Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 12:20   #141
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
To je preglupo. Gurati prst u oko Bosnjacima oko jednog mosta koji se moze napraviti vrlo lako da bude most na otvaranje ili tunel ili nesto cetvrto je glupo. U sukobu sa Bosnjacima i Turcima Hrvatska nije ravnopravna. Drzati ih kao saveznika nam donosi mnogo vise koristi na svim poljima.
Oni nam nisu saveznici nego konkurenti. Itekako im treba gurnuti prst u oko jer oni nama žele spriječiti realizaciju naših interesa, mi njima njihovih. Što oni budu jači mi smo ugroženiji, a nerealizacija naših interesa znači njihovo jačanje.
Ako im se ne sviđa most njihov problem, ni nama se puno toga ne sviđa, ako se ne sviđa Turskoj neka pošalje flotu da to spriječi. Ne misliš valjda da bi Turska slala flotu da spriječi gradnju našeg mosta na našem teritoriju? Pa uostalom, neka pošalje, da vidimo.
Što si se ti uplašio toga?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:20   #142
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post

Ako zelite da znate sta Amerikanci misle o Turskoj, njenoj moci i buducem uticaju na balkanu poslusajte glavnog covijeka njihovog najvaznijeg geo politickog instituta "Georga Friedmana"; nedavno je bio u posjeti u Beogradu kod Vuka Jeremica :

https://www.youtube.com/watch?v=ImsKp7Sl_DA

Na pitanje Jeremica da li je realna Velike Albanija Friedman mu je odgovorio:
Taj George Friedman je u svojoj knjizi "The next hundred years" napisao da će se na balkanu sukobljavati Turska i "poljski blok" čiji će dio biti Hrvatska, dok će BiH biti pod turskim utjecajem, a Srbija buffer zone između poljskog i turskog bloka
Tako da sve što on kaže ide u smjeru onoga što je on "predvidio" u svojoj knjizi, a to ne mora biti točno
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:22   #143
Turska preko noći može ipasti u građanski rat i masovno međusobno klanje.
Erdogan gradi novu Tursku, ali ima i puno protivnika, to će biti kao s Titom, dok je bio živ sve ide, kad umre sve ide kvragu. Erdogan je sad figura, njegov nasljednik neće biti. Sanjaju oni neootomanske snove, a moglo bi im se dogoditi da im se država prepolovi.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:24   #144
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
To je preglupo. Gurati prst u oko Bosnjacima oko jednog mosta koji se moze napraviti vrlo lako da bude most na otvaranje ili tunel ili nesto cetvrto je glupo. U sukobu sa Bosnjacima i Turcima Hrvatska nije ravnopravna. Drzati ih kao saveznika nam donosi mnogo vise koristi na svim poljima.
ako će se graditi most "na otvaranje" ili nešto drugo, treće ili četvrto onda neka bošnjaci ulože koju marku ili još bolje euro
Oni bi postavljali uvjete, a mi i EU neka to sve platimo
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:26   #145
Ma tko ih šiša, niti su nam prijatelji niti saveznici, imamo skroz drugačije ambicije.
Donekle se slažemo po pitanju sprječavanja realizacije velike srbije i to je jedino u čemu se naglašavam donekle slažemo, jer ni tu nemamo ista gledišta.
Nemamo mi što njima udovoljavati. Svako udovoljavanje ih jača, a to nam nije interes.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:36   #146
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Oni nam nisu saveznici nego konkurenti. Itekako im treba gurnuti prst u oko jer oni nama žele spriječiti realizaciju naših interesa, mi njima njihovih. Što oni budu jači mi smo ugroženiji, a nerealizacija naših interesa znači njihovo jačanje.
Ako im se ne sviđa most njihov problem, ni nama se puno toga ne sviđa, ako se ne sviđa Turskoj neka pošalje flotu da to spriječi. Ne misliš valjda da bi Turska slala flotu da spriječi gradnju našeg mosta na našem teritoriju? Pa uostalom, neka pošalje, da vidimo.
Što si se ti uplašio toga?
Po stilu pisanja se može vidjeti da je "AntoP" Bošnjak, a njegova infantilna očekivanja da će Turska podržavati bošnjačku mitomaniju su u rangu: moj tata je jači od tvog. Definitivno poludržava BIH nema što govoriti Hrvatskoj hoće li graditi most na svom teritoriju.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:38   #147
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Po stilu pisanja se može vidjeti da je "AntoP" Bošnjak, a njegova infantilna očekivanja da će Turska podržavati bošnjačku mitomaniju su u rangu: moj tata je jači od tvog. Definitivno poludržava BIH nema što govoriti Hrvatskoj hoće li graditi most na svom teritoriju.
Ma kladim se da je to onaj lik koji se svako malo pojavi sa novim nickom i fura neku protursku priču. Ono, Turska najjača, sve će nas zgaziti.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:45   #148
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ma kladim se da je to onaj lik koji se svako malo pojavi sa novim nickom i fura neku protursku priču. Ono, Turska najjača, sve će nas zgaziti.
Kao da Turci nemaju pametnijeg posla od podržavanja Bošnjačke mitomanije.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:46   #149
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Po stilu pisanja se može vidjeti da je "AntoP" Bošnjak, a njegova infantilna očekivanja da će Turska podržavati bošnjačku mitomaniju su u rangu: moj tata je jači od tvog. Definitivno poludržava BIH nema što govoriti Hrvatskoj hoće li graditi most na svom teritoriju.
da je Turska imala muda onda bi se bar diplomatski umješala u sranja koja su se događala 1992-1995
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:48   #150
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
To je preglupo. Gurati prst u oko Bosnjacima oko jednog mosta koji se moze napraviti vrlo lako da bude most na otvaranje ili tunel ili nesto cetvrto je glupo. U sukobu sa Bosnjacima i Turcima Hrvatska nije ravnopravna. Drzati ih kao saveznika nam donosi mnogo vise koristi na svim poljima.
55 m je visok most do nebitne luke Neum, dok tvoja Turska ima preko Bosporusa
60m visok most, a ispod njega ide cjelokupan crnomorski promet
kakvo je to guranje prst u oko Bošnjacima?
oni nas prave budalama, digli smo most nerazumno visoko
a oni opet nešto seruckaju
znači nije u pitanju most nego da komšiji crkne krava
penkalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:39   #151
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Taj George Friedman je u svojoj knjizi "The next hundred years" napisao da će se na balkanu sukobljavati Turska i "poljski blok" čiji će dio biti Hrvatska, dok će BiH biti pod turskim utjecajem, a Srbija buffer zone između poljskog i turskog bloka
Tako da sve što on kaže ide u smjeru onoga što je on "predvidio" u svojoj knjizi, a to ne mora biti točno
Slazem se nemora biti tocno. No ovdje ljudi pisu totalno nerealno. Imao sam potrebu da nesto napisem na tu temu. O ovome da ce u Turskoj biti gradjanski rat je jos smijesnije. 50% je Erdogan osvojio na proslim izborima, 15% MHP (ultra desnicari) te 25% CHP (tekosjer Turski nacionalisti i kemalisti- republikanci). Dakle sto se tice "vanjske politike" oni su tu 100% slozni i imaju iste interese a to jeste jaka Turska.
AntoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:42   #152
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da je Turska imala muda onda bi se bar diplomatski umješala u sranja koja su se događala 1992-1995
To je totalno druga Turska nego danas. Tada su imali drugu vlast (danas neo Osmaniste podrzava 50% Turaka a nacionalisti su uz AKP sto se tice vanjske politike) dok im je GDP bio nekih 5 puta manji. Vojna industrija im je prije 25 godina bila tek na pocetku razvitka. Danas je to vec respektabilna sila i to se mora priznati ako zelimo da budemo ozbiljni.
AntoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:43   #153
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
55 m je visok most do nebitne luke Neum, dok tvoja Turska ima preko Bosporusa
60m visok most, a ispod njega ide cjelokupan crnomorski promet
kakvo je to guranje prst u oko Bošnjacima?
oni nas prave budalama, digli smo most nerazumno visoko
a oni opet nešto seruckaju
znači nije u pitanju most nego da komšiji crkne krava
Slazem se. Ali ovdje je bilo rijec o tome da se treba Bosna napasti i osvojiti nekih 50 kilometara iste. Na to smo aludirali.
AntoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:44   #154
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
Slazem se nemora biti tocno. No ovdje ljudi pisu totalno nerealno. Imao sam potrebu da nesto napisem na tu temu. O ovome da ce u Turskoj biti gradjanski rat je jos smijesnije. 50% je Erdogan osvojio na proslim izborima, 15% MHP (ultra desnicari) te 25% CHP (tekosjer Turski nacionalisti i kemalisti- republikanci). Dakle sto se tice "vanjske politike" oni su tu 100% slozni i imaju iste interese a to jeste jaka Turska.
Ali se ne slažu tko će je provoditi. Kad ode sultan pretendenti će se poubijati.
Slabija je Erdoganova Turska nego prije njega, iako je na papiru jača.
Kad on ode slijedi razdoblje nestabilnosti. Ima Turska puno neprijatelja, ne može si ona dopustiti avanturu ratovanja daleko od kuće, da spriječi nekakav most, niti će.
Ne znam zašto nam prijetiš Turskom ako napravimo most. Ona neće mrdnut palcom po tom pitanju.
Bit će izgrađen i ni metka nećemo morat ispalit da to provedemo.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:47   #155
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ali se ne slažu tko će je provoditi. Kad ode sultan pretendenti će se poubijati.
Slabija je Erdoganova Turska nego prije njega, iako je na papiru jača.
Kad on ode slijedi razdoblje nestabilnosti. Ima Turska puno neprijatelja, ne može si ona dopustiti avanturu ratovanja daleko od kuće, da spriječi nekakav most, niti će.
Ne znam zašto nam prijetiš Turskom ako napravimo most. Ona neće mrdnut palcom po tom pitanju.
Bit će izgrađen i ni metka nećemo morat ispalit da to provedemo.


U Turskoj postoje samo nacionalisti i to samo u razlicitim formama ali sustina prema vanjskom svijetu je ista. AKP su otomanski nacionalisti sa primjesima turskog drevnog nacionalizma koji super saradjuju sa MHP-om koji su ultra nacionalisti na drevnoj ideologiji sa primjesima Otomanizma. CHP su republikanci- Kemalovi nacionalisti. Ako nesto moramo znati o Turskoj je to da su oni uvijek slozni kada je rijec o vanjskom neprijatelju. A unutar svih velikih nacija ima prepiranja.

Pogledajmo Njemacku u kojoj se desnicari i ljevicari svake godine sukobljavaju a jos nismo ni spomenuli par miliona Turaka,par miliona Alziraca i drugih kojih boli dupe za Njemackom. Dakle to je karakteristicno za velike zemlje.
AntoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:52   #156
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post


U Turskoj postoje samo nacionalisti i to samo u razlicitim formama ali sustina prema vanjskom svijetu je ista. AKP se otomanski nacionalisti koji super saradjuju sa MHP-om koji su ultra nacionalisti. CHP su republikanci. Ako nesto moramo znati o Turskoj je to da su oni uvijek slozni kada je rijec o vanjskom neprijatelju. A unutar u svim velim nacijama ima prepiranja.

Pogledajmo Njemacku u kojoj se desnicari i ljevicari svake godine sukobljavaju a jos nismo ni spomenuli par miliona Turaka,Alziraca i drugih kojih boli dupe za Njemackom. Dakle to je karakteristicno za velike zemlje.
Za koju godinu će se u Turskoj voditi građanski rat za prevlast. Čim ode Erdogan. Čim biološki ode.

Do tada će most već biti izgrađen, uzalud nam prijetiš turskom silom, oni će mirno gledati kako se most gradi i pušta u promet.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:52   #157
Dobro da je i hrvatska vlast skontala s kim ima posla i šta je na djelu.
Hrvatska ministrica Gabrijela Žalac: Ništa ne može ugroziti izgradnju Pelješkog mosta

"Nikakva prijetnja ne može ugroziti izgradnju Pelješkog mosta, s obzirom da Evropska komisija odlukom od 7. juna odobrila projekt Pelješkog mosta kao najveći projekt u ovoj finansijskoj perspektivi. Nema, dakle nikakvih niti međudržavnih ugovora niti bilo čega drugoga što bi priječilo na neki način izgradnju ovog projekta"

Naravno ispod možete uživati u poznatoj bosanskoj toleranciji i "savezništvu"
Islamisti na haparatima, oni će dizati most u zrak, mogu angažirati svoje stručnjake sa štapinom iz Mostara

https://www.klix.ba/vijesti/regija/h...osta/170806083
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:53   #158
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Za koju godinu će se u Turskoj voditi građanski rat za prevlast. Čim ode Erdogan. Čim biološki ode.

Do tada će most već biti izgrađen, uzalud nam prijetiš turskom silom, oni će mirno gledati kako se most gradi i pušta u promet.
Ako ti mislis da ce se Turci medjusobno ubijati onda mi nemamo nista pricati vise. Uostalom vidijet cemo sta ce se u buducnosti desavati.
AntoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:55   #159
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
Ako ti mislis da ce se Turci medjusobno ubijati onda mi nemamo nista pricati vise. Uostalom vidijet cemo sta ce se u buducnosti desavati.
Mislim da nas neće biti briga što je kod njih, a oni će imati previše svoga posla da se bave nama.
Uzalud zazivaš Turke u pomoć da spriječe gradnju mosta, tu oni ne mogu baš ništa.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:57   #160
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Mislim da nas neće biti briga što je kod njih, a oni će imati previše svoga posla da se bave nama.
Uzalud zazivaš Turke u pomoć da spriječe gradnju mosta, tu oni ne mogu baš ništa.
Nitko ne zaziva ovdje Turke. O Turcima su poceli pricati nasa braca iz Mostara. Pogledaj par stranica unazad. Zele od nas da udjemo u Bosnu i da ih oslobodimo Bosnjaka i Turaka. Ja sam samo unio realnosti u svu pricu no vidim da je realnost ovdje jos uvijek daleka. Skoro smo izgleda pobijedili i Turski i protestantski interes na balkanu. Kada zavrsimo sa njima mozda da nastavimo prema Italiji...
AntoP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.