Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2009., 09:05   #41
pitanje!

e ovakva je situacija... imam bigla muzjak,star godinu i 2 mj. i od prije jedno mjesec dana pocelo je nocno lajanje(povremeno),jednom sam vidjela lisicu kako se mota u dvoristu,drugi put psa,i u tim situacijama mi je razumljivo to ponasanje,ali sad iz cista mira pocne lajatu usred noci. Probudi i nas i cjelo susjedstvo(koje je je puno malih beba) i naravno prituzbe su stigle. Da li je itko imao takva iskustva?kako rjesavati???
(inace boravi vani,u boksu)
joanie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 09:16   #42
Ukoliko je ogradjeno dvorste, pokusajte ga po noci pustiti u dvoriste, izvan boksa, jer tko zna sto on vidi- jeza, misa, macku unutar dvorista, a to je ipak njegov teritorij, a posto ga ne moze drukcije branit, mora lajanjem. A onda na prostor izvan ograde dvorista ne bi trebao ni reagirati. Mora se osjecati sigurno na svom prostoru.
Alice2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 12:06   #43
Quote:
Alice2 kaže: Pogledaj post
Ukoliko je ogradjeno dvorste, pokusajte ga po noci pustiti u dvoriste, izvan boksa, jer tko zna sto on vidi- jeza, misa, macku unutar dvorista, a to je ipak njegov teritorij, a posto ga ne moze drukcije branit, mora lajanjem. A onda na prostor izvan ograde dvorista ne bi trebao ni reagirati. Mora se osjecati sigurno na svom prostoru.
na zalost nije ograđeno....ali i tako bi on nasao(ili iskopao izlaz) vodimo ga u cet na kastraciju...(ne samo zbog toga) a onda Bog pomagaj
joanie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 16:50   #44
Quote:
joanie1 kaže: Pogledaj post
vodimo ga u cet na kastraciju...
kak ti se sada ponaša pesek (tj. IT) nakon kastracije
prle76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 11:02   #45
Pa svako štene radi pizdarije dok ne nauči. Piške, kake okolo, grickaju... Nabavi odraslog, koji je naučen na stan već. Beaglovi su aktivni psi, nadam se da imaš dovoljno slobodnog vremena... Jer u suprotnom, dosada od psa često čini terminatora.

1500kn? Pa i ne baš, bar ne iz provjerenih uzgajivačnica.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 11:06   #46
neznam, tako sam pročitala. bila bi odsutna 4-5 sati svako 2 tjedna. slobodnog vremena imam dovoljno da se pobrinem oko njega. iako moran nagovorit mater (otac je za) da uzmemo jednog bigla pa pitan kako da se prilagodin njegovom načinu života.
Mrs D Bubbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 11:14   #47
A onda učenje, učenje i učenje, prvo ti kao vlasnik, a kad stigne pas intenzivan rad s njim. Može živjeti u stanu, zašto ne, ali morat ćeš puuuno šetati i provoditi vremena vani s njim. Pri tome ne mislim sjest na kavu sa beaglom. I naoružajte se živcima i budite spremni na eventulanu štetu u stanu (ako kupuješ štene).

Ima tu negdje topic ŠTENE DOLAZI, tamo piše puno o prvim koracima.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 11:16   #48
da, puno san čitala o njihovin ponašanjima i karakterima. nije sad da imamo nešto šta bi on mogao doslovno uništit, ali opet .. pokušat ćemo to sklonit.
ugl fala puno
Mrs D Bubbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 11:29   #49
O vjeruj mi... Može sve (zid, pod, kabeli...). Ali to je najnormalnije za štene i nisu svi isti, neki prije, naki kasnije nauče, neki ni ne krenu grickati okolo. Sve se može psa naučiti. Samo morate biti spremni na to.

Nadam se da dobro poučavaš pasminu jer se pas ne uzima radi izgleda. A onda ako je to to, štedi i skupi novce za provjerenu uzgajivačnicu kad si već "zapela" za pasminu.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 10:46   #50
Question beagle

citam i citam o njihovoj tvrdoglavoj naravi i o teskocama u odgoju, ali to mostly kazu oni koji su o njima citali na netu.

e pa sad mene zanima.. ima li vlasnika biglova koji se ne slazu s gore navedenim? ili mozda onih koji su se s njima susretali pa mogu pobiti tvrdnju?
azra3012 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.09.2009., 19:20   #51
Beagle

Kupujem curi Beaglea...molim vas da mi date koji savijet,prijedlog ili bilo sta...gdje mogu naci stence uopce itd...ovo mi je prvi kontakt sa kupnjom stenaca tako da iskreno, izgubljen sam u vremenu i prostoru ...bilo kakvi savijeti dobrodosli...thanks...pozdrav...
lord051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:33   #52
Quote:
azra3012 kaže: Pogledaj post
citam i citam o njihovoj tvrdoglavoj naravi i o teskocama u odgoju, ali to mostly kazu oni koji su o njima citali na netu.

e pa sad mene zanima.. ima li vlasnika biglova koji se ne slazu s gore navedenim? ili mozda onih koji su se s njima susretali pa mogu pobiti tvrdnju?
Nisam o tome čitao na netu, već imam jednog takvog! Dečkić, 16 mjeseci star. Nije prolazio nikakvu školicu, ali smo postigli ono osnovno - zaustavlja se na komandu ("CESTA!!!" mu je apsolutna zabrana i tu staje ko ukopan! ) i dolazi na poziv. Nama dovoljno. E, da - i smećarenje: jedan glasan FUJ već dugo rješava takve probleme. A da je pas s karakterom - jest! I ne bih ga mijenjao za bilo kojeg drugog poslušnjaka. Jednostavno ga pustim, on trči okolo, njuška, natjerava neoprezne mačke (ne, neće im ništa - samo se igra), živi svoj veseli život. Ukratko, pas za poželjeti. I nije istina da ga je teško ishendlati - meni je to prvi pas, i svejedno sam uspio.
__________________
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian!
STress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 11:18   #53
jel se može beagle sprijateljiti s mačkom?
negdje sam na netu čitala da netko ima beagla i macu i da su super prijatelji, ali voljela bih čuti što imate za reći... naime, imam macu i voljela bih nabaviti i psa, a beagle mi se jako sviđa...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:11   #54
Moj Don je prijatelj sa svim dobrim životinjama, samo kaj mačku shvaća kao igračku koju bi on navlačio za rep, uši i sl. tako da ga mačka izbjegava u širokom luku.
prle76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 16:26   #55
pa ako bi se kao štene s njom susreo/la i odrastao/la s njom? (i pod pretpostavkom da bi ga/je ona prihvatila, naravno.)
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 10:47   #56
Question

Quote:
STress kaže: Pogledaj post
Nisam o tome čitao na netu, već imam jednog takvog! Dečkić, 16 mjeseci star. Nije prolazio nikakvu školicu, ali smo postigli ono osnovno - zaustavlja se na komandu ("CESTA!!!" mu je apsolutna zabrana i tu staje ko ukopan! ) i dolazi na poziv. Nama dovoljno. E, da - i smećarenje: jedan glasan FUJ već dugo rješava takve probleme. A da je pas s karakterom - jest! I ne bih ga mijenjao za bilo kojeg drugog poslušnjaka. Jednostavno ga pustim, on trči okolo, njuška, natjerava neoprezne mačke (ne, neće im ništa - samo se igra), živi svoj veseli život. Ukratko, pas za poželjeti. I nije istina da ga je teško ishendlati - meni je to prvi pas, i svejedno sam uspio.

ja imam beaglicu staru 7mj...molim te reci mi kako si ga uspio nauciti da stane pred cestom...moja je kad je ja pustim s uzice ko luda...bezglavo trci i nema sanse da se vrati kad je zovem...u setnji je ja pustim s lnca ali samo tamo di nema ceste, i tada ona ide za mnom, to nije problem ali nece mi doci kad je zovem...bas jucer mi je pobjegla preko zide u vrtu..trazili smo je 3 sata, vec smo svi bili ludi od potrage a ona se frajerica samo vratila nakon tri sata blatnjava do lakta i toliko umorna da je ostatak dana samo spavala. ja nju obozavam, nije mi prvi pas, ali je bas moj i ne bi je ni za sto mijenjala ali mi je grozno sto nemam povjerenja pustiti je samu negdje kad ne znam sta ce njoj pasti na pamet i ona ode..Naucila sam je da sjedne,legne,da sapicu,spava...ali da dode..no way.. molim te kako si to uspio svog bigla nauciti? od kad je imala 2mj stalno je vodim svugdje sa sobom,bila je bez povodca bas jer sam mislila da ce se kasnije nauciti, i imam ispred kuce vrt tako da je po cijele dane kako ona zeli ili u kuci ili kad pozeli vani i opet kad izademo negdje ona je bas kao pas pusten s lanca))
i moj decko isto ima beagla...tatu od moje Izzy) i ista prica.njegov je cak prosao i dresuru i opet po svom.. zao mi ju je istuci jer ona niti ne raumije sta je napravila i pocne mahati repom bim je udarim po guzi a novine mi grize kad joj "zaprijetim". ponekad kad sam stvarno ljuta skuzi da nesto ne smije ali to samo kad smo u kuci i nista joj drugo ne odvlaci pozornost, tada ce mi cak i doci ..
eto toliko o mojoj beaglici Izzy
:confused
xoxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 23:17   #57
Quote:
xoxo kaže: Pogledaj post
ja imam beaglicu staru 7mj...molim te reci mi kako si ga uspio nauciti da stane pred cestom...moja je kad je ja pustim s uzice ko luda...bezglavo trci i nema sanse da se vrati kad je zovem...u setnji je ja pustim s lnca ali samo tamo di nema ceste, i tada ona ide za mnom, to nije problem ali nece mi doci kad je zovem...bas jucer mi je pobjegla preko zide u vrtu..trazili smo je 3 sata, vec smo svi bili ludi od potrage a ona se frajerica samo vratila nakon tri sata blatnjava do lakta i toliko umorna da je ostatak dana samo spavala. ja nju obozavam, nije mi prvi pas, ali je bas moj i ne bi je ni za sto mijenjala ali mi je grozno sto nemam povjerenja pustiti je samu negdje kad ne znam sta ce njoj pasti na pamet i ona ode..Naucila sam je da sjedne,legne,da sapicu,spava...ali da dode..no way.. molim te kako si to uspio svog bigla nauciti? od kad je imala 2mj stalno je vodim svugdje sa sobom,bila je bez povodca bas jer sam mislila da ce se kasnije nauciti, i imam ispred kuce vrt tako da je po cijele dane kako ona zeli ili u kuci ili kad pozeli vani i opet kad izademo negdje ona je bas kao pas pusten s lanca))
i moj decko isto ima beagla...tatu od moje Izzy) i ista prica.njegov je cak prosao i dresuru i opet po svom.. zao mi ju je istuci jer ona niti ne raumije sta je napravila i pocne mahati repom bim je udarim po guzi a novine mi grize kad joj "zaprijetim". ponekad kad sam stvarno ljuta skuzi da nesto ne smije ali to samo kad smo u kuci i nista joj drugo ne odvlaci pozornost, tada ce mi cak i doci ..
eto toliko o mojoj beaglici Izzy
:confused
Moja biglica ( 10 mjeseci ) je ista Izzy, ide po svom, ništa je ne zanima osim njuškanje posvuda, kraj ceste je uvijek na povodcu, niti mi ne pada na pamet pustit ju. I boji se maca, pogotovo većih, izbjegava ih u širokom luku , a skače na ogromnog malamuta
mirko246 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 20:33   #58
Evo iskustva iz prve ruke, od jedne šetačice bigla.
Bigl je lovačka pasmina i kao većina lovačkih pasmina, nije nešto posebno poslušna.

Njihova prva i osnovna zadaća ,za koju su stvoreni, je lov. To što ga sada ljudi uzimaju kao čisto psa za pratnju je njihov problem, jer ne možete u par generacija bigla koji su uzgajani kao kućni ljubimci , zatomiti genetiku, tj. stoljeće selekcjoniranja jedinki, da budu što bolji lovački psi, ne psi za pratnju!!

Naučiti bigla da dođe bez pogovora na prvi poziv, je veliko umjeće.
Pošto je lovačka pasmina osim karaktera, stvoren je da ustrajno i dugo može hodati(kaskati), da se ne umori i ako mu se to redovito ne pruži, normalno je da će pokušati nadoknaditi,bježanjem i solo šetnjom.

Ono što je dobro u toj cijeloj priči, oko bježanja, je to, da imaju kao i većina lov. pasmina, istančan njuh, pa ako i zbriše, zna se vratiti kući. I u pravlu, ako ga netko ne pokupi, ako ne strada , uvjek će se znati vratiti.

Jedan savjet, ako vam bigl zbriše kad ste s njim u šetnji, nastojte uvjek,ali uvjek ostati na mjestu gdje je pas pobjegao, jer će se on vratiti točno na tu poziciju!!!
Zvati ga, mislim da je uzaludno, on će doći kad on hoće.

Nastojte pas upoznati sa cijelom bližom i daljnjom okolicom u svim smjerovima, jer kad zbriše , a hoće kad tad, da pas bude upoznat s terenom i da lakše pronađe put kući!!

Svatko tko se odluči na tu pasminu, mora se pomiriti s tim osobinama bigla. Ako imate dovoljno živaca i volje , samo naprijed, ali dobro razmislite, a ne se poslje rješavati psa jer je neposlušan!!!! To je bigl i točka!!

Razumljivo mi je zašto se ljudi odlučuju na bigla, preljepa i predraga pasmina, ali prvo se dobro raspitajte o njihovim karakternim osobinama.
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:17   #59
Quote:
mirko246 kaže: Pogledaj post
Moja biglica ( 10 mjeseci ) je ista Izzy, ide po svom, ništa je ne zanima osim njuškanje posvuda, kraj ceste je uvijek na povodcu, niti mi ne pada na pamet pustit ju. I boji se maca, pogotovo većih, izbjegava ih u širokom luku , a skače na ogromnog malamuta
hehe,valjda im je to faza...izzy se isto sada pocela bojati svega tako da u sirokom luku izbjegava mace tj gleda ih iza ograde i ne prilazi
ja bi samo da poslusa i da dode kad je zovem, cisto da mi ne zavrsi pod autom..
jos uvijek se nadam da ce mi to nekako uspijeti,mozda kad malo ostari pa ne bude vise toliko zaigrana..truditi cu se
xoxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 11:45   #60
Evo da malo oživim topic

Don u šetnji nasipom Lonje






Na tragu




Nekad mu je zbilja teško

prle76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.