Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li predsjednica drugi mandat
Da 22 17.46%
Ne 104 82.54%
Glasovatelji: 126. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 19:59   #1881
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Hrvatska je polarizirana da ne moze bit vise.

Nama treba ono sto je Michael rekao, netko tko ce raditi svoj posao i za koga 50% ljudi nece znati tko je on. A ne netko tko je svaki dan na televiziji. Kod nas su politicari najvece zvijezde, svakoga dana se pojavljuju u udarnim terminima, u Svicarskoj pola drzave niti ne zna tko im vodi Vladu, ministarstva i slicno. Isto je i u drugim razvijenim zemljama. Treba ih poslat sve vise u tri krasne...
Švicarska je loš primjer jer tamo ne postoji vlast i oporba. Tamo su sve stranke na vlasti.

Načelno se slažem sa tobom. Problem je samo što je HDZ na vlasti, a njih treba potjerati iz Banskih dvora. Apatija u društvu je najveći saveznik Plenkoviću i HDZu i Bandiću. Picula po dosadašnjim nastupima ne može donijeti pozitivno ozračje i nadu u društvo.
Štoviše, mislim da je Picula pobornik jedne velike koalicije, koja bi bila pogubna za državu.
DJTcro is offline  
Old 22.02.2018., 20:01   #1882
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Iz kog razloga guraš čovjeka koji više nije politčki aktivan uopće i nema ga dvije godine
Zapravo, tvoj post ga doista nije sadržavao i imaš pravo, nije bilo fer od mene da u odgovoru tebi spominjem to.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.02.2018., 20:08   #1883
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
dosadašnjim nastupima ne može donijeti pozitivno ozračje i nadu u društvo.
Štoviše, mislim da je Picula pobornik jedne velike koalicije, koja bi bila pogubna za državu.
Velika koalicija je najbolja stvar koja se državi može dogoditi. Ne zbog stabilnosti ili takve neke floskule već zato jer bi tada obje velike stranke bile jednako odgovorne za odluke koje donose i pale bi maske te bi se otvorio prostor za nove opcije. Trebalo bi izdržat tih 4 do 8 godina ali nakon toga više ništa ne bi bilo isto. Ako bi preživjeli.
Atomic Lily is offline  
Old 22.02.2018., 20:43   #1884
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Iz kog razloga guraš čovjeka koji više nije politčki aktivan uopće i nema ga dvije godine
Zapravo, tvoj post ga doista nije sadržavao i imaš pravo, nije bilo fer od mene da u odgovoru tebi spominjem to.
pisala sam jedino o Piculi.

No problem i je u tome što u komentarima odmah ide nečije mišljenje što je netko htio reći
Ne podražavam nikakav zokijev povratak u politiku.

ali sam stvarno znatiželjna zašto ga stalno dižete?
eto i nisi odolio da ga umetneš u odgovor
političara koji nije aktivan
i to čak ni ne na temi SDP-a, recimo...
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 22.02.2018., 20:46   #1885
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Velika koalicija je najbolja stvar koja se državi može dogoditi. Ne zbog stabilnosti ili takve neke floskule već zato jer bi tada obje velike stranke bile jednako odgovorne za odluke koje donose i pale bi maske te bi se otvorio prostor za nove opcije. Trebalo bi izdržat tih 4 do 8 godina ali nakon toga više ništa ne bi bilo isto. Ako bi preživjeli.
pa ono mostovo prvi put
sam očekivala od mosta prvo da neće s nikim
no onda kada je božo probao sa velikom kolacijom - bila sam - za.
jer da im je svima zaista stalo do Hrvatske i do građana - sjeli bi zajedno za stol i radili ZA građane

a ne za navodnu političku vlast i kak su neki veselili i komentirali kako je u konačnci nakog nekog vremena sve završili - sve tri poluge vlasti ima HDZ.
Pa eto nam sad
baš su super....
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 22.02.2018., 20:53   #1886
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Taj se nije borio za domovinu kad je trebalo,kamoli da bi danas...

A danas se skriva kao tada,pod tuđim skutima...

Par Bandicevic sinekurica i miran je kao bubica...

Dosta je vise ekipe s izmisljenim fakulterima,trebaju nam strucnjaci...
McAuclife, što misliš o ovome postu?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 22.02.2018., 21:31   #1887
Dajte, nemojte se brukati spominjuci nesudjenog bogatog nasljednika (i klasicnu revizionisticku kukavicu koja se ono sto stvarno misli usudjuje izreci jedino kriptojezikom svojih istomisljenika) kao covjeka vrijednog ikakve pohvale, a kamoli ga pretvarati u simbol promjene ili nade.

Salonski ratnik uzrok je problema jer revizionizmom stvara dimnu zavjesu koja je (uglavnom hadezeovskim) sjecikesama omogucuje pustosenje drzave. A to sto, zajedno s drugim "velikanima" desne misli u Hrvata, dozvoljava da ga se tako iskoristava jako puno govori o njegovim stvarnim intelektualnim kapacitetima.

Da je barem "muskarcina" koja se usudi javno reci kako je simpatizer ustastva, covjek bi ga mogao prezirati zbog jednog razloga manje. Ovako ... na n-tu
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 22.02.2018., 22:45   #1888
Hasanbegović je javna osoba. Ukoliko bi se Hasanbegović kandidirao kao predsjednik, što mislite kako bi strani mediji reagirali na njega?
Svi bi spomenuli njegovu vjeroispovijest.
DJTcro is offline  
Old 22.02.2018., 22:53   #1889
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Hasanbegović je javna osoba. Ukoliko bi se Hasanbegović kandidirao kao predsjednik, što mislite kako bi strani mediji reagirali na njega?
Svi bi spomenuli njegovu vjeroispovijest.
Naravno, ali samo u pozitivnom, ili makar neutralnom, kontekstu (pretpostavljam). Tako da mi ta paralela malo steka.

Bez obzira, neka zena izrazi svoje misljenje, sto se mene tice.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 22.02.2018., 22:54   #1890
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Hasanbegović je javna osoba. Ukoliko bi se Hasanbegović kandidirao kao predsjednik, što mislite kako bi strani mediji reagirali na njega?
Svi bi spomenuli njegovu vjeroispovijest.
Da spmenuli bi a kao šta smo imali čitat na ovoj temi, postova više nema, to bi se itekako potenciralo i doma.

Tragedija je da smo sposobni diskvalificirat osobu koja je rođena u Zagrebu jer mu je porijeklo nazovimo to pristojnije neobično.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 22.02.2018., 22:56   #1891
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I to mu je toliki krimen? Iako priznajem da mu je to bila doista loša i blesava izjava...

A čovjek koji je izgubio 6 izbora zaredom bi trebao dobiti novu šansu?
Čovjek koji je 2016. nakon raspada Vlade, kaosa i prvih izvanrednih izbora u našoj povijesti uspio kao vođa oporbe dobiti još manje mandata nego godinu dana prije?
I još zajebati vlastitu stranku davanjem skoro 1/3 mandata HNS-u i HSS-u iako bi ovi samostalno mogli možda imati tri mandata a ne 15 koliko im je poklonio.

Nekim čudom će istodobno ga svi pamtiti kao "fajtera", ali će istodobno svi desničari zaboraviti da je čovjek bio predsjednik najveće lijeve stranke i glasovati za njega?

Ma daaaj...
Ako mogu samo na ovo boldano - je, to je toliki krimen. Iako smatram da je u ovom trulom SDP-u jedan od najinteligentnijih moram priznati da mu je ovo ozbiljan minus. Pokazao je da mu nije do preuzimanja nekakve odgovornosti, da mu nije stalo do države i da mu nije stalo ni do vlastite stranke.

Njemu je do filozofiranja, velikih primanja i do toga da nitko živ ne zna što radi. Čovjek voli komfor i kalkulator je, to je samo po sebi sasvim pošteno, ali ako nemaš ti želje potegnuti, postaviti leđa za svoju državu ili stranku onda hvala i doviđenja. Prodavaj tamo pamet, govori iako te nitko ne sluša i jedi po kantinama pohane rakove.

Uz to mi je premlaka figura, nešto kao Ivo Josipović. Ne kažem da treba biti predsjednik divljak, ali mora davati nekakve znakove života.

Milanović vjerojatno nema neke šanse protiv Kolinde, ali ne bi doživio debakl sigurno.
Ab Aeterno is offline  
Old 22.02.2018., 23:18   #1892
A šta to mi tražimo ili kakvi profil osobe trebamo za ustavno nevažnu funkciju koja je u stvari pompozna i ako ne surađuje sa premijerom imamo gafove u vanjskoj politici.

Imali smo Stipu koji je pristao na smanjivanje ustavnih ovlasti iako nije bio prvi izbor ni HDZ-a ni SDP-a i u datim okolnostima je bio solidno nesmetalo Banskim dvorima jer u negova dva mandata nekih izrazitih trzavica nije bilo.

Potom smo birali jednu potpuno drugačiju osobu uglađenog profesora i mandat nije obranio a onda je došla Kolinda koja je bila u sukobu sa dvojicom premijera a i sad je u sukobu sa aktualnim koja je sebi dozvolila hrpetinu obećanja za koje je momentom kad ih je izgovarala znala da ih ne može ispunit.

Šta nam treba i kakav profil osobe pa ako se tu dogovorimo možda i pronađemo nekog dovoljno dobrog za taj u stavri nepotreban i skup sport.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 22.02.2018., 23:38   #1893
Quote:
Cuka kaže:
Potom smo birali jednu potpuno drugačiju osobu uglađenog profesora i mandat nije obranio a onda je došla Kolinda koja je bila u sukobu sa dvojicom premijera a i sad je u sukobu sa aktualnim koja je sebi dozvolila hrpetinu obećanja za koje je momentom kad ih je izgovarala znala da ih ne može ispunit.
Možda sam ful introvert i munjen, ali ne znam bi li, da u izbornoj noći pobijedim na predsjedničkim izborima, potpuno trijezan ili mrtav pijan/ napušen vikao na mikrofonu da ću od Hrvatske napravit najrazvijeniju državu na svijetu.
Čak ni najluđi seoski birtijaši ne govore takve stvari kad se u birtiji dođe do teme "kad bi ja vlado..."
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 23.02.2018., 08:40   #1894
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Možda sam ful introvert i munjen, ali ne znam bi li, da u izbornoj noći pobijedim na predsjedničkim izborima, potpuno trijezan ili mrtav pijan/ napušen vikao na mikrofonu da ću od Hrvatske napravit najrazvijeniju državu na svijetu.
Čak ni najluđi seoski birtijaši ne govore takve stvari kad se u birtiji dođe do teme "kad bi ja vlado..."
Pa ako cemo bit iskreni, ona to tim rijecima tako nije ni rekla (da ce Hrvatska biti najrazvijenija drzava na svijetu). Koliko se sjecam, ona je rekla da Hrvatska moze biti jedna od najrazvijenijih drzava na svijetu, sto s obzirom na potencijal kojeg imamo (more, obala, Slavonija, pitka voda..) nema niti jedan razlog da tako ne bude (a zasto tako nije, to je druga prica..), ali da ne bi ispalo da ju branim, mislim da to nije trebala reci i da joj je to bio poprilican gaf. Ali, ocito je bila opijena pobjedom pa u tom trenutku covjeku na pamet padnu velike rijeci i obecanja. Imajuci na umu stanje u kakvom se drzava nalazi, to je bio trenutak za skromnost i poniznost a ne velika obecanja koja se vjerojatno nece ostvariti.
John_Wayne is offline  
Old 23.02.2018., 08:46   #1895
Predsjednica se sastaje s udrugama nestalih iz Srbije

http://hr.n1info.com/a282782/Vijesti...iz-Srbije.html
DJTcro is offline  
Old 23.02.2018., 09:22   #1896
Quote:
John_Wayne kaže:
Pa ako cemo bit iskreni, ona to tim rijecima tako nije ni rekla (da ce Hrvatska biti najrazvijenija drzava na svijetu). Koliko se sjecam, ona je rekla da Hrvatska moze biti jedna od najrazvijenijih drzava na svijetu, sto s obzirom na potencijal kojeg imamo (more, obala, Slavonija, pitka voda..) nema niti jedan razlog da tako ne bude (a zasto tako nije, to je druga prica..
Kako god, gaf je ogroman. A o potencijalima nećemo, svi smo potencijalno mogli biti nobelovci u nečemu.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 23.02.2018., 09:46   #1897
Ma kako nije? Itekako je govorila, samo što to tada njezinoj sljedbi nije smetalo. Sad se vraćamo na to kad je većina uvidjela koliko je prazna i bezvezna...

Quote:
Kolinda kaže:
Mnogi su mi govorili što ti to treba, ulaziš u bitku koju ćeš izgubiti, ali ja se ne dam, ja se ne predajem i tako ću raditi i na boljitku Hrvatske. I bit ćemo jedna od najrazvijenijih i najbogatijih država europe i svijeta. Idemo već večeras raditi, čeka nas veliki posao
https://net.hr/danas/hrvatska/bit-ce...ope-i-svijeta/

Zajebano je biti prazni populist u doba interneta kad se ovakve bljuzge pamte.

Evo i snimke: https://www.24sata.hr/news/kolinda-h...mlja-eu-401646

Pogledati od 01:20 do 02:00.
Life on Mars is offline  
Old 23.02.2018., 13:25   #1898
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Evo i snimke: https://www.24sata.hr/news/kolinda-h...mlja-eu-401646

Pogledati od 01:20 do 02:00.
Kada pogledaš ponovno to slavlje, zapitaš se u kojoj državi ti ljudi žive.

I Trump je imao skromnije slavlje.
DJTcro is offline  
Old 23.02.2018., 14:25   #1899
‘Bit ćemo jedna od najrazvijenijih i najbogatijih država europe i svijeta’...

Kraljica Balkana je mudra, nije rekla kada bi se to po prilici moglo dogoditi
Po meni, to će biti onda, kad ona, Jandroković i Plenković, trio najvažnijih funkcija u RH trenutno, budu odavno pokojni i zaboravljeni... pošto sam stariji od njih (ne svih troje zajedno) ni ja neću to dočekati...


Zahvaljujem se na tome najviše biračima, pa tek onda izabranima (HDZ,SDP, SDS/SDSS, HSP-ovi razni, HNS, HSLS, HSS itd... - od 1990 pa na dalje...)
__________________
https://www.zagreb.info
običan lik is offline  
Old 23.02.2018., 19:11   #1900
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa ako cemo bit iskreni, ona to tim rijecima tako nije ni rekla (da ce Hrvatska biti najrazvijenija drzava na svijetu). Koliko se sjecam, ona je rekla da Hrvatska moze biti jedna od najrazvijenijih drzava na svijetu, sto s obzirom na potencijal kojeg imamo (more, obala, Slavonija, pitka voda..) nema niti jedan razlog da tako ne bude (a zasto tako nije, to je druga prica..), ali da ne bi ispalo da ju branim, mislim da to nije trebala reci i da joj je to bio poprilican gaf. Ali, ocito je bila opijena pobjedom pa u tom trenutku covjeku na pamet padnu velike rijeci i obecanja. Imajuci na umu stanje u kakvom se drzava nalazi, to je bio trenutak za skromnost i poniznost a ne velika obecanja koja se vjerojatno nece ostvariti.
Fakat nemrem skužit tko je ovisniji o lažima - hadezeovci ili barun Minhauzen?

Tak ni Franji nije bilo jasno da postoje strani mediji, on nas je mislil hipnotizirat ko da je 19. stoljeće. No, ne može se reći da nije bio neuspješan, kao što se vidi iz priloženog...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.