Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 22:52   #41
Quote:
more kaže: Pogledaj post
da dodam
da vlada RH ukine porez na dohodak radnicima to se u proračunu ne bi promjenilo skoro pa ništa tako da su odavno mogli uvesti flat-rate 5-10% to se ne bi ni osjetilo u proračunu. neš ti 1 miljardu. ili dignu PDV na 26% i ukinu totalno porez na dohodak još bi bili u plusu za par stotina miljona kuna.
koji predlog za pausalce koji su se odjavili da bi se bavili svojim domacinstvom
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:54   #42
Moj plan:

1. na penziju ne računam. Svaki mjesec uštedim između 2000 i 4000 kn, što stavljam u štednju. Plan mi je raditi do 68. godine, od 68.-88. putovat po svijetu, a onda se s 88 vratit i čitat knjige dok ne odapnem.

2. Imam kuću s poslovnim prostorom u kojem radim. Kada prestanem raditi, rentat ću taj prostor. (današnjih 400-500 eura)

3. Polako gradimo dionički portfelj.

4. Kada se skupi i oplemeni novac iz dioničkog portfelja, planiram za 50% iznosa kupiti nekretninu na nekoj high-end turističkoj destinaciji (Poreč, Dubrovnik, Rovinj), gdje je duža sezona i to davati u kratkoročni najam.
IMaš danas agencije koje se tim bave, pa nema problema.

5. Nešto novca imam u kriptovalutama. Možda se tu opernatim.

6. imam veliki kredit, kad ga otplatim imat ću 53 godine. Tih zadnjih 15 godina rada planiram stisnut pa stvarno dosta prištedit, s obzirom da će kredit biti otplaćen, a ja ću biti u zenitu karijere.


Koliko treba novca? Ono što su ljudi već rekli - pasivan prihod u visini barem pola prosječne plaće, ušteđevina bar 150 k eura i otplaćena nekretnina plus da nisi opterećen kreditima.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:08   #43
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Moj plan:

1. na penziju ne računam. Svaki mjesec uštedim između 2000 i 4000 kn, što stavljam u štednju. Plan mi je raditi do 68. godine, od 68.-88. putovat po svijetu, a onda se s 88 vratit i čitat knjige dok ne odapnem.

2. Imam kuću s poslovnim prostorom u kojem radim. Kada prestanem raditi, rentat ću taj prostor. (današnjih 400-500 eura)

3. Polako gradimo dionički portfelj.

4. Kada se skupi i oplemeni novac iz dioničkog portfelja, planiram za 50% iznosa kupiti nekretninu na nekoj high-end turističkoj destinaciji (Poreč, Dubrovnik, Rovinj), gdje je duža sezona i to davati u kratkoročni najam.
IMaš danas agencije koje se tim bave, pa nema problema.

5. Nešto novca imam u kriptovalutama. Možda se tu opernatim.

6. imam veliki kredit, kad ga otplatim imat ću 53 godine. Tih zadnjih 15 godina rada planiram stisnut pa stvarno dosta prištedit, s obzirom da će kredit biti otplaćen, a ja ću biti u zenitu karijere.


Koliko treba novca? Ono što su ljudi već rekli - pasivan prihod u visini barem pola prosječne plaće, ušteđevina bar 150 k eura i otplaćena nekretnina plus da nisi opterećen kreditima.

u rentanje poslovnih prostora ili vila zaboravite ako ih niste nasljedili. bezvezno razmisljanje. ono sto ima vrijednost da vec sutra mozes naci rentera za 500 ili 2000 eura vrijedi po 200 000 eura pa nadalje. da ides kupit nesto za 200k, rade cuvaj novce do starosti dode te na isto. ovaj model vazi za zapadnjaka koji zaraduje 5 puta vise od hrvata

kripto dionice itd.. ne zelim raspravljat o tom. onaj koji izvlaci profit iz tog sada valjda se ne brine za starost. onaj koji misli da je to izlaz, ja bi mu preporucio euro jackpot.

investiranje opcenito. ne ulagat u nepoznato. ulagat mozes samo tamo di ti je poznat teren. znas da ces oplodit ulozeno. ulozit ces svoju energiju i dok ulazes energiju aktivno ces i zaradivati

najbolji model, fakulteti koji prolaze u svijetu za nekog tko je roden u hr. strojarstvo struja ugovori na platformama i prekoceaskim brodovima. vjervatno jos ima modela. samo da navadem takvi imaju po 40 000kn placu i vise
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:18   #44
Znaci generalno je misljenje da svi planiraju imati 2-3 stana sa strane za rentanje , 150k € casha i solidni portfelj dionica sa 65 godina.
Samo sumiram dosadasnje postove.

Nekako ne vidim mlade penzice oko sebe da barataju sa rentanjem 2-3 stana, prate dax i s&p na dnevnoj bazi . 150k € tu i tam ima netko, ali dosta rijetko.

Ali, poznato je da su na forumu svi najljepsi, najsposobniji, jebu sve sto hoda ako su muski, ako su zene ima se po 2-3 ljubavnika, visoko plavi svi.
Noinu arku mozes napravit slucajnim odabirom , eej
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:27   #45
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
u rentanje poslovnih prostora ili vila zaboravite ako ih niste nasljedili. bezvezno razmisljanje. ono sto ima vrijednost da vec sutra mozes naci rentera za 500 ili 2000 eura vrijedi po 200 000 eura pa nadalje. da ides kupit nesto za 200k, rade cuvaj novce do starosti dode te na isto. ovaj model vazi za zapadnjaka koji zaraduje 5 puta vise od hrvata
Jesi ti pročitao moj post?
Poslovni prostor je moj, u njemu trenutno radim.

Što se tiče nekretnine na moru - 65k je stan 35 kvadrata u Poreču. Nek ide dnevno najam po 60 eura, 120 dana otplati sam sebe za 8 godina. Tak da to se isplati, osobito ako imaš keš lovu, pa ne moraš davat za kamate.

Quote:
dden kaže: Pogledaj post
kripto dionice itd.. ne zelim raspravljat o tom. onaj koji izvlaci profit iz tog sada valjda se ne brine za starost. onaj koji misli da je to izlaz, ja bi mu preporucio euro jackpot.
U dionice ulažem u branšu u kojoj se kužim. zapravo, ne ja nego muž. I zasad smo u dobrom plusu. No nije ti ni to neka mudrost. što si stariji prebacuješ više u sigurnije dionice s manjim prinosom, ali i rizikom.

U kriptu imam samo ono što sam spremna izgubiti. To se slažem da je kocka, no optimist sam.

Quote:
dden kaže: Pogledaj post
najbolji model, fakulteti koji prolaze u svijetu za nekog tko je roden u hr. strojarstvo struja ugovori na platformama i prekoceaskim brodovima. vjervatno jos ima modela. samo da navadem takvi imaju po 40 000kn placu i vise
Tu se slažemo, ulaganje u edukaciju i znanje je dugoročno najsigurnija i najbolja investicija.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:31   #46
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Znaci generalno je misljenje da svi planiraju imati 2-3 stana sa strane za rentanje , 150k € casha i solidni portfelj dionica sa 65 godina.
Samo sumiram dosadasnje postove.

Nekako ne vidim mlade penzice oko sebe da barataju sa rentanjem 2-3 stana, prate dax i s&p na dnevnoj bazi . 150k € tu i tam ima netko, ali dosta rijetko.

Ali, poznato je da su na forumu svi najljepsi, najsposobniji, jebu sve sto hoda ako su muski, ako su zene ima se po 2-3 ljubavnika, visoko plavi svi.
Noinu arku mozes napravit slucajnim odabirom , eej
A jbg oni su živjeli u neko drugo vrijeme, kada se vjerovalo da će se država pobrinuti za tebe.

Plus, 90% ljudi u Hrvatskoj plaća kamate na maksimalan minus na tekućem godinama i uzima kratkoročne kredite za redovnu potrošnju.
Ne možeš od njih očekivati da razmišljaju što će kad prestanu raditi, pa oni ne znaju što će sljedeći mjesec ako im rikne veš mašina!
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:56   #47
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Mislim da je minimum" Iznosa" za relativno mirnu starost 100 tis eu plus redovita mirovina od 500 Eu, i prosječno uživanje te mirovine od 20 godina. Jasno, podrazumijeva se da do odlaska u mirovinu riješite vlastitit krov nad glavom, obrazujete djecu i otplatite kredit.
Živo me interesira koji je to posao u RH da donosi 800 eu mirovine
prosječna mirovina iznosi 2317 kuna za one sa 40+ godina radnog staža
prosječna mirovina 2017 1867 kn

jedino su blizu 500€ mirovine Korisnici mirovina koji su pravo na mirovinu ostvarili prema Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih
vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba - DVO
njih 168412 od 1,1 miljon umirovljenika.

najčešća mirovina je 365568 osoba 2.406,30 kn 325€

a 800€ mirovine ima samo 9769 osoba,više ih godišnje dobije neki dobitak na lotu.

S tim dotičnom do mirovine ima 35-38 godina a tada će mirovine biti 20% manje ako ne i drastično manje

PRIPADNICI HRVATSKOG VIJEĆA OBRANE I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI prosječna 2.935,23
vidit čemo kako u 2018 vjerovatno idu preko 3000 kn
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 05:06   #48
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
bez da ulazes i putujes 100 000kn godisnje je taman. za sve ostalo min 200k. da bi imala neku sortu luksuznog zivota 400k. da bi ulagala i razvijala se do beskonacnosti 5 mill dolara start pa nadalje

treba bit svjestan zivota. poslje 50 ti si za nista. ako imas posao da mozes iz svoja cetiri zida obavljat super. kad dodes na 50 up znaj da ti je preostalo jos oko 20g. i to ako si vitalne grade. moja preporuka je odrjesit se svega i uzivat. ulagat samo u sebe
nisam znao, moram starome javiti da je već gotov, i kakva to putovanja oni izvode, pa meksiko, pa krstarenje,pa dodu do mene, a ono, trebali su po ovome već otići

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Znaci generalno je misljenje da svi planiraju imati 2-3 stana sa strane za rentanje , 150k € casha i solidni portfelj dionica sa 65 godina.
Samo sumiram dosadasnje postove.

Nekako ne vidim mlade penzice oko sebe da barataju sa rentanjem 2-3 stana, prate dax i s&p na dnevnoj bazi . 150k € tu i tam ima netko, ali dosta rijetko.

Ali, poznato je da su na forumu svi najljepsi, najsposobniji, jebu sve sto hoda ako su muski, ako su zene ima se po 2-3 ljubavnika, visoko plavi svi.
Noinu arku mozes napravit slucajnim odabirom , eej
poznata forumska stvarnost
prem da recimo i moja teta isto putuje puno, imaju dvije solidne penzije i fino uštedjeli,a nemaju unuke, kćer dobro situirana i solidan posao, tako da nemaju nekih problema
dosta penzića, koji su rođeni u zg i cijeli život proveli u gradu imaju solidne penzije i nešto s strane,jer su takva vremena bila ( ovo vidim na generaciji roditelji, znači bajbibumeri 50tih, s završenim faksevima živjeli u starom sistemu )
moji su već rekli da bu ju u dom kad pes ode, predbilježili se prije xy godina, plaćali i onu posmrtnu da ni za to se nemoramo brinuti, žive 8 mjeseci u kući na selu ( to je posebna komedija, kad penzić koji cijeli život provede u gradu se krene baviti poloprivredom malo za dušu, ono kad ti neko u 60tima gugla o sadnji , jer sam starog radi naše komunikacije naučio na komp dosta )
A 4 zimska mjeseca doktori i bolesti, a onda opet proljeće i sve super
i odu na cca 2-3 putovanja godišnje, uz odlaske na more pošto imamo dolje apartman
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:33   #49
Quote:
more kaže: Pogledaj post
prosječna mirovina iznosi 2317 kuna za one sa 40+ godina radnog staža
prosječna mirovina 2017 1867 kn

jedino su blizu 500€ mirovine Korisnici mirovina koji su pravo na mirovinu ostvarili prema Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih
vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba - DVO
njih 168412 od 1,1 miljon umirovljenika.

najčešća mirovina je 365568 osoba 2.406,30 kn 325€

a 800€ mirovine ima samo 9769 osoba,više ih godišnje dobije neki dobitak na lotu.

S tim dotičnom do mirovine ima 35-38 godina a tada će mirovine biti 20% manje ako ne i drastično manje

PRIPADNICI HRVATSKOG VIJEĆA OBRANE I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI prosječna 2.935,23
vidit čemo kako u 2018 vjerovatno idu preko 3000 kn
i puno tog su jos dobili
da se vise brinemo za narod a manje za zandare. narod bi se osjecao bolje
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:37   #50
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Jesi ti pročitao moj post?
Poslovni prostor je moj, u njemu trenutno radim.

Što se tiče nekretnine na moru - 65k je stan 35 kvadrata u Poreču. Nek ide dnevno najam po 60 eura, 120 dana otplati sam sebe za 8 godina. Tak da to se isplati, osobito ako imaš keš lovu, pa ne moraš davat za kamate.



U dionice ulažem u branšu u kojoj se kužim. zapravo, ne ja nego muž. I zasad smo u dobrom plusu. No nije ti ni to neka mudrost. što si stariji prebacuješ više u sigurnije dionice s manjim prinosom, ali i rizikom.

U kriptu imam samo ono što sam spremna izgubiti. To se slažem da je kocka, no optimist sam.



Tu se slažemo, ulaganje u edukaciju i znanje je dugoročno najsigurnija i najbolja investicija.
bas i nema veze s edukacijom. oni prvo produ praksu koja je placena. poanta je da su prepoznatljivi u toj bransi na tom terenu i da se taj model moze sljedit. jedini model di je hrvat prepoznat. zahvaljujuci moru. i turizam su skrojili ljudi s mora. jedina grana koja funkcionira u drzavi. baustelci po njemackoj nisu toliko glasni kao nekad.. a oni sto su pobjegli prema irskoj ja jos nisam cuo da grade kuce na 3 kata. povratnici iz australije redovite kupuju vile ali ti i rade cjeli zivot
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:45   #51
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Što se tiče nekretnine na moru - 65k je stan 35 kvadrata u Poreču. Nek ide dnevno najam po 60 eura, 120 dana otplati sam sebe za 8 godina. Tak da to se isplati, osobito ako imaš keš lovu, pa ne moraš davat za kamate.
di nađeš taj stan?
evo baš gledam na njuškalu i sve što je u tom rangu nije u poreču nego je 2-5 kilometara od poreča.
jedino što ima u samom poreču u tom rangu su manje garsonjere u podrumu i prizemlju koje isto baš ne izgledaju kao da ćeš ih samo tak iznajmit za 60€ po danu kroz 120 dana.
ja već dvije godine gledam za neku nekretninu u tom rangu na moru koju bih kupila rodbini u hrvatskoj u cilju iznajmljivanja i nisam još našla ništa šta bi mi ulijevalo povjerenje, treba bitno više para za neku normalnu nekretninu a toliko im ne dam
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:27   #52
eh, stvarno panicarite oko penzija, nije da ce bit nesto posebno velike, al nije da ih nece biti... bit ce otprilike isto ko i sad ja mislim, znaci slabo sve to skupa, al ako danas imate 2500kn penziju onda vam treba nekih 30 soma kuna godisnje za 5000kn mjesecno, pa ako racunate da cete bit u penziji 20 godina znaci manje od sto soma eura... nesto ustedevina fondovi + jedna manja nekretnina za rentanje bi trebalo bit dovoljno za to pokrit
marcuscato is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:44   #53
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
ono sto ima vrijednost da vec sutra mozes naci rentera za 500 ili 2000 eura vrijedi po 200 000 eura pa nadalje.
da ides kupit nesto za 200k, rade cuvaj novce do starosti dode te na isto. ovaj model vazi za zapadnjaka koji zaraduje 5 puta vise od hrvata


najbolji model, fakulteti koji prolaze u svijetu za nekog tko je roden u hr. strojarstvo struja ugovori na platformama i prekoceaskim brodovima. vjervatno jos ima modela. samo da navadem takvi imaju po 40 000kn placu i vise
Dotični ima oko 30 godina do mirovine ostaje 38 godina kad on bude išao u mirovinu prag će biti 68 godina ako ne i 70 godina.
100% tada če 200000€ dosta za 20 m2 novogradnje ili 1 luksuzan automobil to jest imat će najmanje 50% vrijednosti nego danas.
Stan koji danas košta 200000€ će minimalno biti 400000+€
Jednostavno povjesni podaci pogledaj koliko su koštali stanovi prije 35 godina u njemačkoj,new yorku,berlinu,zagrebu bilo gdje u svijetu.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:49   #54
Quote:
mistylis kaže: Pogledaj post
di nađeš taj stan?
evo baš gledam na njuškalu i sve što je u tom rangu nije u poreču nego je 2-5 kilometara od poreča.
jedino što ima u samom poreču u tom rangu su manje garsonjere u podrumu i prizemlju koje isto baš ne izgledaju kao da ćeš ih samo tak iznajmit za 60€ po danu kroz 120 dana.
ja već dvije godine gledam za neku nekretninu u tom rangu na moru koju bih kupila rodbini u hrvatskoj u cilju iznajmljivanja i nisam još našla ništa šta bi mi ulijevalo povjerenje, treba bitno više para za neku normalnu nekretninu a toliko im ne dam
idi u liku. tamo jos uvjek mozes naci poslje ratne cjene kuca. istina nema mora, hladno je zimi ne mozes nista osim dizat 10 stupnjeva vise. blazen jug. ima nesto mjesta za kupanje ali turisticki oko i van plitvica ti je to slicno kao na moru. plus mozes imat zemlju. zemljom se treba bavit.. ako se nisi do sad bavio bolje nemoj. cjeli zivot ces posvetit samo njoj
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:00   #55
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Dotični ima oko 30 godina do mirovine ostaje 38 godina kad on bude išao u mirovinu prag će biti 68 godina ako ne i 70 godina.
100% tada če 200000€ dosta za 20 m2 novogradnje ili 1 luksuzan automobil to jest imat će najmanje 50% vrijednosti nego danas.
Stan koji danas košta 200000€ će minimalno biti 400000+€
Jednostavno povjesni podaci pogledaj koliko su koštali stanovi prije 35 godina u njemačkoj,new yorku,berlinu,zagrebu bilo gdje u svijetu.
ne znam sto covjek ima radit poslje 6o godina. ja radim za sebe pa imam drugaciju sliku. ako netko s 60 nije zaluzio odmor ne znam kad ce. radit za sebe ok, ali za drugog.. sto se tice tog s 2 na 4. ne znam jesmo mi dobar primjer za to. da si primjere di su masovne investicije. mi zrno soli za takav primjer. isto tako ne zelim razmisljat kako cu rjesavat problem u 2048. ja ga sad rjesavam.

i na kraju kad ja budem isao u opcinu, di postoji predsoblje koje ima fotelje di ja sjednem i cekam da mi dode sluzbenica koja ce mi se obradit s mr. i odvesti me do potrebnog stola di ce me neko nasmijano lice usluzit. pa mozda bi poceo i drugacije razmisljat lol
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:41   #56
Ne bih računao da će netko od vas u budućnosti dobiti mirovinu, barem ne iz države koja je više ili manje bankrotirana.

Radno se vrijeme sve više podiže i u nekim zemljama i morate raditi do 68-70 godina i ta će vjerojatno će u budućnosti povećati do 75 godina.

Danas ljudi postaju stariji i netko mora platiti svim državnim službenicima, migrantima, manjinama, mladima bez posla i kamatnim stopama bankarima za dugove države.

Morate staviti na stranu puno novca i zlata za sebe i svoju obitelj ako želite preživjeti u budućnosti

Quote:
Buduće generacije su na putu da budu obuhvaćene najvećom mirovinskom krizom u povijesti, prema Svjetskom gospodarskom forumu (WEF), osim ako političari iz vodećih svjetskih gospodarstava ne poduzimaju hitnu akciju.

Organizacija sa sjedištem u Ženevi predvidjela je izazove starenja stanovništva mogla bi rezultirati najvećim svjetskim gospodarstvima prisiljenima na rješavanje vremenske bombe za mirovinu.

Povećanje životne dobi i brzo starenje stanovništva širom svijeta je "financijski ekvivalent klimatskim promjenama"

https://www.cnbc.com/2017/05/26/pens...-says-wef.html
Reserva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:50   #57
Quote:
mistylis kaže: Pogledaj post
di nađeš taj stan?
evo baš gledam na njuškalu i sve što je u tom rangu nije u poreču nego je 2-5 kilometara od poreča.
jedino što ima u samom poreču u tom rangu su manje garsonjere u podrumu i prizemlju koje isto baš ne izgledaju kao da ćeš ih samo tak iznajmit za 60€ po danu kroz 120 dana.
Evo ovo sve ide za 65 k eura keš. Malo se sve mora ušminkati, ali krečenje plus IKEA čuda rade za male pare.

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-24733281

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/f...oglas-24702845

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/i...oglas-23742749
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:27   #58
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Prvo šta te briga zdrastveno plača ga poslodavac ne ti da se zdrastveno smanji na 0 % niko ne bi dobija ni lipe veću plaču.Ali prije računaj da će se izdvajanja na zdrastvo povečati na 25-30% nego pasti na 15%
Mirovina je tvoja štednja,da ne bi u stare dane tražija socijalnu.
Krivo. Moja placa je xy tisuca kuna BRUTO.
Neto je vise neg duplo manji. Placa sve poslodavac ali iz moje serpe. Da drzava odredi da se isplacuje bruto, a zatim sam pises virmane za poreze i doprinose ljudi bi drugacije razmisljali.

Svi u drzavnim i javnim firmama imaju osnovicu u bruto placi. Svi koji rade za strance dogovaraju bruto 2 jer se strancima ne da prcakat.
Samo rvatine dogovaraju neto jer su tako nauceni, zato generalno sve porezne olaksice i sranja vezana uz djecu, smanjenja poreza i sl. nikad ne dodju do nekih radnika...

Mirovinu za sebe placam 5% koje drzava svako malo zeli nacionalizirati, a 15% placam necijem babi i dedi (svi moji pomrli, nikom svojem ne placam...)

I.

P.S.

Tvoj komentar je najbolji primjer nerazumijevanja aktualnog sustava poreza i doprinosa.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:34   #59
Prosjecni hrvat (a to je onaj koji zarađuje manje od 5000kn i koji nije nasljedio neku nekretninu) i realno nema neki pretjerani izbor što se tice ulaganja za mirovinu.

1. Uz onu obvenu drzavnu A (koju realno nitko od nas ne bude vidio), obveznu "svoju" B mirovinu, moze uloziti u neki od dobrovojnih mirovinskih fondva (C).

2. Druga opcija je pronalzak dodatnog posla (pa makar i na crno) i na taj nacin ostvariti dodatnu povremenu zaradu (stednju).

3. Treca opcija "otvaranja" nekog svog biznisa npr. uzgoj nekog voca u svrhu prerade ili nešto tipa orah, ljesnjak (iz vlastitog iskustva znam da to ide ako si das truda).

U buducnosti ce biti drzavnih mirovina samo ce one biti manje nego danas. Ako se ne varam danas ako je neka osoba zaradivala prosjecnu placu od 6000kn ima oko 2500kn mirovine (ispravite me ako grijesim). Bez dodatnog individualnog ulaganja ta mirovina ce za 30 godina biti znatno manja.

Takoder nemojte zaboraviti na inflaciju od barem 2% jer danas 100€ za 30 godina ce vrijediiti manje, tako da oni koji ciljaju na mirovinu od npr. 800€, moraju ciljati na barem 1000€.
Rawvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:38   #60
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Znaci generalno je misljenje da svi planiraju imati 2-3 stana sa strane za rentanje , 150k € casha i solidni portfelj dionica sa 65 godina.
Samo sumiram dosadasnje postove.

Nekako ne vidim mlade penzice oko sebe da barataju sa rentanjem 2-3 stana, prate dax i s&p na dnevnoj bazi . 150k € tu i tam ima netko, ali dosta rijetko.

Ali, poznato je da su na forumu svi najljepsi, najsposobniji, jebu sve sto hoda ako su muski, ako su zene ima se po 2-3 ljubavnika, visoko plavi svi.
Noinu arku mozes napravit slucajnim odabirom , eej

amen
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.