Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2007., 09:51   #61
Ja sam prvi put te "mušice" pred očima primjetila prije desetak godina (još u srednjoj školi) pa mi je okulist rekao ma ti to imaš mušice u glavi!?
Čine mi se još uvijek iste, nema ih ni više ni manje...
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 21:55   #62
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
popiši ih (u glavi, naravno). ako ih tako mahnito gledaš, već znaš koliko ih je, kojeg su oblika. ako dođe neki novi ili se postojeći promijene, znat ćeš razliku.
svaki put kad ih vidim su drukcije i drukcijih oblika.
lips of angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:35   #63
Quote:
lips of angel kaže: Pogledaj post
svaki put kad ih vidim su drukcije i drukcijih oblika.
to je nemoguće. to su uvijek iste tvorevine, samo se naravno, miču u svim smjerovima. vrte se, povlače jedna drugu, padaju...
naravno, sad ćeš ti to ići gledati i onda ćeš si zasrati život. molim te nemoj, i ne misli više o tome. govorim za tvoje dobro.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:28   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to je nemoguće. to su uvijek iste tvorevine, samo se naravno, miču u svim smjerovima. vrte se, povlače jedna drugu, padaju...
naravno, sad ćeš ti to ići gledati i onda ćeš si zasrati život. molim te nemoj, i ne misli više o tome. govorim za tvoje dobro.
ja imam neprijatan bol pri pomjeranju desnog oka,zna li neko nesto o tome?
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 09:33   #65
Problem s očima

Naime, zna me ponekad uhvatiti da me oči poprilično peku par dana. Nisu mi crvene i nemam problema s vidom, no svejedno je prilično iritirajuće. Nekako imam dojam da mi smeta ova vražja klima na poslu. Iz nje smrdi ko u vinskom podrumu. Al opet, dođem doma i dalje me oči peku. Istina da dosta buljim u monitor, ali su to prilično kvalitetni LCD-ovi.

Možda neka alergija? Konjuktivitis?
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:04   #66
Možda su ti jdnostavno suhe oči. To se mojoj sestri stalno događa. Probaj kupit neke umjetne suze pa kapat par puta na dan.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 19:04   #67
moguće da su malo isušene oči al tkđ moguće je da imaš alergiju,konjuktivitis dakle...probaj sa umjetnim suzama dan dva ako ne pomogne,doktoru naravno,iako konjuktivitis bez crvenila...hm...nisam siguran
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 00:47   #68
Quote:
wickedangel kaže: Pogledaj post
ja imam neprijatan bol pri pomjeranju desnog oka,zna li neko nesto o tome?
Nemam vise-proslo sigurno propuh
 
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 16:21   #69
Bol u dubini očiju

Evo ovako prije par dana osjetio sam bol u dubini ociju onako nesto nije da me sa vana boli ili da nevidim ili tako nesto nego jednostavno kao negdje u polovini glave da me bole oci neznam bas najbolje kako da objasnim osjecaj.Kad ih malo stisnem zabole jos vise logicno.ali otprilike takva je bol.I jos kada gledam skroz u stranu osjetim tako bol u dubini.Pa molim vas ako je neko se slusajno susretao sa bilo cim slicnim neka kaze pls!!!
InSomn1A is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 16:44   #70
Možda je glaukom-povišeni očni tlak. Svakako otići liječniku.
saphena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 16:54   #71
Može biti svašta. Od zamora očiju do tumora. Odi na pregled.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 18:20   #72
ma kakav tumor nemoj te me prepadati.Smeta mi samo kada sam za comp-om a ovako odma prodje.Posto sam bio 7 dana u makarskoj na moru nisam osjetio nista.Ali evo kada sam se vratio bio do 2 sinoc od 10 za compom odma me pocelo boljeti,pricekati cu jos malo ako se nastavi idem doktoru.
InSomn1A is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 19:57   #73
Quote:
InSomn1A kaže: Pogledaj post
ma kakav tumor nemoj te me prepadati.Smeta mi samo kada sam za comp-om a ovako odma prodje.Posto sam bio 7 dana u makarskoj na moru nisam osjetio nista.Ali evo kada sam se vratio bio do 2 sinoc od 10 za compom odma me pocelo boljeti,pricekati cu jos malo ako se nastavi idem doktoru.
Nabavi si cvike za komp, bit će ti puno bolje . Još kad bi si mogao nabaviti koji LCD, ako ga još uvijek nemaš, super
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:17   #74
Vjerojatno zamor očiju. Postoji neki sindrom zamora očiju direktno povezan uz računala. Možda glaukom ili dioptrija?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 14:54   #75
Problemi s očima. Da li se nekom događa(lo) nešto slično?

Naime, stvari stoje ovako:
sve počne nekakvim osjećajem da me u oko (jednom ili oba) nešto žulja; u roku nekoliko sati oči mi jako oteknu i vjeđe mi postanu jako crvene, a sve je to popraćeno peckanjem, bolom očiju i suzenjem a i cijelo lice mi lagano pocrveni.
To traje 1-2 dana, a zatim se sve smiri, da bi sve opet krenulo iz početka za 7-10 dan.

Simptomi su vrlo neugodni, osjećaj žuljanja i nelagode u očima je nepodnošljiv, a cijelo područje oko očiju je toliko natečeni i crveno da izgledam prestrašno. Za vrijeme upale vidim kao kroz maglu, a ne mogu duže vremena gledati ni u što (npr. čitati ili voziti auto mi je nemoguće), a oči su mi tada posebno osjetljive na svjetlost.

Napravila sam alergološka testiranja i negativna su. Inače nemam problema s vidom, a rožnica je bistra.

Doktor sumnja na adenovirozu. Da li netko zna išta o adenovirozi očiju?

Molim Vas ako je itko imao slične probleme da mi pomogne savjetom ili mi pokuša objasniti o čemu bi se moglo raditi.
mountain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 15:23   #76
nemam pojma sto je adenoviroza ociju, ali moj dragi je godinama vukao iste simptome. obisao je vise razlicitih doktora, radili su mu najcudnije pretrage, isprobavali na njemu razne terapije... nikada se nije saznalo sto je bio uzrok i prestalo je kad smo se preselili. ne znaci da je prestalo zbog preseljenja iz zagreba, ali ja sam spremna povjerovati da je to bila alergiska reakcija na nesto u zraku, vise kao iritacija (ne zivimo ni sada u gradu bez zagadjenja, ne mora biti od toga). sad mu se javlja samo ponekad. pomagale su mu jedino umjetne suze i to toliko da olaksaju simptome.
drzim fige da ce ti naci uzrok i da se neces dugo patiti.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:19   #77
Quote:
njusa kaže: Pogledaj post
nemam pojma sto je adenoviroza ociju, ali moj dragi je godinama vukao iste simptome. obisao je vise razlicitih doktora, radili su mu najcudnije pretrage, isprobavali na njemu razne terapije... nikada se nije saznalo sto je bio uzrok i prestalo je kad smo se preselili. ne znaci da je prestalo zbog preseljenja iz zagreba, ali ja sam spremna povjerovati da je to bila alergiska reakcija na nesto u zraku, vise kao iritacija (ne zivimo ni sada u gradu bez zagadjenja, ne mora biti od toga). sad mu se javlja samo ponekad. pomagale su mu jedino umjetne suze i to toliko da olaksaju simptome.
drzim fige da ce ti naci uzrok i da se neces dugo patiti.

Hvala ti na odgovoru. To sto si napisala nije mi baš utješno. Ne mogu zamisliti da je netko živio godinama s tako nečim. Meni se TO prvi put pojavilo prije nešto više od mjesec dana i već sam sva izluđena.
Možeš li mi molim te reći još da li su mu radili brisove očiju i da li je bio pozitivan na kakve viruse ili gljivice? Kako mu je uopće glasila dijagnoza nakon svih tih pretraga? Grozno.
mountain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 04:37   #78
Quote:
mountain kaže: Pogledaj post
sve počne nekakvim osjećajem da me u oko (jednom ili oba) nešto žulja; u roku nekoliko sati oči mi jako oteknu i vjeđe mi postanu jako crvene, a sve je to popraćeno peckanjem, bolom očiju i suzenjem a i cijelo lice mi lagano pocrveni.
Meni se takvo nesto prvi put dogodilo krajem 6. mj..inace, nikad prije tog nisam imala bas nikakvih problema s ocima, ni upale ni nis slicno..
Sinoc me uhvatilo po drugi put tako da i sad jedva gledam i skiljim u komp
Ne znam tocno sto je uzrok, no skuzila sam da je kod mene oba puta tome prethodilo dugotrajno blejanje u monitor..i inace svaki dan provedem po par sati ispred monitora, no tad mi se zalomilo puno duze..a jel to ima kakve veze ili ne, nisam sigurna
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 08:03   #79
Quote:
mountain kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. To sto si napisala nije mi baš utješno. Ne mogu zamisliti da je netko živio godinama s tako nečim. Meni se TO prvi put pojavilo prije nešto više od mjesec dana i već sam sva izluđena.
Možeš li mi molim te reći još da li su mu radili brisove očiju i da li je bio pozitivan na kakve viruse ili gljivice? Kako mu je uopće glasila dijagnoza nakon svih tih pretraga? Grozno.
nema na cemu. oprosti, nisam te htjela ubedirati. ne znaci da je tebi isto sto i njemu a cak i nakon dugog mucenja je proslo
jesu, radili su mu briseve i nikad nije nista nadjeno. dijagnoza je bila sindrom suhih ociju (sto je za mene opis simptoma a ne dijagnoza) a spasavao se oblozima na ocima (samo hladna voda na vaticama) i kapima umjetnih suza, onima bez ikakvih dodataka (od visina bi mu bilo jos gore), cista fizioloska otopina i ono nesto za podmazivanje.
dali su mu i naocale s 0,25 dioptrijom da mu odmara oci iako mu je vid 10/10.
probaj odmarati oci, ne naprezati se puno pred monitorom, tv-om, mozda ti malo olaksa dok se ne nadje uzrok ili dok ne prodje samo od sebe. proci ce, drzim fige.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 15:50   #80
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
Meni se takvo nesto prvi put dogodilo krajem 6. mj..inace, nikad prije tog nisam imala bas nikakvih problema s ocima, ni upale ni nis slicno..
Sinoc me uhvatilo po drugi put tako da i sad jedva gledam i skiljim u komp
Ne znam tocno sto je uzrok, no skuzila sam da je kod mene oba puta tome prethodilo dugotrajno blejanje u monitor..i inace svaki dan provedem po par sati ispred monitora, no tad mi se zalomilo puno duze..a jel to ima kakve veze ili ne, nisam sigurna
Kod mene to sigurno nema nikakve vezen s buljenjem u monitor, ali radim s kemikalijama pa možda to ima neke veze, makar mi se to prvi put iznenada pojavilo dok sam gledala neki film, a bio je vikend. I od kako mi se pojavilo prvi put, ponavlja mi se svako malo, a dva puta sam završila na hitnoj i sada hodam po pretragama.
Obzirom da sam pripravnik strah me je da ne ostanem i bez posla zbog toga, jer kada me ulovi nisam sposobna za raditi bilo što.
mountain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.