Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2012., 22:47   #1
Daske na pod?

Željeli smo u kući postaviti seljački pod, no ispostavilo se da ono što bismo mi željeli košta 490 kn/m2 te smo odustali.

Sad sam ja došla na ideju da na pod (trenutno su pločice, na njih bismo stavljali) stavimo hrastove daske debljine 2,5 mm, okrajčene i osušene na 9-11%, ručno pohoblamo i pouljimo.

Komentari?
Pitam jer sam to davnih dana vidjela kod jednog poznanika u kući i sve je bilo fantastično osim činjenice da njegove daske nisu bile sušene, pa su se s vremenom stisle. Inače sve 5.
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:10   #2
2.5mm?Si mislila mozda 2,5 cm,si razmišljala o brodskom podu?Tak mi baka u lici ima,ispod poletvano i sve 5 evo već 20 godina i vise.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:15   #3
Da, ispričavam se, na 2,5 cm sam mislila.
Koja je razlika brodskog poda u odnosu na daske? Znaš li možda cijenu za hrastov?
Hvala na hintu.
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 10:29   #4
Brodski pod ima falc ko lamperija a daska nema,tak da bi ti moglo doć do nekih pukotinica di bi ti smeće ili nešto upadalo,a i nije ti tak skup daleko je od 400+ kn koliko si rekla,to ti ljudi stavljaju pod krov na ovu vidljivu stranu.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:59   #5
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Brodski pod ima falc ko lamperija a daska nema,tak da bi ti moglo doć do nekih pukotinica di bi ti smeće ili nešto upadalo,a i nije ti tak skup daleko je od 400+ kn koliko si rekla,to ti ljudi stavljaju pod krov na ovu vidljivu stranu.
da, toliko je skup, jelovi od 22 milimetra dođe oko 100 kn

njoj je riješenje te daske dati marangunu da napravi utor i pero i eto brodski pod, samo neće bit savšen, i obavezno ostavit vergu
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 21:24   #6
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
da, toliko je skup, jelovi od 22 milimetra dođe oko 100 kn

njoj je riješenje te daske dati marangunu da napravi utor i pero i eto brodski pod, samo neće bit savšen, i obavezno ostavit vergu
Slažem se.
A sigurno nije mekano,kao šta je brodski pod.Nesmiš ga pogledat ostane rupa na njemu
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:12   #7
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Slažem se.
A sigurno nije mekano,kao šta je brodski pod.Nesmiš ga pogledat ostane rupa na njemu
pa brodski pod je format, a ne materijal, znaći sve šta je duže od 120cm i šire od 7 cm se kategorizira kao brodski pod....
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 17:39   #8
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa brodski pod je format, a ne materijal, znaći sve šta je duže od 120cm i šire od 7 cm se kategorizira kao brodski pod....
Samo šta je u 99% slučajeva riječ o borovini ili jelovini,znaš li ti di kupiti bilo šta drugo?Osim po naruđbi,vrlo teško
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:07   #9
Quote:
RR's kaže: Pogledaj post
Željeli smo u kući postaviti seljački pod, no ispostavilo se da ono što bismo mi željeli košta 490 kn/m2 te smo odustali.

Sad sam ja došla na ideju da na pod (trenutno su pločice, na njih bismo stavljali) stavimo hrastove daske debljine 2,5 mm, okrajčene i osušene na 9-11%, ručno pohoblamo i pouljimo.

Komentari?
Pitam jer sam to davnih dana vidjela kod jednog poznanika u kući i sve je bilo fantastično osim činjenice da njegove daske nisu bile sušene, pa su se s vremenom stisle. Inače sve 5.
Preporučam ti da, umjesto hrastovih daski, staviš gres pločice s imitacijom drva, koje su trenutačno dovedene do savršenstva ink jet tehnologijom. Izdržljivost i trajnost je puno veća od daski, možeš polagati i vanjske površine, a izgledom ne odaju dojam da nije pravo drvo, niti kad se promatraju sasvim blizu.
Cijena je mnogo manja od ove koju si navela.
Hicks123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 16:01   #10
Stavila bih ja laminat da želim umjetne materijale. Ali hvala na savjetu.

Zvala sam i gledala na sto mjesta za hrastov brodski pod, no ili nemaju hrast ili ne rade brodski pod. Sve što sam pronašla je smreka, koja pak nije opcija.

Ja sam i dalje za to da kupim suhe daske u pilani i postavim ih. Hrast.
Očito je problem ta pero utor priča.
Ima li netko preporuku za pilanu?
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:12   #11
Imas u vecim trg.centrima brodski pod od
jelovine i dode 60kn m2...
A imas i ovdje http://www.spacva.hr/Podovi/Selja%C4...1/Default.aspx vrhunski seljackih podova
od ako se nevaram 200kn m2.
povidim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 20:49   #12
Hvala na info, sjetio si me da ustvari imam cjenik od Bohora u mailu.
Imaju xr i vs klase, to su kao najlošije, po 115-180 kn. Klasa r2 je po 180-215 kn. Zna li netko kako izgleda to xr i vs? Belovar mi nije baš najbliži...
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:36   #13
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Samo šta je u 99% slučajeva riječ o borovini ili jelovini,znaš li ti di kupiti bilo šta drugo?Osim po naruđbi,vrlo teško
ma može se nać u furnira, u umca, u megakopa... samo košta 500 kn m2
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:39   #14
Quote:
RR's kaže: Pogledaj post
Stavila bih ja laminat da želim umjetne materijale. Ali hvala na savjetu.

Zvala sam i gledala na sto mjesta za hrastov brodski pod, no ili nemaju hrast ili ne rade brodski pod. Sve što sam pronašla je smreka, koja pak nije opcija.

Ja sam i dalje za to da kupim suhe daske u pilani i postavim ih. Hrast.
Očito je problem ta pero utor priča.
Ima li netko preporuku za pilanu?
ma to trebaš naći nekoga staroga stolara da ti sredi, pa bilo tko ko ima kombinirku to može napravit
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.