Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2010., 21:57   #21
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
No to ne znači da nije u pravu, a i njegov Kraš ne stoji loše.
On se morao baviti analnom speleologijom i politikom kako bi došao do svog društvenog statusa i bogatstva. U niti jednoj normalnoj državi svijeta se bogatstvo ne stječe preko noći (osim, ako nisi supertalentirani nogometaš, pronađeš naftu u SADu i sl.)

Država bi trebala donositi zakone i stvoriti uvjete koji omogućuju normalan rad i naplatu rada. Našu državu to nije briga njoj paše socijala, lažni branitelji, rodilje, državna, lokalna uprava, državne firme jer je to njeno glasačko tijelo.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:58   #22
Iz mog ličnog iskustva mogu reći da su napr. Albanci puno bolji i vrjedniji radnici od Hrvata. Radio sam kod jednih u pekari. Rade po cijele dane, a čak i noći ( za nas, a i mene je to čak i previše ) i tako zarade dobre pare.

Ja nisam mogao raditi toliko pa sam brzo dao otkaz ( od 4 sata od podne pa sve do 12 ili 1 navečer, pa onda opet ustanem ujutru u 5 na drugu smjenu. Znači, spavao bi samo po 3 sata. I tako bi radio do 4 u podne ). Previše, ali su jako vrijedni.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:01   #23
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Država bi trebala donositi zakone i stvoriti uvjete koji omogućuju normalan rad i naplatu rada. Našu državu to nije briga njoj paše socijala, lažni branitelji, rodilje, državna, lokalna uprava, državne firme jer je to njeno glasačko tijelo.
Naravno, jer sve boldanu ti je baza birača koja je ovisna o tebi i da ti ostaneš na vlasti te da možeš strašiti narod mantrom da će oni drugi uzeti te "privilegije"
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:07   #24
Nek vrati pare koje je on i tisuću takvih maznuo od lijenog i neobrazovanog naroda, takvi bi na robiji bili, a ne na tv da ova država liči na nešto.

Zadnje uređivanje Gustavo : 18.04.2010. at 22:13.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:09   #25
Poštenije bi bilo reći - Hrvati su 45 godina odgajani na "Snađi se druže" i "Što volim ovaj režim novac ide ,a ja ležim" način rada i razmišljanja i zato su...(njegov opis)
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:11   #26
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Poštenije bi bilo reći - Hrvati su 45 godina odgajani na "Snađi se druže" i "Što volim ovaj režim novac ide ,a ja ležim" način rada i razmišljanja i zato su...(njegov opis)
I mađari su i slovaci i poljaci i česi....pa kod njih nije to baš tako izraženo. a oni su imali rigidniji komunizam od nas
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:15   #27
A i policija ( poznajem ih nekoliko ), "ne rade" a primaju plaću. Jer odu na posao, sjednu i popiju kavu, dok je u gradu kaos i nered.

Dođu kući, pitaš ih šta je bilo na poslu, a oni kažu " popili smo dobru kavu "... samo to? Ajde, neka su barem zaradili na pijenju kave
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:16   #28
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
I mađari su i slovaci i poljaci i česi....pa kod njih nije to baš tako izraženo. a oni su imali rigidniji komunizam od nas
Njima 90-e nisu propale - u gospodarskom smislu (zapravo njih hvale kao najprosperitetnije godine) i puno su prije krenuli u preuzimanje zapadnih navika. Mi koji smo i 90ih putovali u te zemlje (a čak i danas) smo se itekako negledali i smješnih stvari i nepoštivanja i neozbiljnog poslovanja i svega onoga što Vidošević pronalazi kod Hrvata.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:18   #29
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Njima 90-e nisu propale - u gospodarskom smislu (zapravo njih hvale kao najprosperitetnije godine) i puno su prije krenuli u preuzimanje zapadnih navika. Mi koji smo i 90ih putovali u te zemlje (a čak i danas) smo se itekako negledali i smješnih stvari i nepoštivanja i neozbiljnog poslovanja i svega onoga što Vidošević pronalazi kod Hrvata.
Naravno, jer oni su krenuli s lošije pozicije od nas, no u 20 godina su promijenili mentalitet ili ga mjenjaju puno brže od nas, a zašto nismo mi pratili taj tempo? Rat nema veze s time, u biti rat nas je još brže (nasilnije) treba oprebaciti na drugi mentalitet
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:18   #30
BTW, zašto Nadan nije objasnio kako to da Hrvati u Njemačkoj, Austriji, Francuskoj, Švedskoj nisu tako lijeni. Štoviše, poznati su kao jako dobri radnici. Možda je to povezano s tim da se u tim zemljama zna kako se radi podjela rada i kako nagraditi dobrog radnika.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:21   #31
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Ne slažem se. Može i bolje, ali nadam se da ćemo zadržati ležernost življenja i da nećemo upasti u zamku "živim da bi radio".
s milijunima na racunu i meca u garazi,tako i zivimo samo neznam do kad...
vision one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:22   #32
pa zna valjda čovjek što priča.

iz vlastitog iskustva.
systemerror is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:25   #33
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
BTW, zašto Nadan nije objasnio kako to da Hrvati u Njemačkoj, Austriji, Francuskoj, Švedskoj nisu tako lijeni. Štoviše, poznati su kao jako dobri radnici. Možda je to povezano s tim da se u tim zemljama zna kako se radi podjela rada i kako nagraditi dobrog radnika.
Možda zato što se u tim zemljama ne tolerira ljenguženje.
Buba Ludak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:26   #34
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
BTW, zašto Nadan nije objasnio kako to da Hrvati u Njemačkoj, Austriji, Francuskoj, Švedskoj nisu tako lijeni. Štoviše, poznati su kao jako dobri radnici. Možda je to povezano s tim da se u tim zemljama zna kako se radi podjela rada i kako nagraditi dobrog radnika.
Zato što moraju. Stranac te neće trpit i gledat kako samo ležiš, već će ti reći: " zasuči rukave i radi, šta si se izrepačio?! ". Inače, drugčije ne možeš preživjeti. Pogotovo su njemci stroge gazde i dobri radnici, u njih nema ljenguzačenja.

Dobro je neko rekao: " tuđa zemlja tuga pregolema ". Tako i jest, kod tuđeg moraš raditi, nema ti druge.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:35   #35
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Poštenije bi bilo reći - Hrvati su 45 godina odgajani na "Snađi se druže" i "Što volim ovaj režim novac ide ,a ja ležim" način rada i razmišljanja i zato su...(njegov opis)

65 godina. Ništa se do danas nije promijenilo na tom planu za golemu većinu Hrvata. HDZ = KPJ
__________________
Forumski doktor političkih znanosti
V_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:36   #36
a ima i jedna čudna navika kod poslodavaca na ''zapadu''.

naime, oni plaćaju svog radnika po obavljenom poslu. i to relativno pristojnom plaćom.
mislim da će u dogledno vrijeme ta revolucionarna navika ''zapadnih'' poslodavaca preći i u hrvatsku, pa neće više radnik biti nužno zlo vrijedno prezira (pogotovo kad traži plaću za minuli rad), a vrli direktori iz sadašnjeg statusa kavedžija sa bembarama, preći u vlasnike koji rade za dobrobit firme (pogotovo oni koji rade u tvornicama mastodontima naslijeđenim iz ''onog'' sistema, pa ih je više po odmorima i remetincima, nego na poslu).
systemerror is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:43   #37
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Zato što moraju. Stranac te neće trpit i gledat kako samo ležiš, već će ti reći: " zasuči rukave i radi, šta si se izrepačio?! ". Inače, drugčije ne možeš preživjeti. Pogotovo su njemci stroge gazde i dobri radnici, u njih nema ljenguzačenja.
I šta je tu loše? Ja sam gastarbajtersko dijete i znam kako mi je roditeljima bilo. Ali, ako radiš možeš sebi i svojima osigurati sasvim solidan život. Kod nas imaš dvije krajnosti. Oni koji se ubijaju od posla i oni koji ništa ne rade i žive sasvim dobro jer ih država financira na ovaj i onaj način.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:47   #38
Quote:
systemerror kaže: Pogledaj post
a ima i jedna čudna navika kod poslodavaca na ''zapadu''.

naime, oni plaćaju svog radnika po obavljenom poslu. i to relativno pristojnom plaćom.
mislim da će u dogledno vrijeme ta revolucionarna navika ''zapadnih'' poslodavaca preći i u hrvatsku, pa neće više radnik biti nužno zlo vrijedno prezira (pogotovo kad traži plaću za minuli rad), a vrli direktori iz sadašnjeg statusa kavedžija sa bembarama, preći u vlasnike koji rade za dobrobit firme (pogotovo oni koji rade u tvornicama mastodontima naslijeđenim iz ''onog'' sistema, pa ih je više po odmorima i remetincima, nego na poslu).
Normalno, plaćaju pošteno. Koliko si zaradio, toliko će ti platiti. Zato i jesu razvijene države.

Što se tiče Hrvatske, ovdje narod nije navikao puno raditi, pa ne znam kako bi se mogli naviknuti na sami rad- kao na zapadu.

Ionako se neki vraćaju jer im je to previše. Poznajem jednom koji je radio na građevini u Njemačkoj. Radio je od 5 sati ujutro do 8 navečer. Znači, on je imao svega samo 8 sati slobodno, a i njih je morao prespavati da bi mogao ustati rano i raditi. Nije imao ni vremena za obitelj. Tako svi naši koji su po tuđem svijetu, rade kao konji, ma šta kao konji- kao magarci.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:49   #39
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Pošteno rade i smetlari pa nikad neće imati plaću ko direktor. Vjerojatno smetlar se puno više naradi no.....i nema tu ništa nepravedno.
problem je samo sto "smetlar" misli da mora vozit mercedes, napravit kucu i platit sinu 8 godina studiranja. Jer je to "normalno".

Quote:
Čovjek je kazao istinu koja se odnosi na većinu, ali naravno ne na sve.
bolnu istinu, al istinu
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:51   #40
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
I šta je tu loše? Ja sam gastarbajtersko dijete i znam kako mi je roditeljima bilo. Ali, ako radiš možeš sebi i svojima osigurati sasvim solidan život. Kod nas imaš dvije krajnosti. Oni koji se ubijaju od posla i oni koji ništa ne rade i žive sasvim dobro jer ih država financira na ovaj i onaj način.
Ovisi zbog čega su financiarni. Dobar dio njih ne zaslužuje primanja.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.