.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 23.02.2018., 15:07   #6940
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ikić-Baniček kaže da je županija druga najnerazvijenija u RH.

I da im je 40% proračunskih prihoda - iz Siska.

Tako da su vrlo upitne priče i o značaju nekih povlačenja i o "ogromnom gradilištu". Ako su ti podaci točni, nema previše dileme.

-Stipe
Zašto? Pa jedno sa drugim nema baš nikakve veze. Možeš biti i nerazvijen i povlačiti sredstva, u tome i jeste poanta. Kada si razvijen ih nemaš baš potrebe ni povlačiti toliko.

A i sredstva koja se povlače ne ostaju baš sva u proračunu Županije, dapače, ovisno o namjeni vjerojatno je to i manji dio koji se seli u porezne prihode koji ostaju tamo.

Nema tu nikakve logičke kolizije.
ecobarbarus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.