Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Treb ali ukinuti instituciju Predsjednika Republike Hrvatske?
Da, 10 58.82%
Ne, oni su ponos i dika RH 7 41.18%
Glasovatelji: 17. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 17:43   #1
Trebali ukinuti instituciju Predsjednika Republike Hrvatske

Jednostavno, treba li nam predsjednik(ca) ii ne?
Meni se čini da su dosadašnji u 21. st. donijeli Hrvatskoj više štete nego koristi.
1) Mesić - ne treba komentirati, sve se zna
2) Josipović - nikakve štete, ali ni koristi
3) Grabar -Kitarović- njeno djelovanje se uglavnom svodi na to da nas sramoti gdje stigne.

Ima li smisla trošiti novac na njih?
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 02:22   #2
Ne treba ! Nego ukinuti izbornog Premijera i Sabor, te raspisati međunarodni natječaj za funkciju premijera i vlade, dati im zakonodavne i diktatorske izvršne ovlasti, neka nas natjeraju na rad i minimum poštenja. Neka nas riješe tereta branitelja-parazita, uhljeba, kumova i rodijaka.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 09:09   #3
Evo što je o tome rekao Zoran Milanović, čovjek koji je bio predsjednik vlade i zna što govori: http://net.hr/danas/hrvatska/milanov...staviti-vladu/

Obavezno pogledati video!
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 10:54   #4
Ja bih spojio funkciju premijera i predsjednika. Predsjednik ionako ništa ne radi.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:03   #5
Ja to ne bi ukidao ali bi ograničio na jedan mandat s time da bi potencijalna kandidatkinja-kandidat morao znat koje su mu ustavne ovlasti a one su skoro pa protokolarne jer ovo besmisleno šetanje ureda, naslikavanje na ogradama nečijih rezidencija ili putovanja koje svrhe nemaju su previše za ovako malu državu. Sukreiranje vanjske politike je dovedeno do apsurda jer evo zadnji problemi sa SLO predsjednice ni ćut ni vidit a trebala bi ipak bit malo aktivnija i to od početka krize još tamo od travnja 2015.godine. Ono tri mora a doma na vlastitom imaš problem je pomalo apsurd.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:30   #6
Nerealno je o tome govoriti jer su medjunarodni standardi politicke strukture i podjele lasti takvi da je funkcija predsjednika ili funkcija analogna predsjedniku (recimo monarha) prilicno univerzalna oa je tesko ocekivati individualno odskakaje RH koje bi onda samo nepotrebno zakompliciralo politicke i diplomatske protokole.

Ono o cemu treba raspravljati jesu ovlasti predsjednika koje se mogu dodatno smanjiti i nacin biranja koji se moze pojednostaviti (npr u saboru, a ne na izborima). T mozda ne bi bilo uopce lose, ali nije predmet ove rasprave pa necu ulaziti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:39   #7
Ukinuti se može, al nakon što mi odradimo 3 mandata koliko su imali "oni". Nakon što Predsjednica odradi svoja dva mandata i još neko naš jedan mandat, možemo sjesti i razgovarati o ukidanju ove funkcije.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.01.2018., 12:51   #8
Naravno da ne treba ukinuti takvu jednu funkciju. Kakva je to drzava bez predsjednika, makar i sa protokolarnim duznostima?!
To nije slika koju treba slati u svijet, a i ne moze premijer na sebe preuzeti sve obaveze. Predsjednik mora raditi na tihoj diplomaciji, druziti se sa svjetskim drzavnicima, biti na vaznim sastancima. Mozda su oni neucinkoviti, ali to je do pojedinca, a ne do funkcije.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:58   #9
Naravno da ne treba ukidati.

Mogli bi razgovarati o ovlastima i sl. - ali u RH politickoj zbilji ukidati takvu instituciju ne bi bilo pametno.

Da ne govorimo, a mnogi to zaboravljaju, da je to najvisa drzavna funkcija, a koju direktno biraju gradjani...sto isto nije za zanemariti.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:16   #10
ne treba. treba ukinuti nesposobni narod koji ga bira.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:40   #11
Ograničenje mandata bi bilo pametno. Oko smanjenja ovlasti se neće mnogi složiti, ali nije baš da se išta koristi i ove koje postoje. Nema npr. razloga da predsjednik bude ratni zapovjednik.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:57   #12
Ja sam za (polu)predsjednički sustav.

Protiv sam kancelarskog sustava.

Nisam sudjelovao u anketi jer bi zaokružio DA, ali bez onog dodatka, da se radi o dikama, mislim da je samo Tuđman predsjednik s kojim se ponosim.

Ono najretardiranije što sam čuo, je da bi Predsjednika Republike trebalo birati u saboru, ono šporkim dilom između HDZea i SDPea....UŽAS!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:02   #13
da, da bude kao u Njemačkoj

Kolinda radi doslovno estradizaciju funkcije predsjednika
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:05   #14
evo od News Bara sa naše ultra desničare:

https://www.youtube.com/watch?v=sTDIZnFUtpM

aaaaaaaaaaaaaahhahahahaah

i našu kraljicu Hrvatske Koli:

https://www.youtube.com/watch?v=TfZDLyvMd_M

__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 07:16   #15
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ograničenje mandata bi bilo pametno.
Pa već imamo ograničenje na dva, ne vidim čemu bi jedan mandat bio bolje rješenje?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:24   #16
Ja bi predsjednika zamijenio Banom. To je časna tradicionalna hrvatska titula. I mandat bi digao na barem 4 izborna ciklusa. Tako da funkcija na kraju definira osobu. Što sa sobom nosi i odgovornost i povijesno sjećanje.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:42   #17
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Naravno da ne treba ukidati.

Mogli bi razgovarati o ovlastima i sl. - ali u RH politickoj zbilji ukidati takvu instituciju ne bi bilo pametno.

Da ne govorimo, a mnogi to zaboravljaju, da je to najvisa drzavna funkcija, a koju direktno biraju gradjani...sto isto nije za zanemariti.
najviša?
a fikus funkcija
pa i sabornike biramo direktno

Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ne treba ! Nego ukinuti izbornog Premijera i Sabor, te raspisati međunarodni natječaj za funkciju premijera i vlade, dati im zakonodavne i diktatorske izvršne ovlasti, neka nas natjeraju na rad i minimum poštenja. Neka nas riješe tereta branitelja-parazita, uhljeba, kumova i rodijaka.
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.