Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 14:40   #921
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Ja znam koja su prava. Sigurno nisu da možeš birat pločice ako tako nije dogovoreno. Ponuda je bila takva kakva je. Ti si sam pristao na taj rizik. Može biti da se zgrada neće završit, može građevinska firma propast, mogu se javit neki drugi problemi ne izdavanje dozvola i sl. jer zgrada je u izgradnji. Mogao si onda čekat da se završi zgrada pa onda kupovat. Kamgrad ne odlučuje ništa. APN je glavni jer on je naručitelj radova i sve što može i ne može određuje APN. Kamgrad može pričat šta hoće ako APN to ne dozvoljava. Slažem se da su traljavi ali to sad nema veze za unutarnjim uređenjem jer vama nitko nije obećao da vi možete radit izmjene i dorade, to je njihova dobra volja.
sve jasno, za apn znam već desetak godina da izmjene nisu moguće.
al kad ti sami apn baci bubu u uho da su izmjene moguće, pa nisu, pa jesu, moraš se držati toga kaj ti vele, jer ni oni sami neznaju tko im pije a tko im plaća, al kak bi slepci rekli, bumo videli
gogs1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 18:57   #922
Quote:
gogs1007 kaže: Pogledaj post
a druge zgrade izvan pos-a nemaju rok? da sam htio, a i imao mogućnosti, uzeo bih stan sa tržišta, zato nemoj pliz lamentirati o pos-u, kojeg možda uopće nisi uzimala..
Sve zgrade imaju rok i u svim zgrada se ugrađuje tipska keramika, stolarija i sve ostalo....
Ko ima neke prohtjeve to debelo debelo plati....
Evo odi na bilo koji objekt i svuda buš našao tipsku keramiku
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 00:54   #923
Thumbs up

Lijepi pozdrav!nova sam ovdje,pratim forum,ali evo tek sam se sad uključila.inače me zanima pos najam.upućena sam u sve,pratim to od prvog puta od kad se spomenulo.zanimaju me vaša mišljenja.muž i ja ispunjavamo uvjete samo je pitanje kiloko je jš takvih obitelji.predat ćemo za zaprudje jer ovo šta je ostalo u klari,nemam riječi.pa to je uglavnom za samce i bračne parove bez djece.najviše jednosobnih,garsonijera i dvosobnih.baš sam razočarana s time.ok,manji se stan lakše proda,ali ipak......to ve krazko traje,ali da li netko možda zna da li je navala na to ili je ipak još prerano?i kog vraga poziv traje 3 mjeseca?čestitke onima koji kupuju stan,tak sam vam zavidna,ali na dobar način,ne onaj loš....
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 08:43   #924
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav!nova sam ovdje,pratim forum,ali evo tek sam se sad uključila.inače me zanima pos najam.upućena sam u sve,pratim to od prvog puta od kad se spomenulo.zanimaju me vaša mišljenja.muž i ja ispunjavamo uvjete samo je pitanje kiloko je jš takvih obitelji.predat ćemo za zaprudje jer ovo šta je ostalo u klari,nemam riječi.pa to je uglavnom za samce i bračne parove bez djece.najviše jednosobnih,garsonijera i dvosobnih.baš sam razočarana s time.ok,manji se stan lakše proda,ali ipak......to ve krazko traje,ali da li netko možda zna da li je navala na to ili je ipak još prerano?i kog vraga poziv traje 3 mjeseca?čestitke onima koji kupuju stan,tak sam vam zavidna,ali na dobar način,ne onaj loš....
A sigurno će ti biti navala, jer ljudi se danas lakše odlučuju za najam, a onda eventualno otkup.Mislim da će ti oko 150 stanova u Klari i Zapruđu ići u najam.
E,sad kad objave koji su to stanovi i liste prvenstva, vidjet ćeš po bodovanju di ste.Znam da je u Zapruđu ostavljeno i dosta većih stanova za najam.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 09:16   #925
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
....predat ćemo za zaprudje jer ovo šta je ostalo u klari,nemam riječi.pa to je uglavnom za samce i bračne parove bez djece.najviše jednosobnih,garsonijera i dvosobnih.baš sam razočarana s time...
Gdje si vidila koji stanovi su ostali za najam u Klari? Ako misliš na onaj pdf na apn-ovoj stranici, to su stanovi za prodaju, a stanovi za najam uopće nisu na toj listi. Bar je tako bilo za Zapruđe, stanovi koji su bili predodređeni za najam nisu uopće išli na tu listu.
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:10   #926
Thumbs up

Pa gle,ja sam ti to nekak logički zaključila.šta se tiče klare,stalno sam pratila taj pdf na njihovim stranicama.ostalo ih je sto,a rečeno je da ti ostali idu u najam,odnosno,neprodani.za za zaprudje je rečeno da ih je 150.a jednom sam prilikom pročitala su ovi sa žutim kockicama rezervirani za najam,a i njihov tlocrt nije bio raspoloživ ča sam pretpostavila da je to to.jbg nemam veze i vezice u apnu da dodjem do konkretnih info pa se ovak mučim...,ono šta znam ziher je da ih je samo iz zaprudja 150.ali ako to sa njihovih stranica nije mjerodavno,pa di su onda svi ti stanovi?nisam glupa,al taj dio ne kužim
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:24   #927
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
Pa gle,ja sam ti to nekak logički zaključila.šta se tiče klare,stalno sam pratila taj pdf na njihovim stranicama.ostalo ih je sto,a rečeno je da ti ostali idu u najam,odnosno,neprodani.za za zaprudje je rečeno da ih je 150.a jednom sam prilikom pročitala su ovi sa žutim kockicama rezervirani za najam,a i njihov tlocrt nije bio raspoloživ ča sam pretpostavila da je to to.jbg nemam veze i vezice u apnu da dodjem do konkretnih info pa se ovak mučim...,ono šta znam ziher je da ih je samo iz zaprudja 150.ali ako to sa njihovih stranica nije mjerodavno,pa di su onda svi ti stanovi?nisam glupa,al taj dio ne kužim
Ono što sam ja čuo je da zajedno oko 150 stanova iz Klare i Zapruđa ide u najam.Kad su ti stanovi bili ponuđeni u slobodnu prodaju,zelenom bojom su označeni slobodni, a crvenom već prodani.Kako je netko odabrao neki stan označeni su narančastom bojom i ti više nisu raspoloživi,osim ako netko ne odustane( ne plati učešće ili ne dobije kredit).Za najam ti stanovi u Zapruđu nisu ni stavljeni na listu, to su ti oni bez ikakvih boja pored oznake.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:29   #928
Zanima me, ima li itko na forumu da kupuje stan u lamelama C-E da su ga zvali na potpisivanje predugovora?
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:53   #929
Thumbs up

Ja sam mislila da su ti bez oznake raspoloživi za prodaju,a to je u biti taj najam.samo 150 iz oba posa?jadni mi bez kreditne sposobnosti.ništa bez love....inače,mi smo prošli na listi za kupnju za klaru,još na onoj davnih dana šta je bila,ali kad smo sve stavili crno na bijelo,skupa s bankaricom,morali odustati zbog naših financija.krivo mi je što se toliko govorilo o tom najmu,a spali su na 150 stanova.i šta svi oni koji ne upadnu,čekat će novu zgradu sa 500 stanova,a 50 za najam.dobri su uvjeti i za kupnju i najam,al ipak se dala prednost kupnji.ovi šta kupuju,ne zamjerite,govorim iz perspektive nekog ko je zapeo u stanu suprugovih zaje...... roditelja s dvoje dječice i malim plaćama.
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 11:31   #930
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da su ti bez oznake raspoloživi za prodaju,a to je u biti taj najam.samo 150 iz oba posa?jadni mi bez kreditne sposobnosti.ništa bez love....inače,mi smo prošli na listi za kupnju za klaru,još na onoj davnih dana šta je bila,ali kad smo sve stavili crno na bijelo,skupa s bankaricom,morali odustati zbog naših financija.krivo mi je što se toliko govorilo o tom najmu,a spali su na 150 stanova.i šta svi oni koji ne upadnu,čekat će novu zgradu sa 500 stanova,a 50 za najam.dobri su uvjeti i za kupnju i najam,al ipak se dala prednost kupnji.ovi šta kupuju,ne zamjerite,govorim iz perspektive nekog ko je zapeo u stanu suprugovih zaje...... roditelja s dvoje dječice i malim plaćama.
Mislim da je oko 100 stanova iz Zapruđa,e sad, idu li svi u najam ili neki još u prodaju,teško je to reći.A imate šansu za najam, četvero vas je,ako još dugo živite u Zagrebu,nemate nekretninu na sebi...
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 13:36   #931
Thumbs up

A gle,po tome imamo šansu.četveročlana obitelj bez nekretnine,u zagrebu od rodjenja-muž ima 35 godina ,pošto se to boduje on će predavat,financijski to možemo plaćat-onih 30 posto šta oni traže....samo me strah navale.vjerojatno je puno obitelji koje se žele osamostalot.rekla sam da ću negdje u 9 mj otići osobno u qpn,pa detaljnije ispitat o svemu.ne da mi se slat mail jer na to kod njih nema odgovora.zato sam se i prijavila na forum,možda netko zna što ja ne znam.
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 14:13   #932
Računajte da stanove za najam treba opremiti, to je bar 50.000 kn.

Nekako sumnjam da će APN i namjestiti stanove.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 14:48   #933
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
A gle,po tome imamo šansu.četveročlana obitelj bez nekretnine,u zagrebu od rodjenja-muž ima 35 godina ,pošto se to boduje on će predavat,financijski to možemo plaćat-onih 30 posto šta oni traže....samo me strah navale.vjerojatno je puno obitelji koje se žele osamostalot.rekla sam da ću negdje u 9 mj otići osobno u qpn,pa detaljnije ispitat o svemu.ne da mi se slat mail jer na to kod njih nema odgovora.zato sam se i prijavila na forum,možda netko zna što ja ne znam.
Puno njih će se prijavit. A stvar je u tome kaj pola njih nema uvjeta za takvo što. Tako je i kod prodaje sa financijama. Predaj šta te košta. Tj koštaju te potvrde i biljezi oko 200 kn al ak uspije onda je to ništa.

I da računaj na to da ko god uzme to u najam stan mora opremit!
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Računajte da stanove za najam treba opremiti, to je bar 50.000 kn.
nije baš 50, pristojno se može uredit i za 20-30 tisuća
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 15:15   #934
Thumbs up

Ovog za opremannje sam svjesna i tu se ne bi ustručavala dići kredit.mi nemamo ništa svoje ovdje osim kutne garniture.sve je od svekra i svekrve.muž isto kaže da je potrebno 50 tisuća,ja kažem da može proći i 30000.a s druge strane samo kuhinja s aparatima nije ispod 10 tisuća.ne znam,nisam nikad u to ulazila.moja kuma je u sopnici,isto sve namještali,mislim da je rekla oko 30000 tisuća kompletno.al ajd ona je imala sreće pa mama kupila kuhinju,brat sobu za kćer,oni su financirali boravak i spavaću.
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 16:23   #935
Ova fora s najmom bu išla dalje, ukoliko bu veliki interes a bude nije nemoguče da država otkupi prazne stanove i da ih u najam... I u Sopnici se trenutno nude stanovi u najam....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 16:39   #936
Da,ima ih,al kaj mi to znači kad mi ne odgovara.muž radi od 6 pa dok ne dodje doma,to se nikaf ne zna.ja radim svakako-trgovina.tamo nemam nikoga ,a trebam nekog da mi od 4 zjedna u mjesecu 3 pokupi djecu iz vrtića.već smo i tu soluciju uzeli u obzir,ali zbilja nam ne odgovara.krivo sam rekla,kuma je tamo.ona kaže da bi uskočila tu i tamo,ali to nije tu i tamo nego 2 tjedna svakodnevno,a treći pola tjedna.nije to meni sam tak....
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 08:27   #937
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
Ovog za opremannje sam svjesna i tu se ne bi ustručavala dići kredit.mi nemamo ništa svoje ovdje osim kutne garniture.sve je od svekra i svekrve.muž isto kaže da je potrebno 50 tisuća,ja kažem da može proći i 30000.a s druge strane samo kuhinja s aparatima nije ispod 10 tisuća.ne znam,nisam nikad u to ulazila.moja kuma je u sopnici,isto sve namještali,mislim da je rekla oko 30000 tisuća kompletno.al ajd ona je imala sreće pa mama kupila kuhinju,brat sobu za kćer,oni su financirali boravak i spavaću.
A sve ovisi kakvu raskoš želiš. Kuhinje imaš već od 2000 kn a aparti su ti u prosjeku oko 1500 kn oni jeftiniji. Tako da to sve ovisi kako tko želi i što sve nekome treba.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ova fora s najmom bu išla dalje, ukoliko bu veliki interes a bude nije nemoguče da država otkupi prazne stanove i da ih u najam... I u Sopnici se trenutno nude stanovi u najam....
Ma Sopnica je u banani to su Bandićevi stanovi i tamo je koma jer je pustio cigane u stanove koji su sve uništili. Bio je već natječaj za 100 stanova ne znam jel još traje uglavnom malo tko tamo želi ići. APN je već otvorio natječaj za otkup stanova al ne znam jel su kaj kupili.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 08:45   #938
ja sam još uvijek u procesu uređivanja svog stana i do sad sam uložila 35k kn (za stan od 60m2), a štedila sam prilično, i još uvijek mi fali veliki ormar u sobi, krevet i ormar u maloj sobi, ormar/police u kupaoni... znači još barem 10-15k kn...

30k kn je dovoljno za 25-30 kvadrata...

Zadnje uređivanje shelby-eleanor : 24.07.2015. at 09:12.
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 09:29   #939
Thumbs up

Dal je netko od vas obilazio klaru možda,odnosno,stanove?i dal možda znate kad zaprudje treba biti gotovo?
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 09:40   #940
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
ja sam još uvijek u procesu uređivanja svog stana i do sad sam uložila 35k kn (za stan od 60m2), a štedila sam prilično, i još uvijek mi fali veliki ormar u sobi, krevet i ormar u maloj sobi, ormar/police u kupaoni... znači još barem 10-15k kn...

30k kn je dovoljno za 25-30 kvadrata...
Sve to ovisi o nečijim željama i potrebama kao što rekoh. Ne možeš generalizirat. Netko treba više aparata i namještaja netko manje. Ako sam živi treba mu manji krevet i manji ormar. Sve to utječe na cijenu. Isto tako i kvaliteta opremanja. Možeš ti opremit stan i sa 15 000 kn i sa 150 000 kn.

Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
Dal je netko od vas obilazio klaru možda,odnosno,stanove?i dal možda znate kad zaprudje treba biti gotovo?
Ja sam zapruđe i zasad nemaš puno baš za vidjet. Zapruđe kompletno do 08/2016. A prve zgrade krajem godine zasad. Iako je neki prvi rok bio 9. mjesec
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.