Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 14:01   #1
HNK Hajduk- velika prevara!!!

Jučer je bio 107-mi Hajdukov rodjendan, zapravo baš i nije, niti 107-mi niti je Hajduk osnovan na današnji dan

Da malo pojasnim, 13.02. 1911-e je zaista osnovan HNK Hajduk koji se natjeca u prvenstvu(ili čemu li već) Kraljevine Jugoslavije.U aprilu 1941-e osovinske sile su uništile Kraljevinu Jugoslaviju, velike dijelove pokojne kraljevine pobjednici su priključili svojim državama, a na nekim područjima je uspostavljena satelitska vlast. Grad Split je pripojen kraljevini Jugoslaviji, naravno znamo da je Hajduk iz Splita, pa su Talijani ponudili klubu da se natječe u talijanskoj ligi. Predstavnici Hajduka su to odbili na što su Talijani vrlo ljutito reagirali, tj klub je raspušten pa tako za 1941-u ili 42-u nemamo prvu niti ikakvu ostalu momčad Hajduka, ne postoji hajdukova uprava, nema hajdukovog trenera, apsolutno ničega, tj jasno je da je HNK Hajduk prestao postojati. Klub je obnovljen na Visu, samo pitam ja vas da li je kuća izgrađena na mistu srušene kuće ona ista stara kuća, pa nije
Nosonja_ is offline  
Received Infraction
Old 14.02.2018., 14:12   #2
Ha,ako je stvarno tako bilo,onda Hajduk zivi vjecno
zacky is offline  
Old 14.02.2018., 14:16   #3
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Jučer je bio 107-mi Hajdukov rodjendan, ....Predstavnici Hajduka su to odbili na što su Talijani vrlo ljutito reagirali, tj klub je raspušten pa tako za 1941-u ili 42-u nemamo prvu niti ikakvu ostalu momčad Hajduka, ne postoji hajdukova uprava, nema hajdukovog trenera, apsolutno ničega, tj jasno je da je HNK Hajduk prestao postojati. Klub je obnovljen na Visu, samo pitam ja vas da li je kuća izgrađena na mistu srušene kuće ona ista stara kuća, pa nije
Nije tako, općepoznato je da je donešena odluka da se odluke okupatora i poraženih u WWII ne priznaju, ne samo u Jugoslaviji nego u cijeloj Europi.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Old 14.02.2018., 14:46   #4
Kakva liga kraljevine Jugoslavije 1911.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 14.02.2018., 14:57   #5
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kakva liga kraljevine Jugoslavije 1911.
Ako vec nije sa povijesti na “ti” mogao je barem pogledati epizodu “velog mista” gdje Duje kod “Fleka” pogadja balunom sliku Franje Josipa.
HoD is offline  
Old 15.02.2018., 13:36   #6
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Nije tako, općepoznato je da je donešena odluka da se odluke okupatora i poraženih u WWII ne priznaju, ne samo u Jugoslaviji nego u cijeloj Europi.
S jedne strane si u pravu, ali opet činjenica je da je kontinuiet kluba prekinut, i ne samo to....

Novi klub više nije bio HNK Hajduk nego je posta NK Hajduk, i čak ne samo to nego je NK Hajduk 1947-e fuziran s RNK Splitom i s još nekim udruženjima u Sportsko društvo Hajduk. To je sve rasfomirano nakon nepune godinu dana, ali to je još jedan prekid kontinuieta, ili se sad ne priznaju odluke nedemokratskih režima

Sve se čini da se povijest falsificira i da se prikaže da Hajduk ima dugu povijest koja seže više od jednog stoljeća u prošlost, samo ne seže

Kad smo kod ovih stvari da spomenem i Torcidu. Za ovo nisam posve siguran, doduše u tu osobu imam povjerenja. Ta stariji gospodin tvrdi da je on bio u krugu ljudi koji su osnivali Torcidu 1950-e, samo po njegovim riječima tada uopće nije osnovana Torcida nego po njemu, Društvo prijatelja i navijača Hajduka Tvrdi da je naziv Torcida došao tek 15 godina poslije tih događaja.

Torcida isto povijesni falsifikat
Nosonja_ is offline  
Old 15.02.2018., 13:44   #7
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kakva liga kraljevine Jugoslavije 1911.
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Ako vec nije sa povijesti na “ti” mogao je barem pogledati epizodu “velog mista” gdje Duje kod “Fleka” pogadja balunom sliku Franje Josipa.
Ok, nisam baš u tančine opisao Hajdukovu povijest, ali opet prva liga u kojoj se natjecao Hajduk je bila u kraljevini Jugoslaviji, ispravite me ako griješim?

Na početku nije postojala jedinstvena državna liga nego je natjecanje organizirano po regijama. Hajduk se natjeca u ligi Dalmacije i Crne Gore.
To prvenstvo je po današnjim mjerilima zapravo bilo kup, u finalu su se sastali HNK Hajduk i RNK Anarh(kasnije Split).
Nosonja_ is offline  
Old 15.02.2018., 13:50   #8
Hajduk se sam raspustia. Nikakvi Talijani to nisu učinili. Isto se tako Hajduk sam i obnovia.

Pati.
DelmatST is offline  
Old 15.02.2018., 13:55   #9
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post

Kad smo kod ovih stvari da spomenem i Torcidu. Za ovo nisam posve siguran, doduše u tu osobu imam povjerenja. Ta stariji gospodin tvrdi da je on bio u krugu ljudi koji su osnivali Torcidu 1950-e, samo po njegovim riječima tada uopće nije osnovana Torcida nego po njemu, Društvo prijatelja i navijača Hajduka Tvrdi da je naziv Torcida došao tek 15 godina poslije tih događaja.

Torcida isto povijesni falsifikat
U pravu ti je prijatelj


Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ok, nisam baš u tančine opisao Hajdukovu povijest
Sve je jasno
DelmatST is offline  
Old 15.02.2018., 14:44   #10
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ok, nisam baš u tančine opisao Hajdukovu povijest, ali opet prva liga u kojoj se natjecao Hajduk je bila u kraljevini Jugoslaviji, ispravite me ako griješim?

Na početku nije postojala jedinstvena državna liga nego je natjecanje organizirano po regijama. Hajduk se natjeca u ligi Dalmacije i Crne Gore.
To prvenstvo je po današnjim mjerilima zapravo bilo kup, u finalu su se sastali HNK Hajduk i RNK Anarh(kasnije Split).
Ne ide to tako. Niti imam volje ni zelje rusiti necijeg strawmana. Teret dokazivanja je na onome koji je postavio izjavu, no od tebe nista osim poluistina i lazi dosad nismo dobili. Ti bi da bacis par rekla-kazala bombi kao ovo sa Torcidom pa da te drugi demantiraju dokazima. Postoje profesionalne ustanove za lijecenje toga. Jedna je u podrumu KBC Split.
HoD is offline  
Received Infraction
Old 15.02.2018., 20:58   #11
Može li ova tema na lock,jer je očito provokatorska
__________________
"Ti si moj Meštre ludi čovik. Krepa je balun, raspa se Hajduk."
"Raspast se može Austrija. Krepat moredu svi kraljevi i carevi, ma HAJDUK će ostat"
Rope07 is offline  
Old 16.02.2018., 23:00   #12
Nije loše da se širi raspon tema u ovom podforumu. Ali moram se složiti Rope07: tema je otvorena provokatorski, odnosno trolerski. Hajduk se neko vrijeme nije takmičio, ali klub ima kontinuitet postojanja. Što je mijenjao ime, nije bitno, nije ništa neobično.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.