Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: Tko ima najbolju fotku?
Fender girl 0 0%
hrovje 0 0%
deya100 3 13.04%
ljudva 5 21.74%
IGoR_2803 1 4.35%
gargamišamel 2 8.70%
C71 1 4.35%
crótach 3 13.04%
Niss 5 21.74%
KrešimirŠbk 0 0%
Tempion 3 13.04%
Mellors 0 0%
pobosutljanin 0 0%
Glasovatelji: 23. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 14:53   #41
evo mene nije niš demotiviralo. možda se jednom i uhvatim toga i malo bolje proučim sve mogućnosti koje se nude. mm je taj koji je bio nabrijan, nešto malo proučavao, no sve je ostalo tam u nekoj prošlosti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:55   #42
Quote:
Mellors kaže: Pogledaj post
hrovje - puno bolja od prošlih slika i terasa mi uopće ne smeta. Dapače, daje dubinu i bez
nje bi meni slika bila dosadnija, jedino bi ovaj lijevi crveni krov izrezao jer je fakat suvišan.
Hvala na lijepom komentaru, konačno da se i nekome moja slika sviđa tek sam početnik tako da... možda za par godina bude i boljih slika
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:58   #43
Tempion, dajem ti svoj glas jer je slika po meni super pobosutljanin, trebao si ovu sliku stavit na prošli foto natječaj
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 17:18   #44
Quote:
hrovje kaže: Pogledaj post
Hvala na lijepom komentaru, konačno da se i nekome moja slika sviđa tek sam početnik tako da... možda za par godina bude i boljih slika
Samo fotkaj i ne daj se obeshrabriti. Ja se trudim napisati konstruktivnu kritiku, ono što ja mislim u tom trenu da bi moglo bolje na fotki. Netko možda misli drugačije, i to je ok. Za mene je najvažnije da razmijenjujemo mišljenja, na jedan uvažavajući način, a ne da se pljujemo.

Hvala ti na glasu
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 17:55   #45
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Malo te ne kuzim sada.

Mislis da netko namjerno radi i stavlja ovdje losije fotke nego moze i zna, pa mu treba nasa motivacije da bude bolji?
ma ne, što se tiče citata, samo pozivam da, ako se već komentira da to bude iskreno, bez zadrške (ali i bez pljuvanja). naravno da ne mislim da netko namjerno stavlja loše fotke. moj je komentar samo da se može bolje, ne znam što bi tu bilo loše.

Quote:
Svakome je, valjda, namjera da bude bolji, da napreduje. Ali cak i ako nije, nema mi nista pogresno da stavlja fotke sa kojim je zadovoljan na natjecaje, iz gusta. Nije pogresno ni da netko fotka iz gusta, klasicne kadrove i motive, jer mu se bas takvi svidaju, i nikad ne proba napraviti neku, novu nikad videnu fotku.
sve ok, ali zašto ne reći zašto mi se nešto ne sviđa dovoljno?

Quote:
Svi smo se ovdje ulijenili sa davanjem komentara na fotke, mozda pomalo i jer se kritike tesko prihvacaju, ali konstruktivna kritika je zbilja sredstvo koje moze puno pomoci u napredku, no nema mi nista konstruktivno u stavu da natjecaj ne valja jer su na njemu klasicne fotografije, klasicnog fotografskog motiva u klasicnoj izvedbi.
ali što ako, opet se vraćam, je moje mišljenje da je poželjno odmaknuti se od klasičnog? zašto ja to ne bih rekao? ja na fotografiju gledam kao na umjetnost, a u umjetnosti treba biti krativan. to sigurno nije lako, ali nekad se treba namučiti. a sad, što je konstruktivno... po meni je konstruktivnije komentirati ideju i sadržaj fotografije, prisutnost ili nedostatak x faktora, nego visi li horizont i kakva je ekspozicija.

Quote:
Nije da su na prijasnjim natjecajima, i pri tome mislim i na vise godina unazad, uvijek bile vrhunske i inovativne fotke.
dapače, ja mislim da su fotografije na natječajima u prosjeku kvalitetnije nego su nekad bile.

Quote:
Nemoj misliti da te djelomicno ne razumijem, jer i ja sto vise vremena prolazi teze nalazim fotke koje me odusevljavaju, i sve me teze moje fotke zadovoljavaju.
samo što sam ja to (otprilike) napisao u komentaru

Quote:
Za razliku od prve godine fotkanja kad su mi iz aparata izlazila sama remek djela.
također
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 18:19   #46
Quote:
Niss kaže: Pogledaj post
Ima ljudi koji vole i klasične motive razglednica i vjerujem da svi ovdje postave fotografiju za koju misle da je najbolja u trenutku u kojem je postavljaju za zadanu temu
naravno, ali konetari bi trebali služiti i da netko kaže da to možda može i bolje

Quote:
A ako se meni osobno nešto ne sviđa ili sam ja prezasićena određenim nečim ne znači i da je to nešto generalno loše.
ne mora značiti, ali možda i znači. to ne trreba zadržati za sebe ako gledajući fotografije stekneš takav dojam. netko će reći "ja baš tako hoću", a netko će možda pomilsiti "idem se baš potruditi napraviti nešto bolje"

Quote:
Ukazati na pogrešan kut, ekspoziciju, balans, svjetlo, DOF, kritiku iz koje se da nešto naučiti i popraviti,a stavom ovo je meni dosadno djeluje mi stvarno demotivirajuće i omalovažavajuće i za one koje sudjeluju ili misle sudjelovati
meni bi bilo više motivirajuće da mi za fotografiju kažu da je dosadna, nego da visi horizont. tih tehničkih stvari svatko lako može biti svjestan, a malo teže kako fotku doživljavaju promatrači.

Quote:
A uvijek se može bolje, u svemu
that's the point. nikog ne omalovažavam, nego naprotiv, mislim da svatko ima potencijala za bolje. prije mi je omalovažavanje reći nekom odlična ti je fotka, a u sebi zadržati da bi mogla biti bolja.

Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
evo mene nije niš demotiviralo. možda se jednom i uhvatim toga i malo bolje proučim sve mogućnosti koje se nude. mm je taj koji je bio nabrijan, nešto malo proučavao, no sve je ostalo tam u nekoj prošlosti.
ni ne treba te demotivirati. a bitnija stvar od proučavanja mogućnosti je popeti se na vrh stabla, spustiti u podnožje brda, zagaziti u potok, leći u travu...
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:34   #47
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
meni bi bilo više motivirajuće da mi za fotografiju kažu da je dosadna, nego da visi horizont. tih tehničkih stvari svatko lako može biti svjestan, a malo teže kako fotku doživljavaju promatrači.
Prvo, to je TEBI motivirajuće, ne znači da je i ostalima.

Drugo, doživljaj fotografije ne možeš nikada niti ikome nametnuti, jer je to nešto individualno. Kako je tebi nešto dosadno, nekom drugom može biti vrhunski uzbudljivo. Možeš ti reći svoje mišljenje, dapače, ali uz to subjektivno mišljenje i dojam o fotografiji bi trebalo biti i nešto konkretno - ne samo - dosadni ste.

Također, tehničkih stvari nije lako biti svjestan. Ni najmanje. i baš mislim da se tu treba početnicima pomoći i savjetovati ih u tom smjeru. A i onima koji nisu više početnici se omakne i te kako....


Enivejz, drago mi je da je ovim komentiranjem ovdje malo živnulo. Nadam se da će zaživjeti i da će natječaji opet biti onako zanimljivi i bogati kao što su bili prije.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 21:12   #48
Tempion, ja se ne slažem s tobom. (sad ćeš reći ako se TI ne slažeš ne znači da se ostali ne slažu ). ja svojim komentarom nikom ništa ne namećem, rekao sam zašto sam glasao za određenu fotku a ne za neku drugu. to je moj osobni izbor. a to što kažeš da sam rekao "dosadni ste" od mene nikada nećeš čuti, jer ne komentiram ljude, nego fotografije. a tehničke stvari, pa nije problem uočiti da fotka visi, da je žućkasta, da nije dobro fokusirano, da je presvijetla ili tamna... naravno, ako već komentiraš pojedinačnu fotku onda ćeš napomenuti sve što eventualno ne štima, ali to je puno lakše svladati od sadržaja fotke.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:35   #49
Quote:
Mellors kaže: Pogledaj post
deya - ok je slika, ali ova trava je malo prezelena
Trava je takva bila u stvarnosti, Alpe su to pune svježine i lijepih boja, nisam je htio namjerno "odzeleniti", doduše koristio sam cpl filter a od obrade sam ju doslovno samo "okrznuo" levelsima.

Evo originalnog RAW-a
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:12   #50
meni se čak original sviđa više od fotke koja je u natječaju
__________________
arsene dediću, gaće unerediću... od sreće
ljudva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:44   #51
Čak i ja tako sad gledam, nisam išao za tim jer sam direktno otvorio obrađeni JPG i ubacio ga u natječaj bez da sam bacio oko kako izgleda u originalu. Fotka je arhivska od pred 3 godine kad još nisam imao ovakav monitor pa sam je išao možda nepotrebno dirati. Na DELL-u U2412M i meni sad original izgleda bolje... I opet iznova sam oduševljen kakve fotke radi Olympus XZ-1 bez obzira što je već ohoho stariji model sa CCD senzorom. Još kad bi se proizvođači na kompakte (barem napredne) sjetili stavit klasični navoj za montirat filtere a ne da se moraju stavljat adapteri koji poništavaju smisao kompaktnosti...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:47   #52
pošto imamo isti broj glasova, bit ću džentlmen i prepustit ću kolegici Niss da odabere novu temu
__________________
arsene dediću, gaće unerediću... od sreće
ljudva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:13   #53
Quote:
ljudva kaže: Pogledaj post
pošto imamo isti broj glasova, bit ću džentlmen i prepustit ću kolegici Niss da odabere novu temu
Preduhitrio si me, baš sam htjela biti džentlmen
Niš, neka bude BOKEH ako vam nije dosadio,
Ljudva ako imaš bolji prijedlog slobodno se ubaci
__________________
.....
Niss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:12   #54
imam neke prijedloge, al mogu ih iznijeti kad pobijedim na bokeh natječaju
neka bude bokeh!
__________________
arsene dediću, gaće unerediću... od sreće
ljudva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:18   #55
Quote:
deya100 kaže: Pogledaj post
Trava je takva bila u stvarnosti, Alpe su to pune svježine i lijepih boja, nisam je htio namjerno "odzeleniti", doduše koristio sam cpl filter a od obrade sam ju doslovno samo "okrznuo" levelsima.

Evo originalnog RAW-a
Ne kužim baš.
Lijepo se vidi da je trava u rawu normalne prirodne boje, a na obrađenoj slici kričavo zelene, što sam ja i rekao.
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.