Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 16:56   #161
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Jeftino je tvoje insistiranje na tvrdnji, za koju kao jedini dokaz nudiš "ne sjećam se gdje i kako".

(ne zaboravi da tvrdiš da "Dawkins nije toliko neoboriv koliko bi mi ateisti željeli da bude". Pod to se naime podrazumijeva da je Dawkins negdje "popušio" u dokazivanju da za boga nema prihvatljivih dokaza.)
U biti Dawkins je samo arogantan, popušio je on odavno sve što se moglo popušiti. Jednom sam napisao:

__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 28.04.2012., 17:25   #162
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Radim na tome,imam nekoliko manjih sponzora,ali još to nije dovoljno za ozbiljni početak.
Konačno si nam objasnio o čemu se tu zapravo radi.
ecobarbarus is offline  
Old 28.04.2012., 19:41   #163
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Konačno si nam objasnio o čemu se tu zapravo radi.
Pozdrav

Nisam ništa još objasnio,ali hoću.I mislim da nikome više neće biti svejedno,jer se ovdje radi o najvažnijem pitanju od svih mogućih pitanja za svakoga od nas:Tko sam ja i kamo ZBILJA idem.

Žao mi je što već sutra ne mogu o tome javno govoriti,ali s druge strane je to i dobro.Možda neko dobije inspiraciju pa zbilja sazna kako smo nastali.

Što bi to bilo lijepo!Ne bi više bio sam!

Pozdrav
teodor francic is offline  
Old 28.04.2012., 21:37   #164
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav
...
Pozdrav
Baš sam se ponadao kako si shvatio da na forumu nije potrebno pozdravljati i odzdravljati... Ispadaš smiješan
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
F. Chief: "Sjećam se samo da sam mu našao par logičkih pogrešaka..."
Dtomas: "Gdje, koje?"
F. Chief: "Aj, ne sjećam se fakat, ali znam da sam negdje raspravljao o toj knjizi... ... Uglavnom, Dawkins nije toliko neoboriv koliko bi mi ateisti željeli da bude, ..."

Dijalektika: "Sjećam se samo da sam joj našla par pogrešaka..."
X: ................."Gdje, koje?"
Dijalektika: "Aj, ne sjećam se fakat, ali znam da sam negdje raspravljala o toj teoriji... ... Uglavnom, teorija evolucije nije toliko neoboriva koliko bi neki željeli da bude, ..."


super mi je ova analogija, ali zaista... ja bih volio znati u čemu se prešao Dawkins. Molim vas, iskopajte to (podsjetite se) pa postajte...
dtomas is offline  
Old 28.04.2012., 22:27   #165
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ne baš.lososi su skoro jedinstveni+oni doživljavaju promjenu u svom tijelu,mala metamorfoza, smoltifikacija.
Lososi su pokazatelj da je to moguće, a ribe mogu živjeti u boćatoj vodi kakva je bila za vrijeme Potopa.

Quote:
nemaš ama baš nikakvih dokaza za to.zna se što utječe danas na rast te planine,znamo zbog čega je ta planina uopče nastala.znamo kojom brzinom se kontinenti međusobno udaljavaju,prebližavaju..shvati ovo-čak i da su se od svake vrste dinosaura nalazila hrpa parova pdmah u podnožju everesta ne bi se uspjeli popet na vrh zbog kiše+što se dogodi sa kišom koja je na velikoj visini i hladnoči?postaje snijeg,tuća?sad zamisli kakvi su tek morali bit onda uvjeti na everestu kad bi tuča počela padat 40 dana.. a da ne zaboravimo ono najvažnije- bog ne bi dopustio življenje nikoga izvan korablje jer bi to značilo da je napravio grešku. za jednu svemočnu osobu ne znati o postojanju preživjelih životinja.. zaboravila si također i da bi biljke sve također bile istrebljene jer biljke ne dišu pod vodom(bar ne sve) ili bi bile uništene zbog pritiska.a ne mogu sve biljke opstat na slanoj vodi u sjemenkama,nit sve završe u životinjskom traktu..
Je, baš se dinosaur od 25 m (sauropod) ne bi mogao popeti od kiše ili tuče, pa mogao je i doplivati. U Bibliji ne piše da je tuča padala 40 dana, nego kiša. Iako znamo koja je današnja brzina, samo je nedokazana pretpostavka da je nekada bila ista kao i sada. Bilo je još planina osim Everesta na koje su mogli pobjeći. Bog je dopustio preživljavanje svima koji su mogli živjeti u vodi, njih Potop nije mogao ubiti. Zato je Noa morao evakuirati jednino kopnene životinje, možda i male dinosaure koji bi se mogli utopiti.

Quote:
a znaš li da zemlja nije uvijek imala ozonski omotač.da je trebalo doosta godina da se on stvori i da nam zaštitu od radijacije..ali dobro si napisala ovo-život je prilagođen za život na zemlji i od zemlje.tu se slažem.ali ni to nije baš točno.mi ne možemo živjet na 2/3 zemlje kad ubrojimo oceane,pustinje,visoke planine,...
I ovo bi mogao biti dokaz Potopa, 2/3 Zemlje je pod vodom.

Quote:
za koje nemaš nikakve dokaze..
Kao što ni ti nemaš dokaze da je uvijek rastao istom brzinom.

Zadnje uređivanje Dijalektika : 28.04.2012. at 22:35.
Dijalektika is offline  
Old 28.04.2012., 22:47   #166
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Hm, da, i ja idem kreacionistima ukazivati na besmislenosti...

Što se tiče 'postojanja', eto, ja nisam baš radostan što sam doveden u postojanje, boli me kičma, bole me zubi, imam hemeroide, nemrem letjeti, gubim dlaku na strateškom mjestu navrh glave, žena me vara, banka mi hoće uzeti stan, sve teže mi se diže, jebe me zglobni artritis polako, imam problema s pražnjenjem debelog crijeva, alergijama, ako me je i stvorio, serem mu se na posel...
Koja tužna ispovijest, suosjećam s tvojim bolom...

Bog je stvorio samo prvi par ljudi s namjerom da žive zauvijek u zdravlju i zadovoljstvu ako mu budu lojalni. Zato je učinio da nikne stablo života i stablo spoznaje dobra i zla, kao ispit lojalnosti. Međutim, zbog zlog utjecaja Sotone, neposlušnosti Bogu i degradacije kao posljedice toga, život je postao sušta suprotnost od prvotne namjene (nesreća, bolest, smrt postale su mu pratioci), ali na određeno vrijeme - do drugog Isusovog dolaska.
Dijalektika is offline  
Old 28.04.2012., 22:57   #167
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Hipteza mora biti razumna, itekako mora biti potkrepljena sa podacima i promatranjima. Da bi ovo tvoje imalo ikakvog smisla, trebala bi moći izračunati te "snažne sile" i iz toga izvesti moguću promjenu reljefa.
Poznata je snaga vode, pa je lako izračunati njenu razornu i pokretačku moć za vrijeme Potopa (povećanjem mase i brzine vode, povećava se i njena sila).

Quote:
Isto tako bi se trebala dogovoriti sama sa sobom, da li Biblija jeste riječ božja ili nije. Jer ako biblija kaže slijedeće:

"Izgiboše sva bića što se po zemlji kreću: ptice, stoka, zvijeri, svi gmizavci i svi ljudi"

onda i dalje nisi objasnila pronalazak dinosaura na svim kontinentima. Jer čak i da su dinosauri bili planinari, opet bi bila u konfliktu sa Biblijom jer joj vjeruješ samo djelomično. Što je sad od to dvoje tvoje početno stajalište - da li je sve izginulo ili nije? I onda od tog početnog stajališta stvaraš hipotezu.
Biblija jest riječ Božja koju je zapisao čovjek.
Sva bića što se po zemlji kreću, a ne ona koja mogu preživjeti u vodi (ribe, morski sisavci te gmazovi koji žive u vodi).
Nisam ni tvrdila da su dinosauri preživjeli Potop, samo pretpostavljam pod kojim bi uvjetima mogli preživjeti. Dinosaur sauropod s dužinom vrata od 10 m je teoretski mogao jer su vode, po Bibliji, dizale oko 7 m iznad brda.

Zadnje uređivanje Dijalektika : 28.04.2012. at 23:03.
Dijalektika is offline  
Old 28.04.2012., 23:08   #168
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Da, rođen je od Oca prije svih vjekova. Svjetlo od svjetla. Samo ne znam kakvo je bilo to rođenje? Muški ne mogu rađati.
Nije to bilo fizičko, nego duhovno rođenje (svjetlo od svjetla) i nema veze sa spolnošću.
Dijalektika is offline  
Old 28.04.2012., 23:29   #169
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Lososi su pokazatelj da je to moguće, a ribe mogu živjeti u boćatoj vodi kakva je bila za vrijeme Potopa.
onda bi sve riblje vrste to i danas trebale moći jer su jedine preživjele+evolucija se ne događa u danima,štoviše satima


Quote:
Je, baš se dinosaur od 25 m (sauropod) ne bi mogao popeti od kiše ili tuče, pa mogao je i doplivati
.ne bi mogao.jesi li ti uopče svjesna o kojoj količini vode se radi?zamisli tu sad gdje sjediš 7km vode iznad sebe.

Quote:
U Bibliji ne piše da je tuča padala 40 dana, nego kiša.
kiša ne pada na visokim planinama jer je uvijek hladno.znači snijeg,tuča..

Quote:
Iako znamo koja je današnja brzina, samo je nedokazana pretpostavka da je nekada bila ista kao i sada.
nemaš nikakve dokaze da je opovrgneš

Quote:
Bilo je još planina osim Everesta na koje su mogli pobjeći.
ali koje su niže od everesta.znači ni bog nije znao što je najviša planina na zemlji?+ jesi li uopče svjesna o strmosti planina i penjanju uz nju dok pada kiša od 200m/danu

Quote:
Bog je dopustio preživljavanje svima koji su mogli živjeti u vodi, njih Potop nije mogao ubiti
ali ih je ubio.osim ako im nije dao neki magični štit.svi koralji,organizmi koji se ne mogu kretat,bljke bi umrle zbog pristiska i nedostaka sunca.jer več nakon 200njak metara svjetlost više ne dopire.sve biljke umiru..

Quote:
Zato je Noa morao evakuirati jednino kopnene životinje, možda i male dinosaure koji bi se mogli utopiti.
koji na kraju nekako ne postoje danas,koji su se pak morali izleči na arci,pa ih i dodatno hranit,koji su sve više rasli i trebali hrane


Quote:
I ovo bi mogao biti dokaz Potopa, 2/3 Zemlje je pod vodom.

Quote:
Kao što ni ti nemaš dokaze da je uvijek rastao istom brzinom.
imamo brzinu kretanj danas i razlog za to.ili obori te dokaze ili dokaži svoju..

i još nisi rekla gdje je trebala sva ta voda nestati?i to nakon koliko dana.
__________________
My Movies na IMDB

Zadnje uređivanje dr mladjo : 28.04.2012. at 23:36.
dr mladjo is offline  
Old 28.04.2012., 23:40   #170
Quote:
el.beba kaže: Pogledaj post
A to je tako jer ti tako tvrdiš?

Ili daj samo jedan, jedan jedini, 1, dokaz, da je Bog ikada išta imao sa ovim svemirom!
Ali dokaz, a ne mambo-jambo wishfull thinking.
Dokaz su kvantne fluktuacije energije koje same po sebi ne mogu ništa stvoriti, osim što u u vrlo kratkom vremenu nastaju i nestaju parovi virtualnih fotona.

Quote:
A evo jedan (od mnogih) argumenata da Boga nema.

Na Badnjak 2004g.(ah, ironije), mala Itcut, vesela i uvijek nasmijana djevojčica, izašla je malo se igrati u dvorište, dok su njena obitelj i slijepi brat za koga se brinula, ostali u kući. U tom trenutku se na njeno selo srušio 30-metarski tsunami, sravnivši sa zemljom sve, da nije ostala niti jedna cigla na svome mjestu. Itcutina obitelj je nekim čudom preživjela, ali mala nasmijana djevojčica nije...
Kao niti 230 000 ljudi na obalama Indijskog oceana, od kojih su 2/3 bila djeca.
Znači tvoj Bog je pomoću prirodnih sila iz nekog razloga ubio sve te ljude, baš u tom djelu svijeta?

Pa kakav je to jebeno umobolni plan?
Kakav sadist moraš biti da naneseš takvu tugu i patnju?

A kakav tek želudac moraš imati da nalaziš glupa opravdanja zašto Bog radi takva sranja...
To nije argument da Boga nema. Osim toga, postoje opravdane sumnje kako je uzrok tog potresa i tsunamija HAARP - američka tehnologija. Zna se da je njihov tajni plan u siromašnim zemljama smanjiti svjetsku populaciju.

Djeca se ne znaju bojati, moguće da je to jedan od razloga što je najviše djece stradalo. Kada pomislim da tamo i neki roditelji prodaju djecu kako bi zadovoljavala pohotu pedofiličarima, možda je za njih i bolje tako.

Bog ljude kažanjava katastrofama da bi se oni koji prežive zamislili nad svojim nemoralnim postupcima i vidjeli kamo to vodi ako su vjernici. Ateisti katastrofu ne mogu pripisati Bogu, a moral i tako relativiziraju.

Quote:
P.S.

I do kada ćete prepisivati ove kreacionističke pamflete, koji nemaju veze niti sa znanošću,
niti sa zdravim razumom, već samo pokazujete koji je vaš intelektualni nivo?

Tko tvrdi da je svemir nastao slučajno? Tko tvrdi da je nemoguć spontani nastanak života?

Osim crackpot kreacionista...
Nisam prepisala, no nije u tome poanta. Napisala sam što su za mene dokazi da Bog postoji. Eksperimentalno nije dokazan spontani nastanak najjednostavnijeg oblika života iz organske tvari, zato zaključujem da je nemoguć. A ti slobodno vjeruj da jest, usprkos svim dokazima.

Evolucionisti kažu da je nastao slučajno, a ne kreacionisti. Kako je po evolucionistma mogao nastati ako ne slučajno?!

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...i-svemiru.html

Quote:
Možda pamet i nije ono što generalno pali muškarce, jebiga, evolucija se pobrinula da nas pale sise i guzice,
ali to je tako, naš primarni cilj za ovoga života je prenijeti svoj genetski materijal,
i ako to ne napravimo, život nam je jednostavno "promašen"!

Ali osim sexualne privlačnosti, ipak treba nešto više za vezu, ili voljeti nekoga,
a tu dolazi ono sa pameti i inteligencijom, jednostavno me ne pale glupe i lude žene...
Zato bez brige, nikada ništa od našeg dejta... ali ako se sretnemo, budem mrtav pijan, a ti ne progovoriš niti riječi, možda bude sexa, ne gubi nadu!
Znači, ti ne bi volio svoje dijete ili bilo koga od rodbine i poznanika ako bi se rodili s intelektualnim teškoćama ili bili mentalno bolesni.
Meni se gaadi s tobom i raspravljati, a kamoli što drugo. Ubuduće mi se ne obraćaj ako ne želiš da te stavim ignore-listu!
Ne palim se na nemoralne ponude jednog pijandure, ne laskaj si! Baš bi mrtav-pijan bio sposoban za išta.
Ne nadam se ja niti želim, ti se uzalud nadaš neobaveznom sexu.

Quote:
Koje dokaze?
Više si puta navodila neke idiotarije, zbog kojih ti se svi smiju i smatraju te maloumnom,
ali niti jedan jedini dokaz do sada nisi napisala.

Aj...
Navodila sam prirodoznanstvene dokaze u prilog male starosti Zemlje (količina helija u stijenama i atmosferi, stopa erozije i sedimentacije, polonijeve aureole, itd.). Do tih dokaza su došli doktori prirodnih znanosti, maloumni to ne bi znali. Tome se mogu smijati samo neznalice zamagljenog uma koji ništa od navedenog ne razumiju, a do mišljenja takvih mi nije ni najmanje stalo.

http://www.gotquestions.org/Hrvatski...st-zemlje.html

http://www.conopljanews.net/misterij...ra_zemlja.html
Dijalektika is offline  
Old 28.04.2012., 23:44   #171
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
To nije argument da Boga nema. Osim toga, postoje opravdane sumnje kako je uzrok tog potresa i tsunamija HAARP - američka tehnologija. Zna se da je njihov tajni plan u siromašnim zemljama smanjiti svjetsku populaciju.
Nije Bog kriv, krivi su Amerikanci tj. Tesla (taj lik je još davno prije inicirao potres svojim igračkama)...

Bog je samo dao slobodnu volju ljudima i oni sami sebi prave pakao na zemlji. Jel tako Dijalektika?

dtomas is offline  
Old 28.04.2012., 23:56   #172
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Dokaz su kvantne fluktuacije energije koje same po sebi ne mogu ništa stvoriti, osim što u u vrlo kratkom vremenu nastaju i nestaju parovi virtualnih fotona.
Ako stvore, to znači da postoje još neka pravila koje ne znamo. Vjernicima su ta pravila Bog.


Quote:
Bog ljude kažanjava katastrofama da bi se oni koji prežive zamislili nad svojim nemoralnim postupcima i vidjeli kamo to vodi ako su vjernici. Ateisti katastrofu ne mogu pripisati Bogu, a moral i tako relativiziraju.
Opet pizdunske teorije o tome da su japanci sami krivi za cunami i potres. Kao i haićani koji su se bavili vudu-magijom. Pa ih je Bog kaznio.
O tome stoji zapisano: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=214


Quote:
Nisam prepisala, no nije u tome poanta. Napisala sam što su za mene dokazi da Bog postoji. Eksperimentalno nije dokazan spontani nastanak najjednostavnijeg oblika života iz organske tvari, zato zaključujem da je nemoguć. A ti slobodno vjeruj da jest, usprkos svim dokazima.

Evolucionisti kažu da je nastao slučajno, a ne kreacionisti. Kako je po evolucionistma mogao nastati ako ne slučajno?!
Postoji slučajost, ne-slučajnost i sinhronicitet. A možda i još neke stvari koje ne znamo.
krena is offline  
Old 29.04.2012., 00:02   #173
neznalice zamagljenog uma koji ništa od navedenog ne razumiju

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Bog je stvorio samo prvi par ljudi s namjerom da žive zauvijek u zdravlju i zadovoljstvu ako mu budu lojalni.
Hi hi hi.
Kako je Bog mogao "imati namjeru da mu budu lojalni", ako je vrlo dobro znao da mu neće biti lojalni?

Quote:
Bog je dopustio preživljavanje svima koji su mogli živjeti u vodi, njih Potop nije mogao ubiti. Zato je Noa morao evakuirati jednino kopnene životinje, možda i male dinosaure koji bi se mogli utopiti.
"Noa hvata MALE dinosaure u vodi ih u Arku tisuće kilometara, sa svih strana Zemlje. Curice i dječake dinosaure. Poslije će ih naučiti loviti. Sve te tisuće vrsta malenih dinosaura i beba dinosaura."

I sad mi reci da kreacionisti nisu munjeni.

Dobro da je Bog dopustio preživljavanje vodenih stvorenja u vodi, ali zašto je podavio kopnene životinje, osim po jednog para? Po čemu su kopnene životinje bile griješne, a pankton, kitovi i ajkule nisu?

Quote:
Dinosaur sauropod s dužinom vrata od 10 m je teoretski mogao jer su vode, po Bibliji, dizale oko 7 m iznad brda.
Sauropod je mogao 6 mjeseci preživjeti stojeći na vrhu najvišeg brda s ispruženim vratom iznad vode....

Quote:
Osim toga, postoje opravdane sumnje kako je uzrok tog potresa i tsunamija HAARP - američka tehnologija. Zna se da je njihov tajni plan u siromašnim zemljama smanjiti svjetsku populaciju.
Sve bolje i bolje... a vjerojatno nisu bili ni na Mjesecu...

Quote:
Bog ljude kažanjava katastrofama da bi se oni koji prežive zamislili nad svojim nemoralnim postupcima i vidjeli kamo to vodi ako su vjernici.
Bog-o-Isus je dripac koji zastrašuje ljude brutalnim istrebljivanjima naslijepo.

Quote:
neznalice zamagljenog uma koji ništa od navedenog ne razumiju

http://www.gotquestions.org/Hrvatski...st-zemlje.html

http://www.conopljanews.net/misterij...ra_zemlja.html
Quote:
Oni pak koji smatraju da je zemlja stara 6.000 godina vjeruju da je Biblija istinita, te da postoje čimbenici koji pojašnjavaju »navodnu« starost Zemlje, kao što su Opći potop ili mogućnost da je Bog stvorio svemir u stanju koje »nalikuje« kao da je veoma staro. Na primjer, Bog je stvorio Adama i Evu kao odrasla ljudska bića. Da je kojim slučajem onoga dana kada su bili stvoreni liječnik pregledao Adama i Evu, procijenio bi da su stari oko 20 godina (ili koliko god stari izgledali), a zapravo su Adam i Eva bili manje od jednog dana stari. U svakom slučaju, uvijek postoji dobar razlog radi kojega možemo vjerovati Božjoj riječi više nego riječima ateističkih znanstvenika koji žele progurati svoje evolucijske teorije.
Mlada Zemlja je stara baš koliko tvrdi Biblija - samo 6000 godina... Bog ju je puffff metodom stvorio već starom milijarde godina. Je li onda mlada ili stara?

Zadnje uređivanje Nepoznati : 29.04.2012. at 00:11.
Nepoznati is offline  
Old 29.04.2012., 00:36   #174
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
onda bi sve riblje vrste to i danas trebale moći jer su jedine preživjele+evolucija se ne događa u danima,štoviše satima
Ne bi morale jer se ne mrijeste u slatkoj vodi, a kod lososa se adaptacija događa brzo.

Quote:
.ne bi mogao.jesi li ti uopče svjesna o kojoj količini vode se radi?zamisli tu sad gdje sjediš 7km vode iznad sebe.
Pa nisu dinosauri čekali da se sva voda sruči, bježali su pred njom na uzvisine.

Quote:
kiša ne pada na visokim planinama jer je uvijek hladno.znači snijeg,tuča..
Tada planine nisu bile jako visoke. Ne pada cijele godine snijeg na planinama, a tuče najviše ima ljeti kada je zemlja zagrijana.

Quote:
ali koje su niže od everesta.znači ni bog nije znao što je najviša planina na zemlji?+ jesi li uopče svjesna o strmosti planina i penjanju uz nju dok pada kiša od 200m/danu
Ne znači da je u to vrijeme bio najviša, bilo je još planina na koje su mogli pobjeći. Svjesna sam, ali tako velikim dinosaurima to ne bi bila prepreka.

Quote:
ali ih je ubio.osim ako im nije dao neki magični štit.svi koralji,organizmi koji se ne mogu kretat,bljke bi umrle zbog pristiska i nedostaka sunca.jer več nakon 200njak metara svjetlost više ne dopire.sve biljke umiru..
Koralji se mogu naći i na dubinama od 6000 m, što znači da mogu podnijeti pritisak vode i nedostatak svjetla.
Sjeme se moglo sačuvati, a i Noa je ponio mnoge biljke i sjemenja na Arku.

Quote:
imamo brzinu kretanj danas i razlog za to.ili obori te dokaze ili dokaži svoju..

i još nisi rekla gdje je trebala sva ta voda nestati?i to nakon koliko dana.
Imaš sadašnju brzinu, nije mjerena ni prije 100, a kamoli 4000 godina. To nisu dokazi da je brzina bila uvijek ista.

Ona voda koja nije isparila ispunila je današnja jezera, korita rijeka, mora, oceane i podzemne vode (otada je za 1/3 više vode nego kopna na Zemlji).
Dijalektika is offline  
Old 29.04.2012., 00:40   #175
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kako je Bog mogao "imati namjeru da mu budu lojalni", ako je vrlo dobro znao da mu neće biti lojalni?
...pa znao je jer su bili stvoreni na njegovu sliku i priliku!
Quote:

"Noa hvata MALE dinosaure u vodi ih u Arku tisuće kilometara, sa svih strana Zemlje. Curice i dječake dinosaure. Poslije će ih naučiti loviti. Sve te tisuće vrsta malenih dinosaura i beba dinosaura."

Dobro da je Bog dopustio preživljavanje vodenih stvorenja u vodi, ali zašto je podavio kopnene životinje, osim po jednog para? Po čemu su kopnene životinje bile griješne, a pankton, kitovi i ajkule nisu?

Sauropod je mogao 6 mjeseci preživjeti stojeći na vrhu najvišeg brda s ispruženim vratom iznad vode....

Bog-o-Isus je dripac koji zastrašuje ljude brutalnim istrebljivanjima naslijepo.

Mlada Zemlja je stara baš koliko tvrdi Biblija - samo 6000 godina... Bog ju je puffff metodom stvorio već starom milijarde godina. Je li onda mlada ili stara?
Sve si lijepo uprizorio, fala, al ja ću se samo malo nadovezati na starost zemlje...

Ona izgleda kao da je stara milijarde godina, ali zapravo je stara tek 6000godina. Bog je namjerno stvorio pomutnju u godinama da testira vjeru u ljudi. Stvar je kušnje kojoj pravi vjernik neće podleći ma što god znanost otkrila...
dtomas is offline  
Old 29.04.2012., 00:41   #176
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Lososi se mogu mrijestiti u slatkoj vodi premda žive u slanom moru =

ONDA PO KREACIONISTIMA SLIJEDI DA =

srdele mogu lijepo živjeti u Jarunskom jezeru


Ajmo sitni obrtnici i poduzetnici, uzgajajte sitnu srdelu u Jarunu i eto zarade u Zagrebu !
Ne slijedi to po kreacionistima, nego po tebi. Morska voda je teža od slatke pa i nije došlo do miješanja jer je tonula prema dnu. Morske ribe su se zadržavale na većim dubinama dok su one koje žive u slatkoj vodi plivale bliže površini. Osim toga, u mora se svakodnevno slijevaju tone voda iz rijeka i u obliku padalina pa to morskim ribama ne smeta.
Dijalektika is offline  
Old 29.04.2012., 00:49   #177
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Isus je rekao da je Bog svemoguć,i pri tome sigurno nije mislio na to da može stvoriti Boga jačega od sebe ili napraviti kamen koji ne može podići ili da može vidjeti starijega od sebe.To znači da Bog može samo SVE-MOGUĆE!Kad je rekao da Bog može nemoguće,mislio je na to što ljudi ne mogu ali Bog može.
Ne, Isus je rekao da je Bogu sve moguće, čak i ono što se ljudima iz njihove perspektive čini nemoguće.

Quote:
U Bibliji je postanak opisan na simbolički ne znanstveni način,pa se dan i noć ne mora odnositi na stvarnu izmjenu ili rotaciju Zemlje.

Isus može biti Sin Božji,ali je i rođen,što znači da nije oduvijek.Vrlo jednostavno.Međutim kojega Boga je on Sin?Neke Osobe ili Nečega što je jedino moglo vječno postojati?U svakom ga slučaju možemo zvati Božjim Sinom što god Bog bio.

Trojstvo kao nauka o tri božanske osobe nije postojala za vrijeme apostola niti ju je Isus ikada izrekao.Ta nauka je nastala oko 300 godina poslije Krista,zar ne?Tko ili bolje što je onda Bog?Tako dugo dok to ne znamo ne možemo ništa tvrditi,a pogotovo ne takve bajke da postoji vječno biće koje sve stvara u doslovnih 6 dana.Jeli vama jasno da to nije moguće,jer Bog može samo sve moguće ali ne i nemoguće.
Postanak je mogao biti opisan i na drugačiji način, bez da se spominje izmjena dana i noći (određeno vrijeme) ako ga se trebalo shvatiti simbolično, npr. nakon mnogo vremena stvori Bog...
Ako je vjerovati Bibliji, Bog postoji oduvijek i zauvijek.

Quote:
Tko je zapravo Isus bio?Možda nije Bog nego stvoritelj!
Stvoriti znači jedno,a napraviti drugo!Ako to ne razumijete onda je jasno zašto vjerujete u bajke o doslovnom stvaranju svemira.Bez uvrede
Objasni ti koja je razlika između stvoriti i napraviti, ja ju ne vidim.

Zadnje uređivanje Dijalektika : 29.04.2012. at 00:55.
Dijalektika is offline  
Old 29.04.2012., 01:07   #178
Quote:
Jon Stark Snow kaže: Pogledaj post
Evolucija je cinjenica.Nosite se s tim.A svemir i zemlje nisu stari 6000 ili 10000 godina,vec 13.7 milijardi godina(znamo to zbog toga Hubbleovog zakona i Dopplerovog efekta i a rub kosmickog svjetlosnog horizonta (opservabilini svemir) se proteze 13.7 milijardi svjetlosnih godina.
U mom potpisu je demantirana ta tzv. činjenica. Brzina širenja svemira nije uvijek bila jednaka (u početku je bila veća od brzine svjetlosti - tzv. inflacija svemira), pa se ne može na osnovu Hubbleovog zakona i svjetlosnog horizonta izračunavati koliko je svemir star.

"Poznati svemir ima promjer od oko 93 milijarde svjetlosnih godina. Ispunjen je materijom mase od oko 10 na 54 kg (broj u kojem iza jedinice na početku slijede 54 nule). Ipak, fizičari smatraju da je nastao iz ništavila u velikom prasku prije nekih 14 milijardi godina. Kako se to dogodilo, vjerojatno je jedno od temeljnih pitanja znanosti. Dakle, kako ni iz čega može nastati nešto? ...

No to još uvijek ne objašnjava kako je neki maleni proizvod kvantne mehanike postao toliko velik. Za to nam je potrebna tzv. inflacija koja je prema kozmolozima izazvala ekspanziju ranog svemira. Promatranja udaljenih galaksija i pozadinskog mikrovalnog zračenja (svojevrsne jeke velikog praska) potvrđuju da se inflacija uistinu dogodila, međutim, što ju je izazvalo još uvijek nije jasno."

Zadnje uređivanje Dijalektika : 29.04.2012. at 01:47.
Dijalektika is offline  
Old 29.04.2012., 01:16   #179
Quote:
Jon Stark Snow kaže: Pogledaj post
A tek ljudi,stari moj,to je tek neinteligentni dizajn,leukemija,hemofilija,imamo uski pregled elektromagnetskog spektra,prakticki smo slijepi u odnosu na ono kaj se dogada oko nas.S staroscu gubimo vid,zubi otpadaju,izidisemo vecinu kisika koji udahnemo,imamo istu supljinu za disanje,pricanje i hranjenje (to je lose,jako lose),recimo delfini disu i hrane se kroz razlicite supljine.CO,CH4,CO2-ovi plinovi,ne mozes ih osjetiti,ali ako ih udahnes,bum,mrtav si.Toliko o tome.
Bolest i starost nisu nastale zbog lošeg dizajna, nego kao posljedica grešaka u kopiranju gena i nepovoljnih vanjskih utjecaja.
Nije istina da imamo istu šupljinu za disanje i hranjenje - kroz nos dišemo, a ustima se hranimo i govorimo. To samo govori da je isti prostor inteligentno iskorišten za više funkcija (ja ni ne bih voljela imati više šupljina, pogotovo ne na glavi). Dupini žive pod morem pa im je potreban poseban otvor za disanje.
Dijalektika is offline  
Old 29.04.2012., 01:41   #180
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ste ga istaknuli između ostalih vjernika. Zato, jer nije netko tko takve stvari vjeruje "iz druge ruke", već tvrdi da je to istina jer je sam doživio?
(ostali vjernici vlastitim životom garantiraju za nekoga koga uopšte ne poznaju, da je takvo nešto /imao kontakt sa stvoriteljem/ doživio)

Svaka vjera je iz "druge ruke". Da je iz prve, ne bi bila vjera, nego iskustvo i spoznaja.

Ti vjeruješ da znaš kako je nastao svemir i život iz ko zna koliko "ruku". Nemaš osobno iskustvo niti si promatrao evoluciju na djelu, pa ipak nimalo ne sumnjaš u sve to, a one koji sumnjaju i vjeruju da postoji Stvoritelj proglašvaš naivnima (glupima). Ta tvoja dvostruka mjerila zaslužuju još više hvatanja za glavu...

Zadnje uređivanje Dijalektika : 29.04.2012. at 01:47.
Dijalektika is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.