Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 23:41   #61
Titari

Prije mjesec dana mi je ugrađen Panasonic 4 kW. Isto sam u Rijeci i grije 50 m2 s lakoćom, i to u starijoj zgradi bez izolacije. Ni onih par noći što su bile u minusima nisam primjetio da se išta napreže. Tako da mislim da ti 5 kW ne treba, nešto od 3,5 eventualno 4,2 je sasvim dovoljno. Pogledaj da li negdje na toj staroj klimi piše model ili snaga.
hellblade is offline  
Old 30.12.2017., 23:47   #62
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
ionessco, baš ti htio napisati da se može napravit screenshot, kadli vidim kćer ti objasnila..

nego baš mi je super ta aplikacija pa bi molio gdje si nabavio koliko platio i jel se sve odmah dobije - mislim taj wifi modul, aplikacija... ?
Evo LINK na toj stranici imaš link za skinuti Android aplikaciju.
Potraži ima i povoljnijih.
BatmanBg is offline  
Old 31.12.2017., 11:55   #63
Nikomah
Ima sve kod Kineza sa ebaya
Broadlink Wireless Remote Control Switch Timer Smart Socket for iPhone Android
Dobiješ utičnicu i uputstvo za instalaciju,relativno jednostavno,ako ne baciš uputstvo kao ja ,a rikne mob,pa moraš instalirati na drugi.Zanimljvo je da ti podaci ostaju negdje na nekom serveru ,kad sam instalirao na drugi mobitel sve je opet bilo vidljivo.

Edgar,ne želim gubiti vrijeme sa tim za mene nebitnim stvarima,neka drugi koga zanima procijene dali sam dao dovoljno podataka da mogu slobodno reći i iza toga stojim sf 4,2 je jako dobra klima i neće me nikakva tvoja tablica uvjeriti u suprotno ,a vjerujem ni bilo koga tko se imalo razumije u ovu tematiku.Mislim da će ovo biti sve od mene za ovu godinu ,želim svima dobar provod i sretnu i uspješnu 2018g.Na godinu riješim ostatak klima koje imam ima još toga zanimljivog osim niske modulacije kod toshibe.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 31.12.2017., 15:47   #64
Evo i ja sam upravo naručio Broadlink SP3S EU pa neka se nadje.
BatmanBg is offline  
Old 31.12.2017., 18:01   #65
Ovu klimu Toshiba Mirai je montirao poznati servis i trgovina u Rijeci, pa se onda pitajte zašto klima ne radi kako bi trebala a mogu vjerovati da ju je odmah na desnom vanjskom zidu do unutarnje montirao i vanjsku jedinicu.

Ovdje je lijevo imao dosta mjesta da ju pomakne ali ako bi ju micao lijevo onda bi morao staviti kanalicu, ovako mu je lakše.
Da napomenem da dotični servis za montažu uzima 1.250 kn za montažu.

BatmanBg is offline  
Old 01.01.2018., 13:24   #66
Kakva su vam iskustva sa Gree inverterima? Mislim na ove 9-ke i 12-ke što su u cjenovnom rangu sa LLC serijom Fujitsu (oko 600-650 €)?

Na euroventu ne postoji certifikat niti za jednu Gree klimu, što znači da bih je eventualno uzeo samo po preporuci nekog ko je već ima - drukčije bi to bila kupovina mačka u vreći.
reLo4chelsea is offline  
Old 01.01.2018., 13:40   #67
A zasto bi uopce uzeo gree ak je cjenovno isti kao fujitsu???
Zasto se uopce zamarat kinezima dok su cjenovno slicni kao japanci

Batman
E vidis, tak je kod mene ras10, samo sto je kod mene s desne strane ormar do plafona a ne zid i sto Ga nisam mogao pomaknuti u lijevo kad pocinje kosina krova. A s desne strane je senzor i sad kad ce ovaj mirai raditi ko moj ras10 pali gasi i fulat zadanu za 1-2c onda ce biti udri po mirai jer ima samo 20kg
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 01.01.2018., 15:28   #68
Edgar da upravo to jer instalacija je jako bitna.

Ujedno svima Sretna Nova 2018 godina.
BatmanBg is offline  
Old 01.01.2018., 17:08   #69
evo da prijavim danas malo čudnu situaciju - tj. meni čudnu - temperaturea danas oko 11h 4C. u sobi 23.0
podešeno na 24

vratim se u stan, vani 7C, vidim troši blizu 500 i u ta 4 i pol sata rada vidim da je potrošeno 2.2 kwh, dakle prosječno je trošila skoro 488W na tim visokim temperaturama.. , unutarnja bila na 23.7

Inače je i na nižim temperaturama vukla oko 300 pa mi je zato ovo čudno, no nebitno..

bilo bi dobro da usporedimo potrošnju pošto je 1.1.

Eto meni je klima do sad (od 22.9.) potrošila skoro 500kwh, negdje na početku 12. mj sam zbog snijega upalio i plin pa je po inerciji taj plin radio još par dana iako nije morao ali eto.. prije paljenja sam zabilježio stanje i ova zima je iznenađujuće blaga - potrošeno dakle 500kwh struje i 32 m3 plina (zapravo manje jer se plin koristi i za druge stvari). Ako računam da je plin 3,5 kn/m3 ispadne me 112kn plina i 500kn struje.. zaokruženo 600 kn za grijanje ukupno do nove godine.. nemam izolaciju poput Edgara pa je otprilike moja potrošnja za 40 kvadrata kao Edgarova za 80. Ne vjerujem da je riječ o boljoem cop-u njegove klime jer je njegova samo A a moja A++ a i sam on kaže toshiba postigne nižu modulaciju (u odnosu na mitsu) jer njoj na nižim temperaturama više pada cop u odnosu na mitsubhishi (a vjerujem da se odnosi i na fujitsu)

U usporedbi s prošlom godinom - na klimu je potrošeno do 1.1. 650kwh (ove godine smanjena potrošnja za 23%) a plin 100 m3 potrošeno u istom razdoblju prošle godine, dakle od 1.12. (ove godine smanjena potrošjna za 68%) mislim da i prošle godine nisam palio plin prije 1.12.

Naravno, prošle godine u tom periodu nisam imao izolaciju stropa, pa je većim dijelom to razlog a manjim dijelom blaža zima..
Nikomah is offline  
Old 01.01.2018., 17:53   #70
Trebam preporuku.

Stan je u prizemlju. Dnevna s kuhinjom 17m2 i to bi se grijalo i hladilo. Postoji još i hodnik plus spavaća - 18 m2 koji bi se stvarno povremeno grijali/hladili.

Vanjski zid je debeo 80cm, a vani je ukrasni kamen na procelju. Gore je negrijani stan, ali je u dnevnoj i kuhinji spušteni strop, Knauf.

Na koji bi kapacitet trebalo ici 2,5 ili 3 kW?
matsx is offline  
Old 01.01.2018., 17:57   #71
moraš odlučiti šta želiš, grijat 17 ili 35m2
za 17 ti je dosta 2,5kw, ak hoćeš 35 onda 3,5kw
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 01.01.2018., 18:11   #72
Tesko je grijati 35. Toplina mora proci kroz jedna vrata, zatim hodnike cca. 1,5m i zatim jos vrata od spavace. Jako tesko.

To bi se eventualno navecer sat vremena pustilo toplinu u sobu da malo "razbije led".

To je inace stan od roditelja i oni sada spavaju na stanu na katu, a sobu ne griju nikako (samo zatvore prozore pola sata prije nego idu spavati) i spavaju u tako hladnoj sobi.

Lokacija: Split
matsx is offline  
Old 01.01.2018., 19:26   #73
Nikomah Evo moja statistika grijem u Rijeci 55 m2 na dvije klime koje su upaljene non stop.
Temperatura u dnevnom varira od 22c do 23c u sobi je na 20c ali preko vikenda kad dođe unuka onda se postavi na 21c a ponekad i na 22c ako je vani hladnije.

Potrošeno ukupno od 20.09.2017 do 1.1.2018 sada dok pišem 772 kWh za obije klime oko 630 kn (par kuna gore dole).
Moram napomenuti da je klima radila na 16c 22-23-24-25-26-og. kad me nije bilo u stanu te je tada bila sigurno slabija potrošnja nego normalno da se grije.

Kad sračunam sate i potrošnju za to vrijeme izađe nekih 460W po jednom satu ako bi dodali tu razliku za dane kad je slabije grijala u prosjeku nije se više trošilo od 470W 1h.

Da bi bio potpuni konfor još bi jednu klimu trebao staviti u drugu spavaću sobu znači da za 55 m2 bi trebale 3 klime možda se nekome to čini puno klima za tu kvadraturu ali to je realnost da bude dobar konfor.

Suzumi radi konstantno rijetko se kada gasi sada gledam da je potrošnja oko 245W dok Hitachi u dnevnom se redovito gasi i pali.
Ja bih rekao da Hitachi neide ispod 300W možda nešto malo ispod zbog tog pajenja gašenja.

Ovdje u stanu bi bilo idealno recimo dvije Toshibe Suzumi 10-tke i jedna neka 7-mica i to bi bio pun pogodak.
Samo da napomenem da je dnevni izoliran iznutra ovo drugo je neizolirano.
BatmanBg is offline  
Old 01.01.2018., 19:41   #74
Quote:
matsx kaže: Pogledaj post

To bi se eventualno navecer sat vremena pustilo toplinu u sobu da malo "razbije led".

To je inace stan od roditelja i oni sada spavaju na stanu na katu, a sobu ne griju nikako (samo zatvore prozore pola sata prije nego idu spavati) i spavaju u tako hladnoj sobi.

Lokacija: Split
Za taj jedan sat ništa nećeš postići vrata bi trebala uvijek biti otvorena tamo gdje se klima nalazi.

Ako je prostor izoliran onda će biti bolje ali ako nema izolacije uvjeti nisu bajni kako je rečeno jedna 3.5 kW bi bila dostantna.
BatmanBg is offline  
Old 01.01.2018., 20:08   #75
Da li se isplati za ove novce uzeti jednu sezonu korištenu Nocriu? (ovo je oko 1150 €)

https://www.olx.ba/artikal/27916007/...ima-awyz18lbc/
reLo4chelsea is offline  
Old 01.01.2018., 20:10   #76
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
evo da prijavim danas malo čudnu situaciju - tj. meni čudnu - temperaturea danas oko 11h 4C. u sobi 23.0
podešeno na 24

vratim se u stan, vani 7C, vidim troši blizu 500 i u ta 4 i pol sata rada vidim da je potrošeno 2.2 kwh, dakle prosječno je trošila skoro 488W na tim visokim temperaturama.. , unutarnja bila na 23.7
pa po meni normalno, zagrijavala je prostor s 23 na 24, nemožeš onda računati na potrošnju od 300w tada

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Eto meni je klima do sad (od 22.9.) potrošila skoro 500kwh, negdje na početku 12. mj sam zbog snijega upalio i plin pa je po inerciji taj plin radio još par dana iako nije morao ali eto.. prije paljenja sam zabilježio stanje i ova zima je iznenađujuće blaga - potrošeno dakle 500kwh struje i 32 m3 plina (zapravo manje jer se plin koristi i za druge stvari). Ako računam da je plin 3,5 kn/m3 ispadne me 112kn plina i 500kn struje.. zaokruženo 600 kn za grijanje ukupno do nove godine
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Nikomah Evo moja statistika grijem u Rijeci 55 m2 na dvije klime koje su upaljene non stop.
Temperatura u dnevnom varira od 22c do 23c u sobi je na 20c ali preko vikenda kad dođe unuka onda se postavi na 21c a ponekad i na 22c ako je vani hladnije.

Potrošeno ukupno od 20.09.2017 do 1.1.2018 sada dok pišem 772 kWh za obije klime oko 630 kn (par kuna gore dole).
Suzumi RAS16, 80m2 izoliranh, okolica ZG
početak grijanja drugi tjedan rujna
do sada potrošeno 720Kwh, 85% skupa tarifa, 15% jeftina; cca 670Kn ukupno
režim grijanja 5.30-22.30; zadana 24 ali povremeno se zada i 23 i 25, razigrali se starci sa daljinskim...
ne gasi se gotovo nikada u radu
centralno se palilo jedno subotnje jutro da se isproba pred sezonu jel radi po PS-u, inače ne

Za RAS10 neznam, ne pratim, nemam zasad s čim..
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 01.01.2018., 20:22   #77
Quote:
reLo4chelsea kaže: Pogledaj post
Da li se isplati za ove novce uzeti jednu sezonu korištenu Nocriu? (ovo je oko 1150 €)

https://www.olx.ba/artikal/27916007/...ima-awyz18lbc/
jel ti misliš grijati stan ili tvorničku halu
jesi ti skontao da je to 7,2kw????
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 01.01.2018., 20:32   #78
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post

Ako je prostor izoliran onda će biti bolje ali ako nema izolacije uvjeti nisu bajni kako je rečeno jedna 3.5 kW bi bila dostantna.
Zanima me jos da li je puno 3,5 kW za onih 17 m2 ako se ostane pri soluciju da se samo oni klimatiziraju?
matsx is offline  
Old 01.01.2018., 20:46   #79
da, s obzirom da si u splitu svakako
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 01.01.2018., 22:32   #80
Evo i moje potrošnje za 12.mj. i usporedbe sa prošlom kad nije bilo izolacije.
Razlika u potrošnji je drastična.Sf-4,2 potrošila je sad 291kwh ,a prošle duplo više 610 kwh za 55m2,sf2,5 sad 221 kwh, a prošle godine 307 kwh za 27 m2.
Za Sf 2,5 je manja razlika jer je to već bio izoliran prostor(zidovi)samo je na strop dodano 10cm vune, a kod sf-4,2 nije bilo ništa.Sad je kod 4,2 bolja izolacija(8cm)nego kod 2,5 (5cm).

Sad 12.mj.je ipak je dosta bio topliji nego prošle godine,no ipak ušteda je velika.Onako ugrubo sam izračunao da bi trebao isplatiti trošak izolacije za max.10godina.Fasadu sam i tako morao raditi tako da je to sad ispala ,jako dobra investicija u klime.

Puno veći komfor nego prije i rješeno hlađenje ljeti,ja prezadovoljan.A svi mi se smijali kad sam rekao da ću preći na grijanje sa klimama,isto kao i kad sam zasadio ovu poljoprivrednu kulturu koja nije karakteristična za Slavoniju.A sada svi imamo posla i prihodi više nego solidni,tko ne riskira ne profitira .Zaboravio kineza fuji air u 12. mj.potrošio 129 kwh u 17m2.Prošle godine nije radio ćerka nije bila tu( vratila se oko N.godine)znači za cijelu kuću od oko 110m2 potrošeno 641 kwh sve klime većinom na 23C.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.