Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 14:55   #21
Nije, a nisam niti primjetil da na tom mjestu propušta....
Bunar je od fi80 valjkastih cijevi.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:42   #22
Prati jel mutna samo kad su sezone kiša (topljenje snjega).
Ako je, onda je utjecaj površinskih voda koje ulaze iz gornjeg dijela zemlje u bunar. (kroz fuge/spojeve)
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:29   #23
Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
Prati jel mutna samo kad su sezone kiša (topljenje snjega).
Ako je, onda je utjecaj površinskih voda koje ulaze iz gornjeg dijela zemlje u bunar. (kroz fuge/spojeve)
Što napravit da ne ulazi površinska voda na prva dva metra, imam isti problem s time da sam navezao frezani asfalt blizu bunara pa je voda totalno nepitka po izgledu tj tamnije je boje kod jačih kiša.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:57   #24
imam bunar koji se godinama nije koristio, e sad unutra ima ugl organskog otpada koliko sam primjetio, kako da to očistim?
da uzmem pumpu i sve to ispumpam po par puta ili...? inače to bih koristi ugl za basću i za piće
cile_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 17:05   #25
Quote:
cile_vk kaže: Pogledaj post
imam bunar koji se godinama nije koristio, e sad unutra ima ugl organskog otpada koliko sam primjetio, kako da to očistim?
da uzmem pumpu i sve to ispumpam po par puta ili...? inače to bih koristi ugl za basću i za piće
Ukoliko se možeš spustiti u njega bilo bi dobro očistiti dno fizički jer se vjerovatno na dnu stvorio mulj. Nakon toga ga intezivno koristiti (trošiti vodu iz njega ) kako bi se napravila potpuna izmjena vode u njemu bar desetak puta...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 17:40   #26
Može se to i pumpom isprazniti. Tak smo to mi riješili. Naravno, treba trošiti vodu iz njega.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:17   #27
Najprije nabavi potopnu pumpu sa crijevom i mlaznicom, tako operi stranice bunara. Zatim počni ispumpavati.
Tu bi mogao nastati problem ulaska mulja ili pijeska!
U tom slučaju trebaš pumpu koja može povlačiti mulj sa dna, a ne samo vodu.
U području Siska taj mulj je problem.

Inače jedan kolega je isto tako ispumpavao (i zatrpavao bunar muljem do 1,5 m).
Pa je odustao od bunara. Slučajno sam čuo kako plače i predložio da pokušamo na moj način. Posudio sam pumpu koja može normalno prožvakati mulj i pijesak sa izlazom od 1". Uključenu pumpu smo nabijali na dno i pritom je izbacivala mulj i pijesak.
ALI SMO ISTOVREMEO BUNAR TANKIRALI VODOM IZ VODOVODA - da spriječimo nadolazak novog mulja/pijeska. Izbacili smo kompletan talog do tzv. križa (hrastov križ na dnu-vidi se pod rasvjetom).
Tada je kolega bio zadovoljan sa poslom, a valjda je i danas.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 10:08   #28
mislim da problem ispumpavanja bunara efikasno rješavaju dečki iz lokalnih vatrogasnih društava s crijevima i agregatom;pitaj njih i riješiš problem uz kobasice i pivo
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 10:18   #29
Ovo s vatrogasnim aparatom je djelotvorno kod "aktivnih" bunara, koji se redovito koriste, u kojima ima vode, ali se tijekom vremena nakupio mulj na dnu, i začepio žile... Ako unutra ima organskog i raznog drugog otpada, bunar se prvo mora srediti, i sve to očistiti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 08:04   #30
ti bunari znaju bit problematični u turopoljskom kraju. Upravo zbog tih povrsinskih slojeva vode koji mute vodu ako bunar ne dihta barem do 3-4 metra dubine.. Puno bolje rijesenje je zabijanje 2" cijevi na 8-9m dubine pomocu specijelnog "bata" za zabijanje cijevi. Zatim u tu cijev ugurati manju cijev sa "korpom" i to spojiti na hidrofor.. Kazem, to bi bilo idealno..

Zadnje uređivanje mario_tm : 06.10.2011. at 08:10.
mario_tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:22   #31
evo za takve bunare ima majstor koji sve to rjesava i to dubine i do 30 metara stare i nove bunare,vidio sam ljudi tu svasta pisu al nemoj te radit gluposti moze vam se zarusat cjeli bunar.svaki bunar se dade ocistit i uredit
miromatkovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:56   #32
čišćenje bunara

odlučila sam reaktivirati bunar na zemlji mog djeda, no zatrpan je šutom. postoji li netko tko bi to mogao iskopati ako itko zna? zemlja je u Velikoj Gorici.
hvala
stefi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 12:28   #33
čišćenje bunara

Javio mi se čovjek na oglas za čišćenje bunara. Došao s kolegom i izvukao svo smeće iz bunara i odnio ga... Ako koga zanima pošaljem broj na privatne poruke...
stefi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 12:38   #34
Quote:
stefi_zg kaže: Pogledaj post
Javio mi se čovjek na oglas za čišćenje bunara. Došao s kolegom i izvukao svo smeće iz bunara i odnio ga... Ako koga zanima pošaljem broj na privatne poruke...
jesi našao majstora na ovim dole stranicama?

www.pravimajstor.com
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.