Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 09:30   #1
Krpelji - sredstva, skidanje i ostalo

Bok,

znam znam bila je već tema 1000 puta....
mene samo zanima koje sredstsvo protiv krpelja je bolje ?

advantix ili frontlinea ili nešto treće ?

dali je bolje kupiti sprej ili ampulu ? što je bolje ?

navodno da je bolje kupiti ampule advantix .....

prošle godine mi se je pas zarazio s krpeljom ali je prebolio....
nebih više da se to ponovi..

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 09:36   #2
Dobro jutro, mi smo uzeli advantix jer nam je veterinar rekao da je to super stvar. Međutim, do sada smo uvijek koristili frontline, pa ćemo vidjet.
Uglavnom, ne vjerujem da je ni jedan ni drugi 100% zaštita. Takvo što još ne postoji.

I jedno upozorenje svima... naš veterinar je rekao kako im svaki dan dolaze psi sa piroplazmom i da je to postalo strašno. Uglavnom, savjetovao je da se svaki mjesec stavlja zaštita.
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 11:16   #3
Mi imamo westija kojemu je haljinica već dobrahno narasla i sad me užasava pomisao da će svaki put kad dođe iz vana na sebi imat kojeg krpelja.
Inače koristimo Frontline Combo da pse do 10kg, ampulu svakoj 8 tjedana. Da li je to dovoljno? Jer sam unatoč tome prije nekoliko mjeseci našla mu krpelja na dupetu sasvim sasvim slučajno.

Ta piroplazmoza, jel se cijepe protiv toga? moj malecki je dobio 2 x peterovalentno cjepivo Vanguard Plus 5 i Leptoferm C-I. I dobit će ga opet u 8. mjesecu. da li je u ta cjepiva uključena piroplazmoza?

Na vanguard Plus 5 piše: Canine Distemper-Adenovirus Type 2-Parainfluenza-Parvovirus vaccine (pretpostavljam da je to za neke prehlade?)

Na Leptoferm C-I piše: Leptospira Canicola-Ichterohaemorrhagiae Bacterin (to su nekakve hemoragijske groznice? Znam za onu leptospiru kod ljudi...bo...)

Kako se najbolje zaštititi od krpelja?
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 11:23   #4
sad sam malo tražila, izgelda da nema cjepiva protiv toga, koma. Sad sam zabrinuta. A ništa, morat ću ga pregledat na svaki komadić krzna i bok. Imam sreće da je bijele boje. Ne mislit crno.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 11:55   #5
I jedan i drugi proizvod štite od krpelja do mjesec dana po aplikaciji , ali niti jedan ne štite 100 % što sve piše na specifikaciji proizvoda tako da je pregledavanje neizbježno iako je sigurno daleko sigurnije ako se jedan od gore navedenih proizvoda kristi
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:32   #6
ma kupiti ću advantix...
ali moram prepilit jedan veliki grm... imam ograđeno dvorište
600m2... jedini je taj grm. ostalo su drveće...

koliko je meni poznato ... krpelji se nalaze najčešće na grmlju jel tako ?
na drveću ne ?

tnx
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 14:11   #7
ne znam od kuda iskacu krpelji, ali imam huskya sa jako gustom dlakom. pobrao je u svom zivotu par tih nametnika al srecom, bez posljedica, jer smo ih skuzili na vrijeme.

nabavila sam mu scalibor ogrlicu jer samo ogrlice nosi i nemamo problema. naravno cekam proljece pa cu moci testirati ,u sezoni ,
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 14:21   #8
Pa koliko ja znam i Frontline i Advantix djeluju tako da koža apsorbira otrov pa kad buha ili krpelj ugrizu, odmah spadnu. Kod piroplazmoze je mislim dovoljan ugriz zaraženog krpelja, tak da baš ne znam jeli to adekvatna zaštita u punom smislu te riječi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:41   #9
Ja koristima Advantix već skoro dvije godine i zadovoljna sam, kuc kuc.... da se ne ureknem..... Od prije par dana uz advantix dajem i tabletu češnjaka, protiv buha, gamadi i krpelja. I pregledavam pažljivo psa poslije svake šetnje.Zapišem si dan kad sam stavila ampulu i 2-3 dana prije isteka tih mjesec dana stavim novu. Čovjek se brzo pogubi u datumima i desetak dana ne čini ti se baš nešto a to može biti kobno za psa!
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:56   #10
moj pas je imao reakciju na advantix (htjeli smo isprobati bezveze a inace sam joj stavljala frontline),nismo se 2 tjedna mogli rijesiti svraba.ma uzas.tak da ti je to individualno,sta je bolje...kao i kod hrane.sad koristimo kiltix ogrlicu i za sad je ucinkovita.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 18:05   #11
frontline svaka 3 mjeseca...na svim psima koristimo frontline ampule...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 18:52   #12
i ja svojim curama stavljam frontline.ali lani su oboje imale(nakon setnje u sumi) po 4-5 krpelja!!!
cak je jedan bio kraj oka!fuj mrzim ih!nema 100% zastite
whippie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 19:53   #13
I Frontline i Advantix ampule stavljati svaka 3.5-4 tjedna, vjerujte na riječ, ne čekajte duže!
Inače, za dužu zaštitu Bayerova Kiltix ogrlica - savršena, pesi mi bili po šumi i ako se neki uhvatio slučajno, krepnuo u roku keks, bolesni nikad.
Mjenjala u ''sezoni'' svaka 3 mjeseca, a van sezone i malo duže (iako piše da drži 6 mjeseci - ne vjerujem ja u to, obično za sve te proizvode vrijedi manji rok zapravo).
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 22:52   #14
Ako na Frontline Combo piše da je treba kapat svaka 8 tjedana, nije li onda jednom mjesečno previše? Može li to imati kakve nus pojave? Nedajbože da se otruje ili da dobije alergiju? mene to osobito brine obzirom da su westići skloni alergijama.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 23:12   #15
to su otrovi i nesmiju se stavljati tako često, mi svojima stavimo na proljeće i ljeto i gotovo, jesen i zimu nema krpelja pa ne treba ni zaštita...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 23:45   #16
netko je pitao jel krpelj moze biti na drvetu.Naravno sa moze,kao i u travi i grmlju...
moguce je da i nakon ampulice pad dobije krpelje ali oni se samo uhvate i uginu i nakon nekog vremena otpadnu i ne mogu prenijeti piroplazmozu.Ja ne znam kak vi vidite te krpelje,ja ih nikad nisam vidio!!!Doduse ja ni ne setam po nekim obraslim podrucjima pa mozda zato!Uglavnom zelim vam svima ovo proljece bez krpelja
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 20:28   #17
Quote:
Neona kaže: Pogledaj post
ne znam od kuda iskacu krpelji, ali imam huskya sa jako gustom dlakom. pobrao je u svom zivotu par tih nametnika al srecom, bez posljedica, jer smo ih skuzili na vrijeme.

nabavila sam mu scalibor ogrlicu jer samo ogrlice nosi i nemamo problema. naravno cekam proljece pa cu moci testirati ,u sezoni ,
meni je bolji advantix od frontline barem vise djeluje!!!

Neona da li imas husky muskog ili zenku i dali slusa bez lajne???moj je nemoguc
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:40   #18
pa ljudi božji i frontline ili advantix stavljati jednom mjesečno!! a najbolje je kombinirati ampulu i ogrlicu. znači ampula ajmo reć svaka 4 tjedna i ogrlica svakih 6 mjeseci i tada imate koliku-toliku zaštitu koja je puno bolja od nikakve. uz to možete psu davati i češnjak.
ossa_ossy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 18:06   #19
frontline se stavlja svakih mjesec i pol a advantix djeluje mjesec dana.inace krpelja ima i po zimi.moja susjeda je u 12 mj.prosle god.(2006) bila na sljemenu sa retriverom i isto je mislila nema krpelja po zimi ali eto...pas se vratio sa krpeljom doma.poslije sam malo citala i pise da krpelja ima kada je temp.od 0 stupnjeva na dalje.znaci nema ih samo ispod 0. ali mislim da ih ipak ima dosta manje nego u odnosu na proljece,ljeto pa je ok.samo ogrlica.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 18:36   #20
Ja svog pesa i mačka naprašim Neopitroidom pa ih krpelji baš ne vole. Al ne znam koliko dugo?!?!
Miladojkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.