Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2007., 01:10   #1
Cijena strojnog iskopa zemlje

Molim vas za informaciju koliko ste platili strojni iskop zemlje po m3 tako da znam računati stvarnu cijenu iskopa. Kod mene će biti cijelo brdo za kopati, nešto više od 2100 m3. Koliko bi to moglo koštati?
Thanx
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 11:56   #2
kolko ja znam
1m=20kn
il 1h=200kn
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 11:59   #3
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
kolko ja znam
1m=20kn
il 1h=200kn
misliš 1m3 = 20kn?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 12:02   #4
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
misliš 1m3 = 20kn?
neznam
meni je trebalo za polaganje cjevi
dubina je bila 70cm
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 18:44   #5
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Molim vas za informaciju koliko ste platili strojni iskop zemlje po m3 tako da znam računati stvarnu cijenu iskopa. Kod mene će biti cijelo brdo za kopati, nešto više od 2100 m3. Koliko bi to moglo koštati?
Thanx
Bok! Ja sam napisao na svojem blogu cijenu skidanja humusa (to je kategorija "grubog" strojnog iskopa). Cijena je bila 2000kn, a u volumenu je majstor skinuo nekih 50m3 zemlje. Iskop temelja (ako te to zanimalo) naplaćuje se više jer tu treba biti malo precizniji i sam posao traži malo više zezanja. Ja sam prema troškovniku ima stavku iskop temelja od nekih 25m3 za cijenu 3400kn + PDV. Nadam se da će ti ovo pomoći u računici. Preporuka je da dogovaraš cijenu iskopa po volumenu. Ako ćeš po satnici onda moraš biti uz majstora dok on kopa jer nećeš znati koliko je on stvarno sati utrošio.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 18:56   #6
Quote:
davor_sk kaže: Pogledaj post
Bok! Ja sam napisao na svojem blogu cijenu skidanja humusa (to je kategorija "grubog" strojnog iskopa). Cijena je bila 2000kn, a u volumenu je majstor skinuo nekih 50m3 zemlje. Iskop temelja (ako te to zanimalo) naplaćuje se više jer tu treba biti malo precizniji i sam posao traži malo više zezanja. Ja sam prema troškovniku ima stavku iskop temelja od nekih 25m3 za cijenu 3400kn + PDV. Nadam se da će ti ovo pomoći u računici. Preporuka je da dogovaraš cijenu iskopa po volumenu. Ako ćeš po satnici onda moraš biti uz majstora dok on kopa jer nećeš znati koliko je on stvarno sati utrošio.
hvala ti. inače, sanšla sam informaciju da je kod jednog čovjek pri gradnji apartmana na moru cijena bila 20 kn/m3. u sjeverozapadnoj hrvatskoj bi to trebalo biti još manje. ja bih da je 15 kn/m3. tražit ću tako dugo dok neću naći. ipak je u pitanju nekih 2100 m3!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:21   #7
Buš ti i na količinu mogla spustiti cijenu.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:55   #8
2100 m3? to je neka greška, nemaš toliko...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:36   #9
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
2100 m3? to je neka greška, nemaš toliko...
nije greška. čak sam i ja bila zapanjena, ali tako je.
rušim velik dio brijega da bih kuću mogla "nasloniti" na brijeg. jako zanimljiva, ali i skupa kompozicija arhitekture
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:40   #10
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
nije greška. čak sam i ja bila zapanjena, ali tako je.
rušim velik dio brijega da bih kuću mogla "nasloniti" na brijeg. jako zanimljiva, ali i skupa kompozicija arhitekture
??? dakle to je da preračunam 20m x 20m x 5 m + još nešro sitno!!!!

pa ti kopaš tunel!!!
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 21:01   #11
Baš sam danas kesnula 8.630,00 kn za stroj.. zgodna cifrica zar ne? Meni je uzimao po satu, i koliko znam većina ih u ovo doba godine radi na sat, pogotovo ako imaju samohodni bager jer po ljeti ne smiju na glavne ceste pa jače pune džepove. Meni je uzeo 220,00 kn po satu (bez PDV-a naravno). Koliko sam se informirala, na sat svi uzimaju između 200 i 280 kn, btw. ja sam u Primorsko-goranskoj županiji pa ne znam koliko vam to može biti bitno. Pozz
angel_206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 21:07   #12
Ne mora se biti nužno uz majstora nego se treba zapisati stanje na brojčaniku u bageru, a brojčanik vrti samo tijekom rada, umrla bih da sam bila uz majstora je je non stop radio s pikamerom jer sam u krškom kraju (kopanju kanala za vodu nikad kraja). I naravno na kraju ponovno zapisat stanje jer često na volumen neće raditi ako im je teži teren, bar je meni tako rekao jedan lik prije ovog kojeg sam pitala.. pa ono čisto informativno
angel_206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 22:22   #13
Quote:
angel_206 kaže: Pogledaj post
Baš sam danas kesnula 8.630,00 kn za stroj.. zgodna cifrica zar ne? Meni je uzimao po satu, i koliko znam većina ih u ovo doba godine radi na sat, pogotovo ako imaju samohodni bager jer po ljeti ne smiju na glavne ceste pa jače pune džepove. Meni je uzeo 220,00 kn po satu (bez PDV-a naravno). Koliko sam se informirala, na sat svi uzimaju između 200 i 280 kn, btw. ja sam u Primorsko-goranskoj županiji pa ne znam koliko vam to može biti bitno. Pozz
a koliko m3 si imala?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:55   #14
Oprosti na pitanju ali mi se sve čini da će tu kod tebe biti jakooo velikih problema.
Dali imaš kakav geotehnički elaborat? Kakva je vrsta tla di ćeš kopati, dali postoje klizišta okolo kuće......
Evo iz iskustva i po tvojim opisima gradnje i projekta malo mi neke stvari ne mirišu na dobro.
Zato budi na oprezu i ako nisi posavjetuj se s nekim oko tih stvari.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:08   #15
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Oprosti na pitanju ali mi se sve čini da će tu kod tebe biti jakooo velikih problema.
Dali imaš kakav geotehnički elaborat? Kakva je vrsta tla di ćeš kopati, dali postoje klizišta okolo kuće......
Evo iz iskustva i po tvojim opisima gradnje i projekta malo mi neke stvari ne mirišu na dobro.
Zato budi na oprezu i ako nisi posavjetuj se s nekim oko tih stvari.
oko mene (mog gradilišta) je već više desetaka kuća sagrađeno na istom brijgu, uz isto tlo i prekrasne su. isto kao da pogledate kuće u Zagorju koje su u brijegu ili u gornjem dijelu Zagreba. Neće biti problema sa vrstom tla.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:30   #16
E baš te radi toga pitam jer mnoge kuće imaju na tim predjelima problema jer nisu dobro temeljene. No sve zavisi od lokacije do lokacije. Većina novih kuća ovih u podsljemenskoj zoni je na pilotima i dodatno su stabilizirane kosine.
Uglavnom sretno!
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:16   #17
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
E baš te radi toga pitam jer mnoge kuće imaju na tim predjelima problema jer nisu dobro temeljene. No sve zavisi od lokacije do lokacije. Većina novih kuća ovih u podsljemenskoj zoni je na pilotima i dodatno su stabilizirane kosine.
Uglavnom sretno!
ne, sve je u redu. treba samo srediti stvari sa odvodnjom vode po terenu, a za to postoje neke cijevi, nešto tako, ništa strašno.
što su to piloti?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:28   #18
E pa upravo je ta voda problem na nekim terenima, znači trebalo bi sanirati kosinu,napraviti drenove......Govorim općenito, ali u početku gradnje treba paziti na neke stvari, ili odi kod susjeda i pogledaj po spojevima zidova i stropa ili bilo gdje po kući dali ime nekih u večini slučajeva vertikalnih pukotina, isto tako pogledaj i dali i koliko ima vlage u podrumima...

Široki iskop u zemlji 1-3 ktg dub do 4m sa deponiranjem do 60m je 110,33 (+PDV)kn/m2 - to je prosječna cijena za SZ Hrvatsku a imaš ju u Biltenu IGH i GFZG
Tu treba još i dodati odvoz ako ju ne mislite deponirati na gradilištu.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:39   #19
http://www.werkos.com/images/pics/drn_02.jpg
Slika drenaže (otprilike)
http://www.conex.ba/detalji.htm
Ovdje imaš sliku kuće sidrenu na pilotima
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 18:30   #20
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
E pa upravo je ta voda problem na nekim terenima, znači trebalo bi sanirati kosinu,napraviti drenove......Govorim općenito, ali u početku gradnje treba paziti na neke stvari, ili odi kod susjeda i pogledaj po spojevima zidova i stropa ili bilo gdje po kući dali ime nekih u večini slučajeva vertikalnih pukotina, isto tako pogledaj i dali i koliko ima vlage u podrumima...

Široki iskop u zemlji 1-3 ktg dub do 4m sa deponiranjem do 60m je 110,33 (+PDV)kn/m2 - to je prosječna cijena za SZ Hrvatsku a imaš ju u Biltenu IGH i GFZG
Tu treba još i dodati odvoz ako ju ne mislite deponirati na gradilištu.
hvala na savjetima.
u ulici postoji još barem 30 kuća napravljenih na isti način. i samo je kod jedne problem sa zemljištem, zato što vlasnik doslovno nije htio riješiti vodu, a svi su ga savjetovali.
znamo da to mora biti i bit će.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.